Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.468
Cevap
97
Favori
374.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onzy

quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

quote:

üstadım babamın üzerine sıfır aldığım 2014 golf tdi highline manuel aracımın son kaskosu groupama 1.130 tl sigortası axa 490 tl çıkmıştı. şimdi aracımı satıp 2012 model bmw 525d xdrive alırsam kasko ve sigorta fiyatları yine babamın üzerine olmak üzere acaba ne kadar çıkar?

Buna kimse net bir şey söyleyemez hocam.

Babanızın kullanmadığı başka hasarsızlık varsa bu fiyatlardan çıkar. Eğer yoksa trafik sigortası 900-1050 TL arası çıkar. Kasko yine uygun olacaktır diğer araçların etkisi ile.

üstadım cevabın için teşekkur ederim. kaskoda hasarsızlık indirimi %60 olması lazımdı çok şükür bi sıkıntımız olmadı. bmw 525xd xdrive kasko için 3-4 binlerden bahsediyorlar açıkcası gözüm korkmuştu. o zaman 3-4 bin tl civarında bir kasko bedeli çıkmaz değil mi?

Çok zor sayın hocam.

Bugün bir araç için örnek vereyim , hasarsızlığı %60 (Ancak hep büyük firmalar bu çok önemli). 470.000 TL araç bedeli var 2700 TL ödedi kaskosuna. Uzun yıllardır en üst basamakta kendisi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

üstadım babamın üzerine sıfır aldığım 2014 golf tdi highline manuel aracımın son kaskosu groupama 1.130 tl sigortası axa 490 tl çıkmıştı. şimdi aracımı satıp 2012 model bmw 525d xdrive alırsam kasko ve sigorta fiyatları yine babamın üzerine olmak üzere acaba ne kadar çıkar?

Babanızın kullanmadığı başka hasarsızlık varsa bu fiyatlardan çıkar. Eğer yoksa trafik sigortası 900-1050 TL arası çıkar. Kasko yine uygun olacaktır diğer araçların etkisi ile.

üstadım cevabın için teşekkur ederim. kaskoda hasarsızlık indirimi %60 olması lazımdı çok şükür bi sıkıntımız olmadı. bmw 525xd xdrive kasko için 3-4 binlerden bahsediyorlar açıkcası gözüm korkmuştu. o zaman 3-4 bin tl civarında bir kasko bedeli çıkmaz değil mi?

Çok zor sayın hocam.

Bugün bir araç için örnek vereyim , hasarsızlığı %60 (Ancak hep büyük firmalar bu çok önemli). 470.000 TL araç bedeli var 2700 TL ödedi kaskosuna. Uzun yıllardır en üst basamakta kendisi.

üstadım verdiğin bilgiler için çok teşekkur ederim. (Ancak hep büyük firmalar bu çok önemli) bahsettiğin kasko firması mı yoksa kaskoyu yaptıranlar mı büyük firma?

• quote:

Orijinalden alıntı: umaysigorta

quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

quote:

quote:

bu sene erken kasko tazelemeyi de engellediler ,bakalım seneye neler çıkartacaklar

Cemil bey merhaba
    erken kasko tazeleme derken 1 ayın üzerinde ise kasko teklifi verilemez ama 1 ayın altında olduğu zaman size teklif verilebilir

Aralık ayında son güne kadar teklifler kapalıydı (9 Ocak yenileme tarihim) ,önceki yıllarda 1 ay önceden yenileme yapıyordum

25 i itibarı ile ekranlar açılmıştı aslında size genede teklif verilebilirdi yaptırmadıysanız yardımcı olabilirim.

o zaman benim sigortacı yalan söyledi demek ,bunun hesabını onlara mutlaka sorarım :)
    3 Ocak tarihinde yeniledim hocam
    bana en uygun axa teklif veriyor acaba onlar mı beklettiler ,bir bilginiz var mı ?

bilgi için teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bu sene erken kasko tazelemeyi de engellediler ,bakalım seneye neler çıkartacaklar

Cemil bey merhaba
    erken kasko tazeleme derken 1 ayın üzerinde ise kasko teklifi verilemez ama 1 ayın altında olduğu zaman size teklif verilebilir

Aralık ayında son güne kadar teklifler kapalıydı (9 Ocak yenileme tarihim) ,önceki yıllarda 1 ay önceden yenileme yapıyordum

25 i itibarı ile ekranlar açılmıştı aslında size genede teklif verilebilirdi yaptırmadıysanız yardımcı olabilirim.

o zaman benim sigortacı yalan söyledi demek ,bunun hesabını onlara mutlaka sorarım :)
    3 Ocak tarihinde yeniledim hocam
    bana en uygun axa teklif veriyor acaba onlar mı beklettiler ,bir bilginiz var mı ?

