Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
4.468
Cevap
97
Favori
374.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet ben sigorta acenteliği ile uğraşıyorum ama sizin ne iş yaptığınızı anlayamadım..
    Çalıştığım sigorta şirketleri de belli işimde belli, üretimimde belli. Sizin benim çalıştığım şirketlerden (sizin deyiminizle) öpen varsa mesleki açıdan yardımcı olayım. Şahsım adına ve bir çok acente adına söyleyebilirim biz kimseyi öpmüyoruz..
    Sizin volvo aracını kaliteli görmenize saygı duyarım fakat bu sizin diğer araçları karalamanıza gerekçe olamaz.
    türkiyede araç satış sıralaması belli
    1..renault
    2..fiat
    diğerleri sizi üzer anlayan anladı mı demek gerekiyor
    sürekli okumuşsunuz araştırmışsın ama bence sadece volvoyu övmeyi diğerlerini karalamayı seçmişsiniz...
    hala Yapmış olduğum sıralama geçerli diyorsunuz.
    verdiğim adresten okumanızı tavsiye ederim. çünkü yanlış..
    sonuç olarak sadece kasko veya trafik yaptırırken değil her türlü hizmeti veya ürünü alırken hatta volvo alırkende araştırın..
    bazıları gibi kaskoyu ucuz olsun diye her şeyi iptal ettirmeyin hasar olunca sigorta karşılamadığı zaman ben öpüldüm demeyin
    her türlü hizmet veya ürünün artısı eksisi var sizin öncelikleriniz ne ise işi bilen uzmanından rica edin size bu yönde yardımcı olacaktır..

polemik amaçlı yazılmamış bir yazıdır
    saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: mobil_adam

sevgili meslektaşım. acenteyim diyorsun, tüketici yorumu yapıyorsun. profil sayfam seninki gibi gizli değil. üyelik tarihimde yazdığım konu adedi de belli. benim acenteliğim groupama. anadolu sigorta evet teminatları iyi olan bir şirket. benim sevdiğim tarafı yuzde yuz yerli şirket oluşu. ama sevmediğim tarafları daha çok. bunları paylaşmıycam. ancak diğer sigorta şirketkeri bilmem tanımamda demen yanlış. top on diyipte iki şirketin ismini yazman gereksiz. bir çok sigorta şirketi anadoludan iyi hizmet olarak. diğer şirketleri küçümsemen hoş bir şey değil. hele bir sigorta acentesi olarak bunu yazman hiç etik değil.

sevgili mobil adam;

anlamadım şimdi, ben SİGORTA ACENTESİ değilimmmmmmmmmmmmm.............

nerede yazıyor bu anlayamadım.

BEN TÜKETİCİYİM.

sadece sigorta acentelerinin yaptığı iş ve işlemleri onlar kadar iyi bilmediğim sürece kazık yediğine ve yiyeceğine inanan bir TÜKETİCİYİM, yani vatandaşım. mesleğim ayrı. emekli olunca yaparmıyım onu zaman gösterecek.

benim araştırmalarımda bu iki ismin ön plana çıktığı için bunları yazdım. sonra bu isimleri vatandaşa, tüketiciye ne diyorsanız adına işte, onlara yazdım. şirket tavsiyesi isteyene yazdım.

umarım anlatabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hbktas

Evet ben sigorta acenteliği ile uğraşıyorum ama sizin ne iş yaptığınızı anlayamadım..
    Çalıştığım sigorta şirketleri de belli işimde belli, üretimimde belli. Sizin benim çalıştığım şirketlerden (sizin deyiminizle) öpen varsa mesleki açıdan yardımcı olayım. Şahsım adına ve bir çok acente adına söyleyebilirim biz kimseyi öpmüyoruz..
    Sizin volvo aracını kaliteli görmenize saygı duyarım fakat bu sizin diğer araçları karalamanıza gerekçe olamaz.
    1..renault
    2..fiat
    sürekli okumuşsunuz araştırmışsın ama bence sadece volvoyu övmeyi diğerlerini karalamayı seçmişsiniz...
    sonuç olarak sadece kasko veya trafik yaptırırken değil her türlü hizmeti veya ürünü alırken hatta volvo alırkende araştırın..
    bazıları gibi kaskoyu ucuz olsun diye her şeyi iptal ettirmeyin hasar olunca sigorta karşılamadığı zaman ben öpüldüm demeyin
    her türlü hizmet veya ürünün artısı eksisi var sizin öncelikleriniz ne ise işi bilen uzmanından rica edin size bu yönde yardımcı olacaktır..

