Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.468
Cevap
97
Favori
374.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir konuda madur durumdayım arkadaşlar.

Ben 06 k 2.... plakalı araç şöförüyüm. Suçsuz olduğum halde tramer komisyon raporu %100 suçu bana verdi. Gerekirse mahkeme yoluna gidebilirim. Bunun için sizden yardım istiyorum.

Ben %100 kusursuz olduğumu düşünürken beni %100 suçlu (kusurlu) gösteren bir komisyon raporuyla karşılaştım.Kaza kısaca şöyle oldu: Ben (06 k ....) emek kavşağını Konya istikameti yönünde geçmiş ve sağ şeritten ilerliyordum. Köprünün altından çıkıp gelen kamyon (41 F ....) ( köprü altından çıkan araç mecburen yolun ortasından çıkıyor) şerit değiştirken bana sağ arka tarafımdan çarpıyor. Ben kamyonu bana çarpana kadar görmedim çünkü arkamdan geliyordu. Olay kavşağın hemen çıkışında da meydana gelmedi (belki öyle değerlendirilmiş olabilir komisyonca) kavşaktan 300-400 m. kadar ilerideydi. Araçta şahitlerimde var.

Gerçekten şoktayım ve hakkımı aramak istiyorum

Bu konuda yardımlarınızı bekliyor ve iyi çalışmalar diliyorum.

sizce komisyon niçin böyle bir karar verdi. (%100 beni suçlu buldu)

nasıl bir yol izlemeliyim.

• dostum geçmiş olsun nasıl böyle bir karar verebildiler ben de tedirgin oldum şimdi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kikksu

dostum geçmiş olsun nasıl böyle bir karar verebildiler ben de tedirgin oldum şimdi..

bende bir anlayabilsem. Hukuksal sürece gireceğiz galiba ama ne yapacağımı, nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum.
  • aracım 34 plaka ancak ben tokata taşındım, bu durumda zorunlu sigortayı istanbul plakaya göre yatırırsam pahalı oluyor. tokatta ikamet ettiğim için sigortayı tokat plakalar gibi ucuza yaptırabilirmiyim. artık plaka değişmiyor biliyorsunuz. bilen varsa cevaplarsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dh_experience

quote:

dostum geçmiş olsun nasıl böyle bir karar verebildiler ben de tedirgin oldum şimdi..

bende bir anlayabilsem. Hukuksal sürece gireceğiz galiba ama ne yapacağımı, nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum.

Çok geçmiş olsun.

Kararın böyle çıkmasının nedeni, sizin kamyonun sağ tarafından hatalı geçiş yaptığınız sonucu çıkarmalarındandır diye düşünüyorum. Kurul sizin kamyonu sağdan solladığınız sonucuna varıp böyle karar almışsa mahkeme yolundan başka seçeneğiniz yok. Eğer gerçekten kamyonu sağından geçmeye çalıştıysanız mahkemeye gitmeniz ne yazık ki bir fayda sağlamayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil

quote:

Orijinalden alıntı: dh_experience

quote:

Çok geçmiş olsun.

Kararın böyle çıkmasının nedeni, sizin kamyonun sağ tarafından hatalı geçiş yaptığınız sonucu çıkarmalarındandır diye düşünüyorum. Kurul sizin kamyonu sağdan solladığınız sonucuna varıp böyle karar almışsa mahkeme yolundan başka seçeneğiniz yok. Eğer gerçekten kamyonu sağından geçmeye çalıştıysanız mahkemeye gitmeniz ne yazık ki bir fayda sağlamayacaktır.

Sanırım öyle düşünmüşler, maalesef.

ben kamyon bana vurana kadar onu görmedim bile, sağ şeridimden sıkışık trafikte (önümde araçta var) ağır ağır ilerliyordum.

• arkadaşlar 2007 model albea 1.3 dizel araç alcaz. plaka değişmicek. aynı şehirdeyiz.
    1: noter
    2:sigorta
    3:ruhsat vs

toplamda bana ne kadar maliyeti olur. birde en uygun sigorta hangisi?

yarın aracı alıcazda acil olarak yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden çok tşk ler.
  • Merhaba arlkadaşlar.
    Yeni bir otomobil aldım.Kasko yaptırmayı düşünüyorum,ama kasko konusunda hiç bir bilgim yok ilk kez yaptıracam kaskoda nelere dikkat etmeliyim.Kasko konusunda hangi firmalar iyidir.birde kastamonu ilinde ikamet ediyorum.
    Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Çok fazla yazı var, belki önceki sayfalarda açıklanmıştır ama hepsini okuyamadım
    Bildiğim kadarıyla on yaşın üstünde bir araç aldığım zaman kasko yapılmıyor.
    Yüklü bir maddi hasarlı kaza yaparsam ve hatanın tamamıda bendeyse;
    - trafik sigortası bunun en fazla ne kadarını karşılayabilir,
    - primleri ne kadardır,
    - çalıntı, yangın, doğal afetlerde trafik sigortası işe yararmı, yararsa ne kadarını öder?
  • quote:

