Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.468
Cevap
97
Favori
374.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar pert araçta kasko prim iadesi alamıyormuyuz? 3. Ayda kaza yaptım araç pert oldu kasko ödemeyiz diyor. Olmayan aracın koskosunumu ödeyeceğim şimdi? Kazada %100 karşı taraf kusurlu bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elondel

Arkadaşlar pert araçta kasko prim iadesi alamıyormuyuz? 3. Ayda kaza yaptım araç pert oldu kasko ödemeyiz diyor. Olmayan aracın koskosunumu ödeyeceğim şimdi? Kazada %100 karşı taraf kusurlu bu arada

Büyük firmalar genel olarak biraz üstlerine giderseniz ödüyorlar , küçük firmalar ise ödemiyor maalesef. Hazine müsteşarlığına şikayet edebilirsiniz konuyu.
  • elondel E kullanıcısına yanıt
    Evet alabilirsiniz, geriye kalan kullanmadığınız günlerin iadesi yapılacak. Geçen 3 ayın iadesini alamazsınız.
    kasko şirketiniz hangisi hocam?
  • Ray sigorta. Israrla ödemeyiz diyorlar

• quote:

Ray sigorta. Israrla ödemeyiz diyorlar

Ray , Avusturyalılara geçtiğinden beri disiplini de Alman kökenli hocam. Normalde öderler , acenteniz sordu mu neden ödemediklerini?
  • elondel E kullanıcısına yanıt
    Hocam bu işin, şirketi vs.si yok. Bu şirketlerin hepsi ticarethane, bu işi Allah rızası içinde yapmıyorlar.
    Siz olsanız bu şirketlerin sahibi sizde giderleri kısıp daha çok kar için aynı şekilde davranırdınız.
    Siz gözünü korkutmadığınız sürece, Axa, Anadolu hiç biri ödemiyor.
  • Az önce genel merkezle görüştüm pert araçlarda primleri ödemiyoruz dediler. Ee olmayan aracın kaskosunumu ödeyecem dedim kaldı öyle. Bu yaptığınız hukuksuz fln dedim hiç sallamadılar. Tahkim komisyonu ile görüştüm siz başvurunuzu yapın biz değerlendiriz dediler. Tahkim yolları gözüktü 😂

• quote:

Az önce genel merkezle görüştüm pert araçlarda primleri ödemiyoruz dediler. Ee olmayan aracın kaskosunumu ödeyecem dedim kaldı öyle. Bu yaptığınız hukuksuz fln dedim hiç sallamadılar. Tahkim komisyonu ile görüştüm siz başvurunuzu yapın biz değerlendiriz dediler. Tahkim yolları gözüktü 😂

Tahkim ile uğraşmayın hocam acenteniz ne diyor?

Forumda üç arkadaşımızın raydan pert oldu araçları para iadesi de aldılar. Biz hallettik sigortalımız oldukları için işlemlerini.

• quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

quote:

Az önce genel merkezle görüştüm pert araçlarda primleri ödemiyoruz dediler. Ee olmayan aracın kaskosunumu ödeyecem dedim kaldı öyle. Bu yaptığınız hukuksuz fln dedim hiç sallamadılar. Tahkim komisyonu ile görüştüm siz başvurunuzu yapın biz değerlendiriz dediler. Tahkim yolları gözüktü 😂

Forumda üç arkadaşımızın raydan pert oldu araçları para iadesi de aldılar. Biz hallettik sigortalımız oldukları için işlemlerini.

Zaten başta acente yanaşmadı ödemeye😪

• quote:

quote:

quote:

Az önce genel merkezle görüştüm pert araçlarda primleri ödemiyoruz dediler. Ee olmayan aracın kaskosunumu ödeyecem dedim kaldı öyle. Bu yaptığınız hukuksuz fln dedim hiç sallamadılar. Tahkim komisyonu ile görüştüm siz başvurunuzu yapın biz değerlendiriz dediler. Tahkim yolları gözüktü &#128514;

Zaten başta acente yanaşmadı ödemeye&#128554;

O zaman net acentenizde problem var şikayet edin gitsin hocam. Acente sizin çıkarınız için vardır , verdiğim örnekte olduğu gibi ilk o iade yapmalıydı.