saygılar

bahsi geçen şirket isimlerini aynen destekliyorum, benim açımdan şimdilik bu böyle,

gelelim öpülme mevzuuna;

istersen açayım;

1-sıfır aldığım araca 4.basamaktan x sigorta şirketi (isim vermek isterim ama sizleri kızdırmayayım) trafik sigortamı yapar,

kanuni metni;

14 Temmuz 2007 Tarihli Resmi Gazete Sayı: 26582 ile düzenlenen “Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelik “ in 15 nci maddesinin 3.fıkrasında belirtilen “Sigorta poliçelerinin TRAMER veri tabanı üzerinden düzenlenmesi zorunludur. Sigorta şirketlerince, Birlik tarafından teklif ve Müsteşarlıkça tasdik edilen esaslara ve 4 üncü maddede düzenlenen artırım ve indirim sınırları çerçevesinde şirketlerce yapılan belirlemelere uygun olarak TRAMER tarafından veri tabanı hazırlanmadan trafik sigortası poliçesi düzenlenemez.

şimdi yukarıdaki metne göre 4.basamaktan yapamaz. tramerden sorgulayıp %20 hasarsızlık indirimimi dikkate alıp ondan sonra yapacak. (bunu bilmemem benim CAHİLLİĞİM, ama bu acenteye saygı duymuyorum, ben sigortacı değilim. ben tüketiciyim, acente beni öptü. maddi kaybım 150 Tl.

2- aynı aracın kaskosu üretim safahasında (yani poliçe düzenlenirken 1.aşama sizin tabirle) araç tipi kısmına aracım civic 1.6 ov eco olmasına rağmen accord full ov girilmiş, bunun ne anlama geldiğini umarım anlıyorsunuzdur.

prim yüksekliği nedeniyle kişisel imm, manevi tazminat, anahtarla çalınma vs. poliçe teminatlarından çıkarmıştım. aklımda kalanlar bu şekilde.

kanuni metni;

30.04.2011 tarihinde 27920 sayılı Resmi gazetede yayımlanan “Yanlış Sigorta Uygulamalarının Tespiti, Bildirimi, Kaydı Ve Bu Uygulamalarla Mücadele Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik” in ilgili maddeleri ile 6.ncı maddesinde belirtilen “Şirketler ve aracılar iş dürüstlüğünü yüksek standartlara ulaştırmak için gerekli tedbirleri alırlar” hükmü ile kanun-yönetmelik-genelgelerde belirtilen hükümler ihlal edilmiş, buna yönelik yaptırımın ise c) maddesinde belirtilen yönetmeliğin 10.ncu maddesinin 2.nci fıkrası “Yanlış sigorta uygulamalarına dolaylı veya doğrudan sebebiyet veren aracılar hakkında, ilgisine göre, 14/4/2008 tarihli ve 26847 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sigorta Acenteleri Yönetmeliğinin 11 inci maddesinin dördüncü fıkrası veya 21/6/2008 tarihli ve 26913 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sigorta ve Reasürans Brokerleri Yönetmeliğinin 21 inci maddesi hükümleri çerçevesinde işlem tesis edilir.” Hükmü düzenlenmiştir.

şimdi ne demek istediğimi anlatabilmişimdir. Yüksek prim ödedim. accord full ov kullanıyormuşum gibi sanki. bu tramerde gözüküyor.

şimdi ben sizce sevgili acenteci kardeşlerim ÖPÜLDÜM mü? bana göre doğru öpüldüm.

bu konuyu ilgili yerlere (hazine müstaşarlığına şikayet) iletildi. sonucu bekliyorum.

sonuç; ey vatandaş, eğer sigorta yaptıracaksanız, 1- sigorta şirketin kim, 2- sigortacını ne kadar tanıyor ve güveniyorsun, 3- bunlar yetmez, en temel konuları bileceksin. yani sigortacın kadar bilmezsen kaybetmeye mahkumsun.

sigorta acentesi kardeşim, bir sigorta şirketi var ismini vermeyeyim, taksi şoförü bir kardeşimiz gitmiş yaptırmış, sigorta bedeli 325 tl. 100 tl. ortaklık payı (bu sigorta şirketini benden iyi bildiğinize eminim. çünkü ben başka bu şekilde sigorta şirketi bilmiyorum ve duymadım) arkadaş arabasını satar, poliçe süresi dolmaz, 100 tl. ortaklık payını geri ister. ama bir kere ortaklık yapılmış, sigortalının haberi bile yok. nasıl olmuşsa yapılmış, 100 tl.yi alması hayal.

