Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.468
Cevap
97
Favori
374.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1995 ten beri araç kullanıp 1 kez bile hasar yapmadınız halde 7 kademede (%20 indirim) olmanız gerekirdi. sigortalarınızı sanırım hep bayiden yaptırmışsınız. bayi sigortacısından yaptırmak yerine acente sigortacılarını tercih etmeniz gerekirdi. bayiler, müşteri menfaatini korumazlar. kaldı ki acentelerin bir çoğu da eski aracınızın hasarsızlığının devir olacağını bilmiyor. takip etmeniz, bir kaç acenteden fiyat almanız gerekir..
  • son yaptırdığım sigorta acentesi idi. sıfır araç almıştım, 4.basamaktan döşemiş, 300 tl. afiyetle yedim. Neymiş sıfır araç alan birisi bak benim hasarsızlık indirimim var diyecekmişim. görmüyormusun, gir tramere çıkar ne varsa. sonra poliçeme yansıt be mübarek insan. yani müthiş bir vurdumduymazlık,
    bölge müdürlüğünden 7.basamak hasarsızlık indirim aktarımını yaptırmak için gittiğimde 6.basamaktan yapmış, 7.basamağı göremediğini ifade ediyor, bu şekilde zeyilname yapıldı.
    %15 lik hasarsızlık indirimi aktarımı ne kadar dersiniz mafre sigortada. poliçe tutarı 296.tl idi. 5.5 tl. pirim iadesi yapılacaktı. iade edildimi onuda bilmiyorum. ya gülermisin ağlarmısın, kızarmısın sevinirmisin bilemiyorum.

sonuçta şu ortaya çıkıyor; sigortacılar müşteri odaklı ve memnuniyet esaslı düşünmüyor, alacağı komisyon (prim ne kadar yüksekse o kadar iyi mantığı) oranını düşünüyor. olan vatandaşa oluyor. ben kanunları, yönetmelikleri sigortacı kadar iyi bilmek zorunda değilim, bilsem zaten sigortacı olurum. Önemli olan sigortacının karşısındaki müşteri yerine kendisini koyup yani empati yapıp ona göre yardımcı olması gerekir. Nerede o günler, nerede o sigortacılar, ama ben birgün bu mesleği yaparsam herhalde iflas ederim...))))

Benzer durum bankalardan çekilen kredilerdeki dosya masrafı. git ver hakem heyetine sonucu getir, avukatınla gel ve tahsil et. yoksa sana para yok, ha birde makbuz için para öde... 1 yıl sonra paranı al. kaybedeceğini yüzde yüz bile bile bunu bankalar yapıyor.

yani sonuçta memleketimin güzel insanlarına ver acıyı, kaldırmasın başını, vur abalıya hesabı. yazıktır günahtır. şimdi benden aldığı parayı ben nasıl helal edeyim. o sigortacı aldığı parayla çocuğuna eşine ve ailesine nasıl yedirecek. mevlam sevdiği kuluna acı verirmişki günahlarına kefaret olsun diye, inşallah bizimkisi odur. allaha sığınıyoruz. yapacak başka bir şey yok gibi. galiba Türkiyede hukuk haklının yanında değil mücadele etme gücü olanın yanındadır sözü ne kadar uyuyor değilmi cuk diye. sevgiler.

• kaza yapmamama rağmen nasıl oluyorda 6.basamaktan, 7.basamaktan poliçelerim tanzim ediliyor inanın bilemiyorum. araştırıyorum hangi sigorta ucuzsa onu yaptırıyordum. hasarsızlık indirimine ilişkin bilgilerim yeni yeni filizleniyor, benim gibi cahilleri yolmak acentelere veya bayilere kalıyor. taki öğrenene kadar.
  • Plazalar da ve Bankalarda sigortalarinizi yapanlar bugun var yarin yok gorusmeye gitseniz sira alirsiniz sizi tanimaz hasarinizla ilgilenemez cunku sigortadan anladiklari sadece police kesmektir.o nedenle saglam bir acente bulun 7/24 telefonunuza ciksin.sirket onemli tabiki ama sizinle ilgilenecek acente daha onemli...herkese saygilar Ali onal Groupama Generali...Trafik sigortalarimizda %70 e varan indirimlerimiz vardir 109 tl ye punto araca sigorta kesiyoruz otesi var mi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ylv77

ahki ah.... memleketimin haline yazık....

Türkiyede hukuk haklının yanında değil, mücadele etme gücü olanın yanındadır diye bir tez, fikir, önyargı vs. adını ne koyarsanız koyun böyle bir söz aldı başını gidiyor. yazık. ah memleketimin insanı ah. ahki ah.......

ben en iyisi yazmayayım bundan sonrasını, sadece yazık.... hemde kocaman tipinden

Aynen hocam adamın dayısı varsa haklı haksız ikinci plana düşüyor
  • Aracımın trafik siğortası 13 nisanda bitiyor yenileme için neler önerirsiniz internetten teklif veren firmalar vs. bunlar hakkında bilgisi olan biri yardımcı olabilirmi en uygun sigortayı nasıl yaptırırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: alional

Plazalar da ve Bankalarda sigortalarinizi yapanlar bugun var yarin yok gorusmeye gitseniz sira alirsiniz sizi tanimaz hasarinizla ilgilenemez cunku sigortadan anladiklari sadece police kesmektir.o nedenle saglam bir acente bulun 7/24 telefonunuza ciksin.sirket onemli tabiki ama sizinle ilgilenecek acente daha onemli...herkese saygilar Ali onal Groupama Generali...Trafik sigortalarimizda %70 e varan indirimlerimiz vardir 109 tl ye punto araca sigorta kesiyoruz otesi var mi...

