Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.468
Cevap
97
Favori
374.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nightmare667

quote:

Orijinalden alıntı: erakan

quote:

Orijinalden alıntı: alional

alional hocam, size bir sorum olacak. 1981 doğumluyum ve henüz doğum günüm gelmedi. Teklif aldığım bir kasko poliçesinde 33 YAŞ KLOZU diye bir madde gördüm, doğum günüme göre hesaplarsam 32 yaşımdayım. Bu klozu acente eklemiş olabilir mi? Bu şartlar altında bugün kasko yaptırsam, bu klozdan dolayı hukuki bir sorumluluk doğabilir mi?

sigorta şirketlerin üzerinde en hassasiyetle durduğu durum alkoldür. Alkollü olduğunuzda karşılamama oranı %99dur.

Alkol derken? Yanlış alıntıladınız sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: mobil_adam

bir aracin senin verdigin sebebiyet nedeni ile pert olmasi durumunda trafik sigortasinini tamamlayan teminattir. fazla prim etki etmeyeceginden yulseltmende yarar var derim suanki hali ile 46 kusur kadar bir araci pert edersen sigortan karsilar. ama var sayalim pert arac 70bin tl ise kalani sen odemek durumunda kalirsin.

Cevapladığınız için teşekkür ederim hocam. Doğru anladıysam sanırım ben maddi hasarlı bir kazaya karıştığımda ve suçlu isem karşı tarafın aracını da pert edersem. O aracın bedelinin ancak 20.000TL'ye kadar olan kısmını (yani poliçedeki maddi zarar kısmı) benim kasko karşılıyor. Üstünü ben tamamlıyorum değil mi? Peki benim aracımdaki çıkacak tamir masrafları hangi bedel olarak gösteriliyor poliçede? Bu bedel de düşük ise onu da arttırayım.

• erakan kullanıcısına yanıt
    o teminat. trafik policenizin limitini tamamlar. misal 40 binliralik bir hasar verdiniz bir araca. 26 binlirasi trafik policesi karsilar. kalanini kasko tamamlar. her hasarda trafik policesinin limitini asan durumda kaskodaki o teminat devreye girer. sizin araciniz ile ilgili baska bir islem yapmaniza gerek yok. ancak aracinizda sonradan taktirdiginiz bisi varsa muhakkak policenize dahil ettirin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kazam olmamasına rağmen fiyatlar geçen seneye göre fazla çıkıyor. Neden böyle?
  • memocan2468 kullanıcısına yanıt
    Size özel mesaj gönderdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memocan2468

Kazam olmamasına rağmen fiyatlar geçen seneye göre fazla çıkıyor. Neden böyle?

TC palaka Belge seri no PM atın bakalım bi.
  • Trafik sigortası veya kasko yaptırmak isteyen arkadaşlar 12 adet firmadan en uygun fiyat verilir.Düşünenler ya da fiyat öğrenmek isteyenler pm atabilirler.Memnuniyetle yardımcı oluruz.
  • Arkadaşlar herkese merhabalar sizlere bir şey sormak istiyorum. Şimdi bundan yaklaşık 3 hafta kardeşim anayoldan motosikletle giderken akşam 11 civarlarında tali yoldan aniden çıkan araca sol önden vuruyor.( Araç tali yoldan çıkıp karşıdaki şeride geçiyormuş) Buraya kadar her şey normal. Ancak kardeşim acile kaldırılıyor ve burada beyin kanaması nedeniyle komaya gidiyor. Yaklaşık 16 saat sonra komadan çıkıp normal servis odasına alınıyor. Sol bacağına platin takıldı kırık dolayısıyla. Üniversite sınavına giricekti ona da giremiyor nitekim şuanda henüz ayağa kalkamıyor. Ve afedersiniz altı da bağlanıyor ihtiyaçlarını kendi göremediği için. Karşı taraf aracını kaskodan yaptırmış ve 3000 lira civarında bir masraf çıkmış. Kardeşim de ehliyetsizlikten ceza yedi. Tabii ruhsat sahibi babam olduğu için ona da ceza geldi. Biz cezaları ödedik haliyle. Karşı taraf yeşilde geçtiğini iddia ediyor ancak o saatlerde kazanın olduğu yerdeki trafik ışıkları kontrollü geçiş şeklinde yanıyor. Daha doğrusu o güne kadar yanıyordu. Her ne hikmetse kazanın olduğunun ertesi günü o ışıklar normale dönmüş. Bizim bu durumda izlememiz gereken yol nedir acaba? Sigorta bize ödeme yapar mı yaparsa ne kadar yapar? ( Parayı sadaka olarak dağıtıcaz) . Bir de karşı tarafa tazminat davası açabilir miyiz adam ilgisizin teki çıktı sinir etti hepimizi de. Bir kez bile arayıp sormadı durumu. Kardeşim kaza yüzünden 6 7 aylık emeğini harcadı sınava giremiyor. 10 gün civarında hastanede yattı. Arkadaşlar lütfen yardım edin ne yapmamız gerekiyor? İzlememiz gereken yol nedir? Şimdiden herkese çok teşekkür ederin Allah razı olsun hepinizden de. Saygılar sevgiler.