şimdi ben sonuç olarak, araştırıyorum, en iyisini bulmaya çalışıyorum, şimdilik öğrenebildiklerim bu kadar, ben TÜKETİCİYİM, sizin tabirle müşteriyim, sizin tabirle SİGORTALIYIM. mesleğim başka.

sevgiler.

edit: polemik amaçlı yazılmamıştır. top on kısmına yine katılıyorum.

• bir dahada bu başlıkta yararlı olacağımı düşünmediğim için yazmıyorum, yazmak istemiyorum.

normal tüketici olduğuna inandığım birileride özelden (pm) bilgi isterse aktarırım.

polemik veya benzer durumları sevmiyorum.

herkese hakkın ve adaletin olduğu, allah korkusu olan insanlarla karşılaştırma dilek ve temennisi ile sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ylv77

quote:

Evet ben sigorta acenteliği ile uğraşıyorum ama sizin ne iş yaptığınızı anlayamadım..
    1..renault
    2..fiat

saygılar

bahsi geçen şirket isimlerini aynen destekliyorum, benim açımdan şimdilik bu böyle,

gelelim öpülme mevzuuna;

istersen açayım;

1-sıfır aldığım araca 4.basamaktan x sigorta şirketi (isim vermek isterim ama sizleri kızdırmayayım) trafik sigortamı yapar,

kanuni metni;

14 Temmuz 2007 Tarihli Resmi Gazete Sayı: 26582 ile düzenlenen “Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelik “ in 15 nci maddesinin 3.fıkrasında belirtilen “Sigorta poliçelerinin TRAMER veri tabanı üzerinden düzenlenmesi zorunludur. Sigorta şirketlerince, Birlik tarafından teklif ve Müsteşarlıkça tasdik edilen esaslara ve 4 üncü maddede düzenlenen artırım ve indirim sınırları çerçevesinde şirketlerce yapılan belirlemelere uygun olarak TRAMER tarafından veri tabanı hazırlanmadan trafik sigortası poliçesi düzenlenemez.

şimdi yukarıdaki metne göre 4.basamaktan yapamaz. tramerden sorgulayıp %20 hasarsızlık indirimimi dikkate alıp ondan sonra yapacak. (bunu bilmemem benim CAHİLLİĞİM, ama bu acenteye saygı duymuyorum, ben sigortacı değilim. ben tüketiciyim, acente beni öptü. maddi kaybım 150 Tl.

2- aynı aracın kaskosu üretim safahasında (yani poliçe düzenlenirken 1.aşama sizin tabirle) araç tipi kısmına aracım civic 1.6 ov eco olmasına rağmen accord full ov girilmiş, bunun ne anlama geldiğini umarım anlıyorsunuzdur.

prim yüksekliği nedeniyle kişisel imm, manevi tazminat, anahtarla çalınma vs. poliçe teminatlarından çıkarmıştım. aklımda kalanlar bu şekilde.

kanuni metni;

30.04.2011 tarihinde 27920 sayılı Resmi gazetede yayımlanan “Yanlış Sigorta Uygulamalarının Tespiti, Bildirimi, Kaydı Ve Bu Uygulamalarla Mücadele Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik” in ilgili maddeleri ile 6.ncı maddesinde belirtilen “Şirketler ve aracılar iş dürüstlüğünü yüksek standartlara ulaştırmak için gerekli tedbirleri alırlar” hükmü ile kanun-yönetmelik-genelgelerde belirtilen hükümler ihlal edilmiş, buna yönelik yaptırımın ise c) maddesinde belirtilen yönetmeliğin 10.ncu maddesinin 2.nci fıkrası “Yanlış sigorta uygulamalarına dolaylı veya doğrudan sebebiyet veren aracılar hakkında, ilgisine göre, 14/4/2008 tarihli ve 26847 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sigorta Acenteleri Yönetmeliğinin 11 inci maddesinin dördüncü fıkrası veya 21/6/2008 tarihli ve 26913 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sigorta ve Reasürans Brokerleri Yönetmeliğinin 21 inci maddesi hükümleri çerçevesinde işlem tesis edilir.” Hükmü düzenlenmiştir.

