Şimdi Ara

TT Fiber Modem HUAWEI HG655d(İnceleme-Sorunlar)(50 Mbit Test Eklendi ) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
400
Cevap
11
Favori
121.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ah ah bide şu mtu olayı çalışsa tadından yenmeyecek ama yemiyor modem.
  • MTU VS Fibere sökmüyor arkadaşlar boşuna aramayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devil1106

MTU VS Fibere sökmüyor arkadaşlar boşuna aramayın

Bu modemde mtu değiştiremiyorsunuz ama eski modeminiz varsa fiber olması farketmiyor çalışıyor mtu.
  • arkadaşlar. Bu modemi takıp geçen ay .50,08 gb+a geldiğinde hızım 1megabit'e düştü.
    Şimdi eski Linksys modemi koydum. 52gb hızım düşmedi.
    AMA; MTU AYARINI ÇALIŞTIR>CMD den yaptım.

Kullanmayın bu modemi. Ayrıca sadece accsess point olarak takın terabyte'lık diski. Network fln kurun ama ASLA DSL'İ ORAYA koymayın
  • bu modeme bi ayar gerek ttnet dışardan dokanıyor.Bilsem içine dışına girer çıkarım.Bilen birinin el atması lazım...
  • Modem dün geldi, kuruldu. Akşam biraz kurcaladım. Pek bahsedilmemiş iki şey fark ettim.

Wifi 802.11 n standartını destekliyor. Laptop 144MBit/Sn ile bağlanabildi. Cep telefonunda 65 gördüm.

USB üzerinden bağladığım hard disk üzerindeki dosyalara erişmek için DLNA özelliğini aktif edip, disk içinde paylaşmak istediğiniz klasörü gösteriyosunuz. Ardından ipad üzerinden diskteki media dosyalarına eriştim. Malum DLNA media dosyalarını desteklediğinden müzik,resim, video dosyalarını görebildi bende ki programlar.

FTP ile kablolu bağlı olan bilgisayar aracılığıyla erişim çalıştı. Ama telefon ve iPad üzerinden ftp ye chrome kullanarak ulaşamadım.
  • Merhaba ddns ile ilgili bir ayar bulamadım fakat intternetde ddns ayarlarının olduğu screenshot lar var sanırım firmware değişik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baboano -- 12 Ağustos 2012; 14:27:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar.öncelikle paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum.bana da aynı modemi biraz önce getirip teslim ettiler.ben henüz kurmadım.kurup kurmamakta kararsız kaldım.kısaca ne dersiniz.kuralım mı kurmayalım mı ?
  • Hocam modem Zyxel P-2812HNUL-F1 kocaman bişiy. Portlara girip açıyorum port testde kapalı oluyor. 80 portunu acıyorum site kurmak için ama açılmıyor girmiyor. port açabilen varsa yardımcı olabilir mi?
  • ben tam anyamadım bu adsl modem mi fiber modem mi, eve bu modemi getirene sordum net bir şey söylemedi,daha hızlı bu modem diye geveledi..
  • Bu modem VDSL bağlantıyı destekliyor. Ayrıca Adsl bağlantıyıda destekliyor. Eski modeminiz muhtemelen VDSL desteklemiyordur.

Modem geldikten 2 gün sonra VDSL sinyal geldi. Modem ayarlarında max 24Mbit download, 2mbit upload gözüküyor. Bağlantı 15-16mbit civarında geziyor. Upload 0,6-0,8mbit civarı.

Tarifem 16mbit olduğundan daha fazla arayıp taciz etmedim.