107 Liraya trafik 34 Plaka mı dostum.
  • alional kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim arkadaşlar. İyi bir haber benim için. Henüz hasarım yok çok şükür. İndirim alırız o zaman herhalde 4 ay sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin06carsi

Aracımın trafik siğortası 13 nisanda bitiyor yenileme için neler önerirsiniz internetten teklif veren firmalar vs. bunlar hakkında bilgisi olan biri yardımcı olabilirmi en uygun sigortayı nasıl yaptırırım

internetten alacagınız teklif ile acentelerden alacagınız teklifler aynıdır. onemli olan telefonun ucunda size destek olabilecek bir acente bulmanızdır. TC plaka ve belge seri numaranızı gonderirseniz yada onlinewww.yysigorta.com adresimizden formu doldurabilirseniz.uygun teklif vermeye calısalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare667

quote:

Plazalar da ve Bankalarda sigortalarinizi yapanlar bugun var yarin yok gorusmeye gitseniz sira alirsiniz sizi tanimaz hasarinizla ilgilenemez cunku sigortadan anladiklari sadece police kesmektir.o nedenle saglam bir acente bulun 7/24 telefonunuza ciksin.sirket onemli tabiki ama sizinle ilgilenecek acente daha onemli...herkese saygilar Ali onal Groupama Generali...Trafik sigortalarimizda %70 e varan indirimlerimiz vardir 109 tl ye punto araca sigorta kesiyoruz otesi var mi...

binde bir denk geliyor bu şekilde şimdi size 300 400 fiyat veririz hani 109 TL idi demeyin :)
    sistem herşeyinizi arka planda sorguluyor. Arac model yılından markasına kadar cok sey etklili.
    plaka da onemli ikamette onemli yıllık yatıgınız kilometreden ehliyet yılınıza kadar bir cok faktor var.

• Şimdi benimde yaşadığım olay şöyle;
    Aracı alalı 8.ay oldu Teslim aldığım gün kasko yaptırdım. İçeriğini hiç okumamıştım bir kaç gün sonra şu kaskonun içeriğini bir okuyayım dedim ne yazıyor acaba.!
    Aracın 2013 yılı Resmi kasko değeri 36.500-tl ben aracı özürlü indirimi ile 24.bin tl'ye aldım faturadada aynısı yazıyor.
    Kasko primleri aracın yıllık resmi kasko değeri olan 36.500-tl'den hesap edilerek tarafıma yansıtılmış,ancak kasko poliçesinde araç pert olma durumunda ruhsat sahibinin
    aracı özürlü indirimi ile aldığı tespit edilirse geri ödenecek ücret fatura üzerinde yazan tutar üzerinden ödenir.!
    Şimdi sen bana 36.500 tl' üzerinden kasko primi hesaplayıp yansıtacaksın,ama araç pert falan olursa faturada ne yazıyorsa onu öderim diyeceksin.!
    Böyle bir mantık varmı.? Bu konuyu bir sigortacıya danıştım verdiği cevap şu; Çok çok haklısın ama kanun böyle.? Kasko Süresinin bitmesine 4.ay kaldı,Yeni kasko yaptıracağım zaman bunu belirteceğim bakalım ne olacak.

• hocam merhaba, 2003 model palio almak istiyorum yalnız bir sorum var. bu modelde araca kasko yapılabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

hocam merhaba, 2003 model palio almak istiyorum yalnız bir sorum var. bu modelde araca kasko yapılabiliyor mu?

15 yasa kadar kasko yapabiliyoruz.109 TL den yillik baslayan kasko paketlerimiz var.

• quote:

Orijinalden alıntı: novinovi

Şimdi benimde yaşadığım olay şöyle;
    Aracı alalı 8.ay oldu Teslim aldığım gün kasko yaptırdım. İçeriğini hiç okumamıştım bir kaç gün sonra şu kaskonun içeriğini bir okuyayım dedim ne yazıyor acaba.!
    Aracın 2013 yılı Resmi kasko değeri 36.500-tl ben aracı özürlü indirimi ile 24.bin tl'ye aldım faturadada aynısı yazıyor.
    Kasko primleri aracın yıllık resmi kasko değeri olan 36.500-tl'den hesap edilerek tarafıma yansıtılmış,ancak kasko poliçesinde araç pert olma durumunda ruhsat sahibinin
    aracı özürlü indirimi ile aldığı tespit edilirse geri ödenecek ücret fatura üzerinde yazan tutar üzerinden ödenir.!
    Şimdi sen bana 36.500 tl' üzerinden kasko primi hesaplayıp yansıtacaksın,ama araç pert falan olursa faturada ne yazıyorsa onu öderim diyeceksin.!
    Böyle bir mantık varmı.? Bu konuyu bir sigortacıya danıştım verdiği cevap şu; Çok çok haklısın ama kanun böyle.? Kasko Süresinin bitmesine 4.ay kaldı,Yeni kasko yaptıracağım zaman bunu belirteceğim bakalım ne olacak.

