Şimdi Ara

TREN KAZASINDA ÖLENLER İHMAL SONUCUMU YOKSA KADERLERİNDE YAZILDIĞI İÇİNMİ RAHMETLİ OLDULAR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu konuda bahsi geçen soru her ne kadar dindar bir ailede yetişsemde kafamı kurcalıyor sizce bu sorunun cevabı nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Eagle 26 -- 10 Temmuz 2018; 7:00:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uyan gözlerim gafletten uyannnn, uyan uykusu çok gözlerim uyan
  • quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

Uyan gözlerim gafletten uyannnn, uyan uykusu çok gözlerim uyan

Kardeş bu ilahiyi severimde ne alaka ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Eagle 26

quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

Uyan gözlerim gafletten uyannnn, uyan uykusu çok gözlerim uyan

Kardeş bu ilahiyi severimde ne alaka ?

Alıntıları Göster
    İlahi olduğunu biliyorum ironi yaptım sözleriyle

• bir mühendislik hatası olduğu belli. ama normal bir olasılık mı yoksa malzemeden çalma falan var mı bilmiyorum.Varsa da şaşırmam tabi. Bakalım reyiz fıtrat mı diyecek yoksa fetöcüler mi diyecek ?
  • quote:

White Eagle 26 @ 9 Temmuz 2018 15:01:33

Mesajınızın ( Arkadaşlar ) bu konuda bahsi geçen soru her ne kadar dindar bir ailede yetişsemde kafamı kurcalıyor sizce bu sorunun cevabı nedir ?

quote:

17 Ağustos 1999'da tüm Türkiye yasa boğuldu. Yerel saatle 03:02'de merkez üssü Gölcük olan 7.6 şiddetindeki bir deprem tüm Türkiye'yi uykusunda yakaladı.

Gölcük depremi içinde bir takım çevreler günahkarlara allahın gazabı olduğunu iddea etmişti.

Bu güne gelelim. Kaza göz göre göre gelmiş.

Yol bakımı için açılan ihaleler ödenek olmadığı gerekçesi ile sürekli ertelenmiş.
    Son ihale kazadan 3 gün önce yine ertelenmiş.

Allah mucizesini gösterse idi günaksız insanları öldürmeseydimi diyelim.
    Yoksa ölenlerin tamamı kafirmi desek.

Gözünüzü açın.

• quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

bir mühendislik hatası olduğu belli. ama normal bir olasılık mı yoksa malzemeden çalma falan var mı bilmiyorum.Varsa da şaşırmam tabi. Bakalım reyiz fıtrat mı diyecek yoksa fetöcüler mi diyecek ?

Tek adam ikisinide demedi çünkü onun için ölenlerin umrunda olmadığını düşünüyorum

• White Eagle 26 kullanıcısına yanıt
    Güzel hikaye birader bunları nereden öğreniyorsun?Domuza çevirmiş kadınlı içkili eğlence falan güzel hikaye.Allah bayağı garip bir cezalandırma anlayışı var.Deprem sonrası başka şehirden yağmaya gelenlere dokunmuyor ama cezalandırdığı donanma personeli ile birlikte 150 bin insanı cezalandırdı kimini yaraladı kimini öldürdü.Senin Arap Tanrısı biraz vizyonu da dar herhalde domuza çeviriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • darklord1905 kullanıcısına yanıt
    Ateist kardeşim yaşını bilmiyorum ama 17 Ağustos 1999 depreminde 22 yaşındaydım ve bu size göre hikaye bana göre gayet mantıklı bir gerçek olan bu olay halk tarafından uzun bir zaman konuşuldu ve depremden sonra denizin dibine inen dalgıçlar tarafından görünmüş ayrıca herşeyi yoktan yaratan ALLAH sadece Arap'ların değil tüm insanların ALLAH'ıdır

• White Eagle 26 kullanıcısına yanıt
    Cahil halk her şeyi söyler.Allah der Zeus der Vişnu der Baba Yaga der.Kaç yaşında adamsın madem böyle masallara inanman bayağı komik.Allah bir putun adıdır ve Arap Tanrısıdır.Ben Alatuire inanıyorum diye Alatuir Slav tanrısı olmaktan çıkmıyor.Bu arada Ateist olduğumu nereden çıkardın.

• quote:

Orijinalden alıntı: White Eagle 26

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Ağzındaki baklayı sonunda çıkarttın.

Senin göz deliklerinde ağaç budağı var galiba.
    Hadi askarlar içki alami yapıyorlardı. geberip gittiler.

50bin masum bebek, çoluk çocuk, anasımın karnındak doğmamış bebe.

Senin allahın ordu evine atacağı bi çok güçlü yıldırımla halletseydi bu işi.

O her şeye kadir değilmi.?

50 bin masum insandan ne istedi.??????????????????
    Bunların hepsimi kafirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemmail

Ağzındaki baklayı sonunda çıkarttın.

Senin göz deliklerinde ağaç budağı var galiba.
    Hadi askarlar içki alami yapıyorlardı. geberip gittiler.

