Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.468
Cevap
97
Favori
374.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2 hafta önce arabamla kaza yaptım ve aracım pert oldu. Ben arabayı alırken ötv ötelemesiyle aldım , yani şimdi değilde ilerde satarken ödüycektim. Şimdi sigorta şirketim ötv yi ödediğim taktirde ödemeyi yapacaklarını söylüyolar. Ama benim durumumda olan bazı arkadaşlar ötv yi ödemeden kasko şirketlerinden aracın 2.el değerini almışlar. Bunda bir terslik yokmu. Ayrıyeten aracın pert olmasıyla hurda olmasının arasında bir fark varmı yani pert olunca başka prosedür hurda olunca başka prosedürmü uygulanıyor. Birde bu eksperler neden bu kadar düşük fiyat veriyolar anlamış değilim para ceplerindenmi çıkıyo, bunu kaskoda ki yetkliyle konuştum biz zaten direk onun teklif ettiği parayı vermiyoruz dedi yani eksperin dediğinden fazla para alabilcekmişim tabi bu ötv sorunu halledilirse. Aracım 2007 Ford Focus TDCİ Trend CVT 20000KM de kaskomda Koç Allianz lütfen arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olun. Yardımcı olması bakımından konuyla ilgili bir link koyuyorumhttp://www.gimderistanbul.org/Uyelerden/%C4%B0lgihanAT%C4%B0LA/6.htm (Not: ötv ötelemesiyle araç alan kimse 5 yıl dolmadan 2. bir ötv li araç alamıyor )

• ben dün mağazanın garajında dönerken aracı sütuna sürttüm... sol arka kapı hafif çöktü ve sol arka çamurluk üzerine sütun boyasının izi çıktı...

neyse ben kasko şirketini aradığımda rapor tutturmamı söylediler... eğer rapor tutulursa hasarsızlık indiriminin bozulmayacağını, rapor tutulmayıp benim beyanımla yaptırırsam hasarsızlık indiriminin bozulacağını söylediler... Doğrumudur? bunun beyanla ya da raporla ne alakası vardır?...
  • ben dün mağazanın garajında dönerken aracı sütuna sürttüm... sol arka kapı hafif çöktü ve sol arka çamurluk üzerine sütun boyasının izi çıktı...

neyse ben kasko şirketini aradığımda rapor tutturmamı söylediler... eğer rapor tutulursa hasarsızlık indiriminin bozulmayacağını, rapor tutulmayıp benim beyanımla yaptırırsam hasarsızlık indiriminin bozulacağını söylediler... Doğrumudur? bunun beyanla ya da raporla ne alakası vardır?...
  • aracımla kaza yaptım kaza sonucu pikaya servise cektirdim kaskom yapı kıredi aracın markası megane 2005 dinamik eksper aracı perte ayırdı benim kaskodan ala bileceğim para nakadardır aracın piyasa değeri 25 26 milyar kasko degeyi 30 milyar ve nekadar zamanda aracın işleri biter butun evraklarım tmm yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: okaraman

ben dün mağazanın garajında dönerken aracı sütuna sürttüm... sol arka kapı hafif çöktü ve sol arka çamurluk üzerine sütun boyasının izi çıktı...

@okaraman,

burada Almanyada Araba´da hasar oldugu (yani kendi sucunsa) zaman, sigortaya araba ile kaza yaptigini söylüyorsun ve olayi kisaca anlatiyorsun. Onlar seni Hasarin hesablanmasi ve Rapor tutulmasi icin seni gerekli yere yönlendiriyorlar. Arabayi sigortanin yönlendirdiyi yere yani Hasar tesbit yerindeki kisiler arabanin Fotografini vs. cekiyorlar ve onlar sana Fiyat söylüyor hasarin sukadar € diye ve o tüm raporlari onlar senin yerine Sigortaya yolluyor. 2 Hafta sonra Sigortadan icinde arabanin hasari ödeyeceklerini yaziyorlar, islem bu kadar. Trafik kazasi söz konusu oldumu yani baska arac ile carpisma, o zaman POLIS´i cagirmak gerekir ve Polisin Raporuda lazim olacak, sonucta kim hakli kim haksiz POLIS karar veriyor, ve anlasamazlik olursa is Mahkemeye kadar gidiyor.

