Binbaşı
10 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 43 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Control Center Nedir Ne İşe Yarar? A5 v5.2.1 Sorunu [PROBLEM BİLİNMİYOR]

Bu konuyu okumuş olanlar bilir ancak kısaca özet geçeyim. Monster Abra A5 V.5.2.1 ürünlerinde hepsi mi bilmiyorum ancak en azından bazılarında kronik olarak ekran kartının düşük performanslı çalışma problemi var.

Öncelikle ürünümüzün orjinali şu:http://www.clevo.com.tw/clevo_prodetail.asp?id=833&lang=en
Model : N155RD

Windows'da Control Center Programını yüklerseniz sorunsuz çalışıyor. Ancak bu program olmadan da o ekran kartının sorunsuz çalışması lazım. Ben bu programı yüklemek zorunda değilim. Hadi tamam dedim yükledim.
Linux(Ubuntu): Ekran kartı düşük performansda çalışıyor. Bilin bakalım burda ne yok. Control Center yok!

Bugün yaptığım telefon görüşmesinde biraz agrasif davrandım bilerek. Hangi arkadaşa denk geldim bilmiyorum ancak hiç bir kaba söz ve ya hakaretde bulunmadım. Ben anlattıkça şu sözler ardı ardına geldi.
1 - Tam performans için Control Center yüklemeniz lazım.
2 - Linux desteği vermiyoruz zaten.

Öncelikle yüklemek zorunda değilim o alet onsuzda çalışmak zorunda! (Bunu MonsterMüşteriHizmetleri adlı kullanıcı da bir mesajında belirtti) Bunun neyini anlamıyorsunuz birader? Evimde 3 adet daha monstor var hiç birinde bu saçma sapan program yüklü değil!
Linux desteği yokmuş. Ben laptop alıyorum.Siz sitenizde ve ya herhangi bir yerde bunu belirttiniz mi? Ben bulamadım. Belirtti iseniz eyvallah ben salağım okumadım diyeceğim. Ha öyle değilde siz baştan savma için yapıyorsanız o iş öyle kolay değil. Hukukçu felan da değim ancak bunun adı dolandırıcılık olur kusura bakmayın.

Diyeceksiniz ki oyun bilgisayarı ne işin var linuxda. Bu tamamen benim bileceğim bir iş. Steam Linux desteklemeye başlamışken böyle saçma bir şey söylenemz bile! Kaldı ki keyfimde yapmıyorum. Nvidia CUDA kütüphanesi ile resim işleme üzerine tez yapıyorum ve ekran kartı tezin odak noktası. Gel gör ki bizim ekran kartı düşük performans veriyor.

Öncelikli konu olarak Monster yetkilisine bu Linux işini sormak istiyorum. Eğer kendileri gerçekten linux desteği vermediklerini söylerse iş tamamen başka bir tartışmaya dönecek. Cevap bekliyor olacağım...
Merhaba arkadaşlar,

Aldığım laptop ile ilegili ufak bir sorunum var. Driverlar vs her şey kurulu olmasına rağmen bilgisayarım ekran kartını görüyor ancak kullanmıyor. Bir açıyorum kullanıyor bi açıyorum kullanmıyor.Genelde kullanmıyor. (Görmüyor demiyorum, kullanmıyor ya da aktif etmiyor) Hiç abartmıyor aynen böyle. Bir var bir yok(çoğunlukla yok). Nasıl anladın derseniz oyunlarda ki düşük FPS ve test programlarında ki düşük FPS.

Teknik servise yazdığım uzun bir mesajdan sonra TeamViewer ile bağlanıp kontrol etti vs birşey bulamadı en son bitirirken Control Center yok onu yüklemek lazım dedi. Dediği gibi yükledim ve şuan sorunsuz çalışıyor.

Ancak uzun yıllardır bilgisayar kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki bu Control Center bit yardımcı(utilties) program görünümünde. Bir drive olarak geçmiyor. Sadece Nvidia drive ile de bilgisayarımı sorunsuz bir şeklde kullanabiliyor olmam gerekiyordu. Atıyorum başka bir marka laptop alsanız onunda içinde X Control Center diye bir yazılım çıkar ancak onsuz da bilgisayar normal işlemine devam edebilir. Ben de durum öyle değil. Bu Control Center programını silince ekran kartının çalışması bozuluyor.

Öncelikli sorum ben mi olayı yanlış anlıyorum yoksa bir gariplik mi var?

