Şimdi Ara

TRAMER SORGULAMA GERÇEĞİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
5
Favori
96.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynı olay benim başımada geldi aracımda 20000 tl hasar görünüyor aracın ederide o kadar zaten :) Ben bunun gerçek degerlerine nasıl ulaşabilirim kaç bin liralık hasar almış gerçekte nasıl ögrenirim ?
  • Trafik sigortanızı yaptırdığınız yerle irtibata geçin derim,hasar birde kaskodan yaptırıldıysa daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • bugün tramerde bikaç araç sorgulattım; 2. eli 18-19 olan aracın tramerde 12 binlik bir hasarı çıktı;bunun dışında da hasarları var sahibi arkadan bi kazası var ama değişen vs..kesinlikle yok boya-doğrultma var diye diretiyor..çıkamadım işin içinden ama soğudum arabadan..
  • 5664 e plakayı msj attım cevap gelmiyor.. çalışmıyor mu bu isistem yakın zamanda sorgulayan oldumu? neden cevap gelmiyor bir fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctorus

5664 e plakayı msj attım cevap gelmiyor.. çalışmıyor mu bu isistem yakın zamanda sorgulayan oldumu? neden cevap gelmiyor bir fikri olan var mı?

Tramer sistemi tamamen saçmalık. plaka üzerinden sorgulama yapılması sağlıklı değil. çünkü plakanın takılı olduğu önceki araçlarında hasar kaydını çıkartıyor ve insanların kafasını karıştırıyor. ben 2012 model ix35 aracımı sorgulattığımda bir adet hasar çıktı. hasar 2009 yılına aitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cssbaycelebi

quote:

Orijinalden alıntı: doctorus

5664 e plakayı msj attım cevap gelmiyor.. çalışmıyor mu bu isistem yakın zamanda sorgulayan oldumu? neden cevap gelmiyor bir fikri olan var mı?

Tramer sistemi tamamen saçmalık. plaka üzerinden sorgulama yapılması sağlıklı değil. çünkü plakanın takılı olduğu önceki araçlarında hasar kaydını çıkartıyor ve insanların kafasını karıştırıyor. ben 2012 model ix35 aracımı sorgulattığımda bir adet hasar çıktı. hasar 2009 yılına aitti.

arkadaşım şöyle bir olayla karşılaştı.. tramer kaydında hasar olmayan satın almak istediği bir arabayı
    yetkili opel servisine götürüyor.. hiç bir sıkıntı yok deniyor.. pazarlık yapılıyor devir üstüne alınıyor..

kasko için sigortaya gidildiğinde hasarsızlık indiriminden yararlanılamadığı ortaya çıkıyor.. arabanın pert kaydı olduğu söyleniyor.. sigortadan hasarlı resimler bile çıkıyor..

servite olmayan kayıtlar resimler sigortadan çıkıyor.. tramer mi yetkili servis mi sigorta mı.. üçünden de sorgulama yaptırmaka lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perus -- 26 Ocak 2013; 10:45:14 >

• Arkadaşlar herkese merhaba. Bende 2004 model Alfa Romeo 147 var. Tramer kayıtlarına göre Plaka ile sorgulayınca arabada 2007 yılında 424 TL 2009 yılında 9200 tl lik hasar kayıtları mevcut. Şasi no ile sorgulayınca ise 2007'de ki 424 tl lik kayıt görünmüyor, sadece 9200 tl lik kayıt görünüyor. Aslında 424 TL olan hasar kaydının şasi no ile sorgulayınca çıkmaması tramer sorgusunun ne kadar güvenilir olduğu sorusunu akıllara getiriyor. Ayrıca aracımı almadan önce expertiz raporu almıştım ve tampon, sol ön çamurluk ve kaput değişmiş şaside herhangi bir kayma veya işlem yok demişlerdi. Bu 3 parça+işçilik 9200 tl tutar mı yoksa motor darbe almış olabilir mi?
  • konu hortlamış. ancak faydalı bir başlık. artık neye inanacağımızı şaşırdık. borç harç bile olsa sıfır almak daha iyi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerber0s

