Şimdi Ara

TRT HD ve TRT1 HD yayın çekmiyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
80
Cevap
2
Favori
145.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zlatan.İbrahimovic Z kullanıcısına yanıt
    Yerinde trt belgesel var. Kapandı ama yerine trt belgesel i koydular. Burada bahsedilen kanalın hiç açılmaması. O da ayrı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TRT HD KAPANDI VE TRT 4K olarak farklı frekansta yayın yapmakta.

TRT HD ve TRT1 HD yayın çekmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bosu -- 27 Mayıs 2016; 9:38:44 >
  • Şunuda ekliyim, HD uydu alıcısı olanlar TRT 4K yi izleyemeyecek, uydu alıcısının buna uygun olması lazım hd uydu alıcısı ile sadece trt world hd yi izleyebilirler.
  • Konubahsedilen 11054 V 30000 parametrelerinden yayın yapan TRT'ye ait HD kanalların çekmememesi ile alakalı. TRT HD zaten kapandı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TRT HD ile TRT 1 HD aynı frekanstı sanırım, TRT 1 HD sinyal sorunu hala yaşanıyor.
  • trt 1 hd ne güzel çekiyordu bir ay önce anten rüzgardan bozuldu düzelttim o günden beri sinyal yok şimdi tüm kanalları sildim tekrar yükledim şuan trt 1 ve trtspor hd hiç çıkmadı anten ayarından olabilir mi sizde trt spor hd çıkıyor mu?
  • Bende de 10 gündür trt1 hd, trt spor hd ve trt haber hd çekmiyor.
  • Bende lnb yeni değişmesine rağmen trthd trt belgesel gidiyor bi süre sonra geliyor hava açık diğer hd yayınlarda sorun yok
    Biraz önce baktım trt hd sinyal kalitesi 100 sinyal gücü 100 11054 30000 de sanırım yayından kaynaklı bir sorun
    Lnb doğru ayarlamamiş deyip günahını aldık adamın.. bu arada tv lg 650v
  • Arkadaşlar benim TRT 1 hd ve TRT Spor hd de takılmalar oluyor, sinyal gücü 84 65 sanırım sinyal gücünden kaynaklanıyor değil mi. Gerçi diğer hd kanalların hiç birinde bu takılmalar olmuyor sadece trt de oluyor. Lnb kablosu eski ondan kaynaklı olabilir mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brk5334 kullanıcısına yanıt
    Olabilir. Kabloyu yenileyin. Lnb eskiyse onu da yenileyin. Lnb yi çanağa taktıktan sonra lnbyi hafif sağa sola çevirerek en yüksek sinyal seviyesini bulun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genel olarak bu sorunun bizlerden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Zira adı sanı pek duyulmamış, ulusal/yerel kanallar bile sorunsuz şekilde HD yayın yapıyor ve bizde bunu sorunsuz alabiliyorsak bizde sıkıntı yoktur diye düşünüyorum.

Ancak TRT gibi elinde hiç bir özel kanalın sahip olmadığı ekipmanları ve teknolojiyi bulunduran devlet televizyonu böyle saçma sapan sorunlar yaşıyor ve bizlere de yaşatıyorsa ben bunda umursamazlık olduğunu düşünürüm.

Diğer taraftan şu an Euro2016 Türkiye - Hırvatistan maçında TRT 1 HD parazit yaparken, seçim zamanı hiç sorun yaşanmaması bana manidar geliyor!

• copywriter kullanıcısına yanıt
    ben sorunsuz izledim maçı parazitsiz, sizin ekipmanlarda sorun olabilir.

ayrıca şunuda belirteyim şeçim denen olay yereldir, maçlar ise fransa kaynaklı ve satın alınıp yayınlanıyor. trt'nin müdahele şansı yok yani. onlardan kaynaklı sorun olursa bizim yapabileceğimiz birşey yok.
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    bende ekipman kaynaklı sorun olduğunu düşündüm başta, ancak sinyal kalitesi %80-85 arasında ve diğer hiç bir HD kanalda sorun yaşamıyorum.
  • Arkadaşlar bende de aynı sorun var. Markası 42LB620 lg nin. 11054 lü yayın çekmiyor maçları izleyemiyorum. Sorunu çözen arkadaşlar var mı ? Yardımcı olurlarsa sevinirim. Servisi aradım uydu alıcısında sorun olabilir dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RavenPriest

Arkadaşlar bende de aynı sorun var. Markası 42LB620 lg nin. 11054 lü yayın çekmiyor maçları izleyemiyorum. Sorunu çözen arkadaşlar var mı ? Yardımcı olurlarsa sevinirim. Servisi aradım uydu alıcısında sorun olabilir dedi.

Bende Lg4 2lb630 var. Tv yazılım güncellemesi var ise kur. Fabrika ayalarına dön ve tekrar tarat. Kör aramayı devre dışı bırak istersen. Lg müşteri hizmetleri beş para etmez.
  • Hd trt ler gitti dün aynı sorunu yaşayan var mı

• Bizede de trt hd kanalları gitti. Diğer hdlerde sıkıntı yok. Acaba neden

• deliboo kullanıcısına yanıt
    aynen. diğer hd'lerde sorun yok ama trt hd kanlları ile trt 4k sinyal yok
  • Arkadaşlar benim televizyonda neredeyse her kanalda ara ara takılmalar oluyor çanak antenle ilgili bir sorun diye düşündük kabloyu yeniden kesip taktım ama değişen bir şey olmadı. Trtnin kanalları aşırı takılıyor hatta bugün basket maçı var yalan olursa kırarım televizyonu

• kabloda sorun olabilir çanak anten veya lnb ayarı tam olmayabilir.eğer merkezi sistem değilse bireysel kendi çanağınızsa bir uyducu çağırıp sistemi elden geçirtin.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.