Diğer bir sorum ise bundan 5 yıl sonra Windows 15 çıktığında ben yine Windows 15 ile uyumlu bir Control Center drive ya da programanı nerden bulacağım? Sonuçta 2 yıl sonra garantisi bitecek bir ürün aldık ama uzun dönemli bir amaç üzerine aldık.

Bunları buraya yazıyorum çünkü bunu yaşamış birisi olabilir ya da birisi ilerde bu sorunlar ile karşılaşmış olablir. Resmi monster hesabından ya da üyelerden gerekli bilgiyi alamazsam tekrar teknik servis ile monster sitesi üzerinden görüşüp sonuçları yazarım.
Merhabalar,

Geçen yıl temmuz aylarında YALIN Internet 8 MBit sınırsız AKK olmayan paket almıştık. Aldığımızda tek istediğimiz 8 MBite ne kadar yaklaşırsak o kadar kar ve AKK olmamasıydı.
Geçenlerde TTNET'in sayfasında paketlere bir göz atayım dedim AKK olmayan hiç bir paket göremedim. Dedim acaba bizim pakete de bu sınır gelmiş midir? Ama böyle bir şey mümkün olamamalı. Sonuçta ben o paketi alırken şartlar o şekildeydi ve değiştirilemezdi.Bu gün TTNET şubesine yolum düştü ve sordum. Artık hepsinde AKK var ve sizinkinde 200GB dedi.
Sizlere sormak istediğim özellikle konu hakkında bilgisi olan arkadaşlara böyle bir kanunu hakları var mı? Ben bir hizmet alıyorum belli şartları kabul ederek ardından da bu hizmet detaylarında bana bildiri yapılmadan değişiklik yapılıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarınız bekliyorum.

NOT: 200 GB neyinize yetmiyor demeyiniz. 4 öğrenci bir evdeyiz haliyle yetmiyor.Ayrıca konu böyle bir şey yapma hakları var mı yok mu.

Teşekkürler, iyi forumlar.
Evet arkadaşlar geçen gün karşılaştığım bir problem başka bir arkadaşında başına gelirse eğer anlatacağım yöntem ile sorunu çözebilir.
Sorun: Laptopda Güç Seçenekleri Bölümünde alt tarafta parlaklık ayarlama çubuğu kaybolması ve ekranın sürekli düşük parlaklık seviyesinde çalışması.(Güç planlarında ki parlaklıklar da çalışmaz hale geliyor)
Çözüm: Denetim Masası -> Donanım Ve Ses-> Aygıt Yöneticisi buradan monitörü bulup sağ tık yapıp sil diyoruz.(Bu işlemden sonra erkanınızda ki görüntü kaybolmaz korkmayınız)Daha sonra Eylem sekmesinden Donanım Değişikliklerini Tara diyoruz ve butonumuz geliyor.Artık istediğiniz parlaklık ayarını yapabilirsiniz.

Umarım sorunu yaşayan kişilere yardımcı olur.
İyi forumlar...
2 TB ve segate güzel bir ürüne benziyor.Üstelik usb 3.Sıcak gibi geldi arkadaşlar yorumlarınızı almak istedim.Satıcıda güvenilir gibi 11000 işlemi var.
http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/seagate-2-tb-usb-3-0-backup-plus-2013-model-73747214

Fikirlerinizi nedir? Arşiv için düşünüyorum...
TTnet Tokat Merkez Santral Nerdedir Nasıl Öğrenirim.
Bu bilgi lazım arkadaşlar.Bu adamlar çok oldu artık.Gidip yüz yüze konuşmam gerek.Nerden alabilirim bu bilgiyi?
İnternet kampanyalarındaki tarifeler nedeniyle TTNet ve Türk Telekom hakkında soruşturma açılmasına karar verildi.

İSTANBUL - Rekabet Kurulu, internet kampanyalarındaki tarifeler nedeniyle TTNET ve Türk Telekom hakkında soruşturma açılmasına karar verildiğini duyurdu.

Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yapılan açıklamada, soruşturmanın genişbant internet kampanyalarında yıkıcı ve rakipleri pazardan dışlayıcı nitelikte tarifeler uyguladığı iddiasını içeren şikayet başvurusu üzerine açılmasına karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, soruşturma açılmasının, söz konusu şirketlerin ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları ya da kalacakları şeklinde yorumlanamayacağı vurgulandı.

