Şimdi Ara

Trafonun watt'ı nasıl bulunur? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
1
Favori
26.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Girişte 10 Volt bile değişim olsa bu çıkışa az yansır. Riske girmemek adına trafo saldırırken birkaç volt düşük kısımdan uç çıkartılmasını isterim. Şebekede de 10 Volt değişim olabilir, fazla birşey değil.

Saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mrb ustalarim letgo da resimdeki trafoyu buldum aldiğim anfi devresini beslermi ??

Trafonun ebadi da gösterilmiş resimlerde belki boyuta gorede hesaplanir watt i hesaplanir belki

25-0-25 volt
    12-0-12 volt
    0-----3 volt
    25-0-8 volt çikiş voltajlari var

Trafonun watt'ı nasıl bulunur?

@Emin-Firtina
    @Kerosen
    @umut_baris
    @elektürükçü
    @tda 1562q

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 11 Şubat 2017; 14:30:8 >

• Fiyatı ne kadar?

• Kerosen kullanıcısına yanıt
    50tl dedi satici

@Kerosen

• O trafonun yeteceğini sanmıyorum.

• umut_baris kullanıcısına yanıt
    Benim sony in trafosu genişlik 9cm yükseklik 4cm bu trafo genişlik 9cm yukseklik 7 cm

@umut_baris

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 11 Şubat 2017; 14:37:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensation45

Benim sony in trafosu genişlik 9cm yükse 4cm bu trafo genişlik 9cm yukseklik 7 cm

@umut_baris

Sen boşuna maceraya kalkışıyorsun.

• sensation45 kullanıcısına yanıt
    Olmaz bence bu,, aradaki 3cm fark oda dusuk voltaj sarimlarinida hesaba katarsak, 2*25v için 200w ya çıkar ya çıkmaz. Bu da yanar yani, kaç A verdigide yazmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Benim sony in trafosu genişlik 9cm yükse 4cm bu trafo genişlik 9cm yukseklik 7 cm

@umut_baris

Sen boşuna maceraya kalkışıyorsun.

Dostumun dediği gibi . Başka bir şey demiyorum ..
  • 2X200 Wattlık bir anfiyi eskisi 2x50 civarı bir ampliye uyarlamaya çalışıyorsunuz . soğutucusunu kullanırım ,preamplisini kullanırım ,vs vs . o kadar basit değil kardeşim . sizdeki bu bilgi tecrübe yetersiz . boşuna masraf yapıp paranızı ziyan edeceksiniz .
    eskiyi kurtarmak varken
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz hocam malefef paramparça yaptim sony anfimi bilinçsiz kurcalamakla anfimin nerdeyse her kartina zarar verdim üzgünüm sony anfim 4x50 watt diye biliyorum 4ayri hoparlor baglantisi var (sağutucuyu kullanirim dedim hocam preamli kart devre alacagim en son mesajlarimda birde sony anfimin trafosu kullanmaktan vazgeçtim 2 mesaj üstte 25-0-25 volt trafo buldum bu trafo beslermi benim aldiğim anfi devresini?) Aldiğim anfi devresinin üstünde 26-0-26 volt yaziyor tabiki trafonun watt i önemli bulduğum 25-0-25 volt trafonun watt i bilgilerinde yok saygilarimla ustam

@elektürükçü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 11 Şubat 2017; 15:36:38 >

• Sevgili kardeşim olan olmuş belliki
    aslında yinede umut var fakat siz limandan ayrıldım geri dönüş yok demişsiniz bir kere ,hayırlısı olsun .
    amplifikatörünüz 4X50 watt değil . 2 kanaldan 4 ayrı çıkış alabilirsiniz . amplifikatörünüzün datalarına bakmadım belki çıkış 50 watt bile değil 100 watt besleme trafosu olan amplifikatörde .
    neyse başınıza çok büyük ihale almışsınız . şunu öncelikle yazayım DIY çalışmalar güzeldir hoştur fakat hazırının bazen çok üstünde maliyetlere ulaşabilir .
    size gerekli olan transformatör 26-0-26 V ac en az 500 watt transformatör , o kutuya sığsın diyorsanız mutlaka toroidal olması şart ,yoksa sığmaz 500 watt . bu transformatör alınca iş bitmiyor ,pre katı için gerekli voltajı almanız için ayrı güç kaynağı gereksinimi var onun için ayrı trafo almaya gerek yok ,aynı trafodan pre için gerekli olan volt için ayrı bir sarım uçuyla kaynak sağlanabilir .
    sakın yanlış anlama beni ama elektrik şakaya gelmez , bilinçsizce yapılan her uygulama can ve mal emniyetinize zarar verebilir .