Bu arada eski 300mbit 5ghz modemi kablo ile bu modeme bağladım. Bazı cihazları 5ghz üzerinden bağlamaya devam ediyorum :) Laptop üzerinde 300mbit ağ hızı görebiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi euzun72 -- 10 Ağustos 2012; 11:47:22 >
  • bu modemle kullanıcıları herhangi bir takip altına falan alma durumu söz konusu olabilir mi acaba?mesela film ,müzik indirme vb.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti7158

bu modemle kullanıcıları herhangi bir takip altına falan alma durumu söz konusu olabilir mi acaba?mesela film ,müzik indirme vb.

evet.
    50gb olduğu an hızın düşer.
    be n yaşadım. kullanmıyorum bu modemi tam bi casus
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

demin geldiler modemi kurdular..
    ilk mesajda ki wlan ayarlarini degistirdim sadece..
    speedtestte once ki asus N10 modemim de 17 mbit hiz alirken simdi 21 m bit aliyorum bi kismi guzel.
    fakat benim icin en onemli sey olan pping suresi onceden 6-7 ms alirken simdi 25-26 ya cikti.oyunlarda direk 30 ms farkettirdi..70 alirken su an 100-110 aliyorum..
    ne yapmam lazim bu ms i etkileyecek bir ayar degisikligi soz konusu mu acaba ?yoksa asua donecegim sanirim..

Merhaba,

Bu modemi verdiklerine göre artık VDSL2 üzerinden sinyal alacaksınız demektir. Hızınızın yükselmesinin nedeni de budur. VDSL2 daha güçlü bir sinyal sunuyor. Ancak, pinglerde artışa neden oluyor. Bende de 5 ms olan ping süresi 15-20 ye çıkmış durumda.

Eğer sinyal VDSL2 üzerinden verilmeye başlanmışsa(fiber de bu geçerli) artık eski modeminizi kullanamayacaksınız. Fiber de eski modemler devre dışı kalıyor.

modem ayarlarindan Modulasyon turunu hepsini tek tek denedim.
    g.dmt sectigimde ms 5 e dustu yine.ama bu sefer download 10 mbite sabitledi.
    default gelende ALL seciliyken 25 ms / 21 mbit cikiyordu.
    adsl 2+ denedim 20 mbit/10 ms cikti speed testte su an onu kullaniyorum.
    asus modemimden 5-6 ms fazla veriyor ama o kadar da onemli degil.
    fakat defaultta tutarsam direk 25 ms fark ediyor nerdeyse bu da oyunlarda etki ediyor.

Sizde demek ki sinyal serbest şuan. İleride sadece VDSL2 modu aktif olursa, diğerlerine erişim kapanacaktır. Örneğin ADSL2+ yaptığınızda modem ip alamayacak hale gelecektir.

Şuana kadar tüm arkadaşlarımda bu durum oldu. Belirli bir süre sonra sadece VDSL2 sinyali aktif oluyor. Tabi bölgeden bölgeye de değişebilir, birde binaya kurulan fiber sistemin türü de önemli.

Merhaba...
    Bir süre önce TTNET tarafından fiber internete otomatik geçiş yaptık.. Ancak internetimde inanılmaz değişiklikler olmaya başladı..
    Örneğin; Mevcutta kullandığım paket 20-24 Mbit idir.. Fakat benim sorunum ise gün içerisinde hızım yaklaşık olarak 4-5 Mbite kalıyor ve speettest ten ölçtüğümde pingim ise 90-100 gibi rakkamlarda değişiyor.. Bu sorun epey süredir devam etmektedir.. Gün içerisinde yaşanan bu sorun gece yarısı saat 1,30 veya 2 den sonra tüm değerler normale dönüyor.. hızım 20-22 Mbite ulaşırken pingim ise 15 ila 20 ye düşüyor..
    Bu sorundan dolayı TTNET'i sık sık aramama rağmen dğerlerimin normal olduğunu dile getirdiler.. Kullandığım 2 modemde de aynı sorunu yaşarken son olarak Airties Air 5440 isimli modemi satın aldım ve sorun halen devam etmekteydi.. Son olarak şikayette bulundum ve Yukarıda sözü geçen HUAWIE HG655d adlı bir modem takıldı.. Fakat sonuç yine hüsran gün içerisinde değerler sık sık değişiyor ve hız çok düşük, ping ise inanılmaz yüksek ve yine gece yarısı saat 2 den sonra herşey normale dönüyor..
    Online oyun oynuyorum ve dolayısıyla ben rahatsız olduğum gibi diğer oyuncularıda rahatsız ediyorum.. ping yüksek olunca lag oluyorum..