KAYNAK
Bu mesajın içeriğinden dolayı çok üzgünüm ancak hissettiklerimi bildirmem gerek.Küfür yoktur...Henüz...!
Bu yapılana anlam veremiyorum.Bu gün internetim koptu.ADSL ışığı yanıp sönüyordu.Bir sorun vardır dedim işleri vardır heralde dedim 1 saat bekledim bişey yapmadım.Daha sonra durum nedir bir arayıp sorayım dedim.Müşteri hizmetlerine durumu açıkladım bişeyler yaptı geldi.Ama ne hikmetdir anlamadım 14 MBit hızım 2 ye düştü.Ne yapıyon lan? 59 lira para veriyom ben.50GB den sonra 3 e düşmesi yetmiyormuş gibi komple 2 MBit yaptınız. Nerden mi baktım? Modemin içinden.Ama hıza modemin içinden bakıldığını bilmeyen teknisyenlerinizde var bunu da ek olarak belirtmek isterim!
Tüm bunların dışında bulunduğum yere fiber geldi ve bize yeni modem verildi.Bana gelen aramada Fİbernet 20Mbite geçecekmişim ücretsiz fiyat farkı olmadan.Onun içinde VDSL sinyali gelmesi lazım.2 Haftayı geçti hala verilemedi.
Hey gidi TTNET hey.Milletin hızı 2 lere sabitleyip soyuyorsunuz.Kimsede bilmezki saf Türk milletim benim.Aramaz sormaz bu niye böyle be kardeş o kadar para veriyoz diye...
En kısa zamanda işten anlayan birisinin beni araması dileğiyle...!

Böyle birşeyi nasıl olur ya.Orada ki bir kişini yapacağı 1-2 tık ile hızımızla çok rahat oynanıyor.Haber verilmeksizin
Şu forumda kaç kişyizi arkadaşlar hakkını arayan? 1000? 5000? hadi 10000 olsun. 2 milyonu geçik aboneleri var.Bunların yarısını 2 ye sabitleseler vay anasını ya.
Neyse ben bir şey demiyorum insanlık ölmüş arkadaş....

Yorum yazmanıza da gerek yok gece gece atılmış sinir boşalmasıdır...
6 AYLIK KULLANIMDAN SONRA Kİ YORUMLAR KONUNU ALTINA EKLENMİŞTİR.

Merhabalar.
Forumda bu ürünle ilgili almak isteyen ancak replica olmasından dolayı karasız kalan bir çok arkadaş var. Onlara kafalarında bir fikir oluşturmak açısından bu konuyu açıyorum.
Benden sonra almak isteyenlere yada kararsızlara yol göstermek amaçlı elimden geldiğince yardımcı olacağım.

Kutu içeriği ile ilgili video çekmeyeceğim.Youtube da binlerce bulabilirsiniz içerik aynı

Öncelikle aldığım site.Ve sanırım bu replicaları satan tek site.Ben başka bilmiyorum:
http://www.eachgame.cc/goods-8266.html

ÖNEMLİ:Ürüne ulaşmada sorun var.Ben firefox'dan ürüne ulaşıyorum.Ancak bazı arkadaşlar ürüne ulaşamıyor.Sitede ki monster ürünlerini göremiyor.Bununla ilgili eachgame'e mail attım.Cevap bekliyorum...Ürün Aşağıdaki resimler gibi orjinaline 1'e 1 aynıdır.Her türlü b harfi monster beats yazısı vs vardır...

Siteden alışveriş için paypal hesabınıza ihtiyaç var.Direk kartlı işlemde sorun oluyor sanırım.Ayrıca paypal en güzenli yoldur.
NOT: Paypal açmak ücretsizdir.Paypalı açtıktan sonra bir kredi kartı girdikten sonra sizden küçük bir miktar para çekip onu size geri veriyorlar.Yurt dışı alışverişi için paypal hesabınızda para olması gerekmiyor kredi kartınızdan çekiliyor.

Sadece ürünle ilgili değil alım sırasındaki durumlar ile ilgili de bilgiler vericem arada...
Neyse devam edelim.
Yorumlarımdan önce şunu belirteyim orjinalini görüp test etmedim.Bundan önce profesyonel bir kulaklık kullanmadım.Yapacağım her yorum kişisel olucaktır.