• elektürükçü kullanıcısına yanıt
    Sony anfim 2x80w alttaki resimde üzerinde yaziyor 4ohm... başta verseydim sana kesin yapardin anfiyi çünkü parçalarkende on panel deki karti kirildi birçok entegre yandi enson kurcaladiğimda

Ustam senin anfi 2x55 watt

@umut_baris

• quote:

Ustam senin anfi 2x55 watt

@umut_baris

Benimki 330R senin attığın 310R. 330R 2x75 watt

Çok iyi seninki fafe600r mi güçlü tafe330r mi?

• Araştirdim aşağidaki preamp devrelerden birini alamaya karar verdim .. Sadece ne5532 li devre

1.

Assembled NE5532 Tone Peramp Board

With original NE5532

Parameters:

1. Input voltage: AC12V-0-AC12V or AC15-0-AC15V

2. Potentiometer from left to right: Volume - bass - midrange - treble

4. PCB Size: 146 * 68MM

2.

NE5532 + LM 4610 DEVRELİ KART 3d ve loudness swiçleri var bu kartta diger karrta 3d ve loudness özelliği yok

LM4610 is the United States after the introduction of NS HI-FI and a LM1036 level, is an ideal alternative to LM1036 products, it is also the use of DC voltage to adjust the two channel volume, high pitched, bass, balance. The IC is based on the LM1036 3D multidimention regulation, it also comes with a loudness switch, the human ear characteristic curve to compensate for small volume in the.

n Using original LM4610N+NE5532

n Electrolytic capacitor signal main circuit using Taiwan famous brand, the main filter capacitor using Nikon special electrolytic capacitor capacity of 4 x 10000UF, full wave bridge rectifier circuit, to ensure a steady stream of power support.

n Resistance selection of five rings metal resistance, the main loop of the precision of 1% of the five rings of metal film resistance,To ensure a good signal to noise ratio.

n PCB using 1.6mm thick double-sided plate, 2 a copper thickness, tin spraying process, to ensure that the size of the current through the performance of the good. First class PCB quality.

n The use of fully enclosed dust resistance, the performance is more stable, more durable than ordinary potentiometer!

n Coupling capacitor using 3.3UF/100V MET

n Switch S1 3D audio switch, S2 switch for loudness.

Basic parameter:

PCB size: 177*52MM

Power supply voltage: AC12V-0-AC12V or AC15V-0-15V

Potentiometer distance: left to right 35mm*35mm*35mm

Potentiometer function: bass, high pitched, balanced, volume

@umut_baris
    @Emin-Firtina

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 11 Şubat 2017; 19:34:18 >

• quote:

Çok iyi seninki fafe600r mi güçlü tafe330r mi?

330R. 2*75 Watt STK entegreli

• quote:

Benim sony in trafosu genişlik 9cm yükseklik 4cm bu trafo genişlik 9cm yukseklik 7 cm

@umut_baris

500 VA trafoyu 90-100 TL gibi bir fiyata sararlar. Biraz daha koyarsan daha güçlüsünü sardırırsın. Bende sardırıyorum epey uygun oluyor.

250 VA olanı 60 TL civarıdır.

Saygılar....

• Kerosen kullanıcısına yanıt
    Mrb hocam kaç volt kaç watt trafo sardirdiniz hangi proje için kullanacaksiniz? Fiyat uygun hangi ilde sardirdiniz trafoyu...

Saygilarimla....

@Kerosen

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.