Sözü geçen sorunumu kime bağsettiysem hiç kimse çözemedi.. Konu hakkında bana yardımcı olabilecek varmı ?

Şİmdiden teşekkür ederim..

Örnek veri ;
     TT Fiber Modem HUAWEI HG655d(İnceleme-Sorunlar)(50 Mbit Test Eklendi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shertouch -- 12 Ağustos 2012; 17:35:23 >

• Arkadaşlar modem geldiğinden beri wlan ı kullanamıyorum. Şifre arkasında yazıyor dediler telefondan girmeyi deniyorum ama olmuyor. Hiçbir ayarıyla oynamadım. Bir yerden aktive mi etmem gerekiyor acaba ? Birde DNS değiştirmeyle ilgili yorumlar yapmışsınız, bu DNS Yerel ağ bağlantısı -> internet erişim protokolü ile değiştirdiğimiz DNS mi ? Zaten ordan değişmiyor mu illa modem ayarlarına da mı girmemiz gerek bu DNS i ?
  • Fiber internet ne zman türkiyeye yayılır yaa ?
  • Arkadaşlar bu modemde port açamadım beceremedim kafayı yemek üzereyim mw3 girdim uzun zaman sonra bağlantı modoretore olarak gözüküyo.

Oyun bulmuyor huaweı nin diğer modemleriyle ilgili açıklamalar nette mevcut bu model hariç yıllar önce origo marka ingilizce ara yüzlü modeme bile port açan ben bunda pes ettim yapan bilen varsa yardım bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

arkadaşlar. Bu modemi takıp geçen ay .50,08 gb+a geldiğinde hızım 1megabit'e düştü.
    Şimdi eski Linksys modemi koydum. 52gb hızım düşmedi.
    AMA; MTU AYARINI ÇALIŞTIR>CMD den yaptım.

Kullanmayın bu modemi. Ayrıca sadece accsess point olarak takın terabyte'lık diski. Network fln kurun ama ASLA DSL'İ ORAYA koymayın

Kusura bakmayın arkadaşlar, yoğunluktan cevap yazamamıştım. Teker teker mesajları alıntılamaya çalıştım.

Hocam Fiberde kota takibi daha kolay oluyor ve evet uzaktan modeme erişimleri var. Bir süre sonra Linksys modemi kullanamayabilirsiniz, bir süre sonra hattı sadece Fiber moduna alıyorlar.

quote:

Orijinalden alıntı: araknafobia

bu modeme bi ayar gerek ttnet dışardan dokanıyor.Bilsem içine dışına girer çıkarım.Bilen birinin el atması lazım...

FW olarak kesinlikle her bakımdan kısıtlanmış bir modem. Keşke bir şeyler yapabilsek.

quote:

Orijinalden alıntı: euzun72

Modem dün geldi, kuruldu. Akşam biraz kurcaladım. Pek bahsedilmemiş iki şey fark ettim.

Wifi 802.11 n standartını destekliyor. Laptop 144MBit/Sn ile bağlanabildi. Cep telefonunda 65 gördüm.

USB üzerinden bağladığım hard disk üzerindeki dosyalara erişmek için DLNA özelliğini aktif edip, disk içinde paylaşmak istediğiniz klasörü gösteriyosunuz. Ardından ipad üzerinden diskteki media dosyalarına eriştim. Malum DLNA media dosyalarını desteklediğinden müzik,resim, video dosyalarını görebildi bende ki programlar.

FTP ile kablolu bağlı olan bilgisayar aracılığıyla erişim çalıştı. Ama telefon ve iPad üzerinden ftp ye chrome kullanarak ulaşamadım.