50bin masum bebek, çoluk çocuk, anasımın karnındak doğmamış bebe.

Senin allahın ordu evine atacağı bi çok güçlü yıldırımla halletseydi bu işi.

O her şeye kadir değilmi.?

50 bin masum insandan ne istedi.??????????????????
    Bunların hepsimi kafirdi.

Sadece benim değil herkesin Allah'ı imtihan sırrı bozulmasın diye bir musibet geldimi kafirlere, zalimlere gelmez masumlarıda etkileyeceğini söylemiştim ve tüm bu kaza ve musibetlerde ölen insanların dünyada işlediği günahların bir çoğu affedilir ve Cennet'e girmeye hak kazanır eğer ölen kişinin günahı çoksa ve Cehennem'e gidecekse Cehennem'de çekeceği azab azaltılır yani sonuç olarak herşey Allah'ın kontrolündedir ve Allah herşeyin mükafatını verir

• Tam fırıldak. Çevir gazı yanmasın.
    İki sözzün biribir ile uyuşsa sana adam dicez.

quote:

1999 depremine gelirsek merkez üssü Gölcük'tü ve o gece çoğu komutanlardan oluşan deniz donanmasında içkili ve kadınlı eğlence düzenlenmişti ve o gece yetkili komutan donanmaya yakın tüm camilerde sabah ezanı okunmayacak diye emir verdi işte bu emir Allah'ın gazabını getirdi o donanmayı yerle bir ederek o eğlenceye katılan tüm komutanları domuz suretine çevirdi

Ulan dönek. Herifçi oğlu 49 bin kişiyi donanmadaki 1000 kişi içinmi katletti.

Senin kadar tükürdüğünü yalayan adam yer yüzünde yoktur.

• Sen kafacağızından sorduğun sorunun cevabını belirlemişsin.
    Burada oportonistlik yaparak lagada lugada yapıyorsun.

Ölmüş 50 bin kişinin kemikleri sızlıyor.
  • Bana göre insanlar kendi kaderini Allahın çizdiği yollardan birini tercih ederek kendi yazıyor. Yani trene binmeselerdi veya trenin bakımları düzgün yapılsaydı ölmeyeceklerdi. Belki 10 yıl sonra öleceklerdi. Ama o tercihi yaparak o kaderin yolu aslında kelebek etkisi de diyebiliriz onları ölüme götürdü. Ama bunlar hep Allahın çizdiği yollar. Ecelin kısalması mümkün yani tercihlerimize göre. Kuranda Fatr suresini okuyun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Persona_Non_Grata

Bana göre insanlar kendi kaderini Allahın çizdiği yollardan birini tercih ederek kendi yazıyor. Yani trene binmeselerdi veya trenin bakımları düzgün yapılsaydı ölmeyeceklerdi. Belki 10 yıl sonra öleceklerdi. Ama o tercihi yaparak o kaderin yolu aslında kelebek etkisi de diyebiliriz onları ölüme götürdü. Ama bunlar hep Allahın çizdiği yollar. Ecelin kısalması mümkün yani tercihlerimize göre. Kuranda Fatr suresini okuyun.
    Okumadığımız kuran ayeti kalmadı.
    Kadermiş gi sülaleyi yok et. Üç günlük Yavru yetim kalsın
    Sonrada kadermiş.
    Yerim ben böyle kaderi.
    Sizlerin alayınızın öocukluktan itibaren şarkılarla, türkülerle beyniniz yıkanmış.
    Dolayısı ilede bu tarz beyni yıkanan insanların en az 10 puan IQ düşük oluyor..

• Bu forumda göya dindarların ne hikmetse alayının profilleri gizli.

Biri biri ile çelişen tutarsız mesajlar atmalarından olsa gerek.
  • Ihmal sonucu oldugu cok acik.

Eskiden bu islerde calismis, stajini da havaalanlari, liman, demiryollari insaatlari ile ilgili birimde yapmis oldugumdan cok net soyleyebilirim ki ihmal had safhada.

O yolu yaptiran veya denetleyen muhendis o tip zeminlerde asla zemini guclendirmeden demiryolu isletmez.

Buyuk ihtimal o yolun ihalesinde muhendis sadece imza atmak icin kullanilmistir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Santa_Monica

Bana göre insanlar kendi kaderini Allahın çizdiği yollardan birini tercih ederek kendi yazıyor. Yani trene binmeselerdi veya trenin bakımları düzgün yapılsaydı ölmeyeceklerdi. Belki 10 yıl sonra öleceklerdi. Ama o tercihi yaparak o kaderin yolu aslında kelebek etkisi de diyebiliriz onları ölüme götürdü. Ama bunlar hep Allahın çizdiği yollar. Ecelin kısalması mümkün yani tercihlerimize göre. Kuranda Fatr suresini okuyun.

Kardeş ben size katılmıyorum çünkü ecel birdir değip? ( değişmez ) düşünün o trende 300'e yakın insan vardı ve 24 kişi rahmetli oldu buda kader ve eceli doğruluyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.