Şimdi Ara

TTNET Fatura Epostası Taklidiyle Bulaşan Cryptolocker Virüs Varyantı Yardımlaşma (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
785
Cevap
34
Favori
101.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam çok tşk ederim, hiç bir yolla çözemedim, bir arkadaş son sürümü PClock3 olduğunu söyledi bendekinin, yedekleyip beklemekten başka çare kalmadı. Sasğol yine de..
  • Farklı bir çok programla arattım, silindi trojen hatta pc daha hızlı çalışıyor şu an Tek sorun şifreyi açabilmek ama pek mümkün görünmüyor şu an, denemeye devam ediyorum. Sizdeki hangi versiyonuydu trojenin? Ne kadar uğraştırdı sizi çözmek için ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayyldzmurat -- 29 Nisan 2017; 8:24:1 >
  • Lınuxa gecin
  • quote:

Orijinalden alıntı: joshua00

Lınuxa gecin

Lınux ve MAC sistemleri etkilemiyor sanırım ?
    Ve TTNet-Turkcell den gelen sahte mail bağlantılarına tıklamadan sadece postanın önizlemesini görmek bile yetiyor mu virüsü yemek için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

quote:

Orijinalden alıntı: joshua00

Lınuxa gecin

Lınux ve MAC sistemleri etkilemiyor sanırım ?
    Ve TTNet-Turkcell den gelen sahte mail bağlantılarına tıklamadan sadece postanın önizlemesini görmek bile yetiyor mu virüsü yemek için ?

Yani tabiiki linux ve mac sistemlere virüs giremez diye birşey yok fakat milyonlarca kullanıcıyı etkileyecek bir virüs ortaya çıkarılacaksa en çok kullanıcısı olan platforma sahip cihazlar hedef alınır. Buda otamatikmen windows oluyor.

Önizleme olayını virüsün tam olarak nasıl çalıştığını incelemediğim için bilmiyorum hocam. Ama gönderenin bilgilerinin bulunduğu yerde TLS Encryption kullanıldığı belirtilen mailler daha güvenilirdir. Kendinizi maksimum korumaya alarak mailini okumak isterseniz bir sanal ortamda açmanızı tavsiye ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joshua00 -- 12 Haziran 2017; 1:45:19 >

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.