Bizde engelli araci olarak isleyebiliyoruz kaskonuza dolayisiyla promide onagore veroyor sistem yani.hasarda ozurlu araci mi diye arastirmasina gerek yok.zamani gelince fiyat verelim.saygilarimla

• Ve kasko da 109 tl ue lasko gercegi.Araclariniz yillik 109 TL ye kaskoluyoruz...Bir ustu ise standart 300 tl ye yillik kasko 50 milyara kadar aracinizin hasarlarini oduyoruz.bu firsati yakalayin.www.yysigorta.com

• alional kullanıcısına yanıt
    Sizi favori listeme aldım zaten son bir ay kala size haber vereceğim. @alional
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare667

quote:

binde bir denk geliyor bu şekilde şimdi size 300 400 fiyat veririz hani 109 TL idi demeyin :)
    sistem herşeyinizi arka planda sorguluyor. Arac model yılından markasına kadar cok sey etklili.
    plaka da onemli ikamette onemli yıllık yatıgınız kilometreden ehliyet yılınıza kadar bir cok faktor var.

ehliyet yılını, yıllık yaptığım km. vs. bunu trafik sigortasında ilk defa duyuyorum. sizin sistem üzerinden yarın benim kontrolleri bir yapalım bakalım ne kadar çıkacak. yarın müsait olduğunuzda benim telefondan ararmısınız. pm.den atıyorum. bilgiler ışığında bakalım ne kadar çıkacak.

bu gün kasko poliçesi için teklif alırken bir önceki poliçemde araç tipi accord full ov girilmiş, oysaki benim aracım civic elegans 1.6 eco 2013 birbiriyle alakalı araçlar değil. ya nasıl bir iştir anlamadım gitti. trafik sigortasındaki hasarsızlık indirimi aktarımı yapmamış, kasko poliçesi hazırlanırken aracın tipini yanlış girmiş, diğer bilgiler doğru, bunlara nasıl eğitim veriliyor, nasıl acentelik veriliyor, anlamış değilim. sbm.org.tr sitesinden ihbarda bulundum. bakalım ne olacak.

sevgili alional kardeşim, diyelimki bir sigorta acentesi sizi mağdur etti. sbm.org.tr.den başka nerelere şikayet edilebilinir, bunların canı nasıl yakılır. öyle bir yakalımki bir daha vatandaşın canı yanmasın, rica etsem bana yardımcı olurmusun. şikayet edilebilecek ne kadar yer varsa edeceğim. bu arada adanada olan varsa benimle görüşsün bu acente hakkında bir daha oraya gitmeyin, sonra benim gibi yorulursunuz. pm.den isteyin acentenin ismini vereyim sizlere.

alional kardeşim sana pm.den telefonumu gönderiyorum.

sevgiler.

• Birkac ay önce arkadasim benim arabamla kaza yapti. Tabi kimlik, adres vs ne gerekliyse kendi bilgilerini verdi. Suan carptigi arabanin sigorta masraflarinin taksitlerini oduyor. Faturayi bana gosterdi ve bilgilerin arasinda benim arabamin plakasinin yazili oldugunu gordum. Yasadigimiz ulke de Gurcistan. Simdi benim sormak istedigim su; eger arkadasim faturayi odeyemezse, odemiyorum derse, Turkiyeye geri donerse vesaire yani kisacasi o fatura odenmezse ucu bana dayanir mi? Cunku suan davranislari oyle ki sanki kendisine bu faturada yardim etmek zorundaymisim gibi konusuyor.
    Tabi Gurcistan kurallarini bilemezsiniz ama en azindan bilgili arkadaslar Turkiyeye gore dusunup yardimci olursa cok sevinirim.

• 1-hazine müstaşarlığı /denetleme kuruluna
    2-Türkiye sigortalar birliği / iletişim formu
    3-sbm.org.tr adresinden sigorta suistimal ihbar girişi forumu

şimdilik şu saate kadar müracaat edebildiklerim. öğrendikçe diğer yerlerede yazacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ylv77

1-hazine müstaşarlığı /denetleme kuruluna
    2-Türkiye sigortalar birliği / iletişim formu
    3-sbm.org.tr adresinden sigorta suistimal ihbar girişi forumu

şimdilik şu saate kadar müracaat edebildiklerim. öğrendikçe diğer yerlerede yazacağım.

Gerekli yerlere etmissiniz sikayetinizi ama duzelttirebilirsiniz su halde zeyl yaptirarak.

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.