Şimdi Ara

tşkler.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Teşekkürler plaka değişikliğinden vazgeçtim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10.Lincoln -- 5 Haziran 2013; 22:40:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 10.Lincoln

Arabamı 3 ay önce aldım ancak o zaman plaka değişikliği yapmamıştım. Şimdi plakamı 34'e çevirmek istiyorum.
    İnternette araştırdım başka birisinin üzerine satış yapmadan plaka değişikliği olmaz diye yazılar okuyorum. Aslında kardeşimin üzerine noter satışı yapabilirim ama biraz tuzlu olur sanırım bu işlem. Satış yapmadan değişikliğin bir yolu yokmu?

Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    Tşkler.

Olurmu öyle şey, plaka değişikliği için gidin trafik tescile yardımcı olurlar veya noterler den de bilgi alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hie -- 19 Mayıs 2013; 14:41:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hie

quote:

Arabamı 3 ay önce aldım ancak o zaman plaka değişikliği yapmamıştım. Şimdi plakamı 34'e çevirmek istiyorum.
    İnternette araştırdım başka birisinin üzerine satış yapmadan plaka değişikliği olmaz diye yazılar okuyorum. Aslında kardeşimin üzerine noter satışı yapabilirim ama biraz tuzlu olur sanırım bu işlem. Satış yapmadan değişikliğin bir yolu yokmu?

Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    Tşkler.

Olurmu öyle şey, plaka değişikliği için gidin trafik tescile yardımcı olurlar veya noterler den de bilgi alabilirsiniz.

Hocam yanlışınız var, benim de Civic'in plaka 55 kaldı ve birinin üstüne satış yapmadan plakayı değişemiyorum.

Eşimin üstüne yapabilirim aslında ama 55 plaka olunca kaskosu, trafik sigortası falan yarı yarıya oynuyor istanbula göre o yüzden ellemiyorum.

• Konu sahibine de tavsiyem değişmemesi.

Dezavantajı hiç yok çünkü. Avantajlarını sayayım aklıma gelenleri:

1) Trafik sigortası ve kaskosu daha az oluyor.
    2) Yanlış bir yola girerseniz dörtlüyü yakıp geri geri gittiğinizde biri bir şey derse şahsen 55 plaka olduğum için "Kardeş Samsun'dan geliyorum yolları bilmiyorum." diyorum kavga çıkmıyor.
    3) Samsunlu biri plakayı görüyor "Vay hemşerim" diye geliyor yanınıza ve eğer o şehiri özlediyseniz birlikte özlem giderebiliyorsunuz.
    4) Bazen otoparklar dolu olmadığı halde dolu diyorlar, koniler koyuyorlar. Plakam 55 olduğu için 2 3 kere güvenli görevlisi Samsunlu çıktı aldı beni içeriye ve çoğu zaman da "Kardeş ben uzaktan geldim İstanbul zor şehir hiç de bilmiyorum yolları beni uğraştırma" diyorum sağolsunlar hemen koniyi kaldırıyorlar.

• İkamet adresinizi başka şehire naklederseniz, takip eden bir ay içinde plaka değişikliği yapabilirsiniz. Sizin durumunuzda önce başka bir şehre nakil, mesela bir ay sonra tekrar kendi adresinize geri nakil yaptırırsanız, takip eden bir ay içinde trafiğe gidip plaka değişikliği işlemi yaptırabilirsiniz. Tescile giderken nüfus müdürlüğünden aldığınız nakil belgesi yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan.d -- 19 Mayıs 2013; 18:29:12 >
  • plakayı 34 e çevirmek hiç mantıklı gelmiyor zaten ist da yabancı il plakalı araçlarda artış var son yıllarda sigorta ve kasko avantajı varken ben çevirmem ..zaten çevirmedimde plaka 17-çanakkale gayette memnunum sigortam 200 tl nin altına yaptırdım ist plaka olsa en az 400 tl yi gözden çıkarmam gerekti..bu sistem değişmediği sürece 34 plaka da alsam aracımı bundan sonra gerekirse al-sat yaparak memleketimin plakasını alırım...
  • quote:

Bende farkındayım trafik sigortam sadece 320 tl çıktı araç 2011 model ve bir önceki aracımdan trafik sigortamda hasarım mevcut olmasına rağmen..

Gel gor ki bazı affedersiniz şerefsizler ile ugrasmaktan bıktım. Önüne gelen plakayı görünce aptal aptal muhabbet yapıyor. Ya ben katil olucam ya da onlar. Plaka 16 ile başlıyor bu arada

ist da çok fazla karşılaşılan il dışı plakaların başında geliyor..ben çok görüyorum trafikte 16 plaka hiç rahatsız etmiyor o arkadaşların başka derdi vardır..
  • Bizim plaka da 20 kaldı. Ben 55 yaptıramadım. Samsunluyuz da. Gerçeğinden ve orijinal olarak.....
  • Hiç gereği olmayan bir düşünce benim Plaka 59 du 34 e çevirdim pişmanım sigortası 190 lira iken 330 lira ödedim ek 1 belgesine 20 plakalara 25 lira ödedim arabamı bir gün plakasız sürdüm tamamen gereksiz keyfine bak paran cebinde kalsın :d
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.