Şimdi Ara

TT Arena'dan Sabiha Gökçen'e ya da Atatürk'e gidiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
14.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2013-14 sezonu için bir kombinem oldu sonunda. Ankara'da oturuyorum. Fırsat buldukça maçlara geliyorum. Ancak maç sonu Ankara'ya dönmenin kolay yolunu bulamadım henüz. 20:00'de başlayıp tahminen 22:00'de bitecek bir maçtan çıkınca, Sabiha Gökçen'den 23:50 Ankara uçağına yetişmenin en anlamlı yolu (fiyat ve zaman kriterleriyle) nedir? Havaalanında 23:00'te olmamda yarar var. Yani Arena'dan çıkıştaki sıkıntıyı da düşünürsem 45 dakikalık bir yolculuk zamanım kalıyor. Taksi ne kadar zamanda ve kaça gider? Havataş'a binebileceğim yakın bir yer var mı? Otobüsle seyahat ne kadar sürer? Yardımlarınıza ihtiyacım var, teşekkürler.

• cuma günüyse maç en hızlı yol,metro-metrobüs-metro olur atatürk'e.trafik çok yoğun çünkü.cumartesi veya pazar ise en hızlı yol metro ile taksime gidip ordan havataşlara binmek olur.ama 45 dakika çok kısıtlı bir zaman.taksi 50 civarı tutar atatürk havalimanına.sabiha gökçeni bilemeyeceğim ama daha fazla olacağı açık.
  • http://www.taksiucreti.com/?q=tr/istanbul_taksi_ucret_hesaplama

hesaplatınca TT Arena-Sabiha Gökçen arasına 45 Km ve 91 TL ücret verdi dostum

buna göre değerlendirebilirsin
  • Ben Ankarada oturuyorum.Bir gün İstanbula gitmeyi düşünüyorum.(Cuma günü belki)
    Kombinem yok.Maç gününde bilet bulma şansım nedir?
    TT Arena Atatürk Havalimanına mı yakın yoksa Sabiha Havaalanına yakın?
    Atatürk Havalimanından stada kaç dk gider?
    nasıl gidilir?
  • Sabiha Gökçen için 2 yöntem var. Metroya bin taksimden havataşa bin. Leventten de geçiyor olması lazım. Yada taksimden finikülerle kabataşa geçip oradan vapurla karşıya geç oradan havataşa bin
  • sabiha gökçen çok uzak.atatürk havaalanı olmalı dönüş için.taksi olayida stadın yanından maç sonu binince en yakın yere 40-50 tl alıyorlar.
    işine gelmezse binme diyorlar.metro ile çok hesaplı olur havaalanı.taksicilere(stadın etrafindakilere)maç sonu bulaşmayın.stada gelince sorun birilerine metro ile gidis için yardımcı olurlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ball88

Ben Ankarada oturuyorum.Bir gün İstanbula gitmeyi düşünüyorum.(Cuma günü belki)
    Kombinem yok.Maç gününde bilet bulma şansım nedir?
    TT Arena Atatürk Havalimanına mı yakın yoksa Sabiha Havaalanına yakın?
    Atatürk Havalimanından stada kaç dk gider?
    nasıl gidilir?

Cuma günü için maç bileti bulabilirsin,ya gsbilet den alıcaksın yada stad önündeki karaborsacılardan.Cuma akşamı için konuşuyorum,karaborsacılardan normal fiyatından uyguna kombine bulabilirsin.

Atatürk havalimanına daha yakın.

1 saat olarak hesapla,havalimanından metroya binip Cevizlibağ da inip metrobüse bineceksin,daha sonra Mecidiyeköy de inip tekrar metroya bineceksin,stada kadar gidersin bu şekilde..

• Verilen bilgiler için teşekkürler.

