Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: gezgin1621 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.469
Cevap
97
Favori
374.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım, bilgiler için çok teşekkür ederim. Hayırlısıyla çarşamba günü gelsede satışı yapsam.
  • mobil_adam M kullanıcısına yanıt
    Çarşamba günü noterden sonra yazsin arkadas burayada gorelim kim yanlis yonlendiriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar selamalar
    ay sonu trafik sgortam bıtıyor
    geçen yıl axa ya 275 tl yapılmıştı sgortam
    bu yıl nedir fiyatlar?
    ankaradayım?
    en uygun fiyatı hangı fırma verıyor?
    yardımcı olurmusunuz...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Bilgileri gönderirseniz bakarız.
  • frenze kullanıcısına yanıt
    pm den yoladım bılgılerı

• Son durumu ogrenebilirmiyiz ?
    Sigortasiz satiş yapabildiniz mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba mayıs ayında yenilecek sigortam fiyat öğrenebilir miyim?
  • KASKO da hasarsızlık indirimi kalktı diye haberler okuyoruz. Birinci elden doğruluğunu teyid eden var mıdır?
  • Nuvanda86 kullanıcısına yanıt
    Bilgileri gonderirseniz çalisma yapabiliriz.

• Gökhan Göçer kullanıcısına yanıt
    Güncel olarak böyle bir uygulama söz konusu değildir.

• Bilgiler için teşekkür ederim. Sigortasız bir şekilde sorunsuz satış yapabildim. Ve benden dolayı olan ceza ise alıcıya yansımadı.
    Teşekkürler..
  • hayirli olsun. birinin yanlis bildigini duzeltebildiysek ne mutlu...

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan Göçer

KASKO da hasarsızlık indirimi kalktı diye haberler okuyoruz. Birinci elden doğruluğunu teyid eden var mıdır?

Genelde hayir ama sizin gecmis policeniz ile ilgili bir sorun hasar vs varsa hasarsizlik indiriminizi alamamis olabilirsiniz

• mobil_adam M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar aracimin kaskosu bitmek üzere, çeşitli fiyatlar aldım

sompojapon : 688tl

Axa : 900tl

Yetkili servis sompojapon sigorta ile anlaşmamız yok diyor, ne yapmam lazım?

• merhaba.. Aracima simdiye kadar kasko hic yaptirtmadim. Ön camimda ve arka camimda taş izleri var kasko yaptirtsam acaba bu iki cami ucretsiz degistirebilirmiyim ayrica aracimin arka kapisin alt kisminda surtme izi var arac dururken surtmusler. kasko yaptirdigimda bundan da herhangi bir ucret vermeden yararlanabilormiyim. Ankara trafik sigortasi en uygun nerede yaptirtabiliriz kasko ile beraber..

• quote:

Orijinalden alıntı: máwci

Arkadaşlar aracimin kaskosu bitmek üzere, çeşitli fiyatlar aldım

sompojapon : 688tl

Axa : 900tl

Yetkili servis sompojapon sigorta ile anlaşmamız yok diyor, ne yapmam lazım?

Hangi şehirdesiniz ? Somponun sitesinde benim şehrimdeki yetkili opel-chevrolet servisi ile anlaşmalı olduğu yazıyor, diğer şehirler içinde geçerlidir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: makovad

merhaba.. Aracima simdiye kadar kasko hic yaptirtmadim. Ön camimda ve arka camimda taş izleri var kasko yaptirtsam acaba bu iki cami ucretsiz degistirebilirmiyim ayrica aracimin arka kapisin alt kisminda surtme izi var arac dururken surtmusler. kasko yaptirdigimda bundan da herhangi bir ucret vermeden yararlanabilormiyim. Ankara trafik sigortasi en uygun nerede yaptirtabiliriz kasko ile beraber..

hocam kesınlıkle tavsıye ederim

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=90091916&p=1&f=193

yakıt ve hedıye çekı kanpanyası var.
    ben 265tl trafık sıgortamı yaptırdım 30+20tl çek ve hedıye kart aldım.
    beni referans gösterebılırsınız.

• son yaşadıklarımdan sonra artık şuna karar verdim. sigorta acentesi veya bir aracılık hizmetinin tali bayisi olarak iş yapacam.

şöyleki;6.basamaktan aracımın sigortasını yeniledim. sonra aracımı 3 ay sonra sattım. trafik poliçemi iptal ettirerek geri kalan primimi taksitler halinde kredi kartıma yansıtıldı.
    sorun burada başladı. 4 gün sonra sıfır yeni araç aldım. sigorta poliçem tanzim edilirken 4.basamaktan yapılmış, 296 tl. ödedim. buraya kadar yine sorun yok devam ediyorum.
    poliçemin yılı geldi ve yenilemek istiyorum, fiyatlar yine yüksek, 246 tl. gibi. 1995 ten beri araç kullanırım, şükür 1 adet dahi hasarım yok. uzatmayayım araştırdığımda 6.basamaktan yapılması gereken hasarsızlık indirimi 4.basamaktan yapılmış, yani hasarsızlık indirimi aktarımı gerçekleştirilmemiş, müthiş derecede prim oynatıyor bu durum. sonra araştırdım.

