Şimdi Ara

Trafikte yeni dönem: Egzoz ölçümü yaptırmayanlara otomatik ceza kesilecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
2.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 1ses1

Men edicek sıfır araba vericek mi devlet. Adamın tek arabası o alım gücü yettiğince almış. Şahin olur başka marka olur fark etmez. Bunu Hükümetin yapması için teşvik vermesi lazım oda hükümetin hiiiiiç işine gelmez.
    Her şeyi devletten bekleyen milletimin vatandaşından şaşırtmayan yorum. Arabanı devlet mi eskitti de devlet sana yenisini versin? O arabaların tek sorunu salınımı değil araba sorun komple. Allaha emanet gidersin o arabada. Ciddi bir durumda arabadan sağ salim çıkma ihtimali %1 falan.
    Ayrıca Avrupa'da da öyledir her yıl muayeneye girer izin alırsan sorun alamazsan trafikten men yersin. Devlet de sana yeni araba vermez.
  • Ussuz kullanıcısına yanıt
    3.0TFSI A6'nin emisyon salınımı 219, 1.0TSI Polo'nun emisyon salınımı 94.

Senin dediğin şeyin imkanı 0.Ki bu emisyon olayı AB uyumluluk paketi içinde olması lazım.Öyle bakkal hesabı yaparak şöyle olsun böyle olsun diyemezler o topa girerlerse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Warex’cilerin gözü yaşlı 😆

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sheff2x kullanıcısına yanıt
    Evet bunları direkt trafikten men etmeleri lazım ama nerde. Trafik polisleri anca spor araba kovalasın ceza yazmak için. Orasında bu var burasında bu var bilmem ne. Hepsi değil ama bir çoğu gereksiz maalesef.

• safakss kullanıcısına yanıt
    Bazı araçların muayene tarihleri farklı olabiliyor, mesela bizim tüvtürk muayenesine yeni yaptırdığmız için 2 yıl var, egzoz ise 1sene içerisinde. Değişebiliyor yani. Değişik bir millet olduğumuz için yönetmeliklerimizde değişik :)

• Ani yuklenmeler disinda siyah duman atmayan arac egzoz testine girince yagmur bulutu gibi duman atmaya basladi. Disarda hallettik emisyonu, muayeneye girdi orda adam gaza yuklendigi anda goz gozu gormedi. Bu nasil gecmis ya diye soyleniyorlar kendi aralarinda. Uzerinden 7 ay gecti ani yuklenmeler disinda duman atmiyor. Muayene gunu neden oyle olduysa anlamadim. Emisyon testi yaptiranlarin 90% i disarda yaptiriyor zaten, ben ve benden daha kotu olanlara da enjektor temizleyici falan satip ortalama 0.2 ile geciriyorlar

• AsiretinMarjinalCocugu kullanıcısına yanıt
    Demek istediğim şu emisyon zaten yakıt tüketimiyle orantılı. Tamam 3.0 audi abartı olmuş biraz ama motoru hacimli olduğu hâlde yakıt tüketimi oldukça düşük olan araçlar var. Şimdi premium araç sahibi olan zenginler az mı vergi ödeyecek cevap hayır. Vergi adaleti kapsamında ödememeli de. Devletin bu durumda yapacağı 86 gram karbon salınımlı polonun vergisini yükseltmek olacak.
  • Vergisini cezasını ödesin de çevrenin anasını ağlatsınlar umrunda değil hükümetin..

• Geçen bir trafik ışığında, polis arabası... gaza dokunmasıyla simsiyah duman, arbaanın arka cam zaten isden kapalı. Halkın örnek alacağı, denetleyici makam kendini denetlemiyor, bunun dışında bu cezalar kesiliyor da ödemiyor kimse, affın affı çıkıyor; zamanında ödeyen biz "enayi" yerine koyuluyoruz. Güzel önlem, inşallah düzgün uygulanır. Geçen arabalardan çakarlar çıkmış üst köşeye ufak bir ışık eklemmiş de aynı tas aynı hamam...

• Marketten sigara alanlara otomatik araçta, kapalı alanda sigara içme cezası verilsin bari. Nasıl olsa içiliyordur :P
    Milletin cebine koyamadığı parayı daha elindeyken kanun çıkararak ZORLA ALIYORLAR.
    Devlet kasası suyu çekti.

