Şimdi Ara

Trafikteki aşırı donanımlı araçlar hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, başlık biraz garip oldu farkındayım fakat başka türlü ifade edemedim.

Geçenlerde bir tane Renault Clio III gördüm. 2006 - 2007 model hb. Bayağı şaşırttı beni şöyle ki:

*Aracın rengi daha önce çok nadir gördüğüm bal rengindeydi ve plastik aksamlar da gövde ile aynı renkteydi.
    *Farları mercekli xenon idi
    *Dizel ve otomatik vitesliydi
    *Elektronik kliması vardı
    *En ilginci açılır cam tavanı vardı. (Daha önce hiç görmemiştim.)

O dönemde satılan clio'lar da bu donanımlar opsiyon listesinde var mıydı? pek sanmıyorum açıkçası. bu araçlar nerden nasıl alınıyor?

bir keresinde de sahibindende Renault Megane II görmüştüm. 2.0dCi motor vardı otomatikti, koltukları yarım değil tamamen deri kaplıydı. Rengi gök mavisiydi (bunu hiç görmedim.)...

Eski mercedesler de bu donanımları anlayabiliyorum. Çünkü mercedes gibi premium markalarda eskiden opsiyon listesi haddinden fazla genişti. w124'ü örnek alırsak araçta 8tuş klima, ısıtmalı soğutmalı elektrikli koltuk ekletip araca kapak jant taktırıp sunroofsuz, arka camlar çevirmeli alabiliyordunuz... Bir nevi %100 kişiselleştirilmiş bir araç sahibi olabiliyordunuz.

Renault gibi premium olmayan markalarda bu işler nasıl oluyor?

Edit: sizin böyle görüp de sasirdiginiz donanım zengini araçlar nedir yazar mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceza_61 -- 21 Mayıs 2015; 19:50:09 >

• Gördüğünüz araç Clio III RS veya Gordini 200 olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ferrari kullanıcısına yanıt
    Makyajsız, 4 kapı ve dizeldi. herhangi bir modifiye parça yoktu üzerinde. tavanda şerit, tampon eki vs...
  • Ben de clio III otomatik var. 2006 da dynamique modeli olarak almıştım. Farlar mercekli, otomatik klima, sonradan otomatik kararan iç dikiz aynası ve navigasyon taktırdım. Ben aldıktan 1-2 sene içinde dizel otomatikler, sunroof, 4 cam elektrikli modeller çıkmıştı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Clio ların çok uzun zamandır 225 Hp lik sport versiyonları var.
  • Bazen firmalar belli dönemlerde belli donanımları satıp satmayabiliyor. Belkide gördüğünüz araç alındığı zaman araca böyle donanımlar eklenebiliyordu ancak zamanla opsiyon listesinden kaldırılmaya başlandı.

İkinci bir seçenek araç gümrükten alınmış olabilir.

Mesela bir örnek vereyim. Babam sıfır km Logan MCV aldı. Şuan Dacia'nın sitesine girip baktığınızda geri görüş kamerası opsiyonu yok. Ancak araca serviste geri görüş kameralı multimedya sistemi takmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jason Becker -- 21 Mayıs 2015; 17:52:32 >
  • elninom1 kullanıcısına yanıt
    benim gördüğüm araçta ki her şey opsiyon listesinde vardı o zaman. peki niye bu kadar nadir?
  • Jason Becker kullanıcısına yanıt
    evet bu tip şeyler de olabiliyor ama benim gördüklerim sonradan takılacak şeyler değil hocam
  • yalnız reno diyipte geçmeyin 1990 safrane da bırakın elektrikli ön koltuğu arka koltuklar bile elektrikliydi kliması dijitaldi hemde çift bölgeli.Yalnış hatırlamıyosam 2.0-2.7 ve 3.5 olmak üzere 3 motor seçeneği vardı.Kullandığım araçta 2005 model reno,otomatik katlanan ayna,arka camlarda standart perdeler,dijital klima,soğutmalı torpido,direksiyondan kumanları 6lı cd çalar,far yağmur park sensörleri,eller serbest modu,karartmalı aynalar,6 hava yastığı,abs,esp,konuşan yol bilgisayarı vs vs bi dolu şeyler var.Bomboş araçları olduğu gibi donanım bakımından zengin modelleride var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mendieta58 -- 21 Mayıs 2015; 18:16:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

yalnız reno diyipte geçmeyin 1990 safrane da bırakın elektrikli ön koltuğu arka koltuklar bile elektrikliydi kliması dijitaldi hemde çift bölgeli.Yalnış hatırlamıyosam 2.0-2.7 ve 3.5 olmak üzere 3 motor seçeneği vardı.Kullandığım araçta 2005 model reno,otomatik katlanan ayna,arka camlarda standart perdeler,dijital klima,soğutmalı torpido,direksiyondan kumanları 6lı cd çalar,far yağmur park sensörleri,eller serbest modu,karartmalı aynalar,6 hava yastığı,abs,esp,konuşan yol bilgisayarı vs vs bi dolu şeyler var.Bomboş araçları olduğu gibi donanım bakımından zengin modelleride var

Eski renault lar gerçekten öyle. Bizim sitede de vardı bir safrane. Araba ben burdayım diyordu dışardan bile...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.