Saygilar Yasin

• Ben araç aldım 1990 model noter satışını aldım yalnız üzerime alamadım bazı nedenlerden dolayı.aracın sigortasını yaptırdım.şehirlerarası kullanacağım .trafikte ne gibi sakıncası var.2 ne kadar bir masraf gider üzerime almak için cezalı şekilde.yardım ederseniz sevinirim.
  • 90 model lada samaram var.ışık sigortadan trafik sigortası yaptırdım.karşı tarafın hasarını 13,000 ytl.birde bana 100 ytl fazla vererek kasko teminatı yaptılar.yani bir aracla çarpışırsam kusurlu ben olsamd benim aracımı 7,500 ytl ye kadar ödeyeceklermiş.acemi şöför olduğum için güzel bir uygulama.bana kaza tutanağıda verdiler hemde örnekli.ama tam anlayamadım.şimdi ALLAH muhafaza bir kazam oldu.kusurlu bensem hem kendi hemde karşı tarafın hasarı için nasıl işlem yapıcam.özellikle kendi hasarım içinkini tam anlayamadım.ayrıntılı anlatırmısınız.
    yani şunu biliyorum.bir araçla çarpıştım.kusurlu bensem kaza tutanağı dolduruyoruz imzalıyoruz.ben karşı tarafın ehliyet,ruhsat,fotokopisini alıyorum.sigortama veriyorum ödüyor doğrumu yoksa o mu benden alıyor bunuda anlamamışım.diğer sorumda şu.kaskom yok.ama yeni uygulama 7,500 ytl ye kadar çarpışmaanı hasar kaskosu yaptılar 7,500 ytl kadar.yani ben kusurluda olsam sigortam benim araçımı 7,500 ytl ye kadar ödecekmiş.ama burda o anada nasıl uygulama gerek.hangi evraklar gerek.ve neler yapmam gerek.

• arkadaşlar
    12 mayısta aldığım aracıma anadolu sigorta zorunlu trf. sig. yaptırdım.
    ama avivca da çift taraflı sigortayı duyunca onu yaptırdım.
    ancak anadolu sigorta acentesi paramı iade etmedi.
    ne yapmam gerekir.
  • güncel
  • arkadaşlar var mı bilgisi olan
  • yok mu yardım edecek
  • arkadaşlar bir sorum olacak size ben 2007 de bir araç aldım ve aracın zorunlu trafik sigortası yapılıydı daha sonra arabayı sattım ve şuan 2-3 ay sigortası geçti aracın haliyle sigortanın cezası bana ait ben ceza olarak 30-40 beklerken bana 260 tl fiyat söylediler yani normal ücret 160 cezası 100 tl neden bu kadar oldugunu anlamadım başlarda bana 2005 ten beri yapılmadıgını söylediler gidip poliçeye baktıgımda aracın plakası 06 iken 21 yazılmış böyle bir hata yapıldıgı için sistemde görülmüyor galiba bunu düzeltme imkanı var mı yoksa 100 tlyi seve seve verecekmiyim
  • otomobilimin 35 plakasını 60 a çevirdim,tabikide izmir plakayla tokat plaka farklı olacagından benim kaskodan vede trafik sigortasından alacagım olur heralde degilmi,axa oyak sigortamı ING bank yaptı,onlara plaka degişikliğini bildirdim,poliçeleri yeniden düzenlediler ama bana fark verilmedi,sonradan mı verirler acaba,taksitli borcum kalmadı vede kasko bitimine 2 ay daha var,yoksa kasko bitiminde mi verecekler,ben kredi kartıyla taksit yapmıştım,gene kartamı yansır acaba,açıkcası ordaki görevlide bilmiyor ve çok oyalandım ING bank den yaptırdığıma pişman oldum,fiyat farkı fazla olmayabilir ama merak ettim,

yeni poliçede,zorunlu trafik sigortasında prim ödeme planı(tarihi bile benim plaka degişim tarihim degil bankaya geldiğim tarih,1 hafta sonrası)kısmında :

PRİM ÖDEME PLANI(TL) net prim 6,11
    tarih ödeme tutarı hemen yanındaki tabloda ise BSMV 0,31
    24/08/2009 -6,85 GH 0,12
    THGF 0,31
    ödenecek prim 6,85

yani anladığım kadarıyla sol taraftaki (-)eksi -6,85 lik tutarı,sag taraftaki(+) +6,85 lik tutarla dengeleyip fark çıkarmamışlar mı bana mı öyle geldi,yani bi şekilde farkı kapatmış mı oluyorlar,kaskodaki de şöyle:

PRİM ÖDEME PLANI(TL) net prim 3,35
    tarih ödeme tutarı hemen yanındaki tabloda ise BSMV 0,17
    24/08/2009 -3,52 ödenecek prim 3,52

çünkü daha fark felan hiç bişey diyen olmadı,bide ekstra borçlu çıkmayayım faiziyle,banka işi bu kim bilir,yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler

• Arkadaşlar ben 34 plaka arabamı 06'ya çevirdim yaptığım işlemler ve ücretleri sizlerle paylaşıyorum aşağıda ilgilenen arkadaşlara;

ARAÇ NAKİL İŞLEMLERİ

İstenen Belgeler
    1-Şoförler Odasından Nakil Dosyası (EK-1 ve EK-9 formu, kapalı zarf ) alınacak
    2-Noter Satış Belgesi
    3-Trafik Sigortası aslı ve Fotokopisi
    4-Eski Tescil Belgesi
    5-Eski Plakalar
    6-Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi (TC kimlikli)
    7-e-mail çıktısı