bilgi için teşekkürler

Axa sigorta nında acentesiyim 25 inden sonra onlarda açtılar ekranlarını ama bu yazdıklarımla meslektaşıma abanmayın lütfen :)

• iyi de ben bunların yaklaşık 10 yıllık müşterisiyim ,ayıp değil mi bu yaptıkları :)
    kendilerine bir sitem etmezsem içim rahat etmez :)

gerçi fiyat olarak pek fark çıkmamış ,yoksa biraz naneli olabilirdik
  • Aracıma kasko yaptırmayı düşünüyorum. Ancak merak ettiğim bir nokta var. mini hasar , anahtar kayıp gibi seçenekleri de dahil etmek istiyorum poliçeye. Mesela anahtarı kaybettim ve sigortadan işlemleri yaptık diyelim. Bu tramer de hasar olarak gözüküyor mu, ve seneye vereceğim kasko fiyatını etkiliyor mu ? Eğer gramerde gözüküyor ve seneye ödeyeceğim ücreti etkiliyorsa bunların olmadığı bir poliçe satın almak sanırım mantıklı olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tslee61 T kullanıcısına yanıt
    Mini onarım bir kaç firmada hasar olarak yansımaz. Anahtar kaybı ve diğer bütün hasarlar yansır , yansıtmayan bir fir a yoktur hocam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Çok zor sayın hocam.

üstadım verdiğin bilgiler için çok teşekkur ederim. (Ancak hep büyük firmalar bu çok önemli) bahsettiğin kasko firması mı yoksa kaskoyu yaptıranlar mı büyük firma?

Kasko firması büyük olmalı hocam. Mesela Anadolu ilk on firma dışından gelenlere indirimi daha az veriyor. Birbirlerine güven var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Çok zor sayın hocam.

Kasko firması büyük olmalı hocam. Mesela Anadolu ilk on firma dışından gelenlere indirimi daha az veriyor. Birbirlerine güven var.

üstadım teşekkurler zaten bende bugüne kadar hep büyük firmalara yaptırmayı tercih ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tslee61

Aracıma kasko yaptırmayı düşünüyorum. Ancak merak ettiğim bir nokta var. mini hasar , anahtar kayıp gibi seçenekleri de dahil etmek istiyorum poliçeye. Mesela anahtarı kaybettim ve sigortadan işlemleri yaptık diyelim. Bu tramer de hasar olarak gözüküyor mu, ve seneye vereceğim kasko fiyatını etkiliyor mu ? Eğer gramerde gözüküyor ve seneye ödeyeceğim ücreti etkiliyorsa bunların olmadığı bir poliçe satın almak sanırım mantıklı olan

mini onarim degilde anahtar kaybi teminati maalesef tramere yansir ama sunada dikkat etmeniz gerekmekte bazi sirketler hic vermezken bazi firmalar bu teminati 300 500 tl ile gecistirmektedir policenizi satin alirken acenteye mutlaka teminatinizi sorun en yuksek bedeli odeyeni dusunun bu konuda dilerseniz destek olabilirim.size

saygilarimla...

• quote:

iyi de ben bunların yaklaşık 10 yıllık müşterisiyim ,ayıp değil mi bu yaptıkları :)
    kendilerine bir sitem etmezsem içim rahat etmez :)

gerçi fiyat olarak pek fark çıkmamış ,yoksa biraz naneli olabilirdik

hakkiniz olani soyleyebilirsiniz tabiki bu sizin en dogal hakkiniz hizmet satin aliyorsunuz neticesinde

saygilarimla...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Çok zor sayın hocam.

üstadım teşekkurler zaten bende bugüne kadar hep büyük firmalara yaptırmayı tercih ettim.

Rica ederim hocam. En iyisini yapıyorsunuz

• Merhabalar bugun motorumla buyuk bi kaza yaptim tek tarafli ve motorumda 2.5, 3bin liralik hasar cikacak

Kaza yerine polis falan geldi benden ehliyetimi alip belgeler doldurdu ama olayin sokuyla ne yaptigini hic hatirlamiyorum

Motoruma sigorta yaptirmistim.. Yarin emliyete gidip belgeri alip motoru aldigim yere gotursem yaptirdigim sigorta hasari karsiliyor mu?

Ya da benim ne yapmam gerekli? İsi bilen arkadaslar yardimci olabilir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dAffilee

Merhabalar bugun motorumla buyuk bi kaza yaptim tek tarafli ve motorumda 2.5, 3bin liralik hasar cikacak

Kaza yerine polis falan geldi benden ehliyetimi alip belgeler doldurdu ama olayin sokuyla ne yaptigini hic hatirlamiyorum

Motoruma sigorta yaptirmistim.. Yarin emliyete gidip belgeri alip motoru aldigim yere gotursem yaptirdigim sigorta hasari karsiliyor mu?