• Trafikte yeni dönem: Egzoz ölçümü yaptırmayanlara otomatik ceza kesilecek
    Yorumsuz.

• Devletimiz sağolsun ceza kesmek söz konusu olunca hiçbir fedakarlıktan kaçınmayıp otomasyon sağlıyor. Ama abonelik iptal etmek söz konusunda fax gönderilmesi zorunluluğu ile ilgili kanun sanırsın başka bir gezegendeki bir ülkede.

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Ne alaka. Devlet benden 2 araba parası alıyor. O dar zihniyetini yandaş zihniyetini bir yere bırak ta düşün. Benim işime yarıyan bir araca neden 2 katı vergi veriyorum. Neden minimum bir tanedaha araç parası veriyorum . Eski arabası olan zevkinden mi biniyor. Hükümeti savunacağına milletini savun.

Kim demiş devlet yeni araba vericek diyecümleyi nerelere çekiyorsun yazık. Tabi Yandaş olmanın düşünce yapısı bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

Ne alaka. Devlet benden 2 araba parası alıyor. O dar zihniyetini yandaş zihniyetini bir yere bırak ta düşün. Benim işime yarıyan bir araca neden 2 katı vergi veriyorum. Neden minimum bir tanedaha araç parası veriyorum . Eski arabası olan zevkinden mi biniyor. Hükümeti savunacağına milletini savun.

Kim demiş devlet yeni araba vericek diyecümleyi nerelere çekiyorsun yazık. Tabi Yandaş olmanın düşünce yapısı bu.
    Birincisi benim yazdığımla senin bana su verdiğin cevabın hiç bir alakası yok. Ben dedim mi ki devlet 2-3 araba parası vergi alsın diye? Bence'de yanlış ama konumuzla alakası yok.
    Ikincisi Ben yandaş değilim. Yandaş olsam su aşağıya koyacağım SS'teki yorumu yapmazdım herhalde. Ama yaftalamak çok kolay. Siz benim yorumumu alıp bir yerlere çekiyorsunuz. Bu neyin düşünce yapisi anlayamadım.

Trafikte yeni dönem: Egzoz ölçümü yaptırmayanlara otomatik ceza kesilecek

• Bence kotumu olmus, hayir ! Gayet iyi. Birde keske su egzoz emisyon olcumu sadece TUV icerisinde olupta disarida sanayi tarzi yerlerde onay yetkisi verilmese cok cok daha iyi olucak. Dizel araca duz boru takanlar onde geliyor mesela. Tanidikta yaptirip geciyorlar. Yurt disinda tuv ve egzoz emisyonu disinda birde bir sehirden bir sehire gitmek icin otoban pulu aliyorsun. Benzincilerde bir makina var, plakani girip 1 hafta yada 1,3,6 aylik veya 1 yillik otoban pulu aliyorsun. Otobanlardaki otomatik plaka tanima sistemi ile birde ordan ceza yiyorsun. Amac hava kirliligini yaratsanda yaratmasanda senden o vergiyi almasi. Alakasiz belki ama yaya gecitlerinde durma zorunlulugu bence egzoz emisyon olcumunden cok daha onde bir sorun. Neyse muhtemelen para lazim devlete. Kanunlar avrupa standarti ama yasam kongo cumhuriyeti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikiy -- 3 Aralık 2019; 4:20:0 >
  • Vergileri de bu şekilde otomatik almalı devlet. Ancak küçüğünden büyüğüne alacak. Yoksa milyonluğu affet küçüğün ümüğünü sıkla bir yere kadar.

• Haysiyet fakiri olan erk termik santrallere,dolayisi ile para babalarinin,yandaslarin zehir bacalarina ceza na mevcut.

• kuş serilerini öldürecek güzel uygulama. çoğunun ne sigortası var ne muayenesi. pimi çekili bomba gibi geziyolar.

• Onun , bunun , şunun işine gelmesi , bir çıkarı olması benim için hiç önemli değil. Sonuçta olacak olan halkın yararına. Gönül ister ki daha iyi şeyler olsun daha sıkı kurallar konsun , ama bu da bir şey..

• Eeee para lazım. Sonra da asgari ücret 2500 oldu diye sevinir bu millet.
    Siz esas asgari ücret zammından sonra gelecek zamları ve vergileri görün.
    Yetmez ama evet.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.