Şimdi Ara

TTNET Fatura Epostası Taklidiyle Bulaşan Cryptolocker Virüs Varyantı Yardımlaşma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
785
Cevap
34
Favori
101.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet bende yedim bu virüsü ve dosyalar maalesef kilitlendi arkadaşlar çözüm bulan olursa mutlaka paylaşsın :(
  • güncel
    bende madurum
  • alıntıdır.

Kriptolanmış bilgisayarınızın üzerindeki disklerin Shadow Copies özelliği aktif ise alınan T zamanındaki dosyalarınıza geri dönebilirsiniz.
    Bunun içinhttp://www.shadowexplorer.com/uploads/ShadowExplorer-0.9-setup.exe adresinden indirip ilgili belgeleri kriptolanmış makineye yükledikten sonra arayüzde seçilen zamandaki dosyalara erişebilirsiniz.

Video için Recover Deleted, Lost or Altered Files From Volume Shadow Copies in Windows by Britec adresinden izleyerek işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

İyi çalışmalar
  • Arkadaşlar zip dosyadan veri çıkmasının sebebini buldum arkadaş zaten belli bir kısmını kriptoladigi için zip iiçerisinden veri çıkıyor. Bu bağlamda zipli veya rarli büyük dosyalarınız varsa hiç birşey yapmadan sonundaki .encrypted i kaldırarak Winrar programıyla çıkartın. Belli bir kısmı açılıyor.

Şifre cozmeden hala uzağız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mhakano M kullanıcısına yanıt
    Mhakano bir sitede ödemeyi yapıp dosyalarımi kurtardım yazan bir arkadaş var ama kesin bilgi değil bence çünkü guest olarak giriş yapmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zip'li dosyalar da problem yok. bmp problemyok. .doc . xls . jpg gibi sık olan dosyalar açılmıyor.
    Benim vaktim kalmadı. ödemeyi deneyeceğim. haber veririim.
  • 2 günden beri birçok çalıştığım firma ve antivirüs firmaları uyarı maili atıyordu
    Benimde müşterimde bulunan PC'ye girmiş.
    Ses dosyasından video'ya. Excel'den word,pdf,zip,rar.
    Akıla ne geliyorsa kriptolanmış. Virüsü temizledim fakat şifreleri temizleme yolu bulamadım.

Konuyu takip ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhakano

Zip'li dosyalar da problem yok. bmp problemyok. .doc . xls . jpg gibi sık olan dosyalar açılmıyor.
    Benim vaktim kalmadı. ödemeyi deneyeceğim. haber veririim.

Haberlerini bekliyoruz.
  • Bitcoin almak için koinim.com a ödeme yaptım. Ama yetkili yok...
    Hesaba parayı aktarmalarını bekliyorum. Olursa bitcoin ile ödeyeceğim.
  • Arkadaşlar,
    Ben virüsü temizledim. herhangi bir kalıntı yok gördüğüm kadarıyla.
    Anlamadığım nokta şu,

Bu dosyaları açmak için ödeme yaptığımızı farzedersek, nasıl bir yol izleyeceğiz.

Siteden program indirerekmi decrytp edeceğiz ?

Yüzlerce klasör&dosya var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelizard17

alıntıdır.

Kriptolanmış bilgisayarınızın üzerindeki disklerin Shadow Copies özelliği aktif ise alınan T zamanındaki dosyalarınıza geri dönebilirsiniz.
    Bunun içinhttp://www.shadowexplorer.com/uploads/ShadowExplorer-0.9-setup.exe adresinden indirip ilgili belgeleri kriptolanmış makineye yükledikten sonra arayüzde seçilen zamandaki dosyalara erişebilirsiniz.

Video için Recover Deleted, Lost or Altered Files From Volume Shadow Copies in Windows by Britec adresinden izleyerek işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

İyi çalışmalar

bu çözüm bir önceki sene çıkan virüsler için geçerli bu sene için geçerli değil

• molguner M kullanıcısına yanıt
    Programlarınızı gerı almak ıcın bır cozum var arkadaslar. Yardımcı olabılırım
  • adminrez A kullanıcısına yanıt
    Çözümü paylaşmanızı bekliyoruz.
  • Arkadaşlar ben çözüm bulamadım. Bilgisayar dünyasında ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Ben hala elim titriyor ama ödeme yaptım. Şu anda decryption yazılımı indirdim.

YAklaşık 4 saat alacağını söylüyor. İnşalah çözüm olur.
     TTNET Fatura Epostası Taklidiyle Bulaşan Cryptolocker Virüs Varyantı Yardımlaşma
  • Güvenmediğiniz hiçbir .exe dosyasını açmayınız. Hadi güvendiniz diyelim, hiçbir firma sırf fatura için program yapmaz.
  • @adminrez Arkadaşım parayla çözmeye kalkacaksan korsanlardan ne farkın kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molguner -- 18 Kasım 2014; 17:03:23 >
  • Arkadaslar, bu konuda gercekten magdur olan ve destege ihtiyacı olan olursa bana PM'den yazabilirler. Elimden gelen kolaylıgı saglayacagım. Benim de basıma gelen bir hadise olması nedeni ile sizleri anlıyorum
  • Ödeme yaptım programı indirdim dosyalarımı kurtardım diyen birçok arkadaş sanki bu virüsün reklamını yapıyor ve ödeme yapın kurtulun diyorlar.
    Para ödemenize gerek yok biraz bekleyin çözümleri birkaç güne çıkacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881-1938 -- 21 Kasım 2014; 23:59:05 >
  • Kimseye para kaptırmayın, ben çözdüm.

C:'ya sağ tıklayın, önceki sürümleri geri yükle'ye tıklayın. Sonra önceki sürümleri arayan bir sayfa gelecek. Bekleyin arasın. Sonra sistem geri yüklemenin kayıtlı olduğu tarihler ekrana gelecek. Virüs bulaşmadan önceki bir tarihe girip bakabilirsiniz. Dosyalarınızın birer kopyası zaten bu tarihlerde var. Ben en basitinden ilgili tarihteki masaüstü dosyalarına baktım, hepsi şifresiz, açılabiliyor. Sonra kopyala işlemini seçtim, ve C'yi gösterdim. 90GB HDD'nin 30 küsurunda ve devam ediyor. Şu an kopyalama yapıyor. Direkt üstüne yazacağını düşünmüyorum. C'nin içinde muhtemelen C(1) gibi ekstra bir kopya çıkartacaktır. Burdan sağlıklı dosyaları virüslülerle değiştiririz. Ya da misal klasörün içi full enfekte ise siler, sağlıklı klasörü koyarız ;)

NOT : Bilgisayarın Shadow Copy özelliği aktif olanlar bahsettiğimi yapabilirler. Benim baktığım bilgisayarda şansa açıkmış.

• ben reklam yada virüs yazanları savunmak için yazmadım. sadece bilgi paylaşmak istedim. Yaklaşık 900 ödedim. bir exe dosyası indirttiler. Decryption_Software .exe diye. bununla bilgisayarı taradı ve dosyalargeri döndü. Umarım çözüm çıkar ve diğer arkadaşlar ücretsiz olarak bu işten kurtulurlar. form ve sayfa için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.