Şimdi Ara

TRT HD ve TRT1 HD yayın çekmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
80
Cevap
2
Favori
145.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar. TRT HD ve TRT1 HD kanallarını izleyemiyorum. Yayın vermeyi mi kesti acaba. Tekrardan oto aramadan arattım ama yine çıkmadı. Sorun bende mi çözemedim. Balkonda iki çanak var. Ordan gelen kabloyu TV'nin arkasına takıyoruz sistem bu. Çözümü bilen var mı acaba.

• onların sinyal gücü zayıf bende de zaman zaman çekmiyor yağmur lu ve bilhassa karlı havalarda tamamen gidiyor . Otomatik değilde kendin elle girip aratsın bulabilirsin tahminim
  • quote:

Orijinalden alıntı: serserimbenim1987

Arkadaşlar. TRT HD ve TRT1 HD kanallarını izleyemiyorum. Yayın vermeyi mi kesti acaba. Tekrardan oto aramadan arattım ama yine çıkmadı. Sorun bende mi çözemedim. Balkonda iki çanak var. Ordan gelen kabloyu TV'nin arkasına takıyoruz sistem bu. Çözümü bilen var mı acaba.

http://www.atv.com.tr/UyduFrekanslari

Hocam buradaki frekanslarla aratır mısın? Bende bu şekilde çıkmıştı. Olmazsa tvden arattığım frekansa bakıp yazarım..
  • Ben de tv geldiğinden beri çekmiyor. Hava durumu da gayet iyi :-) Elle frekans girme kısmında kumandadan frekans giremiyorum. Yukarıdaki frekansları deneyecem ama Uydu alıcı verici yazan yere gelip kumandanın sağ tuşuna basınca orda frekans listesi çıkıyor. Fakat istediğim frekansı orda bulamıyorum. Bi açamadık şu kanalları. :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: serserimbenim1987

Ben de tv geldiğinden beri çekmiyor. Hava durumu da gayet iyi :-) Elle frekans girme kısmında kumandadan frekans giremiyorum. Yukarıdaki frekansları deneyecem ama Uydu alıcı verici yazan yere gelip kumandanın sağ tuşuna basınca orda frekans listesi çıkıyor. Fakat istediğim frekansı orda bulamıyorum. Bi açamadık şu kanalları. :-)

http://forum.donanimhaber.com/m_69329875/mpage_1/f_/key_//tm.htm#69623006

Burayı inceler misin? Manuel olarak ayarlamayı nasıl yaptığımı anlatmıştım, deneyebilirsin

• Teşekkür ederim. şu an deniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doğru söyleyen adam

Teşekkür ederim. şu an deniyorum
    İnce ayardan olabiliyor genelde. Aynı problem var bende de. İnce ayar yapılınca düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noluftu

İnce ayardan olabiliyor genelde. Aynı problem var bende de. İnce ayar yapılınca düzeldi.

Alıntıları Göster
    cihazınız hd cihaz ise çekmesi lazım bazı sd cihazlar hd kanalları çekmiyor birde kötü hava şartları olabilir kötü havalarda sinyal düşüyor bendede aynı sorun vardı benim kablodanmış ben kabloyu değiştirdim şimdi çekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: scarface005

cihazınız hd cihaz ise çekmesi lazım bazı sd cihazlar hd kanalları çekmiyor birde kötü hava şartları olabilir kötü havalarda sinyal düşüyor bendede aynı sorun vardı benim kablodanmış ben kabloyu değiştirdim şimdi çekiyor

Alıntıları Göster
    TRT hd kanalları cok hassas, ufak bir rüzgar bile esse sorun olabiliyor
    Çanak ayarının mükemmel olması lazım yoksa çanak da hiç kıpırdamamalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

TRT hd kanalları cok hassas, ufak bir rüzgar bile esse sorun olabiliyor
    Çanak ayarının mükemmel olması lazım yoksa çanak da hiç kıpırdamamalı

Alıntıları Göster
    Aslında gece 11.30 itibari ile bende türksat yayını gidiyor. Sinyal azaltıyorlar sanırım :) Bende digiturk hd den izliyorum gidince. Trt ye mail atıcam bu konuda e yani gece yarısı ne yapıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Aslında gece 11.30 itibari ile bende türksat yayını gidiyor. Sinyal azaltıyorlar sanırım :) Bende digiturk hd den izliyorum gidince. Trt ye mail atıcam bu konuda e yani gece yarısı ne yapıyorlar