• Trafik sigortasi teklifleri tüm sirketlerde asagi yukari ayni çikiyor.Yol yardimi çekici hizmeti gibi ekstrasi olan bir sirket tercih etmek istiyorum.Tavsiyesi olan var mi arkadaslar...

• Bütün branşlarda acente fiyatlarının altına teklif için yardımcı olabilirim. Özellikle sağlık sigortasında gerçekten bir çok şirketten çok çok daha uygun fiyatlar alabilirim.

Bilgi almak isteyenler özel mesajdan yazabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drmelihx

Trafik sigortasi teklifleri tüm sirketlerde asagi yukari ayni çikiyor.Yol yardimi çekici hizmeti gibi ekstrasi olan bir sirket tercih etmek istiyorum.Tavsiyesi olan var mi arkadaslar...
    Ek hizmet sunan Ray sigorta mevcut.

Büyük firmalar tavan fiyat olduğu için ekstra hizmet vermiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kathi

Bütün branşlarda acente fiyatlarının altına teklif için yardımcı olabilirim. Özellikle sağlık sigortasında gerçekten bir çok şirketten çok çok daha uygun fiyatlar alabilirim.

Bilgi almak isteyenler özel mesajdan yazabilirler.
    Aşağı yukarı bütün şirketler ek hizmet verebiliyor ekstra ücretle doğa sigorta çekici hizmeti veriyor ekstra ücret ilave etmeden
  • quote:

Ek hizmet sunan Ray sigorta mevcut.

Büyük firmalar tavan fiyat olduğu için ekstra hizmet vermiyor.

Alıntıları Göster
    Sayin spacewolf o zaman söyle sorayim trafik sigortasi kendisinde olan müşterilerine kaskoda ekstra indirim yapan firmalar var mi?Anadolu axa allianz groupama gibi şirketlerden...

• quote:

Sayin spacewolf o zaman söyle sorayim trafik sigortasi kendisinde olan müşterilerine kaskoda ekstra indirim yapan firmalar var mi?Anadolu axa allianz groupama gibi şirketlerden...

Alıntıları Göster
    Biraz üzücü olacak hocam ama büyük firmalarda şehirlerin ilk 3 acentesi indirim verebiliyor bu durumlarda. İşe yaradığı da oluyor yaramadığı da oluyor.

• quote:

Biraz üzücü olacak hocam ama büyük firmalarda şehirlerin ilk 3 acentesi indirim verebiliyor bu durumlarda. İşe yaradığı da oluyor yaramadığı da oluyor.

Alıntıları Göster
    Msjinizi anlayamadim şehirlerin ilk 3 acentesi nedir ve neden üzücü oluyor..Gece gece okudum belki ondandir...

• trafik sigortalarında extra olmuyor ancak mixtrafik gibi paketler alındığında çekici, cam kırılması, lastik değişimi gibi hizmetler veriliyor.
  • quote:

Msjinizi anlayamadim şehirlerin ilk 3 acentesi nedir ve neden üzücü oluyor..Gece gece okudum belki ondandir...

Alıntıları Göster
    Acentelerin büyüklük sıralamasına göre çeşitli indirim hakları vardır hocam.

Bu eşitlik ilkesine aykırı olduğu için üzücü olarak belirttim.

Mesela benim indirim alabileceğim bazı firmalar varken , alamayacağım bazı firmalar var. Bu durum aşırı fark yaratmasa da rekabet için önemli bir etken.
  • Öncelikle Allah kimseye kaza bela vermesin ve sigorta şirketlerinin kucağına düşürmesin..

01.05.2018 tarihinde aracımıza park halinde çarpıldı sayfalar dolusu konu hakkında yorum,video,makele resmi evrak okudum araştırdım nerdeyse bugün bir acenta da yada hasar depertmanın da çalışabilecek seviyeye geldiğimi düşünüyorum:) İzlenimlerimi yazayım.

Bu şekilde başına kaza gelen arkadaşlar en azından sürecin nasıl olacağını az-çok tahmin edebilmeleri için kısaca özet geçeyim..

