Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.469
Cevap
97
Favori
374.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AYBAYS BEY kolay gelsin trafik sigortamın bitmesine yaklaşık bir ay var güvencehsb den mesaj gelince sbm sitesinden teklifleri baktım kazasız istanbul ikematgah için en düşük 483 en yüksek 512 lira çıktı eskiden sigorta şirketleri arasında daha fazla uçurum oluşurdu fiyatların bu arada çıkması tavan fiyat uygulaması sebebiylemi ilgili bu fiyatların altına inmesi pek mümkün değil galiba birde bu trafik sigortası ile birlikte generali gibi bazı şirketler ekstra hizmetler sunuyordu bu fiyatlara bu hizmetlerde dahil değil herhalde
  • spacewolf kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    7. basamak hasarsızlık indirimimi önceki aracımı satmadan kullanamamıştım. 16/11/2017 itibariyle önceki aracımı sattım ve hasarsızlık indirimimim yeni aracımın poliçesine yansıtılması için sigortama başvuru yaptım. Ancak bu durumun mümkün olmadığına dair geri dönüş yaptılar. Hazine müsteşarlığına şikayeti düşünürken yeniden bu konudan yardım almak istedim. İzleyebileceğim yol hakkında yardımcı olursanız memnun olurum.

Teşekkürler, iyi çalışmalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat8228

AYBAYS BEY kolay gelsin trafik sigortamın bitmesine yaklaşık bir ay var güvencehsb den mesaj gelince sbm sitesinden teklifleri baktım kazasız istanbul ikematgah için en düşük 483 en yüksek 512 lira çıktı eskiden sigorta şirketleri arasında daha fazla uçurum oluşurdu fiyatların bu arada çıkması tavan fiyat uygulaması sebebiylemi ilgili bu fiyatların altına inmesi pek mümkün değil galiba birde bu trafik sigortası ile birlikte generali gibi bazı şirketler ekstra hizmetler sunuyordu bu fiyatlara bu hizmetlerde dahil değil herhalde

Merhaba ,

evet tavan fiyat uygulaması nedeniyle daha küçük farklılık var. Bu nedenle ne kadar büyük firma tercih ederseniz o kadar iyi olur.

Hayır dahil değildir ek hizmetler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekrem09

Merhaba,
    7. basamak hasarsızlık indirimimi önceki aracımı satmadan kullanamamıştım. 16/11/2017 itibariyle önceki aracımı sattım ve hasarsızlık indirimimim yeni aracımın poliçesine yansıtılması için sigortama başvuru yaptım. Ancak bu durumun mümkün olmadığına dair geri dönüş yaptılar. Hazine müsteşarlığına şikayeti düşünürken yeniden bu konudan yardım almak istedim. İzleyebileceğim yol hakkında yardımcı olursanız memnun olurum.

Merhaba ,

belirttiğiniz işlem için bir kararname çıkartıldı. Bu nedenle yansıtılamıyor.

Ancak bu kararnameyi bozan iki farklı yargı kararı var. Hazine müsteşarlığına başvurmanız en iyisi olmuş , kendileri gereken işlemi genel olarak yapıyorlar.
    Eğer yapmazlarsa acenteniz sizin hukuki temsilcinizdir. Sizin yerinize gereken başvuruları yapabilir.

• Ekrem09 E kullanıcısına yanıt
    Her iki araçta aynı cins mi?
    Otomobil-Otomobil veya Kamyonet-kamyonet vs.
  • ne olacak bu kasko fiyatları
  • Beyler babam benim adıma kayıtlı arac ile kaza yaptı ve policem 1750 tl ye fırladı. Aracı babama satıp policemi 4. basamaktan başlatabilir miyim ?
    Ayrıca bambamda kayıtlı 1 arac var ve 9 unda policemi yenilemem gerekiyor bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim..

• quote:

Orijinalden alıntı: MDalgin

Beyler babam benim adıma kayıtlı arac ile kaza yaptı ve policem 1750 tl ye fırladı. Aracı babama satıp policemi 4. basamaktan başlatabilir miyim ?
    Ayrıca bambamda kayıtlı 1 arac var ve 9 unda policemi yenilemem gerekiyor bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim..

Geçmiş olsun ,

babanızın geçmişte farklı bir hasarsızlık seviyesi yoksa dördüncü basamaktan başlatabilirsiniz.

teşekkürler işlemi yaptım 1200 tl ye düştü .
  • Trafik sigortası 3 den fazla taksit yaptıran var mı
  • .
  • code-ShaRK kullanıcısına yanıt
    bugün 5 yaptırdım
  • MDalgin M kullanıcısına yanıt
    Hangi firmadan yaptırdınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: code-ShaRK

Hangi firmadan yaptırdınız

Bizde bazı poliçelerde 5 taksit yapabiliyoruz.
    quote:

Merhaba,

Merhaba,
    Bu konuda hazine müsteşarlığına yaptığım başvuru sonucunda şirket cevabı tarafıma gönderildi.