Orijinalden alıntı: polatli30

Merhaba arlkadaşlar.
    Yeni bir otomobil aldım.Kasko yaptırmayı düşünüyorum,ama kasko konusunda hiç bir bilgim yok ilk kez yaptıracam kaskoda nelere dikkat etmeliyim.Kasko konusunda hangi firmalar iyidir.birde kastamonu ilinde ikamet ediyorum.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

Özelden telefon numaranızı yada mail adresinizi iletebilirseniz istediğiniz konuda yardımcı olabilirim..

Mail adresim : aliemre.emiroglu@hotmail.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: mephisto28

quote:

Orijinalden alıntı: GuvenTurk

Bilinen böyle bir uygulama yok. Acentenizden hemen trafik sigorta pulunuzu alın.

bende emin olmak için 2010 yılında sigortasını yenileyen başka bir arkadaşımı aradım. o da farklı bir sigortadandı. onda da pul verilmemiş. ondan da teyit aldım. anlaşılan kalkmış.

yenileyen arkadaşlar pul verilmezse şaşırmasınlar.

Yenilemelerde yeni pul verilmiyor. Çünkü geçerli olan poliçenizin numarasıyla yeni poliçenin poliçe numarası aynı oluyor. Yenileme demek , aynı poliçeyi aynı şartlarda yapmak değil , aynı poliçeyi devamlı kılmak demektir. Bu yüzden pul verilmiyor. Cünkü pul verilirse pul numarası değişmiş olacak. Ama sistemlerde kayıtlı poliçe numarasına yazılmış pul numarası farklı olduğundan bilgiler uyuşmayacak. Bu yüzden pul verilmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aaykun

aracım 34 plaka ancak ben tokata taşındım, bu durumda zorunlu sigortayı istanbul plakaya göre yatırırsam pahalı oluyor. tokatta ikamet ettiğim için sigortayı tokat plakalar gibi ucuza yaptırabilirmiyim. artık plaka değişmiyor biliyorsunuz. bilen varsa cevaplarsa sevinirim

Plaka olayına düzenleme geldi fakat yürürlüğe girdimi tam bilmiyorum. Şehirler arası geçişler olduğunda plakalar değiştirilebilecek. 34 Plaka ile tokatta ikamet ediyorsanız , plaka indiriminden yararlanmak için sigorta şirketinize ikametgah vermeniz yeterli olacaktır. Tabi tokattan ikametgah almanız gerekecek :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: griaragorn

Çok fazla yazı var, belki önceki sayfalarda açıklanmıştır ama hepsini okuyamadım
    Bildiğim kadarıyla on yaşın üstünde bir araç aldığım zaman kasko yapılmıyor.
    Yüklü bir maddi hasarlı kaza yaparsam ve hatanın tamamıda bendeyse;
    - trafik sigortası bunun en fazla ne kadarını karşılayabilir,
    - primleri ne kadardır,
    - çalıntı, yangın, doğal afetlerde trafik sigortası işe yararmı, yararsa ne kadarını öder?

10 yaşın üstünde araçlara kasko ancak en geç 9 yaşından itibaren devamlı yapılan bir kaskosu varsa kasko yapılabiliyor. 10 yasından önce kaskosu yoksa yapılamıyor..

Ayrıca Groupama Sigortanın Bam çarpışma sigortası diye bir ürünü var. Bu ürün kasko gibi kapsamlı değil , fakat ÇARPMA - ÇARPIŞMA hasarlarını karşılıyor.Fiyatıda o aracın normal kasko fiytının %50sinden biraz fazla gibi birşey oluyor..

Bu ürün 10 yaşından büyük araçlara hitaben çıkartılan bir üründü. Tavsiye ederim. Yardımcıda olabilirim.

Özellikleri bu linkte mevcuttur ,

http://www.groupama.com.tr/Content.aspx?Id=133&ParentId=1&S=True&ContentId=180&Selected=&P_Id=180

Bu ürünün bir avantajı da ilk yıl bu ürünü kullanırsanız , 2. yıl %30 hasarsızlık indiriminizle normal kasko satın alabilme statüsüne geçmeniz :) kesinlikle tavsiye ederim. Elimden geldiğince yardımcılda olabilirim..