şimdi ne demek istediğimi anlatabilmişimdir. Yüksek prim ödedim. accord full ov kullanıyormuşum gibi sanki. bu tramerde gözüküyor.

şimdi ben sizce sevgili acenteci kardeşlerim ÖPÜLDÜM mü? bana göre doğru öpüldüm.

bu konuyu ilgili yerlere (hazine müstaşarlığına şikayet) iletildi. sonucu bekliyorum.

sonuç; ey vatandaş, eğer sigorta yaptıracaksanız, 1- sigorta şirketin kim, 2- sigortacını ne kadar tanıyor ve güveniyorsun, 3- bunlar yetmez, en temel konuları bileceksin. yani sigortacın kadar bilmezsen kaybetmeye mahkumsun.

sigorta acentesi kardeşim, bir sigorta şirketi var ismini vermeyeyim, taksi şoförü bir kardeşimiz gitmiş yaptırmış, sigorta bedeli 325 tl. 100 tl. ortaklık payı (bu sigorta şirketini benden iyi bildiğinize eminim. çünkü ben başka bu şekilde sigorta şirketi bilmiyorum ve duymadım) arkadaş arabasını satar, poliçe süresi dolmaz, 100 tl. ortaklık payını geri ister. ama bir kere ortaklık yapılmış, sigortalının haberi bile yok. nasıl olmuşsa yapılmış, 100 tl.yi alması hayal.

şimdi ben sonuç olarak, araştırıyorum, en iyisini bulmaya çalışıyorum, şimdilik öğrenebildiklerim bu kadar, ben TÜKETİCİYİM, sizin tabirle müşteriyim, sizin tabirle SİGORTALIYIM. mesleğim başka.

sevgiler.

edit: polemik amaçlı yazılmamıştır. top on kısmına yine katılıyorum.

ben burada anlattıklarınızdan sigorta şirketi sıralamasıyla ilgili hiç bir şey anlamadım

hem 2.5 milyonluk manevi tazminatlı sigorta yaptırıyorum Anadolu dan diyorsunuz sonrada prim yüksekliği nedeniyle kişisel imm, manevi tazminat, anahtarla çalınma vs. poliçe teminatlarından çıkarmıştım yazıyorsunuz
    herşeyi okuyup kontrol ediyorsunuz sigortacılık işinde uzmansınızda neden kasko poliçenizdeki aracınızın modelini okuyamıyorsunuz onu anlamadım madem yanlıştı düzelttirebilirsiniz. aldığınız poliçeyidemi okumuyorsunuz. ticari taksi ortalama 1000 tl lik sigortayı 325 tl ye yaptırıyor neden böyle diye sormuyor ..

ucuza yaptırıp teminatları iptal ettirip sonra sigorta şirketleri sıralaması yapıyorsunuz
    siz yanlış bildiklerinizi de burada biliyormuş gibi yazarak okuyanlarıda yanlışa yönlendiriliyorsunuz

umarım bende anlatabilmişimdir

• 26.04.2013 tarihinde sıfır aldığım aracımın trafik ve kasko poliçesiyle ilgili (x sigorta şirketi) konu bununla alakalı. (Bu yılın yani 2014 yılının değil)

araç tipi kısmını poliçemi yenilemek istediğim 07.04.2014 tarihinde yeni kasko poliçesi tanzimi sırasında tramer sorgusu esnasında sigorta acentesinin bilgi ekranında görünce yanlış yapıldığını öğrendim. benim kasko poliçemde araç tipi DOĞRU, tramer sisteminde ise YANLIŞ girilmiş. siz diyelim benim kasko poliçemi yenilemek istediğinizde tramer sisteminden sorguladığınızda ekranınızda benim araç tipim accord full ov gözüküyor. oysaki gerçek olan civic. Ben ikaz etmesem araç tipi accord full ov olarak teklif vermeye devam edeceksiniz.

