Şimdi Ara

Trakya bölgesi tam bir yemek fukarası

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu ülkede yemek konusunda en zayıf yer herhalde bu Trakya bölgesidir.Ne yemek çeşidi var ne de damak zevki

• edirne ciğeri yeter hocam
  • Te be hepten fukara diiliz be ya...Er türlü büreciklerimiz 5 basar diğer bölgelere.....

• Ciğermiş, peh.

Tamam kimileri beğenir ama ben begenmiyorum.

Salçalı makarna terciimdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satır et?
  • Kırklarelin'de bir köfte, Edirne'de bir ciğer, Lüleburgaz'da çorba, Yenice'de satır et yemediysen böyle konuşman normal tabi. Otobandan edirneye gelip gitmek değildir trakya :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

Ciğermiş, peh.

damak tadı ile alakalı,ha makarnacıysan ayrı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hipotermi

Kırklarelin'de bir köfte, Edirne'de bir ciğer, Lüleburgaz'da çorba, Yenice'de satır et yemediysen böyle konuşman normal tabi. Otobandan edirneye gelip gitmek değildir trakya :)

3 yıldır trakya da yaşıyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haciz mahallinde raks

quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

Ciğermiş, peh.

damak tadı ile alakalı,ha makarnacıysan ayrı

@skynet arkadaş açıklamış :)
  • Trakyalıyım ben et konusunda gaziantepten sonra ikinci sırada gelir Trakya bölgesi.
  • Trakya et diyarıdır.. Oğlak, satır et, ciğer, köfte, sucuk bunların en iyisini ancak Trakya'da yiyebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Trakyalıyım ben et konusunda gaziantepten sonra ikinci sırada gelir Trakya bölgesi.

antepliyim ayrıca
  • Turşusu, Kapaması eter bea..
  • Yemekte en fakir bölge karadenizdir, baharatsız tatsız tutsuzdur hep bi de herşeye balık katarlar bıktırır adamı
  • simerazzı kullanıcısına yanıt
    Karadeniz bölgesi deyince; hamsi, kara lahana ve fasulyeden başka bir şey gelmiyor aklıma

Trakya bölgesinde kırmızı etin dışında hamur işi yemekleri de çok iyidir.Özellikle göçmenlerin petura diye bir yemeği var, lezzet patlaması resmen.
  • StillB0rN S kullanıcısına yanıt
    Daha oralara hiç girmiyorum. Boşnak böreği de çok iyidir ama sağdan soldan değil gerçek boşnaklardan yiyeceksiniz

• Arkadaş bilmiyor ki; İstanbul'da yediği Kırkpınar, Tavuk Dünyası, Günaydın gibi restaurantların kırmızı etleri Trakya'dan geliyor. Arkadaş bilmiyor ki; yediği Sütaş peynirin, yoğurdun sütü Trakya'dan. Hamurişi olayına girmiyorum zaten göçmenler yani Trakya ağızıyla macırlar bu işin üstadı. Öyle ciğere laf atıp makarnayı övmekle olmaz. Gidip Burger King arasaydın o zaman.

• ben trakya tekirdağdan bileciğe geldim yemek sıkıntısı çekiyorum açıkcası kıymalı böreği bile tatsız buranın.

tekirdağda köfte

peynir helvası

kıymalı böreği

poğaça çeşitleri çok lezzetli oluyor.
  • Bence de karadeniz yemek fukarası ama neyse
  • bunu diyen konyalı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.