Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.465
Cevap
97
Favori
374.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevabinizdan eminmisiniz yoksa varsayimdami bulundunuz. Soruyu biraz daha degistirim o zaman. Diyelimki mini kasko ekstra degilde mini kasko yaptirdim. Arac degeri yine 100.000 tl arac pert oldu. 2000 tlmi alip pert araci yine aliyomusunuz? Kim yaptirirki o zaman bu sigortayi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdmavili

Cevabinizdan eminmisiniz yoksa varsayimdami bulundunuz. Soruyu biraz daha degistirim o zaman. Diyelimki mini kasko ekstra degilde mini kasko yaptirdim. Arac degeri yine 100.000 tl arac pert oldu. 2000 tlmi alip pert araci yine aliyomusunuz? Kim yaptirirki o zaman bu sigortayi?

Arac bedeli 50 bine kadar ise araci alir ihaleye cikartir satar yine toplamda size 50 bin verir.yada normal hasariniz 20 bin tl ise onu akirainiz arac8nizi kendinizinde degerlendirme hakki var kendiniz satarsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: turhank

quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare667

quote:

genarali trafikte neredeyse yarı yarıya fiyat veriyor. Bu işte var mı bi çakallık..

şirket politikasına göre değişiyor bu . Örneğin bizde 320 lira çıkmıştı bir trafik generali acenteliği olan bir arkadaşıma gönderdim 680 çıktı . Bazen de bizde 430 çıktığında onda 280 çıkıyor .

bana genarali trafik 161 TL çıkıyor. Yaptırayımda ya generali çökerse o zaman trafik sigortalarımızda mı iptal olur.

abi öyle çökme falan olmaz Allah aşkına yapmayın . Sigortada Her şirketin hemen hemen aynıdır poliçesi o yüzden en düşüğe yönelin fark yaratmaz ancak kasko da poliçeler değişir ki bunu da araştırmanız gerekir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare667

quote:

genarali trafikte neredeyse yarı yarıya fiyat veriyor. Bu işte var mı bi çakallık..

şirket politikasına göre değişiyor bu . Örneğin bizde 320 lira çıkmıştı bir trafik generali acenteliği olan bir arkadaşıma gönderdim 680 çıktı . Bazen de bizde 430 çıktığında onda 280 çıkıyor .

bana genarali trafik 161 TL çıkıyor. Yaptırayımda ya generali çökerse o zaman trafik sigortalarımızda mı iptal olur.

Cokmez merak etmeyin.generali tarihcesine bakarsaniz 150 yillik bir italyan sirketi.
    Coksede sizin sozlesmenizi baska bir sirkete mutlaka devreder yada birileri mutlaka boyle bir sirketi satin alir.mesela suanda guven sigorta varmi yok.ama groupama satin aldi onu.

• sigortacı arkadaşlara şunu sormak istiyorum
    araçla hafif kaza yaptık ve hava yastıkları açıldı, öğrendiğim kadarıyla hava yastığı açılmasıyla araç perte çıkmış sayılıyormuş
    benim aracın kasko değeri 14300 tl görünüyordu, kasko yoktu araçta
    aracın masrafı 3000-4000 tl yi buluyordu ben de sanayiciye 10.250 ye sattım, 16500 e almıştım
    kasko olsaydı ne kadar ödeme yaparlardı bana?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarK PaSSenGeR

sigortacı arkadaşlara şunu sormak istiyorum
    araçla hafif kaza yaptık ve hava yastıkları açıldı, öğrendiğim kadarıyla hava yastığı açılmasıyla araç perte çıkmış sayılıyormuş
    benim aracın kasko değeri 14300 tl görünüyordu, kasko yoktu araçta
    aracın masrafı 3000-4000 tl yi buluyordu ben de sanayiciye 10.250 ye sattım, 16500 e almıştım
    kasko olsaydı ne kadar ödeme yaparlardı bana?

Kasko bedeli ikinci el rayic bedel uzerinden odenirdi.mesela kaskoda arac bedeli 16500 ciksaydi size 16 bin gibi yada 16500 gibi rakam odeme lirdiniz

• herkese merhaba geçenlerde yeni aracımı aldım. kendim manisada oturuyorum ama araç antalya plakalı. trafik sigortası 465 lira çıkınca kasko yaptırmaktan vazgeçtim ama yinede içime dert oldu. kasko yaptıracak olsamda full kasko değilde bi ara haberlerde çıkmıştı oldukça uygun fiyata çalınmaya yada toplumsal olaylara karşı bi kasko paketi varmı? mini onarımı içeren v.b varsa bana aşağı yukarı kaça patlar?
  • Trafik ve kasko yaptıracağım.isteyenler özel mesajla ulaşabilir.ruhsat resmi mevcut gonderebilirim.teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sepulnation

herkese merhaba geçenlerde yeni aracımı aldım. kendim manisada oturuyorum ama araç antalya plakalı. trafik sigortası 465 lira çıkınca kasko yaptırmaktan vazgeçtim ama yinede içime dert oldu. kasko yaptıracak olsamda full kasko değilde bi ara haberlerde çıkmıştı oldukça uygun fiyata çalınmaya yada toplumsal olaylara karşı bi kasko paketi varmı? mini onarımı içeren v.b varsa bana aşağı yukarı kaça patlar?