trafik poliçesindeki hasarsızlık indirimi ile alakalı ise; araç sıfır olduğu için 4.basamaktan yapıldığını ve hasarsızlık indimi %20 yapılmadığını yine 07.04.2014 tarihinde yeni teklif aldığım sırada öğrendim. Buradaki benim bilgi eksikliğim herhalde sıfır araçların trafik poliçesi yüksek çıkıyor şeklindeki yanlış algım olmuş, (hayatımdaki ilk sıfır aracım) oysaki 07.04.2014 tarihinde araştırmam sonucu öğrendiğim kanuni zorunluluk (yukarıda bahsettim) gereği tramerden sorgulanıp sigortalı lehine olan %20 hasarsızlık indirimini aktarılması sonucu oluşacak primi müşteriye yansıtılması gerektiğidir.

sizin başınıza böyle şeyler gelmemiş olabilir ama maalesef bu böyle. Türkiyede bir çok sigorta acentesininde müşteri lehine olan hasarsızlık indirimi aktarımını gerçekleştirmediklerini, hasarsızlık indirimi konusunun 1-2 yıllık mevzuu olduğunu, özellikle sıfır araç alanlarda bu mağduriyetlerin yaşandığı, ancak sigorta acentelerinin her ne sebeple olduğunu bilinmeden hasarsızlık indirimini tramer sorgusu yapmadan direkt 4.basamaktan başlatarak trafik poliçesi tanzim edildiği şeklinde yoğun bilgi aldım. Ama kanuni zorunluluk yukarıda açıkladığım üzere sabit.

Bu yılki yani 2014 tarihinde ise;

26.04.2014 tarihinde trafik sigortamı halk sigortadan %20 hasarsızlık indirimi ile 165 Tl.ye yeniledim.
    29.04.2014 tarihinde kasko poliçemi ise anadolu sigortadan %30 hasarsızlık ile sınırsız imm, manevi 2.5 trilyon, ferdi kaza/sakatlık ve ölüm : 20 bin teminatlı, tek hasar korumalı, hukuki yardım vs. teminat kapsamlı toplam 1.260 tl.ye yaptırdım. Anadolu bilirsinizki paket halinde satış yapar.

sonuç itibariyle yukarıda yazdıklarımın her harfine aynen katılıyorum.

neyse bu konu fazla uzadı burada neticelendirmiş olayım.

edit: Ne biçim kasko veya trafik poliçesi tanzim edilmiş diyebilirsiniz. Ama gerçek olan bu, mağduriyetimi oluşturan Türkiyede X yetkili sigorta acentesi. hemde belgeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ylv77 -- 4 Haziran 2014; 14:25:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: impossiblems

quote:

Orijinalden alıntı: kinyas76

Parça temini için makul süre geçilmiş görünüyor.

Sigorta tahkim kuruluna başvurup sorunu bildirebilirsiniz. Makul süre geçildiği için aracı örneğin iş için kullanıyorsanız aracın yattığı süre ile ilgili masraf talep edebilirsiniz.

Detaylı bilgi içinhttp://sigortatahkim.org/

Saygılarımla

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, sigorta şirketinin bağlı olduğu anlaşmalı servisten parçanın para iadesini istedim, kabul ettiler ancak hasarlı parçayı sökeriz bizde kalır dediler. Böyle bir hakları var mı?

Teşekürler..

Merhaba, sigorta şirketinin bağlı olduğu anlaşmalı servisten parçanın para iadesini istedim, kabul ettiler ancak hasarlı parçayı sökeriz bizde kalır dediler. Böyle bir hakları var mı?

• ylv77 kullanıcısına yanıt
    Neyse bende uzatmayacağım en iyi poliçe sizinki en iyi sigorta şirketi sizinki, şirket sıralamasını siz biliyorsunuz, acenteler üç kağıtçı bu işi en iyi siz biliyorsunuz
    ALLAH kaza bela vermesin kimseye
  • Herkese merhabalar, forum üyelerine bir sorum olacaktı
    Yeni bir araç aldık 2005 model astra sigortacımıza eski plakaya ray sigortaya poliçe yaptırdık, şimdi yeni plakaya zeyl yaptırmak lazımmış, aradaki fark ne kadar olur acaba, 33 plakadan 06 plakaya çevirdik plakayı, ayrıca sigortacı arkadaş zeyl yapmasakta bir sorun olmayacağını söyledi, bu konuda bilgi verebilecek olan varsa çok memnun olacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: honeyguy67

