Şimdi Ara

Trance Müzik İçin Amfi Ve Hoparlör Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar aklımda z906 almak vardı.Fakat dinlediğimde bass'lar kabul iyi fakat diğer hiç bir ayrıntı yok ses netliği bulamadım.Multimedia haparlörlerinin hi-fi ler kadar kaliteli ve net ses veremediğini öğrendim bu yüzden hi-fi sistem arayışına geçtim.

Odam : 12m2
    Dinlediğim müzik türü : Trance , vocal trance belki çok az yabancı pop olur.
    Kaynak : PC (Eğer gerekirse kaliteli bir ses kartı alabilirim.)
    Bütçem : 700-800 Tl Amfi için 800 TL civarı hop için ayırdım.Bu fiyatlara 0 alamayacağımı biliyorum bu yüzden 2. el bakacağım.

İlk sorum : İki tür amfi olduğunu öğrendim.Stereo ve Sinema amfisi.Herkez müzik için stereo amfi seçilir diyor.Stereo da ise sadece 2 hoparlör bağlanıyor.Peki stereo sistemde sub olmadan trance parçadaki düşük frekansları kaliteli bir şekilde alabilecek miyim?Amaç şahine takılmış iğrenç araba subu gibi böğürme sesi duymak değil.Kaliteli , net , berrak şekilde müziği dinlemek.

Diğer bir durum pc den çok seyrek olsada film de izlerim.O zaman stereo amfi bir sıkıntı yaratmaz değil mi.Film izlerken pek bir ses beklentim olmaz.

• Oda ufak fakat sub çıkışlı Harman Kardon HK3480 amfi.Hoparlör olarakta Wharfedale Diamond 9.6 öneririm ben.Elektronik müziğin sert kısımlarına kayacaksanız Techno,Hardstyle gibi,Trance'da verdiği kadar keyif vermeyebilir.
  • @lütfü kardeş,
    önecelikle stereo ampliye pasif modda SW subwoofer sürücü bağlanabilir. keza pre out veya super woofer çıkışı olan herhangi bir stereo ampliye aktif SW'da bağlanabilir.
    şöyle bir bakınca arzu ettiklerin gerçek bir müzik sever beklentisi. bunu en güzel nasıl karşılayabiliriz diye düşünmekteyim.
    mevcut bütçeyle.
    bilemedim.
    subjektif konu vesselam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

@lütfü kardeş,
    önecelikle stereo ampliye pasif modda SW subwoofer sürücü bağlanabilir. keza pre out veya super woofer çıkışı olan herhangi bir stereo ampliye aktif SW'da bağlanabilir.
    şöyle bir bakınca arzu ettiklerin gerçek bir müzik sever beklentisi. bunu en güzel nasıl karşılayabiliriz diye düşünmekteyim.
    mevcut bütçeyle.
    bilemedim.
    subjektif konu vesselam.

İlk olarak bana yeni bir bilgi öğrettiğin için teşekkür ederim.Ben stereo amfilerin hiç birinde ne aktif ne pasif sub bağlanmıyor sanıyordum. :)

O zaman bütçeyi biraz daha arttırabilirim. 2. el amfi için 1000-1200 TL diyelim.Hoparlörleri daha sonradan da yükseltebilirim.

@Gorod

İnceliyorum hocam verdiğiniz amfiyi.

• Evet arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sub bağlayabileceğim bir stereo amfi ( 2.el de 500 den 1000 e diyelim)

Stereo hoparlör bütçe 700-800 ( Oda 12 m2 fakat stereo hoparlörler masamda duracak eğer raf tipi alırsam.Eğer kule alırsam masa yanına olucak.Açıkçası dinleme mesafesi yakın olacak ona göre bekliyorum tavsiyelerinizi.) Bir ara audioengine a5 hoparlörünü önerdiklerini duydum hemde sub bağlanıyormuş fakat onlar kendinden amfili imiş.Ben ilerde hoparlörleri değiştirme daha iyisini alma durumuna karşı ayrıca amfi ile sistemi kurmak istiyorum.