Wifi-N den bahsetmiştim. Kısıtlanmış özelliklerini saymazsak gayet güzel bir modem. Telefon ve iPad üzerinden bende ulaşamadım.

quote:

Orijinalden alıntı: baboano

Merhaba ddns ile ilgili bir ayar bulamadım fakat intternetde ddns ayarlarının olduğu screenshot lar var sanırım firmware değişik

Evet FW değişik, en büyük sorunumuz.

quote:

Orijinalden alıntı: musti7158

merhaba arkadaşlar.öncelikle paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum.bana da aynı modemi biraz önce getirip teslim ettiler.ben henüz kurmadım.kurup kurmamakta kararsız kaldım.kısaca ne dersiniz.kuralım mı kurmayalım mı ?

Fiberi tam anlamıyla kullanabilmek için modemi kurmalısınız. Zaten bir süre sonra ADSL sinyali tamamen kesiliyor ve bu modemi kullanmak zorunda bırakılıyorsunuz.

quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE
    ben tam anyamadım bu adsl modem mi fiber modem mi, eve bu modemi getirene sordum net bir şey söylemedi,daha hızlı bu modem diye geveledi.

Bu modem 100 mbit hıza kadar destekli fiber modemdir, kullandığı hat standardı VDSL2 dir.

quote:

Orijinalden alıntı: Shertouch

Hattınızda sorun varmış belli ki. Son durum nedir ?

quote:

Orijinalden alıntı: Pworth

Arkadaşlar modem geldiğinden beri wlan ı kullanamıyorum. Şifre arkasında yazıyor dediler telefondan girmeyi deniyorum ama olmuyor. Hiçbir ayarıyla oynamadım. Bir yerden aktive mi etmem gerekiyor acaba ? Birde DNS değiştirmeyle ilgili yorumlar yapmışsınız, bu DNS Yerel ağ bağlantısı -> internet erişim protokolü ile değiştirdiğimiz DNS mi ? Zaten ordan değişmiyor mu illa modem ayarlarına da mı girmemiz gerek bu DNS i ?

Kusura bakmayın geç bir cevap oldu ama modemin arkasında ki küçük delikten modemi resetleyin, sonra arkasındaki şifreyle modeme erişebilirsiniz. DNS ayarları ilk sayfada yazıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: TheHangover1

Fiber internet ne zman türkiyeye yayılır yaa ?

Hızla yayılıyor hocam, ama koca forumda bile çok az üyemiz var. Daha alınması gereken çok yol var.

quote:

Orijinalden alıntı: emo5313

Arkadaşlar bu modemde port açamadım beceremedim kafayı yemek üzereyim mw3 girdim uzun zaman sonra bağlantı modoretore olarak gözüküyo.

Oyun bulmuyor huaweı nin diğer modemleriyle ilgili açıklamalar nette mevcut bu model hariç yıllar önce origo marka ingilizce ara yüzlü modeme bile port açan ben bunda pes ettim yapan bilen varsa yardım bekliyorum.

Hocam ben hiçbir ayar yapmadan PS3 üzerinden oynuyorum sorun yok. Son durum ne ?

• quote:

Hocam ben hiçbir ayar yapmadan PS3 üzerinden oynuyorum sorun yok. Son durum ne ?

Tek başıma oynarken sıkıntı yok bendede ama arkadaşımada aynı modemden geldiği andan beri party kurup beraber oyun oynayamıyoruz ondada moderate olarak gözüküyor sende mw2 veya 3 oynarken NAT Tipi Open olarakmı gözüküyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emo5313

quote:

Tek başıma oynarken sıkıntı yok bendede ama arkadaşımada aynı modemden geldiği andan beri party kurup beraber oyun oynayamıyoruz ondada moderate olarak gözüküyor sende mw2 veya 3 oynarken NAT Tipi Open olarakmı gözüküyor?

Bende PS3 menüsünde Nat Type 1 yazıyor, bu da hiçbir firewall olmadan PS3'ün direk internete çıktığı anlamına geliyor. Airties ve Kablonette Nat Type 2,3 oluyor ve sorun yaşıyordum. Bunda hiçbir ayar yapmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi It's My Life -- 24 Ağustos 2012; 9:44:24 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.