KARAYOLLARI MOTORLU ARAÇLAR ZORUNLU MALİ SORUMLULUK SİGORTASINDA TARİFE UYGULAMA ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

İndirimlerin ve artırımların uygulanması

MADDE 5 – (1) Prim artırımı ve indirimi esaslarda düzenlenen basamak esasına göre uygulanır.
    (2) İşleten sıfatıyla ilk kez trafiğe çıkacaklar için prim artırımı ve indirimi içermeyen basamak uygulanır.

Araç işleteni sıfatının kaybedilmesi
    MADDE 10 – (1) Araç işleteni sıfatını kaybedenler, durumu belgeleyen evrakı sunmak kaydıyla;
    a) İki yıl (730 gün) içinde kullandıkları aynı araç türünde başka bir aracın işleteni olarak yeni bir sigorta yaptırırlarsa, 9 uncu madde kapsamında otuz gün içinde sigorta yaptırma yükümlülüğünü yerine getirmiş olmaları şartıyla, hasarsızlık indirimi haklarını devam ettirirler. Bu işletenler için iki yıllık (730 gün) süreyi aştıktan sonra yapılacak sigorta sözleşmelerine, 9 uncu madde kapsamında otuz gün içinde sigorta yaptırma yükümlülüğünü yerine getirmiş olmaları şartıyla 5 inci maddenin ikinci fıkrası hükmü uygulanır.

MADDE 15
    ......
    .....

(3) Sigorta poliçelerinin TRAMER veri tabanı üzerinden düzenlenmesi zorunludur. Sigorta şirketlerince, Birlik tarafından teklif ve Müsteşarlıkça tasdik edilen esaslara ve 4 üncü maddede düzenlenen artırım ve indirim sınırları çerçevesinde şirketlerce yapılan belirlemelere uygun olarak TRAMER tarafından veri tabanı hazırlanmadan trafik sigortası poliçesi düzenlenemez.

örnek bir soru

Sigorta Uzmanı - Can Duman Yanıtlıyor
    Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi
    03.02.2014 11:35
    Merhabalar,
    Trafik sigortası bulunan ilk aracımda %20 hasarsızlık indirimim vardı. İkinci aracımı aldığımda trafik sigortasında %20 hasarsızlık indirimimi ilk aracımdan dolayı kullanamadım. Fakat şimdi ilk aracımı sattım. %20 hasarsızlık indirimimi kalan poliçe sürem için zeyil yaptırarak prim iadesi alabilir miyim?
    Teşekkür ederim; iyi çalışmalar;

Merhaba Gizem Hanım,
    Satılan araca ait trafik sigorta poliçesinin -Satıştan Dolayı İptal İade- eki düzenlenmesine müteakip yeni aracın trafik sigortasında diğer aracın Hasarsızlık İndirimi kullanılabilir. Ek ile aktarılan hasarsızlık indiriminden sonra oluşan prim farkı iade alınabilir.
    Bilgilerinize,
    Saygılarımızla

yine başka bir forumdan harika bir örnek

http://www.skodam.com/genel-teknik/trafik-sigortasi-hakkinda-onemli-t18073.html
    MADDE 11 – İşletenin ve aracın değişmesi
    (2) İşleten, sahip olduğu yeni araca ilişkin bilgileri sigorta şirketine bildirir. İşletenin sahip olduğu hasarsızlık indirim hakkı aynı türdeki araçlar için devam eder. İşletenin farklı araç türünde bir araç edinmesi halinde mevcut sözleşme feshedilerek yeni bir sigorta sözleşmesi düzenlenir. Mevcut sözleşmesine prim indirimi uygulanan işleten için düzenlenecek yeni sigorta sözleşmesine 5 inci maddenin ikinci fıkrası hükmü uygulanır. Mevcut sözleşmesine prim artırımı uygulanan işletenin düzenlenecek sigorta sözleşmelerine uygulanacak prim basamağı, kaldığı yerden devam eder.

Bu maddeye göre indirim hakkımın devam etmesi gerekiyordu. Hemen sigortacımın yanına gidip ona durumu anlattım ve bu maddeyi gösterdim. Önce itiraz etti, bu dokümanın eski olabileceğinden falan bahsetti. Konuyu sigorta şirketinin bölge müdürlüğüne sormaya karar verdi. Netice benim lehime oldu. Sonuç olarak, yeni düzenlediğimiz 235TL lik poliçeyi iptal ettik, eski poliçeye yeni aracın bilgilerini zeyilname ile işledik. Bir nevi kaskoda yapılan işlemin aynısı oldu. Ben de 235TL lik bir külfetten kurtulmuş oldum.

Benzer durumdaki arkadaşlar, lütfen hakkınızı arayın, çünkü sigorta şirketleri hemen yeni poliçe düzenlemek istiyorlar.

burada bazı sigortacıların temsilcileri var, işte onlarada güzel bir örnek

http://www.otosigorta.org/acentelerde-sorgusu-hilesi/ okumalarını tavsiye ediyorum.

• ahki ah.... memleketimin haline yazık....

Türkiyede hukuk haklının yanında değil, mücadele etme gücü olanın yanındadır diye bir tez, fikir, önyargı vs. adını ne koyarsanız koyun böyle bir söz aldı başını gidiyor. yazık. ah memleketimin insanı ah. ahki ah.......

ben en iyisi yazmayayım bundan sonrasını, sadece yazık.... hemde kocaman tipinden
  • 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.