Alıntıları Göster
    Bende LG 42LM660 S tv var trt hd trt1 hd kanalları vardı şimdi sinyal dahi yok. şimdi trt 1 çekiyor fakat cırıltılı yayın bozuk geliyor kesik kesik geliyor. aynı uydudan gelen kabloyla tüplü televizyonda trt1 çok net çekiyor acaba tv nin uydu alıcısı zayıfmı kalıyor tüplü tv de aynı antenden gelen kablo ile trt1 çok net çekiyor. ayrıca benim bildiğim en sağlam kanal trt idi. malesef yağmur başlamadan hemen gidiyor. diğer tv de çekiyor. ayrıca diğer hd kanalların hepsi semerkand hd ve atv hd kar da yağsa fırtınada çıksa cam gibi çekiyor sorun tam olarak nedir kaanatimce tv nin diğital uydu alıcısı zayıf geliyor sanki sizce ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuz46

Bende LG 42LM660 S tv var trt hd trt1 hd kanalları vardı şimdi sinyal dahi yok. şimdi trt 1 çekiyor fakat cırıltılı yayın bozuk geliyor kesik kesik geliyor. aynı uydudan gelen kabloyla tüplü televizyonda trt1 çok net çekiyor acaba tv nin uydu alıcısı zayıfmı kalıyor tüplü tv de aynı antenden gelen kablo ile trt1 çok net çekiyor. ayrıca benim bildiğim en sağlam kanal trt idi. malesef yağmur başlamadan hemen gidiyor. diğer tv de çekiyor. ayrıca diğer hd kanalların hepsi semerkand hd ve atv hd kar da yağsa fırtınada çıksa cam gibi çekiyor sorun tam olarak nedir kaanatimce tv nin diğital uydu alıcısı zayıf geliyor sanki sizce ?

Alıntıları Göster
    TRT hd de 1.ses kanalı yani turkce olanda ses seviyesi 2.kanal yani ingilizce olana göre çok düşük.Ben atlanta hd box kullanıyorum.Diğer marka cihaz kullananlar da da bu sorun varmı?Gerçi başka kanallarda bu sorun yok sanki problem TRT den kaynaklanıyor gibi.bu konudaki gözlemlerinizi yazarsanız memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tom wong

TRT hd de 1.ses kanalı yani turkce olanda ses seviyesi 2.kanal yani ingilizce olana göre çok düşük.Ben atlanta hd box kullanıyorum.Diğer marka cihaz kullananlar da da bu sorun varmı?Gerçi başka kanallarda bu sorun yok sanki problem TRT den kaynaklanıyor gibi.bu konudaki gözlemlerinizi yazarsanız memnun olurum.

Alıntıları Göster
    TRT 1 HD frekansı çok zayıf. Benim cihazdaki en düşük sinyal bu frekansta. Türksatın güçlendirme yapması lazım.
    Ayrıca LNB seçimi de önemli 0.3 db ve aşağısı LNB kullanılmalı. LNB den memnun değilseniz ince boyunlu LNB lere terfi edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: seko_88

TRT 1 HD frekansı çok zayıf. Benim cihazdaki en düşük sinyal bu frekansta. Türksatın güçlendirme yapması lazım.
    Ayrıca LNB seçimi de önemli 0.3 db ve aşağısı LNB kullanılmalı. LNB den memnun değilseniz ince boyunlu LNB lere terfi edebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    hD TRT HD 11054 V - Dikey Bati 30000 "3/4" 1600 1800 Türksat 3A Frekansından çıkmıyor sinyal yok yazıyor. Güncel frekansı bakıp söyleyecek bir arkadaş var mı?
     TRT HD ve TRT1 HD yayın çekmiyor

• efsane61 E kullanıcısına yanıt
    TRT HD kapandı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulusalonur

TRT HD kapandı...
    trt 1 hd bendede sinyal yok diyor çanak ayarıysa diger tüm kanalları çekiyor ama bi trt 1 içinmi lnb yada çanak degiştirecegim ?
  • Bizim televizyonda da trt hd ler ara ara gidip geliyor, bazen sorunsuz çekiyor bazen cızırtılı oluyor bazen de sinyal yok diyip hepten gidiyor neden böyle acaba çanak ayarı mı yanlış

Öte yandan trt hd kapanmış sanırım trt belgesel çıkıyor yerine

Bir de şöyle bir şey var trt 1 Avrupa maç yayını olduğunda yayın başladığı saatte televizyon cı modülü yok diye uyarı vermeye başlıyor, oysa trt1 hdde böyle bir sorun olmuyor

LG webos 42LB modelini kullanıyorum ne yapmalıyım
  • msy2012 M kullanıcısına yanıt
    Çağırdık televizyoncuyu sorunu çözdü, çanak tam ayarlanmamış lnbnin açısıyla filan oynadı, kanallar artık tam çekiyor, sinyal zayıf geliyormuş onu güçlendirmiş oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulusalonur

TRT HD kapandı...

Kesin bilgi dimi?
  • TRT HD YAYINDAN KALKMIŞ. 1 şubbatan itibaten yok yani.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.