Şimdi Ara

TT Evimde Mobil Wifi Tarifesi / 10GB 19TL-20GB 29TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.712
Cevap
106
Favori
251.899
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk Telekom yeni hat kullanıcılarına, numara taşıyanlara veya Türk Telekom müşterilerine 24 ay taahhütlü olarak sunuluyor. Yeni açılan hattınızı data hattı olarak açıyorlar; aramaya kapalı hat, sms ve internet için sadece. Her ek 10gb için 12TL ödüyorsunuz. Modemsiz paketini alıp modeminiz varsa hattı takarak kullanabilirsiniz ya da mobil bir cihaza takıp kullanabilirsiniz.

Detaylar;
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/internet/sayfalar/evimde-mobil-wifi-tarifeleri.aspx

Ben ipadime takarak kullanıyorum. Hat takılabilen her cihazda kullanılıyor. Bulunduğunuz yere adsl hat çekme imkanınız yoksa (yurt vs..) bu tarife gerçekten iyi. 4.5G hızında bir internet, 30-40mbps yeri geldiğinde 90mbps internet hızı var benim bulunduğum yerde. Turkcellsuperbox fiyatları malum, 50gb için 120tl den fazla ödüyoruz. Bu tarifeye göre 50gb için 65tl ödüyorum ve lazım olduğunda ek 10 daha alıyorum üst üste. *Ek paket, fatura döneminin ortasından sonra alındıysa zaten 12tl bile yansımıyor faturaya. İnternet için çok uğraştım en sonunda bunu bulabildim. 7-8 tane Türk telekom bayisine gittim, paketin nasıl yapıldığından bile habersizler. En son kurumsal biyere gittim orda yapabildiler.

Edit: "Tarifeye, yeni hat tesisi ve numara taşıma yoluyla kayıt olunabilecektir."

*Bu konu hakkında bir kesinlik yok. Zaten site üzerinde ve resmiyette böyle bir şey olmadığını görebilirsiniz. Müşteri hizmetleri de konudan bi'haber. Bazı kişilere tam fiyat yansımış. Şans diyelim kullanan kullansın.

Güncelleme: 01.01.2019 itibariyle ek paket ücreti 15tl'dir.

Güncelleme: 01.01.2020 itibariyle ek paket tanımlaması kaldırılmıştır. Tarifenizdeki gb'tan fazlasını kullanamıyorsunuz artık. Ayrıca 100gb'lık tarife eklenmiştir.

Zaten bu tarifeyi alınabilir kılan "harcadığın kadar öde" olayıydı, artık çöp. Turkcell de kampanya var diye beni arıyor, akılları sıra 10mbps hız sınırı olan tarifeye 129tl ödeyeceğim. Peh.. 2020de taşınabilir internetten yüzümüz gülmeyecek anlaşılan.

Güncelleme: 09.01.2020 itibariyle ek paket tekrardan alınabilir durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziroo -- 1 Şubat 2020; 17:41:35 >

• Arkadaşlar taahhüt hakkında şunu söyleyebilirim; bir yıldan fazla olan veya süresi belli olmayan sözleşmelerde tüketicinin hiçbir cezai ücret ödemeden cayma hakkı vardır. Bu hakkı kullanmak için önce sözleşme yapılan şirkete TH kanununun gerekli maddeleri bildirilerek cayma isteği bildirilir. Şirket kabul etmezse heyete gidilir ve mutlaka kabul olunur. Gerekli aramaları yaparak hangi kanunun kaçıncı maddesi olduğunu bulabilirsiniz.

