Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.468
Cevap
97
Favori
374.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet zorundadır.

Yasal durum zorunlu mali sorumluluk genel şartlarında belirtilmiştir.

Ödeme yapılmıyorsa şirket genel müdürlüğü ve hazine müsteşarlığı sigortacılık müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Hocam yaş 23. Araç almayı düşünüyorum 2000 veya 2001 model peugeot 106.Daha önce hiç araç sahibi olmadım. Çorluda ikamet ediyorum. Tahmini ne kadar tutar sigorta. 1000/1500 ?
  • 700-850 Hocam
  • Arkadaşlar merhaba,

İl dışından bir araç aldım noterde plaka değişimi yapacağımı söyledim. Bugün zorunlu trafik sigortasını yapıp. Pazartesi günü araç plakalarını söküp bulunduğum ilçedeki trafik şubeye gitmem gerekiyor plaka değişikliği için. Beni neler bekliyor işleyiş nasıl oluyor kısa bir bilgi verebilirseniz çok sevinirim. İlk aracım daha önce bu işlerle uğraşmadığım için yabancısıyım :) Şimdiden cevap verecek herkese çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thuglife kullanıcısına yanıt
    İşlemler sizin söylediğiniz gibi hocam. Direkt bunları teslim edip , yeni plakanızı alıyorsunuz. Daha sonra sigortanızın güncellemesini yeni plakanıza yaptırıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

İşlemler sizin söylediğiniz gibi hocam. Direkt bunları teslim edip , yeni plakanızı alıyorsunuz. Daha sonra sigortanızın güncellemesini yeni plakanıza yaptırıyorsunuz

Bilgi için çok teşekkürler plaka için gittiğimde yeni ruhsatımı da halledebilir miyim acaba yoksa onun için her türlü bekliyor muyuz?
    Direkt yeni plakanız ile birlikte sunacaktır polis arkadaşlar hocam
  • sigortada taban fiyat nedir?7. seviyede birisi için 457 tl normal midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Direkt yeni plakanız ile birlikte sunacaktır polis arkadaşlar hocam

Çok teşekkür ederim o halde haftanın ilk günü pazartesi ben işlemleri hallederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyz35

sigortada taban fiyat nedir?7. seviyede birisi için 457 tl normal midir?

Merhabalar
    evet 7.kademe araçlar için (otomobil)fiyat 457 tl dir.
  • xyz35 kullanıcısına yanıt
    taban fiyat 444 TL
    enflasyon farkı ile 457 TL doğrudur.
    İstanbul için %6 fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damneed -- 15 Eylül 2017; 19:3:42 >
    Keyifli sürüşler hocam :)

• Merhaba,
    Halen üzerime kayıtlı 8 yıldır sahibi olduğum 99 model marka aracım var. Satmadan dün Qasqai model araç aldım. Poliçe indirimsiz fiyat üzerinden tanzim edildi ve 800 TL civarında bir poliçe bedeli ödedim. Bu durum normal mi ?
  • Ekrem09 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,

Ne yazık ki normal hocam. Hasarsızlık seviyeleri her yeni araçta baştan başlamaktadır. Bu durumun önüne eski aracını satıp , hasarsızlığınızı boşa çıkartıp Ve yeni araç için kullandırarak geçebilirsiniz sadece.

• Ekrem09 E kullanıcısına yanıt
    Doğru hocam,

Hasarsızlık indirimi sadece 1 arabaya uygulanabiliyor, 99 model aracı satıldıktan sonra hasarsızlık boşa düşünce bir şansınızı deneyin,belki poliçe referans değişikliği zeyili ile hasarsızlığı aktarıp size ücret iadesi yapabilirler kesin olmamakla birlikte.
  • aracıma bugün kasko yaptıracağım. groupama, halk, AXA ve ergo arasında kaldım. fiyat üç aşağı beş yukarı aynı. tavsiyeleriniz nedir.
  • Wally Gator kullanıcısına yanıt
    Ergoyu tercih etmiyorum hocam.

Diğer üç firma da iyidir.
  • herkese merhaba, 0 km bir seat leon almayı düşünsek (100bin tl - 2017 model) kasko ve trafik sigortası için tahmini hangi aralıklarda ödeme yapmam gerekir?

Üzerime kayıtlı ama kullanmadığım 74 model başka bir araç (reno toros) mevcut ve hiç kaza yapmadım. Ehliyet yılım 2005.
  • greenflash kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,

O aracı satmadığınız sürece 700-900 TL arası trafik sigortası 1000-2500 TL arası kasko fiyatı çıkacaktır. Yine de bunlar tahmini fiyatlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

herkese merhaba, 0 km bir seat leon almayı düşünsek (100bin tl - 2017 model) kasko ve trafik sigortası için tahmini hangi aralıklarda ödeme yapmam gerekir?

Üzerime kayıtlı ama kullanmadığım 74 model başka bir araç (reno toros) mevcut ve hiç kaza yapmadım. Ehliyet yılım 2005.

Merhabalar
    trafik poliçeniz oturduğunuz il e göre değişim gösterebilir istanbulda herhangi bir hasarsızlık indirimi olmayan poliçeler 818 ila 895 tl arasında değişim gösterebiliyor kasko poliçeniz içinde size buradan şu rakam olur demek yanlış olur sistem üzerinde fiyatları görerek bilgilendirme yapmak daha doğru olur. Dilerseniz özelden alacağınız aracın tam tipini biliyorsanız TC kimlik numaranız ile birlikte paylaşın fiyatlarına bakalım.
    SAYGILARIMIZLA

• 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.