Öncelikle ürün kutusu vs çok hoş kaliteli birebir aynı şekilde geliyor nerdeyse. Ürün siparişi geçtikten Yaklaşık siparişi verdikten 10 gün, kargoya verildikten 8 gün sonra elime geçti...
İlk önce çıkardım malzemesine baktım.Gayet hoş.Dış plastiği felan uyduruk değil.Kulağa temas eden bölümde gayet güzel duruyor.Ama zaman ne gösterir bilemiyorumŞuan çok hoş ve yumuşak duruyor.Kulağıda aşırı bir derece de terletmiyor.Üst kafaya değen kısımda çok hoş.Gayet yumuşak.İç plastikse en hoşuma giden taraflarından birisi.Çok güzel.Hiç uyduruk bir kısım göremedim.
Kabloların plastiği çok güzel.Yamulmuyor yada birbirine girmiyor.Bu beni çok hoşnut etti.Eski kulaklığımın kabloları yambul yumbuldu sinir ediyordu.bu çok rahat ne şekil verirsen öyle kalıyor.Zaten çok da uzun değil.Taktığınız alet size sürekli yakın olmalı.Detay verirsek: Monster Cable headphone cable (1.3 meters).
Bilmeyen olabilir kulaklık 2 adet kalem pil ile çalışıyor.Katlama köşeleri çıt çıtlı ve oralar da gayet başarılı.

Neyse en çok beklenen ses olayına gelirsek.Ses tamamen plartforma bağlı bir durum.Şarkıya bağlı bir durum.Çok spesifik...
Örnek verirsek.5800 telefonumda kalitesiz şarkı da son sesde idare eder ses alıyorum.Kötü diyemem.Çok iyi de diyemem.İdare eder ile iyi arasında.Kaliteli şarkıda ise iyi ses alıyorum.Gayet başarılı.
Ama gelelim masaüstü bilgisayarıma.İşte orda gerçek gücü görüyoruz. Ses kartı sayesinde uçuruyor. Şuan Like A G 6 adlı şarkıda son ses dinleyemiyorum.Bass kulağımı gıdıklıyor Kulaklık her basta zıp zıp oynuyor.Bası hissediyorsunuz.Yüksek sesi saymıyorum bile. %50 dayanabildiğim son sınır oluyor. Genelde %20 ses her türlü şarkıda yetiyor. Bass performansı çok süper bir kulaklık.Bazı şarkılarda birazcık da olsa tizler geride kalabiliyor.Ama bunun sebebi benim daha önceden çok tizli şarkı dinlememden de kaynaklı olabilir.Ses yüksekliği ve kalitesi konusunda hiç bir alıcının memnunsuzluk yaşayacağını sanmıyorum.Özellikle bu fiyata alınan bir ürün için kusura bakmayın ama laf eden karşısında beni bulur.Açıkça söyleyebilirim. Bu kulaklığı aldıktan sonra şunu dedim kendime. "700-800 TL verip orjinalini alsam bana bundan başka ne verebilirdi?" Pek fazla birşey verebileceğini sanmıyorum.

Sesi dışarı verme ve ses yalıtımına gelirsek performansı gayet başarılı diyebilirim.Başarılıdan kastım 0 ses geçirmezlik ve 0 ses verme değil.Bunu başaran bir firma yok bildiğiniz gibi.Ama dışarda ki sesi çok büyük oradan kesiyor.Dışarıya da makul miktarda ses veriyor.Ki bunlar bence olabilicek en az seviyede.Ama şunu belirteyim son sesde açıp kulaklığınızı boynunuza takarsanız diğer oda olan bir kişi size sesini azalt diye bağırabilir O kadar olmasa da dinlediğiniz müziği çok rahat bir şekilde duyar.Emin olabilirsiniz.Bir satıcı arkadaşın yorumunu buraya eklemek istiyorum:
quote:

Orijinalden alıntı: cyanosis

Kulağa tam oturduğu için çok iyi yalıtım yapar, dışardan ses almaz-dışarı ses vermez(Az Açarsanız, sesi son ses açarsanız hoparlör olarak da kullanabilirsiniz :)
Bu üründe birebir aynıdır, ses kalitesi orjinal solo hd'den daha iyidir. (İki ürünü de kullandığım için söylüyorum, inanmayanlar olursa Eskişehir'de deneyebiliriz)

Satıcı tabi öyle diyecek diyebilirsiniz ancak bende bir kullancı olarak doğru olduğunu belirtmek isterim...(2. satır hariç)

Bir puan tablosu yapmak gerek.Ama bunu fiyat oranlı yaparsak hepsine 10 vermek zorunda kalırım.Bu fiyata daha iyisi olacağını sanmıyorum.Fiyattan bağımsız yaparksa:

Malzeme: 8
Ses: 9
Sesi dışarı verme alma: 8
Alışveriş Deneyimi (eachgame için): Sorunsuz alışveriş oldu benim için. 10 veririm...

Şunu da belirteyim tam verim almak için sanırım bu kulaklıkla birlikte amfide lazım.İlerleyen günlerde almayı planlıyorum.Alırsam buradan onunla ilgili de detaylı bilgi verilecektir...