Edit: Tüketicinin korunması hakkında kanun madde 52 olarak geçiyormuş. Twitter'da bir tüketici sayfasından aldım.
    Teşekkürler. Benim de faturalı mobil hattım var o da türk telekom. Tarifemde 10gb vardı sürekli ek10gb, ek6gb, ek4gb, haftalık 4gb ... derken 30-40gb için 130 lira fatura ödediğim zamanlar oldu. Ayrıca, aynı ay içerisinde aynı paket alınmıyordu türk telekomda yani sürekli ek10gb alamıyordum. 40gb için 130 lira ödemektense böyle bir data paketi buldum. Dediğiniz gibi evde de adsl internet varsa gereksiz. Benim gibi yurtta kalan insanların büyük problemi internet :) Adsl de bağlatamıyoruz devlet yurtlarına. Bu şekilde çözüm buldum.
    Selam arkadaşlar, ben de geçen gün aldım. Sahibinden.com üzerinden tplink m7350 mobil modem satın aldım. artık mobil internetin her yerde ihtiyacım olacağını düşünerek aldım. bodrumdayım ve hız testi yaptım. 17mbps download, 31mbps upload hızı mevcut. şu an gayet memnunum.
    10gb ek paket ile ilgili turk telekomun sayfasında şöyle bir alıntı yapıyorum.

"İnternet hakkı biten müşterilerimiz, “MOBIL EK” yazıp 5555’e göndererek ek data paketlerinden faydalanabilirler.
    İlgili ek data paketi kapsamında 10GB data hakkı sunulacak olup, paket ücreti KDV ve ÖİV dâhil 12 TL’dir."
  • Bu paket tutar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende görmüştüm bayide ama alınabilecek hız konusunda fikrim yok deneyen ve kullananlardan fikir alabiliriz bu konuda
  • Çok iyi. Data bitince otomatik duuyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çakaçuka -- 22 Ekim 2018; 16:2:3 >
  • Çift hatlı telefonlara uyar mı?

• Paketin normal fiyatını bulamadım. 24 ay dolmadan cayarsak ne kadar ödeyeceğiz?

• netlimitsiz 16gb 74 liraya iteklediler
    buna mı geçsem
  • Her ay için 10 tl, paket cidden uygun

• mixerteam kullanıcısına yanıt
    Bulunduğum konum Sakarya. Burada merkezi yerlerde 90mbps hızları buluyor. Ben ilçesindeyim 30-50mbps arasında hızı değişiyor. Cihaz sürekli elimde olduğu için hareket halinde farklı değerler çıkıyor tabi. TT hattı gibi düşünün. Turk Telekom nerede nasıl çekiyorsa bu da aynı şekilde. 4.5g hat olarak taktığın cihaza ve bulunduğun konuma göre değişir.
  • Benim taahhütnamede, 29liralık olan paket için taahhüt süresi dolunca 39tl olarak yazmışlar. Direk taahhütsüz paketin nasıl yapıldığını bilmiyorum, sanırım direk 24 ay taahhütle başlatıyorlar.
  • tccb44 kullanıcısına yanıt
    Hat takabildiğiniz her cihazda oluyor. Ayarlardan internet kullanımını 2.hat olarak ayarlayıp kullanabilirsiniz. Bende de Redmi 5 plus var çift hatlı. Denedim ikinci hat kısmında çalıştı ama çok sağlıklı değil sanırım çift hat kullanımı. Ipadte daha verimli kullanıyorum şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziroo -- 22 Ekim 2018; 16:35:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tccb44

Çift hatlı telefonlara uyar mı?
    Uymaması için bir sebep yok,mobil veri için hat-2 yi seçersen bence olur.
  • https://kurumsal.turktelekom.com.tr/mobil/destek/sayfalar/faturayla-ilgili-sorulariniz.aspx

yeni hat alanlar vergileri unutmayın sonra neden faturam fazla geldi demeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

netlimitsiz 16gb 74 liraya iteklediler
    buna mı geçsem
    Dediğiniz paketi bulamadım da 8mbps'e 74 lira veriyosunuz heralde 50gb aknli. Bulunduğunuz konumdaki tt 4.5g hızı iyiyse zaten minimum 30mbps hızları bulursunuz. 50gb için 29+12+12+12 den 65 liraya geliyor bu tarife.
  • quote:

Orijinalden alıntı: josepholat

Türk Telekom yeni hat kullanıcılarına veya Türk Telekom müşterilerine 24 ay taahhütlü olarak sunuluyor. Yeni açılan hattınızı data hattı olarak açıyorlar; aramaya kapalı hat, sms ve internet için sadece (zaten data paketi olduğu için yeni hat alıp kullanmak daha mantıklı). Her ek 10gb için 12TL ödüyorsunuz. Modemsiz paketini alıp modeminiz varsa hattı takarak kullanabilirsiniz ya da mobil bir cihaza takıp kullanabilirsiniz.