Şirket "referans gösterilen poliçe, satışa konu araca ait poliçenin başlama tarihinde yürürlükte olduğundan referans olarak gösterilememektedir. Şirketimiz, müsteşarlıkların yayınladığı indirim ve sürprim limitleri dahilinde poliçe/teklif düzenlemekte olup müsteşarlıklarına gönderilen tarife kapsamında ve indirim/sürprim limitleri haricinde bir fiyatlama kesinlikle yapmamaktadır." diyor.

Yani işin özünde diyor ki sigorta şirketi poliçe devam ederken prim artışına neden olacak her türlü eklemeyi çatır çatır yaparım. Ama söz konusu poliçe prim tutarında indirim yapmaksa o zaman poliçe tarihindeki durum neyse onu uygularım.

Bununla ilgili yargı kararları var demiştiniz. Biraz baktım ancak bulamadım. Sizde varsa gönderebilir misiniz? Dava açmayı düşünüyorum.
    Ayrıca bir diğer aklıma gelen çözüm poliçeyi iptal ettirmek. Bunu başarabilirsem o zaman eski aracımıda sattığım için yeni poliçe tanzim edilirken eski en üst basamak indirim gözükür diye düşünüyorum. Aracı satmak dışında poliçeyi iptal ettirebileceğim bir yol var mıdır?

Teşekkürler, iyi çalışmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekrem09 -- 13 Aralık 2017; 12:13:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ekrem09

quote:

Merhaba,

Merhaba,
    Bu konuda hazine müsteşarlığına yaptığım başvuru sonucunda şirket cevabı tarafıma gönderildi.

Şirket "referans gösterilen poliçe, satışa konu araca ait poliçenin başlama tarihinde yürürlükte olduğundan referans olarak gösterilememektedir. Şirketimiz, müsteşarlıkların yayınladığı indirim ve sürprim limitleri dahilinde poliçe/teklif düzenlemekte olup müsteşarlıklarına gönderilen tarife kapsamında ve indirim/sürprim limitleri haricinde bir fiyatlama kesinlikle yapmamaktadır." diyor.

Yani işin özünde diyor ki sigorta şirketi poliçe devam ederken prim artışına neden olacak her türlü eklemeyi çatır çatır yaparım. Ama söz konusu poliçe prim tutarında indirim yapmaksa o zaman poliçe tarihindeki durum neyse onu uygularım.

Bununla ilgili yargı kararları var demiştiniz. Biraz baktım ancak bulamadım. Sizde varsa gönderebilir misiniz? Dava açmayı düşünüyorum.
    Ayrıca bir diğer aklıma gelen çözüm poliçeyi iptal ettirmek. Bunu başarabilirsem o zaman eski aracımıda sattığım için yeni poliçe tanzim edilirken eski en üst basamak indirim gözükür diye düşünüyorum. Aracı satmak dışında poliçeyi iptal ettirebileceğim bir yol var mıdır?

Teşekkürler, iyi çalışmalar

Tabi seve seve iletirim.

Satış dışında ne yazık ki iptal için bir yol bulunmamakta. Özel mesaj ile bilgi veriyorum size.

• Arkadaşlar Merhaba,
    2016 model 55 binde Mercedes A180 AMG almayı düşünüyorum. Tabii firmadan firmaya ve bazı farklı ölçütlerden sebep fiyatlar değişecektir fakat kullanan arkadaşlar 2016 model için ne kadarlık kasko ödüyor yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asikartallar

Arkadaşlar Merhaba,
    2016 model 55 binde Mercedes A180 AMG almayı düşünüyorum. Tabii firmadan firmaya ve bazı farklı ölçütlerden sebep fiyatlar değişecektir fakat kullanan arkadaşlar 2016 model için ne kadarlık kasko ödüyor yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar öncelikle alacağınız araç hayırlı olsun şimdi size buradan fiyat vermek çok doğru olmaz nedeni ise kasko poliçesi genelde kişinin tc kimlik numarasına göre fiyatlandırılır o yüzdende forum üyelerinden alacağınız rakamlar sizin aracınızla eşdeğer olmayacaktır.
    Dilerseniz aracınızı aldığınız zaman umaysigorta2@hotmail.com yada 05352888216 numaradan ulaşırsanız 26 farklı şirketten fiyat konusunda yardımcı olabilirim.
    saygılarımla...

• Merhaba

İstanbulda 27.07.2017 Tarihinde yağan doluda aracım hasar almıştı. Yoğunluktan dolayı henüz göçüklerimi tamir ettiremedim. Şimdi kasko yenilemem geldi. Bildirim süresi iki seneye çıktığı içinde acele etmedim. 2018 yılında yaptıracağım.

Şimdi sorum şu;

Yeni dönemde kasko şirketimi değiştirirsem eski kasko şirketim dolu hasarımı karşılar mı? Aynı şirketle devam etmek zorundamıyım? (Diğer şirketlerin teklifi daha avantajlı)

Teşekkür ederim.
  • Elinizde gerekli rapor olduğu sürece karşılar hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.