Herkese merhabalar, forum üyelerine bir sorum olacaktı
    Yeni bir araç aldık 2005 model astra sigortacımıza eski plakaya ray sigortaya poliçe yaptırdık, şimdi yeni plakaya zeyl yaptırmak lazımmış, aradaki fark ne kadar olur acaba, 33 plakadan 06 plakaya çevirdik plakayı, ayrıca sigortacı arkadaş zeyl yapmasakta bir sorun olmayacağını söyledi, bu konuda bilgi verebilecek olan varsa çok memnun olacağım

Yapmasanizda sorun olmaz emniyet plakayi zaten sistemde sizon adıniza zeyl yapiyor bosuna fazla fark odemeyin derim.sorun olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Neyse bende uzatmayacağım en iyi poliçe sizinki en iyi sigorta şirketi sizinki, şirket sıralamasını siz biliyorsunuz, acenteler üç kağıtçı bu işi en iyi siz biliyorsunuz

Ben acenteyim
    Calistigim sirket groupama ve generalidir.
    Eger kaziklanirim diye bir dusunceniz varsa sadece tek bir kasko paketi olan groupamadan sasmayin o var mi bu var mi derdi yok super oto paketi alin cebinizde kafanizda rahat etsin

• Soruldu mu ya da bahsi geçti mi bilmiyorum fazla vaktim yok maalesef , sormak istediğim şu : Borcu bulunan motosiklet ( ehliyetsiz kullanım ) muayeneden geçer mi , muayeneye sokmadan bu cezayı yatırmamız gerekir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alional

quote:

Ben acenteyim
    Calistigim sirket groupama ve generalidir.
    Eger kaziklanirim diye bir dusunceniz varsa sadece tek bir kasko paketi olan groupamadan sasmayin o var mi bu var mi derdi yok super oto paketi alin cebinizde kafanizda rahat etsin

merhabalar alional . generalinin mini kasko ekstra yaptırmayı düşünüyorum aracıma. yanlız aklıma bi soru işareti takıldı. Allah korusun aracım pert oldu. ve aracın değeri 100.000tl. generali bana 50.000tl ödeme yapacak. soru şu pert araç kimin olacak? sigorta şirketinin mi benimmi?

• Evet maximum 50 bin alirsiniz.pert aracinizi sigorta alir.ama 100.000 liralij araciniz varsa full kasko teklifi verelim derim

• quote:

Orijinalden alıntı: kedicanını

Soruldu mu ya da bahsi geçti mi bilmiyorum fazla vaktim yok maalesef , sormak istediğim şu : Borcu bulunan motosiklet ( ehliyetsiz kullanım ) muayeneden geçer mi , muayeneye sokmadan bu cezayı yatırmamız gerekir mi ?

Gib.gov.tr ye girin borcu gorunuyorsa gecmez

• genarali trafikte neredeyse yarı yarıya fiyat veriyor. Bu işte var mı bi çakallık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: turhank

genarali trafikte neredeyse yarı yarıya fiyat veriyor. Bu işte var mı bi çakallık..

Generali 150 Yillik bir italyan sirket fakat bu yilki programinda japonya ve Turkiye ye agirlik verdi o nedenle reklamlari ve ekstralari fazlasiyla tv lerde goruyorsunuz. Hasarlarimizda zamaninda odeniyor problem yok.www.yysigorta.com

• quote:

genarali trafikte neredeyse yarı yarıya fiyat veriyor. Bu işte var mı bi çakallık..

şirket politikasına göre değişiyor bu . Örneğin bizde 320 lira çıkmıştı bir trafik generali acenteliği olan bir arkadaşıma gönderdim 680 çıktı . Bazen de bizde 430 çıktığında onda 280 çıkıyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare667

quote:

şirket politikasına göre değişiyor bu . Örneğin bizde 320 lira çıkmıştı bir trafik generali acenteliği olan bir arkadaşıma gönderdim 680 çıktı . Bazen de bizde 430 çıktığında onda 280 çıkıyor .

bana genarali trafik 161 TL çıkıyor. Yaptırayımda ya generali çökerse o zaman trafik sigortalarımızda mı iptal olur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare667

quote:

bana genarali trafik 161 TL çıkıyor. Yaptırayımda ya generali çökerse o zaman trafik sigortalarımızda mı iptal olur.

Batmaz dostum merak etme . Ancak bu tip şirketler 8-10 senede bir çıkar Türkiye pazarına girer ucuzdan sigorta yapıp voleyi vurup giderler o kadar.

• 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.