• ..
  • Hatalı olan tarafın sigortasından aracım onarılıyor, acaba kendi kaskomdan ikame araç talep edebilir miyim, ya da karşı tarafın sigortasından talep edebilir miyim? Ne yapmam lazım?
  • Aralık 2013 ün son haftası sıfır araç aldım (2013 model). Fatura bedeli 48000 kesildi.
    3 ocak 2014 te ruhsatını aldım. Yeni araç klozu dahil *** sigortadan Full kasko yaptırdım. (Yetkili servis orijinal parça garantili)

9 martta şerit ihlalinden alkollü bir sürücü aracı ile 8/8 kusurlu olmak üzere (Trafik raporu ile sabit) aracıma çarptı.

18 martta eksper geldi. 19000 liralık ağır hasar var dendi. Araç Sortaja çıkarıldı. (Bayii 2013 model fiyatı olan 56.900 ile)

26 Martta "dosya kapandı. Aracınızın hasarlı haline 29.200 verildi. "%20 servis iskontosu ile aracınızın masrafı 15.200 oldu" denildi. (Hasar oranı %26)

Bu durumda "Aracınızı yaptırıp teslim ederiz" denilmekte. Değer kaybı neredeyse 15000 TL.

20 yıllık memur olarak ilk kez 0 araç satın aldım. 3 aylık henüz 3.000 km olan aracıma tam kusurlu şekilde zarar verilen birisi olarak neden mağdur ediliyorum? "Hava yastıkları açılsaydı pert ederdik" diyorlar. Çarpma anında ben durduğum için hava yastıkları sensörlere darbe ulaşmadığı için açılmamış olabilir.

Şimdi bu hak mıdır? Reva mıdır? 18 gündür araçsız kaldım.Tamir ederken "15 günlüğüne araç veririz" diyorlar. Değer kaybım ne olacak? Direğe vurmadım, köpeğe çarpmadım. Ne anlamı kaldı şimdi bu kaskonun. Koca bir kandırmacadan mı ibaret bu durum. Hala iyi niyetimi koruyup Şirket ismini vermiyorum.

Ne yapabilirim? Hukuki şartlarım nelerdir? Yardımcı olursanız sevinirim. Selam ve sağlıcakla...

• quote:

Orijinalden alıntı: vanzade

Aralık 2013 ün son haftası sıfır araç aldım (2013 model). Fatura bedeli 48000 kesildi.
    3 ocak 2014 te ruhsatını aldım. Yeni araç klozu dahil *** sigortadan Full kasko yaptırdım. (Yetkili servis orijinal parça garantili)

9 martta şerit ihlalinden alkollü bir sürücü aracı ile 8/8 kusurlu olmak üzere (Trafik raporu ile sabit) aracıma çarptı.

18 martta eksper geldi. 19000 liralık ağır hasar var dendi. Araç Sortaja çıkarıldı. (Bayii 2013 model fiyatı olan 56.900 ile)

26 Martta "dosya kapandı. Aracınızın hasarlı haline 29.200 verildi. "%20 servis iskontosu ile aracınızın masrafı 15.200 oldu" denildi. (Hasar oranı %26)

Bu durumda "Aracınızı yaptırıp teslim ederiz" denilmekte. Değer kaybı neredeyse 15000 TL.

20 yıllık memur olarak ilk kez 0 araç satın aldım. 3 aylık henüz 3.000 km olan aracıma tam kusurlu şekilde zarar verilen birisi olarak neden mağdur ediliyorum? "Hava yastıkları açılsaydı pert ederdik" diyorlar. Çarpma anında ben durduğum için hava yastıkları sensörlere darbe ulaşmadığı için açılmamış olabilir.

Şimdi bu hak mıdır? Reva mıdır? 18 gündür araçsız kaldım.Tamir ederken "15 günlüğüne araç veririz" diyorlar. Değer kaybım ne olacak? Direğe vurmadım, köpeğe çarpmadım. Ne anlamı kaldı şimdi bu kaskonun. Koca bir kandırmacadan mı ibaret bu durum. Hala iyi niyetimi koruyup Şirket ismini vermiyorum.

Ne yapabilirim? Hukuki şartlarım nelerdir? Yardımcı olursanız sevinirim. Selam ve sağlıcakla...

Çarpan kişiye değer kaybı davası açıp kaybınızı alabilirsiniz. Sonuçta sizin hiç bir suçunuz yok.