1-Kaza yaptınız kusurlu yada kusursuz olmanız öncellikle sigorta şirketlerininin hiç umrunda değil öncelikle. Kaza yaptım sigorta şirketim yada kaskom beni karşı tarafa karşı kollar mağduriyetimi giderir şeklinde hiç düşünceniz olmasın.
    2-Sigorta şirketleri tamamen kendi çıkarlarını düşünüyor nerden ne kar eder müşteriye saplarım bilincindeler ve bu yönde hareket ediyorlar.onlar için herşey kar/zarar senin mağdur olman yada müşterileri olman hiçbir şey ifade etmiyor.
    3-Öncelikle kaza yaptıktan sonra hiçbir şekilde muhatap bulamayacaksınız sigorta şirketinin memuru gibi olan bir exper size sürekli kazıklamaya çalışacak ( Kaskom yetkili servis orjinal parça (araç 3 yaş altı) olmasına rağmen adam haberim olmadan sanayiden merdiven altı bile değil fiyat almış.
    4-Siz her zaman çemberin dışında olacaksınız bunu unutmayın exper,sigorta şirketi ve servis sizden nasıl kar ederim onun yarışına giriyorlar.
    5-siz aramadığınız yada peşine düşmediğiniz zaman haricinde sizi arayan soran 1 kişi bile olmayacak.
    6-her aradığınızda araştırmalar devam ediyor cevabı alacaksınız.
    7-Süreç yaklaşık 30 gün sürdü 30 gün oyalamının ardından (ki bu süreçte ikame araç v.s verildmedi) ölü fiyatına aracım perte çıkarıldı piyasa değerinin 13.000tl rayiç bedelin 8000tl altına perte çıkarıldı.
    8-bundan sonraki süreçte saçma sapan birsürü evrak gönderilecek size birde al-satçı firmaya evrak postalamınız gerekecek.
    9-Full kaskolu olmanıza rağmen bu evrakları toplayacaksınız plakaları söküp notere gidip vekalet alıp cebinizden 116tl noter ücreti ödeyip üstüne 20tl kargo ücreti verip evrakları postalayıp beklemeye devam edeceksiniz.
    10-beklerken sıkıldıkça al-satçıyı arayın ne oldu bizim araç diye sorun o arada sahibinden.com daki hasarlı araçlara bakın aracım satışa konmuş mu diye.
    11-Benim gibi sahibinden.com da aracınıza denk geldikten sonra al-sat çıyı arayın. hayırlı olsun aracımızı satmışsınız parasını vermeyi düşünüyormusunuz diye sorun.onlar biz evrakları sigorta şirketinize göndericez siz onlara sorun diyecek.
    12-sonra sigorta şirketini arayın ne oldu bizim para deyin onlar süreç devam ediyor imzada ödeme takvimi felan diyecek beklemeye devam edin.
    13-Aracımın satıldığını gördükten sonra yine dediğim gibi herşeyi siz takip edeceksiniz kimseniz olmayacak bu süreçte aradım tekrar benim sigorta vardı araç satılmış iptal edin diye aramazsanız ödemeye devam edersiniz unutmayın hay hay deyip iptal ettiler hazırlıklı olun birde kaskom vardı 3 aylık 880tl dedim onu ödeyemeyiz o size girdi geçmiş olsun cevabı alacaksınız. park halindeki aracınıza çarpılacak kusur %100 karşı tarafta ve bomba 9 ay daha olmayan aracınız için kasko ücreti ödeyeceksiniz.
    14-Sonuç olarak her türlü bu süreçten aracınızın değerine göre 10.000-15.000 tl zarar bir sürü stress ve sinir bir sürü mail telefon görüşmesi yapacaksınız.
    15-Kasko ve Sigortam Genarali Sigorta.
    16-Bu süreçte hiçbir zaman desteğini görmediğim, muhatap bulamadığım, kaza yerine çekiciyi bile 2 saatte zor gönderen sigorta şirketim Generali' ye saygılarımı iletir ve kimseye tavsiye etmem.
    17-Henüz para yatmadı bu arada hala.

Geçmiş olsun herkese kazasız belasız günler dilerim.

• 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.