300 TL sabit fiyatli kaskomuz var sadece 50 bin TL ye kadar trafik sigortasi hasarlarinizi karsiliyor
    Yilda 2 kaza ile sınırlı.
    Mini onarim dahil.
    Seneye yenilemenizdede %30 full kasko indirimini alirsiniz yaptirmak isterseniz

• alional kullanıcısına yanıt
    abi iyi hoş demişsin ama ;

Araç Çalınması
    Sürücü ferdi kaza
    Yol yardım hizmeti
    vb. teminatlar yok bunun içinde. tam bilgi verirsek iyi olur.
    sadece olan şey çarpışmada parça değişimi o da zaten orjinal parça takmıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: daner

Araç Çalınması
    Sürücü ferdi kaza
    Yol yardım hizmeti

300 TL Ye hersey dahil mi olsun yani:)

• quote:

Orijinalden alıntı: alional

quote:

Araç Çalınması
    Sürücü ferdi kaza
    Yol yardım hizmeti

300 TL Ye hersey dahil mi olsun yani:)

50 bin TL arac pert olsa bile limit dahilinde 50 bin TL nizi veriyor daha neolsun
    Sadecevtrafik kazasi 2li carpisma yilda 2 defaya mahsus.ve mini onarim hizmetleri.haricinde hic birsey yok.

• alional kullanıcısına yanıt
    tabi yani o da bir bakış ve doğru Ama ne olursa olsun müşteriye tavsiye edilmez bu abi ya :) Allah korusun kaza bu geliyorum demez ters bir şey olur vebali fazla, en temizi normal kasko yapılsın :)
  • quote:

tabi yani o da bir bakış ve doğru Ama ne olursa olsun müşteriye tavsiye edilmez bu abi ya :) Allah korusun kaza bu geliyorum demez ters bir şey olur vebali fazla, en temizi normal kasko yapılsın :)

Hic kasko yaptirmayanlara yonelik bir paket bu.kaskosuz binmesindense boyle mini bir kasko tavsiye ediyorum. Full kasko yaptirmayin demiyorum.kaskosuz biniyorsaniz bu hir alternatiftir.Saygilarimla

• quote:

Orijinalden alıntı: enginbeyist

Trafik ve kasko yaptıracağım.isteyenler özel mesajla ulaşabilir.ruhsat resmi mevcut gonderebilirim.teşekkürler.

TC kimlik no , plaka ve ruhsatta isim yazan sayfadaki belge seri noyu PM atın yardımcı olayım.
  • enginbeyist E kullanıcısına yanıt
    TC kimlik no-plaka ve ruhsatta isim yazan sayfadaki belge seri noyu PM atın
  • Benim kaskom Halksigorta'dan. Kardeşim aracımı duran bir kamyona sürttü. Kaskodan yaptırıyorum. Hemen ikame araç tahsis edilci. 2007 Citroen C3 aracıma ikame olarak onun gibi düz vites ve dizel olan 2013 model 29 bin km'de bir Linea verdiler. Sigortam arayıp asistan hizmeti veren şirketin verdiği araç ile ilgili görüşlerimi de sordu. Şu ana kadar memnunum.
  • Aracım ile seyir halindeyken yoldaki su birikintise sele girdim aracım 2004 model vw bora
    Suya girdikten sonra aracım suda stop etti daha çalışmadı çekici ile servise gittim karter alt koruma muhafazasına tahta girmiş ve kırmış araç triger kayışı sente atlayıp conta yakmış kasko şirketi masrafımı karşılamıyor poliçemde doğal afet kapsamında
    Bundan sonra ne yapmalıyım kaskonun karşılaması için dava felan mı açmalıyım ?

• Yetkili acentenizle gorusun. Acenteniz bolge mudurlugune baski yaparak bunu yaptirabilir. Bizde de oluyo bazi bazi boyle olaylar avukat abimiz var ona arattiriyoz hemen hallediyolar baski yapmalari lazim dogal afette varsa kesin yapmalari lazim yani herturlu yola basvurun ama acentenizin basiretli olmasi lazim tabi ki.

• Erayy41 E kullanıcısına yanıt
    nasıl yapmıyorlarmış dogal afet varsa yapacaklar eli mahkum..hangi sigorta sirketi bu dostum yazda insanlar bilgilensin..
  • 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.