NOT:Kargoyu registered mail seçmeniz gerekmektedir.Onunla geçtiği söylendi ben öyle yaptım sorunsuz geldi. Değeri 10 dolar olarak girilmiş "gift" yani "hediye" şeklinde yollandı...Paket büyükliği 2 adet cep telefonu kutusu büyüklüğünde belki biraz daha fazla...

Adet yerini bulsun 1-2 de resim ekleyelim.
Bu Orjinaline ait fotoğraf:

Bu da Replicaya ait fotoğraf:

6 AY SONRA:
Ürünü şuan sorunsuz olarak kullanmaya devam ediyorum.Herhangi bir sorunla karşılaşmadım.Ne bir yazıda kaybolma ne de bir ses sorunu.
Ürünün bir tek garip özelliğini fark ettim onu da burdan belirteyim.Pil biterken sanki kulaklık bozulmuş gibi ses veriyor.Nasıl desem sanki hopörler patlamış gibi ses veriyor size.Pil bitse ses vermez diye düşünür insan neyse.Benim aklıma gelmedi :).Siteye haber verdim eğer yollarsam tamir edip yada yenisi ile değiştireceklerini söylediler tabi kargo bana ait neyse bende çaresizlikten pili değiştireyim dedim bi baktım çalışıyor tam gaz devam etti :). Sadece ilk ay kullanım sonucu şu kulaklığı genişletme kısmı ufaktan bir yalama olur gibi oldu o kadar.Onun duşunda her şeyi süper.Piyasa değeri hakkında da bilgi vermek gerekirse 190 civarında alıcı buluyor.Siz bu siteden 100 TL ye herley dahil alabilirsiniz...Pili de öyle çok yemiyor.Bi kaç kere açık unutup etrafa koymuşum günlük dinliyorum 3 ay felan rahat gitti.Ayrıca duracell kullanmanız öneriyorum daha güçlü pil daha iyi ses

Gelişmeler oldukça yada bir sorun bildirmeye devam edeceğim...Birde arkadaşa kulak içi sipariş verdik gelirse onu da incelemeye alabilirim...

Sorusu olan herkes lütfen çekinmeden istediğini sorsun.Yazıda gereksiz kısımlar olabilir veya eklemem gereken eksik kısımlar siz sorun ben elimden geldiğince iyileştirmeye çalışacağım...

Konuda benden satın almanız ile ilgili soru sormayınız.Burada satın alma muhabbeti yapılması yasak. Direk yönetim tarafından uyarıldım kurallara uymak isterim...

Sevgili DH Yöneticilerine.Mesajı silmeden önce şurda şu yanlışlık var düzelt demek bu kadar mı zor? Söyleyin yanlış neyse düzeltelim...
http://www.markafoni.com/product/jaga-ve-trend-0/erkek/

İndirim sayfası bu.Benim beğendiğim modeller var.Hatta bazıları çok ucuz 19.99. Çok garip.Nasıl bir markadır bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Hazır 45 tl çek varken uygun ve güzelse almak lazım 1-2 tane
Hakkında
Hakkımda:
Yolda Geliyor:

Anakart:GIGABYTE MA790XTUD4P AMD790X DDR3 GLAN+SATA2 16X---İşlemc:AMD PHENOM II X4 955 (3.2GHz)8MB 940pBLACK---Ram:OCZ 4 GB DDR3 1333 MHz CL7 PLATINUM KIT(2X2GB)---Ekran Kartı:PALIT GTX275(448Bit) 896MB GDDR3 DVI HDMI 16X---Kasa:COOLER MASTER RC-690- KKP2-GP SİYAH 460W---HDD:500 WESTERN DIGITAL 7200 SATA2 16MB---DVD-Writer:SAMSUNG SH-S223B 48xCDRW 22xDVDRW SATA SİYAH---Klavye :A4 TECH KLAVYE X7-G800MU Q-TR PS/2 GAMER ---Monitör :20 SAMSUNG 2033SN LCD 5MS GENIS EKRAN SIYAH
Lenovo Z570 Hakkında Bilgi Verilir.
Yeni Laptop Alacaklara Bilgim Dahilinde Yol Gösterilir.
Eachgame'den alışveriş hakkında bilgi verilir.
DR Beats Studio Replika Hakkında Bilgi Verilir.
Mesajlarımı alıntı ile cevaplayanız yoksa göremem...
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
aNTUaN
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.947
İkinci El Bölümü Mesajları: 233
Konularının görüntülenme sayısı: 164.995 (Bu ay: 53)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 20 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.