Arkadaşlar herkese merhaba. Bende 2004 model Alfa Romeo 147 var. Tramer kayıtlarına göre Plaka ile sorgulayınca arabada 2007 yılında 424 TL 2009 yılında 9200 tl lik hasar kayıtları mevcut. Şasi no ile sorgulayınca ise 2007'de ki 424 tl lik kayıt görünmüyor, sadece 9200 tl lik kayıt görünüyor. Aslında 424 TL olan hasar kaydının şasi no ile sorgulayınca çıkmaması tramer sorgusunun ne kadar güvenilir olduğu sorusunu akıllara getiriyor. Ayrıca aracımı almadan önce expertiz raporu almıştım ve tampon, sol ön çamurluk ve kaput değişmiş şaside herhangi bir kayma veya işlem yok demişlerdi. Bu 3 parça+işçilik 9200 tl tutar mı yoksa motor darbe almış olabilir mi?

Ön iki havayastığının açıldığınıda düşünürsek belki olabilir hocam.Tabi servisin biraz da fiyatı şişirmiş olma ihtimalini unutmayalım.

• 2 milyon kişi hasar durumunu 'cepten' öğrendi
    http://www.sbm.org.tr/index.php?page=basin&i=61

2 milyon x 3.5 tl = 7 milyon tl adamlara havadan para gelmiş. 5664'den sorgulamaya(soyulmaya) devam.
  • bu bir hizmet.zorunlu değil.soyulduğunu düşünen atmasın mesaj
  • Dünya üzerinde tramer kadar dandik bir uygulama yoktur. Arkadaşımın aracını ikinci el aldık. Almadan önce bi mesaj atalım dedik. Bir adet çarpma diye rapor çıktı. Yanında ne meblağ var ne hasarın boyutu yazıyor hiçbir açıklama yok sadece bir kaza olduğunu biliyoruz ama araç takla mı attı yoksa sadece tamponu mu yapıldı belli değil!!!

Sonuç ne çıktı. Adamın kaza raporlarına kadar baktığımızda garajdan çıkarken yandaki komşunun aracına dokundurmuş ve tamponlar çizilmiş komşusu da pimpirikli birisi, tutanak tutturmuş buyüzden de çarpma diye tramere girmiş kayıt.

Şimdi burdan nereye bağlıyorum herkes bizim gibi araştırma yanlısı olmayabilir. Sadece sahibinden.comdan bakıp araç plakasını sorgulayan ve tramerden olumsuz sonuç gelirse aracın sahibini bile aramayan pimpirikli insanlar var. Bu durumda araç sahibi mağdur olmuyor da ne oluyor.

Sistemde çok fazla değişiklik yapılması gerekiyor. Zira iyi niyetle ve ticari amaçlarla yapılan bir uygulama olan TRAMER aynı zamanda insanları mağdur da etmekte.

TRAMERde en azından araçların kaza raporları ayrıntılı bir şekilde yazılması zorunlu olmalı. Araçta çizik mi var pert mi belli değil çoğu raporda..

• quote:

Orijinalden alıntı: mutu07

Dünya üzerinde tramer kadar dandik bir uygulama yoktur. Arkadaşımın aracını ikinci el aldık. Almadan önce bi mesaj atalım dedik. Bir adet çarpma diye rapor çıktı. Yanında ne meblağ var ne hasarın boyutu yazıyor hiçbir açıklama yok sadece bir kaza olduğunu biliyoruz ama araç takla mı attı yoksa sadece tamponu mu yapıldı belli değil!!!

Sonuç ne çıktı. Adamın kaza raporlarına kadar baktığımızda garajdan çıkarken yandaki komşunun aracına dokundurmuş ve tamponlar çizilmiş komşusu da pimpirikli birisi, tutanak tutturmuş buyüzden de çarpma diye tramere girmiş kayıt.

Şimdi burdan nereye bağlıyorum herkes bizim gibi araştırma yanlısı olmayabilir. Sadece sahibinden.comdan bakıp araç plakasını sorgulayan ve tramerden olumsuz sonuç gelirse aracın sahibini bile aramayan pimpirikli insanlar var. Bu durumda araç sahibi mağdur olmuyor da ne oluyor.

Sistemde çok fazla değişiklik yapılması gerekiyor. Zira iyi niyetle ve ticari amaçlarla yapılan bir uygulama olan TRAMER aynı zamanda insanları mağdur da etmekte.