Son sorun aktif sub , pasif sub arasındaki fark nedir.Stereo amfiye bağlarken aralarında ne fark olur?
  • Aktif sub ın beslemesi kendi içinde oluyor, aldığı sinyali içindeki amfi yükseltip suba gönderiyor . Pasif sub ı beslemek için ya mevcut amfinizde sub için yüksek çıkış olması lazım ya da ayrıca bir amfi almanız lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lütfü696 L kullanıcısına yanıt
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-yamaha-rx-797-133563630/detay/
    sub çıkıslı stereo amfi al dene
  • Hocam onun fiyatı birazık tuzlu kaçıyor.Daha uygun modellerini bulma şansımız var mı?
  • lütfü696 L kullanıcısına yanıt
    o çok istemiş daha uyguın fiyatlara alınabilir veya daha düşük modeli var onada bakabilirsin
  • Tamam incelemeye başlıyorum teşekkür ederim...
  • @lütfü,

senin hoşuna gidecek ürünleri kafamda netleştiremiyorum. jazz ve vokalde iyi olan hoparlör mevcut. @Hidefman üstadımız gelirse ondan hoparlör önerisi alırız.

ama benim temiz önerim şu olur. behringer 1031a
    aktif kabinli. stereo ampli ve kolondan daha uyguna geliyor. PC ye bağlamana ve ufak mekanına uygun. stüdyo hop.ri misali tüm sesleir duyman mümkün.
    değerlendir derim.
  • Şimdi hocam bahsettiğiniz hoparlörün referans hoparlör olduğunu öğrendim.Forumda öğrendiğim kadarıyla bu onun iyi olduğunu kanıtlıyor.

Ama ufak bir iki sorum var.

1)Bu aktif kabinli bir hop. yani içinde kendi amfi si var doğrumu?
    2)Bu hoparlörleri ilerde bir stereo amfi alırsam kullanabilecek miyim?
    3)Bu hoparlörler bass konusunda performansları nasıldır?Örnek Armin Van Buuren -In And Out Of Love parçasını dinlerken yeterli bass performansı alabilecek miyim? Subwoofer eklenebilir mi sisteme ?

Kusuruma bakma çok soru sordum fakat öğrenmek , bilgi kazanmak istiyorum.Aynı zamanda öğrenci olduğum için de yok o olmadı satim , yok bunu alim yok yine satayım gibi bir lüksüm yok o yüzden iyice araştırmaya çalışıyorum.
  • Hocam ayrıca araştırdığım kadarıyla birşey daha gördüm.Senin önerdiğin kolonlar hifi hoparlörü kategorisinde değil , stüdyo ekipmanlarında aktif monitörde görülüyor.
    Şimdi hi-fi için yapılan hoparlörler ile stüdyo monitörlerinin ne farkı var?
  • al bi logitech dewam et bende trance müzik dinliyorum z-906 devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: lütfü696
    1)Bu aktif kabinli bir hop. yani içinde kendi amfi si var doğrumu?

Evet kendi dahili amplisi var.

quote:

2)Bu hoparlörleri ilerde bir stereo amfi alırsam kullanabilecek miyim?

Kullanılmaz. stereo ampli almana gerek yok zira.

quote:

3)Bu hoparlörler bass konusunda performansları nasıldır?Örnek Armin Van Buuren -In And Out Of Love parçasını dinlerken yeterli bass performansı alabilecek miyim? Subwoofer eklenebilir mi sisteme ?

Bence bas eksikliği hissetmezsin. min. bas frekans yanıtı active bookself için 35Hz. SW eklemek istersen alamak istediğin SW'ın kalite ve yeteneğine göre ekleyebilirsin.
    quote:

Şimdi hi-fi için yapılan hoparlörler ile stüdyo monitörlerinin ne farkı var?

stüdyo hoparlörler müik kaydı ve icrasında kullanılır. kaydolan, dinlenen müziği en doğru, en canlı, en kesin ve kayıpsız, detaylı verecek şekilde yapılmıştırlar. hi-fi kabinlerinde de maksat aynıdır. mesele hangisinin zevke veya kişinin müzik ve zevk anlayışına göre uygun olduğudur. seçimide buna göre yapılır...

• quote:

Orijinalden alıntı: by-onur

al bi logitech dewam et bende trance müzik dinliyorum z-906 devam

Yok hocam ya kabul ediyorum derinden , kulağa hoş gelen bir bass ı var fakat geri kalan gerçekten iyi değil.Bunu 1-2 kere dinleyerek söylemiyorum.Karşı komşum sahip bu sisteme.Uzun süre dinledim (3-4 ay) kendi parçlarımı , başka parçaları fakat yok abi o ayrıntıyı alamıyorum.Bir şey eksik , bir şey fazla.O bass bütün ayrıntıyı perdeliyor.Orantı yok.