Öncelikle geçmiş olsun
    Yaptırdığınız sigorta 3.şahısların hasarını ödediği için sizin motorunuz ile alakalı hasarı karşılamayacaktır.Ancak kazanın olduğu yerde nereye çarptınız bilmiyorum ama kamu malina zarar verdiyseniz karşılar.
    Tekrar geçmiş olsun
  • quote:

Merhabalar bugun motorumla buyuk bi kaza yaptim tek tarafli ve motorumda 2.5, 3bin liralik hasar cikacak

Geçmiş olsun ,

Maalesef ülkemizde motosiklet sürücülerine dikkat edilmediği için ciddi kazalar yaşanabiliyor, Allah korumuş size bir şey olmamış.

Yaptırdığınız trafik sigortası sadece üçüncü tarafların hasarını ya da zararı karşılar. Sizin kendi aracınız için kaskonuz olması gerekiyor.

Eğer tek taraflı bir hasar değilse ve karşı taraf suçluysa ödemeyi karşı tarafın sigorta firmasından alabilirsiniz.

Ayrıca işlemler için poliçenizi yaptırdığınız sigortacınız ile görüşebilirsiniz. Bugünler için var kendileri.

• Sagolun tesekkurler cevap icin :) dun bende arastirdim baya ve dediginiz gibiymis maalesef

Cift seritli urla-izmir yolunda giderken direksiyon kendi kendine sendeledi

Hizli sekilde bi sag bi sol yapti anlamadim ne oldugunu derken 6 7 saniye o sekil ilerledim

En sonunda kendimi yere biraktim motor bi 10 15metre uzagima kadar suruklendi

On tarafi sanki biseye carpmiscasina dagilmis degisikti yani kaza :)

Ama allah yuzume guldu harbiden ucuz atlattim

Aldigim yere goturup kendi cebimden odeyecegim artik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sagolun tesekkurler cevap icin :) dun bende arastirdim baya ve dediginiz gibiymis maalesef

Cift seritli urla-izmir yolunda giderken direksiyon kendi kendine sendeledi

Hizli sekilde bi sag bi sol yapti anlamadim ne oldugunu derken 6 7 saniye o sekil ilerledim

En sonunda kendimi yere biraktim motor bi 10 15metre uzagima kadar suruklendi

On tarafi sanki biseye carpmiscasina dagilmis degisikti yani kaza :)

Ama allah yuzume guldu harbiden ucuz atlattim

Aldigim yere goturup kendi cebimden odeyecegim artik

Çok geçmiş olsun tekrar size birşey olmaması sevindirici.
    Saygılarımla...
  • Merhaba arkadaslat.Garajda yatan aracim icin trafik sigortasi yenilemesi geldi.Trafige hic cikmayacak , sigorta yapmazsam bir cezasi var mi? Polis kontrolu disinda sistemden otomatik ceza yansima durumu olur mu? Yardimnizi rica ederim. Trsekkurler

• @umaysigorta @spacewolf
    Cevap için teşekkür ederim. İnternette biraz araştırman sonucu axa sigortanın benim için uygun olduğunu gördüm. Açıkçası anahtar mini onarım cam değişimi gibi şeyleri önemsiyorum, yaptırmayacak olsam dahi. Şimdi merak ettiğim bir diğer konu şu? Kasko ve trafik yaptırmadan önce plakayı değişmemi tavsiye eder misiniz ? Plaka 34, ikametgat Trabzon. Plakayı 61 yapmam durumunda trafik ve kasko için bana bir avantaj sağlar mı? Yoksa uğraşmaya değmez mi? Kasko 2000, trafik sigortası 900 tl gibi birşey çıkıyor şimdilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tslee61 -- 17 Ocak 2018; 0:41:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tslee61

@umaysigorta @spacewolf
    Cevap için teşekkür ederim. İnternette biraz araştırman sonucu axa sigortanın benim için uygun olduğunu gördüm. Açıkçası anahtar mini onarım cam değişimi gibi şeyleri önemsiyorum, yaptırmayacak olsam dahi. Şimdi merak ettiğim bir diğer konu şu? Kasko ve trafik yaptırmadan önce plakayı değişmemi tavsiye eder misiniz ? Plaka 34, ikametgat Trabzon. Plakayı 61 yapmam durumunda trafik ve kasko için bana bir avantaj sağlar mı? Yoksa uğraşmaya değmez mi? Kasko 2000, trafik sigortası 900 tl gibi birşey çıkıyor şimdilik.

Axa mini onarımı hasar olarak yazmakta hocam ona dikkat etmelisiniz. 34 plakadan poliçe yapıp 61 playa çevirince değiştirebilir ve iade alabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.