TRAMERde en azından araçların kaza raporları ayrıntılı bir şekilde yazılması zorunlu olmalı. Araçta çizik mi var pert mi belli değil çoğu raporda..

eğerki adam ilan açıklamasına hatasız boyasız yazarda mesajda hasar gelirse bende aramam

ama eğerki sorgulamada bir adet hasarı var oda şu şu sebepten diye açıklamaya yazarsa neden aramaktan vazgeçeyim ?

bu yüzdenmi dünyanın en dandik uygulaması ?

• Siz arayabilirsiniz ama okadar çok kafa karıştırmaya müsait bir durumki bu, sistem araç sahibini açıklama yapmak durumunda bırakmamalı (en ince ayrıntısına kadar açıklamalı).

Yapıcaklarsa adam gibi bir sistem yapsınlar ve adam gibi bütün ayrıntıları söylesinler. Bir adet çarpma diyip mesaj göndermek nasıl bir uygulamadır Allah aşkına. Adam kamyonun altına mı girmiş yoksa tamponu mu çizdirmiş belli değil (mesaj hala cep telefonumda duruyor).

Sen neden sistem olarak müşterinin kafasını daha çok karıştırıyorsunki. Ki verdiğim örneği iyice okursanız arkadaşıma aldığımız araçta tampon hafifçe çizilmiş. Buyüzden sıfır ayarındaki araç şuanda tramerde HASARLI olarak görünüyor. Siz istermiydiniz 100.000 tl ye aldığınız aracınızın tampon çiziği yüzünden HASARLI durumuna düşmesini. Şimdi kendinizi bi o araç sahibi yerine koyun.

Bi sahibindene göğsünüzü gere gere ilana tamamen HASARSIZDIR yazmak var. Bir de 5 satır yazı yazıp açıklama yapmak var. Kim ister bunu..

Ben sadece daha iyi olması gerektiğini söylüyorum. Yoksa şunu biliyoruzki hepimiz araç almadan önce ister istemez tramere mesaj gönderiyoruz. Malum nedenlerden kendi aracımdan örnek vermem gerekirse Citroenden Expertiz raporu alamıyorsunuz ikinci elde. En azından Antalya'da vermiyorlar. Bu durumda neye güveniceksiniz ilk olarak TRAMER e sonra tanıdığınız ustalara. Ki arkadaşlar belirtmiş. Dağın başında 50-100.000 tllik araçlarla kaza yapıp sırf hasar kaydı oluşmasın diye kaskosunu da deldirmeyip polise rapor da tutturmayıp kendi ustasına aracını yaptırıyor millet.. Sonra siz de tramere mesaj gönderiyorsunuz araç PIRIL PIRIL çıkıyor.

Herkes TRAMER in ne olduğu iyi bilmeli iyi öğrenmeli düşünce güzel ama uygulamada sorunlu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 28 Ocak 2013; 1:02:32 >

• eğerki sadece tramer a güvenip araç almaya kalkarsanız yanılırsınız tabiki.Tramer kendide söylüyor eksik bilgiler olabilir diye.

Ben araç alırken tramer harici sigortacıdanda sorgulattım.7 aylık aracı serviste ekspertize soktum.ondan sonra aldım.bi zahmet milyarlar verdiğimiz araçlar içi n satıcı iki satır açıklama bizde detaylı araştırma yapalım.Pazardan meyve alırken bile inceliyoruz,bunda üşeniyorsak tramer ne yapsın ?
  • Arkadaşlar peki temiz bir plakanın hasarlı bir araca takılma olasılığı nedir?
  • neye güveneceğini şaşırıyor insan. ikinci el araba almak eziyet olmaya başlıyor gitgide.
  • vay be. tramet karşı tarafın hasarını söylüyormuş ha

tek kelime ile soygun.
  • Aman ha cep telefonuna mesaj yazıpta sorgulama yapıp paranızı kaptırmayın.
    İnternet üzerinden sorgulama arayüzünü ve linkini değiştirseler arada kapatsalarda tramer üzerinden sorgulama yapılabiliyor nasıl yapılıyor resimlide anlatılmış boşuna paranızı kaptırmayın bilen biliyodur zatende ben bilmeyen çok zor diye düşünenler için resimli anlatımın linkini veriyorum. orada sorgulama için tıklanacak linkte mevcut
    Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama
  • ilginç bir durum,
    öğrendiğimiz iyi oldu
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.