Detaylar;
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/internet/sayfalar/evimde-mobil-wifi-tarifeleri.aspx

Ben ipadime takarak kullanıyorum. Hat takılabilen her cihazda kullanılıyor. Bulunduğunuz yere adsl hat çekme imkanınız yoksa (yurt vs..) bu tarife gerçekten iyi. 4.5G hızında bir internet, 30-40mbps yeri geldiğinde 90mbps internet hızı var benim bulunduğum yerde. Turkcellsuperbox fiyatları malum, 50gb için 120tl den fazla ödüyoruz. Bu tarifeye göre 50gb için 65tl ödüyorum ve lazım olduğunda ek 10 daha alıyorum üst üste. Ek paket, fatura döneminin ortasından sonra alındıysa zaten 12tl bile yansımıyor faturaya. İnternet için çok uğraştım en sonunda bunu bulabildim. 7-8 tane Türk telekom bayisine gittim, paketin nasıl yapıldığından bile habersizler. En son kurumsal biyere gittim orda yapabildiler.

cepten internette paketimiz olmasa güzel ama evde de ttnet olunca pek anlamı kalmadı benim açımdan. paylaşım için çok teşekkürler. bir çok kişinin işine yarayacaktır diye düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• gadget46 G kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Benim de faturalı mobil hattım var o da türk telekom. Tarifemde 10gb vardı sürekli ek10gb, ek6gb, ek4gb, haftalık 4gb ... derken 30-40gb için 130 lira fatura ödediğim zamanlar oldu. Ayrıca, aynı ay içerisinde aynı paket alınmıyordu türk telekomda yani sürekli ek10gb alamıyordum. 40gb için 130 lira ödemektense böyle bir data paketi buldum. Dediğiniz gibi evde de adsl internet varsa gereksiz. Benim gibi yurtta kalan insanların büyük problemi internet :) Adsl de bağlatamıyoruz devlet yurtlarına. Bu şekilde çözüm buldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziroo -- 22 Ekim 2018; 17:26:21 >
  • Denemeye değer.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar taahhüt hakkında şunu söyleyebilirim; bir yıldan fazla olan veya süresi belli olmayan sözleşmelerde tüketicinin hiçbir cezai ücret ödemeden cayma hakkı vardır. Bu hakkı kullanmak için önce sözleşme yapılan şirkete TH kanununun gerekli maddeleri bildirilerek cayma isteği bildirilir. Şirket kabul etmezse heyete gidilir ve mutlaka kabul olunur. Gerekli aramaları yaparak hangi kanunun kaçıncı maddesi olduğunu bulabilirsiniz.

Edit: Tüketicinin korunması hakkında kanun madde 52 olarak geçiyormuş. Twitter'da bir tüketici sayfasından aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Usbehci -- 22 Ekim 2018; 20:41:56 >
  • İstanbul’un gobeginde Turk Telekom hattim zar zor, internetim cok cok zor cekiyor. (Evde de is yerinde de)

2 aramadan birinde ulasamiyorlar, arayani bil mesaji geliyor.

Evdeki wifide nadiren sorun olup da telefonun internetine kalinca, evin yarisinda cekiyor yarisinda cekmiyor.

Farkli marka telefonlarla da denedim.

Yapacaklari kampanya batsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 22 Ekim 2018; 20:43:44 >
  • Usbehci kullanıcısına yanıt
    İyiymiş uğraşmak lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.