@the_cantan

Hocam en başta bütün verdiğin bilgiler için sana minnettarım. Şimdi senin verdiğin hop.ları arayacağım.Türkiye'de sdece 1-2 yerde buldum.Eğer başka tavsiye edeceğin modeller varsa onları da ekleyebilirsen sevinirim :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: by-onur

al bi logitech dewam et bende trance müzik dinliyorum z-906 devam

Yok hocam ya kabul ediyorum derinden , kulağa hoş gelen bir bass ı var fakat geri kalan gerçekten iyi değil.Bunu 1-2 kere dinleyerek söylemiyorum.Karşı komşum sahip bu sisteme.Uzun süre dinledim (3-4 ay) kendi parçlarımı , başka parçaları fakat yok abi o ayrıntıyı alamıyorum.Bir şey eksik , bir şey fazla.O bass bütün ayrıntıyı perdeliyor.Orantı yok.

@the_cantan

Hocam en başta bütün verdiğin bilgiler için sana minnettarım. Şimdi senin verdiğin hop.ları arayacağım.Türkiye'de sdece 1-2 yerde buldum.Eğer başka tavsiye edeceğin modeller varsa onları da ekleyebilirsen sevinirim :)

valla bizde aldık zamanında dünya para verip kullanıyoruz multimedya öncedende z5500 vardı zaten ama ne z-906 nede z5500 aıwa nsxR41 müzik seti var bende yerini tutmuyo kulak zevki birazda hocam ben pek tını aramıyorum creative xhfi ses kartıyla iş görüyo suan

• Selamlar,

Bende imzamdan göründüğü üzere AKTİF STEREO Hoparlör kullanıyorum, ki benim ki biraz ucuz yollu Audioengine A2 "0" olarak 500 civarı ben sahinindenden amerikandan gelen bi ürün aldım 2 ay önce 300 TL'ye sıfır, şansa tabi. Aynınısının Audioengine A5 Aktif modelini alıp yine aktif sub bağlayacaksınız sonra bayılana kadar müzik dinlersiniz. Orjinal Subwoofer'ı Audioengine S8 diye geçer. Ben Jamo sub 200 aldım, gayet memnunum. Sırf kaliteli müzik için kurdum sistemi bende, ses kartı bile aldım yani.

Bende Armin van buuren olsun, infected mushroom olsun,nic chagall dinleyen biri olarak, Bass lar yetersiz geldi daha doğrusu PAT PAT diye geldi, çünkü 2 yollu hoparlör bunlar, Mid ve tiz den oluşuyor, benimde odam 16m2 civarı A2 yetti bana (son ses açarken cızırdamaya başlıyor) , çok ses açarsan A5 cuk oturur fazla bile gelir orası belli. Zaten TV'ye bağlarsanız 3.5mm ile Stereo ses alacaksınız sorun yaşamazsınız, sormak istediğiniz bi soru olursa yardımcı olmaya çalışırım.Son olarak TV'ye aldığınız için çok kibar ayakları var kaçucuktan zaten araştırıken görürsünüz, alın derim bu sistemi kurarsanız, işinize yarayacak titreşimi kesip havalı bi görünüm katıyor.

• O zaman en başta paraya kıyıp 2. el de olsa düzgün bir aktif monitör alacağım , sonraki ay maaşımıda alınca sub bakarım.

Şimdi 500-700 TL arası aktif , sub çıkışı olan 2.el veya 0 hop tavsiyesi istiyorum sizden :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lütfü696 -- 14 Ağustos 2013; 0:56:40 >
  • quote:

O zaman en başta paraya kıyıp 2. el de olsa düzgün bir aktif monitör alacağım , sonraki ay maaşımıda alınca sub bakarım.

Şimdi 500-700 TL arası aktif , sub çıkışı olan 2.el veya 0 hop tavsiyesi istiyorum sizden :)

Alternatif çok , ama hangisi ne kadar iyi imkanı yok bilemem, çok meraklısı olsun ki kıyaslayabilsin, kendi kullandığımı anlatabilirim,tavsiyem

Audioengine A5+ 1000 TL sıfır
    Sub bass bence Audioengine S8 olmak zorunda değil, çok pahalı çünkü, ben 250 TL'ye Jamo Sub 200 aldım sahibinden den mesela 2. el.O ayarda bişeyler bakın. max 400-500 verin 2. el sub bass a. Fazlasıyla iyi. Subwoofer a çok para yatırmayın derim müzik sever biri olarak.

Toplamda 1500 TL ediyor sizide çok çok zorlamaz hem.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.