Mail adresim : aliemre.emiroglu@hotmail.com

Şuanda Trafik Sigortalarının karşı tarafa vereceğiniz hasar limiti 17.500 tl ile sınırlıdır. Tabi bu otomobil , kamyonet , kamyon , otobüs sınıflarına göre değişiklik gösterebiliyor. Şuanda binek otomobillerin trafik poliçeleri Sadece KARŞI TARAFA verdiğiniz hasarı 17.500 tl ye kadar karşılıyor.

Primler aracınızın modeline ve yaşınıza göre değişkenlik gösterecektir.

Çalınma , yanma vs.. gibi durumlarda trafik sigortası işe yaramaz. Trafik sigortası sadece karşı tarafa vereceğiniz hasarları 17.500 tl ye kadar karşılar ( binek otomobiller için )

Olurda birşeye çarptınız yangın çıktı veya belediyenin bir direğine vurdunuz veya bir dükkana girdiniz veya bir insana çarptınız ve tıbbi masraflar ortaya çıktı. karşı tarafa verdiğiniz , vereceğiniz zararı 17.500 liraya kadar karşılar ama kendi aracınıza hiçbir yaptırımı yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmirogluBilal -- 25 Mayıs 2010; 18:23:00 >

• quote:

Tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak..

Geçen hafta İstanbul'da anadolu yakasında sahilyolunda bir kazaya karıştım. Trafik ışıklarında sola dönmek üzere cepte bekleme halindeyken arkadaki ben olmak üzere 3 araca doğan marka bir araç vurdu. Benim sağ çamurluğu sürtüp lastiği patlatıp jantı yamultup öndeki araca o da kendi önündeki araca vurdu. Yaralanma olduğundan polis geldi zabıt tuttu fakat kusur oranı belirtilmedi. Doğan pert oldu gibi, iddaasına göre onu başka bir araç sıkıştırmış o nedenle savrulup bize vurmuş. Onun da sağ kapılarında çizik var. Ama sonuçta bize vuran araç kendisi ve hız limitini de aştığı belli gibi (aldığı hasardan ötürü)

Kaskom yok, trafik sigortası var bende. Karşı taraf kusurlu ve tüm masraflarımı karşılayacak diyerek çekiciyle aracı en yakın yetkili servise bıraktım. Servise de durumu anlattım. 1500 TL masraf çıkardılar, ok ledim ve ayrıldım. 2 gün önce eksper aracımı görmüş ve onarıma başlamak için halen tramerden sonuç bekleniyormuş dediler. Aracımı alırken ödemeyi ben yapacağım ve sonra bana 3-4 hafta içinde geri ödeneceği söylendi.

Benim aklıma takılan bu masrafın tamamını (1500 TL) geri alabilecek miyim? Çarpan aracı da başka araç sıkıştırdığı için ve kusur oranı tutanakta belirtilmediği için mahkemeye gider ve uzun sürer dediler bu doğru mudur? Uzun oldu ama okuyan ve yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.
    Tramerden sonuç sizin lehinize gelirse ve doğan %100 kusurlu bulunursa tramer tarafından hasarın tamamını alacaksınız.

• Merhaba;

97 model Mercedes SLK 230 Kompressor aracın sigorta - kaskosunu hangı bedelle nerden yaptırabılırım ve ıcerıgı ne olur..
  • 2001 Scenic 1.6 16V RXT aracımın kaskosunu Allianz dan 800tl ye yeniletiyorum.
    Sizce fiyat nasıl?
  • 2005 HYUNDAİ 1,3 12 VALF ADMİRA İÇİN TRAFIK SIGORTASI VE KASKO YAPTIRMAK ISTIYORUM.
    YENI ALDIM ALLAH HAYIRLISI ETSIN INSALLAH..
    PİYASA COOOK FARKLI FIYATLAR VAAR..

EN UYGUNU EN IDEALI EN TITIZI HANGISIDIR ACABA?

TŞK..
  • Selamlar...Şu an aracım var ve bir tane daha alıyorum..İlk araçtan gelen kaskomda yaklaşık % 50 kazasızlık indirimim var...Diğer aracıma da kasko yaptırsam bu indirimden yararlanabilir miyim? (Pek sanmıyorum ya)

Eğer yararlanamıyorsam şöyle bir şey yapabilir miyim;
    ilk aracımın kasko değer, 17000 TL civarı yenisinin ise 35000.İlk aracı kasko yaptırmasam da onun kaskosunu ve hasarsızlık indirimini diğer aracımda kullansam olur mu?
  • 2005 clio 1.2 16v aracıma kasko yaptırdım.

şirket alianz

750 lira fiyata yaptırdım.

nasıl fiyat alianzı tavsiye edermisiniz
  • 131 doğan 89 model.trafik sigortası yaptırmam lazım aracı yeni aldım en uygun kaç liraya yaptırabilirim arkadaşlar acil yardım lütfen.
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.