Ankara'dan maça giderken, Sabiha Gökçen'de inip Havataş (Taksim'e gideni)'a biniyorum, 13 TL karşılığı. 4.Levent'te inip metroya biniyorum, 1 durak sonra Sanayi üzerinden Seyrantepe'ye geçiyorum. Zamanım varsa; Havataş'ın son durağı olan Taksim'de iniyorum. Nevizade'ye takılıp orada zaman geçiriyorum. Daha sonra da Taksim'den metroya'ya binip Sanayi-Seyrantepe yapıyorum.

Ama dönüş sıkıntılı. En iyisi Ankara'dan gelirken aynı uçaktan birileriyle anlaşıp (tabi dönüşleri de Atatürk'ten ve aynı uçaksa :) ) maç çıkışı birlikte Atatürk'e gidip masrafları paylaşmak gibi duruyor.

Ankara'dan gelecek olup maç bileti bulunmayanlar için, Ankara'dan kullanılmayan kombine bulmaları daha garantili olur. Benim de içinde olduğum 15 kişilik bir kombine sahibi grubumuz var. Herkes her maça gelmiyor. o kombinelerden birini tek maçlık alıp gitmenizde yarar var.

• Bilgi Verdiğiniz için teşekkürler.
  • ousahin O kullanıcısına yanıt
    Maç bitiminden sonra Atatürk Havalimanına gidiş ortalama yolculuk süresi kaç dkdır? (Metro veya Otobüs )
  • Cumartesi veya pazar günü bilet bulmak zor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ball88

Maç bitiminden sonra Atatürk Havalimanına gidiş ortalama yolculuk süresi kaç dkdır? (Metro veya Otobüs )

Metro+metrobüs+metro ile en az 1 saat 20 dakika filan sürer.

• Türkiye'de yaşıyorsun ve maçtan bir saat sonra uçağa yetişmeyi umuyorsun, cilginsin dostum.
    Ben pazartesi akşamı bi maça gittim, ertesi sabah abdye ucagim vardı, otoparktan çıkmak 2 saat sürdü sadece bi an uçağı kaciracam düşünmedim değil :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maç çıkışında taksiler geliyor. Havaalanı diye bağrıyorlar ordan dolmuş şeklinde biniyor millet
  • Allah kolaylik versin tek diyeceğim bu.

• Atatürke gitmek zor değil.
    Metro-Metrobüs(Şirinevler)-Metro

Tahminim 1 saat sürer. Belki daha az.

Ancak Sabiha ölüm olur deneme bile.
  • Sabihaya gideceğine Ankara otobanına çık yürüyerek git daha iyi hocam. Atatürk havalimanı senin durağın. Metroya bin Mecidiyeköyde in ordan metrobüse bin merterde in ordan metroya bin tekrar havalimanında in.
  • Bütün yazışmalardan çıkardığım en anlamlı sonuç; maç sonu Atatürk'e giden taksileri 4 kişi paylaşıp, adam başı 15 TL civarında vermek. Sanırım taksiye biniş ile havaalanına varış arası için ayırdığım 45 dakika yeter buna.

Aşağıdaki program tutarsa, hedefe varacağım gibi :)

Maç Başlangıcı: 20:00
    Maç Bitişi: 21:55
    Taksiye biniş: 22:15
    Atatürk'e varış: 23:00
    Uçuş: :23:50
  • quote:

Orijinalden alıntı: ousahin

Bütün yazışmalardan çıkardığım en anlamlı sonuç; maç sonu Atatürk'e giden taksileri 4 kişi paylaşıp, adam başı 15 TL civarında vermek. Sanırım taksiye biniş ile havaalanına varış arası için ayırdığım 45 dakika yeter buna.

Aşağıdaki program tutarsa, hedefe varacağım gibi :)

Maç Başlangıcı: 20:00
    Maç Bitişi: 21:55
    Taksiye biniş: 22:15
    Atatürk'e varış: 23:00
    Uçuş: :23:50

kardeş ne işin var senın ankaradan gelıyon kombın almıssın sen git gençlerbirliği maçına dusunme bunları
  • Gençlerbirliği kombinesi de aldım, 150 TL'ye. Hangisi denk gelirse ona gidiyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.