• Birkac ay önce benim arabamla arkadasim kaza yapti. Tabi kimlik, adres vs ne gerekliyse kendi bilgilerini verdi. Suan carptigi arabanin sigorta masraflarinin taksitlerini oduyor. Faturayi gosterdi ve bilgilerin arasinda benim arabamin plakasinin yazili oldugunu gordum. Yasadigimiz ulke de Gurcistan. Simdi benim sormak istedigim su; eger arkadasim faturayi odeyemezse, odemiyorum derse, Turkiyeye geri donerse vesaire yani kisacasi o fatura odenmezse ucu bana dayanir mi? Cunku suan davranislari oyle ki sanki kendisine bu faturada yardim etmek zorundaymisim gibi konusuyor.
    Tabi Gurcistan kurallarini bilemezsiniz ama en azindan bilgili arkadaslar Turkiyeye gore dusunup yardimci olursa cok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

quote:

Orijinalden alıntı: vanzade

Aralık 2013 ün son haftası sıfır araç aldım (2013 model). Fatura bedeli 48000 kesildi.

Çarpan kişiye değer kaybı davası açıp kaybınızı alabilirsiniz. Sonuçta sizin hiç bir suçunuz yok.

Kaskoda yeni araç klozu olmasa idi. Yahut sadece trafik sigortam olsa idi. Değer kaybı davasını açıp yine karşı tarafın sigortasının 26.000 liralık ödemesinin yetmeyen kısmını davacı olarak alabilirdim. Demek istediğim poliçe kesilirken "hocam fulün fulü, hiç eksiğimiz gediğimiz yok" deyip sonra ahkam kesmeleri! Yeni araç klozu diye bir şey olmasın o zaman.

İkinci bir konu: Tüm araçlara ZORUNLU trafik sigortası yaptırıyoruz. Tüm araçlar SADECE zorunlu kasko yapılsa, ZORUNLU ödediğimiz Trafik sigortasının poliçe değerinden biraz daha fazla ödeme yaparak iki ayrı poliçe ödemek durumunda kalmayız. Neticede toplam araç ve toplam risk üzerinden poliçe değeri belirleniyor.

• Merhaba arkadaşlar,

Ben trafik sigortası hakkında bir soru sormak istiyorum.
    2012 yılında bir scooter almıştım. Ancak 2013 yılında yurtdışına çıktığım için motoru uzun bi süre kullanamadım ve ben yurtdışındayken sigortasıda bitmişti. Geldikten uzun bir süre sonrada kullanmadım ve şuan satmayı düşünüyorum. Ancak sigortası yapılmadığı için eksik her ay için %5 ceza kesiliyormuş.
    Şimdi sigortası olmadıgı halde eğer satış yaparsam, sigorta durumu ne olacak?
    Alıcı sigorta yaptırdığı zaman cezayı ek olarak ödeyecek mi yoksa el değiştirdiği için sıfırdan bir başlangıç mı yapılacak?

Satacağım kişiye zararı olsun istemiyorum, alıcı tarafında sıkıntı çıkmamasını istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi günler..
  • Satıcı adına yururlukte trafik sigortasi olmayan araclarin satisi yapilamaz.
    Her halikarda sigorta yaptirmaniz gerekmekte. satis yaptiktan sonra da satistan iptal ettirebilirsiniz.
    Alici noter satisindan sonra temel kademeden kendi adina police duzenletecektir.

• frenze kullanıcısına yanıt
    Anladım cevap için teşekkür ederim ancak sigortası olmayan bir aracın satışının yapılabildiğini okumuştum.
    Bu konuda bir fikriniz var mı?
  • Merhaba,

Arkadaşlar Sigorta fiyatları hakkında teklif almak için arayabilir yada pm atarak fiyat alabilirsiniz. Sigortacılıkla ilgili konularda Yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.
    Antalya da çayım her zaman hazır , ziyaretinizi beklerim...

Eureko Sigorta Neova Sigorta Hür Sigorta ile çalışmaktayım

A.Hakan Bektaş Deniz Sigorta Arc.Hz.Yekta Çetinkaya Antalya Şb.
    Adres: Yeşilbahçe Mh.1447 Sk. No:9/F Muratpaşa
    Tel&Faks: 0242 321 62 08
    Gsm: 0538 948 64 98
    Mail: info@dnzsigorta.net
    Web:www.dnzsigorta.net
  • Üzgünüm , satış yapılamaz.
  • yanlis bilgilendiriliyorsunuz. noterde satis yapabilirsiniz. satis esnasinda noter kesin bir sekilde trafik policesi sormamaktadir. alici kisiyi trafik sigortasi yapmadan trafige cikmamasi konusunda uyariniz. ayrica sizin sigorta yaptirmadiginizdan dolayi olusacak gecikme cezasi yeni arac sahibini baglamamaktadir.

• 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.