İşlem Sırası
    Sigorta şirketine gidilerek trafik ve kasko sigortaları yapılır.
    İl trafik şube müdürlüğüne gidilerek yabancı plakalar için kayıtlı olduğu il trafik müdürlüğüne e-mail atılması için müracaat edilir müracaat sırasında Noter Satış Belgesi, nüfus cüzdanı, ruhsat aslı isteniyor.
    Şoförler Odasından Nakil Dosyası (EK-1 ve EK-9 formu) alınarak gerekli belgeler doldurulur. Ve dosya içerisinde Noter Satış Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, e-mail çıktısı, Trafik Sigortası aslı ve Fotokopisi ve eski plakalar sökülerek dosya ile birlikte il trafik müdürlüğüne teslim edilir.
    Plaka basımı için İl trafik müdürlüğünden verilecek olan evrak ile Şoförler Odasına gidilerek plaka basılması için verilir.
    Şoförler Odasından alınan plaka ile birlikte İl trafik müdürlüğüne gidilir ve plakaya mühür basılarak ruhsat belgeleri alınır.
    İşlem tamamlanmıştır artık güle güle kullanın.

Ücretler
    Noter Ücreti : 270 TL
    Trafik Sigortası : 235 TL
    Tescil Belgesi : 45 TL
    Trafik Belgesi : 60 TL
    Dosya Doldurma Ücreti : 10 TL
    Şoförler Odasından Nakil Dosyası : 3,5 TL
    Plaka Basımı : 17 TL

Ağustos 2009

• otomobilimin 35 plakasını 60 a çevirdim,tabikide izmir plakayla tokat plaka farklı olacagından benim kaskodan vede trafik sigortasından alacagım olur heralde degilmi,axa oyak sigortamı ING bank yaptı,onlara plaka degişikliğini bildirdim,poliçeleri yeniden düzenlediler ama bana fark verilmedi,sonradan mı verirler acaba,taksitli borcum kalmadı vede kasko bitimine 2 ay daha var,yoksa kasko bitiminde mi verecekler,ben kredi kartıyla taksit yapmıştım,gene kartamı yansır acaba,açıkcası ordaki görevlide bilmiyor ve çok oyalandım ING bank den yaptırdığıma pişman oldum,fiyat farkı fazla olmayabilir ama merak ettim,
  • Merhabalar,

24.10.2009 tarihinde aracım park halinde sabah başına gittiğimde önden hasarlı olduğunu gördüm, tamponun üst kısmı sağlam iken alta doğru hasar başlamış ve motor koruma kapağınına kadar ilerlemiş, ne olduğunu anlamış değilim. Neyse polis çağırdım tutanak tutuldu ve aracımı servisim çekti.
    Kasko yaptığı araştırmada polis tutanağı ile aracın kaza durumunun bir birini tutmadığını belirterek bugün dosyamı reddetmiş.
    Hasarın nasıl olduğu konusunda hiçbir fikrim yok yani park halinde dik bir yokuşta duruyordu aracım ve sabah şans eseri fark ettim,

Aracı kendim bir yerlere çarpmış değilim yapsam zaten olay yerinde kaskoyu ararım vb.
    Bu durumda benim haklarım nelerdir ne yapabilirim, servise göre yaklaşık masrafım 3000-3500TL civarında.
  • Artık bu bölüme bakan yok mudur?
  • selam arkadaşlar.önerebileeğiniz bir kasko şirketi var mı?uygun fiyat-kaliteli hizmet açıcısından tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: toruk-macto

selam arkadaşlar.önerebileeğiniz bir kasko şirketi var mı?uygun fiyat-kaliteli hizmet açıcısından tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler...

ray sigorta
    güneş sigorta
    başak sigorta
    finans sigorta

bi sürü sigorta şirketinden kaskom oldu son 7 yıldır hiç birisiyle sorun yaşamadım.Poliçeni düzgün hazırlat ve iyi oku + gaydırı guppak sigorta ya yaptırma poliçeni.Büyük şirketlerin hepsinde problem olmuyor.Hangisi daha ucuza yapıyorsa ona yaptır.
  • Ben yukarda yazdığım problemi RAY sigorta ile yaşadım, bir dahada kapısının önünden geçmem eksik olsunlar. Evraklarımı hazırladım tüketici hakları ve sonrasında sigorta tahkim kuruluna başvuracağım.
    Belki kimse böyle problem yaşamamıştır ama ben RAY sigortada şunu duydum, "her kazada sigorta sizin hasarınızı karşılacayak diye birşey yok ki"
    Allah kaza bela göstermesin, başıma bir daha böyle birşey gelirse dürüst davranmayacağım, elinden gelen tüm antin kuntin şeyleri yapacağım. Aracım serviste iken kazalı çok araç gördüm, neler dönüyormuş bu işlerde bilmiyordum, uyanmış oldum.
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.