Şimdi Ara

trafik polislerinin.kazalarda farklı rapor yazması sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mesela arabanın biri asfaltta biriken camurda kayıp kaza yapınca.
    raporda yol durumuna gore gitmeyip kaza yapmıstır suclu sofordur diye rapor yazınca

aynı yerde ve zamanda arka arkaya baska araclarda kayıp kaza atlatıyorsa yada kaza yapıyorsa

itiraz icin mudurluge gidince.her oradan gecen araba kaza yapmıyorki diyerek.gonderiyorsa..

ama tv de izlerken arabanın birisi camur yuzunden yoldan cıkıp kaza yapınca..suclu harfiyat kamyonlarıdır.yola camur bulastırmıs dedikleri zaman.oradada arka arkaya kaza yoksa

bu nasıl celiski oluyor.cozumu yokmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Polisin olay yerinde yazdigi tutanak arac ici kamera kaydi,çevrede mobese vs yoksa degismez elinde delilin varsada mahkemeye itiraz edeceksin oyle kolay degil 2014 Ekimde acilan davada bilirkisiden Ocak 2016 da lehime karar cikti %100 karsi taraf suclu goruldu ha buda yetmiyor sonraki mahkeme Mart ayinda mahkeme bu bilirkisi raporunu onayacak. Velhasıl anlasmazlik olursa olay yerinde bunu ispatlamak lazimmis ogrendim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tietze

Polisin olay yerinde yazdigi tutanak arac ici kamera kaydi,çevrede mobese vs yoksa degismez elinde delilin varsada mahkemeye itiraz edeceksin oyle kolay degil 2014 Ekimde acilan davada bilirkisiden Ocak 2016 da lehime karar cikti %100 karsi taraf suclu goruldu ha buda yetmiyor sonraki mahkeme Mart ayinda mahkeme bu bilirkisi raporunu onayacak. Velhasıl anlasmazlik olursa olay yerinde bunu ispatlamak lazimmis ogrendim.

herkeste aynı sorun

bide forum veletleri cıkar polis hata yapmaz der

• baris195 kullanıcısına yanıt
    Polisten ziyade kazaya karisan diger aracin surucusu çamur bi herifse Allah yardimciniz olsun bu arac ici kamera buyuk velinimet ese dosta herkese oneriyorum ben.

• Polisleri karalamaya çalışmayın lütfen zaten ülke zor bir dönemden geçiyor.

• 2 kez %100 haklı olmama rağmen kusur bana verildi,
    ilkinde ara sokaktan anayola fırlayan (sokakta dur tabelası vardı)
    broadwaye ön çamurluk ile kapı arasından vurdum,
    %100 ben hatalı bulundum,

ikincisinde T şeklindeki bir 3 yoldan T nin uzun bacağından gelip sinyalim yakılı sola dönerken dönüşümün %80 inini tamamlamışken, benim geldiğim yola dönecekmiş gibi sinyali yakılı olan 50 li yaşlardaki doblo kullanan şahıs dönmeyip,
    aynı zamanda kenarda duran arkadaşların nasıl kullanıyorum arabayı vs diye konuşurken benim aracın sol arka çamurluğuna çarptı, kavşaktan neredeyse dönmüş durumdaydım,
    korna çalmama rağmen, şahıs 1 viteste neredeyse yürüme hızında çarptı, hiç fren dahi yapmadı.

evrakları fotokopi çektirirken şahsın 3 aylık ehliyeti olduğunu gördüm kazadan sonra da zaten kenardaki arkadaşlarından biri geçti direksiyona,

nasıl yaptılar bilmiyorum,
    ikisinde de ben suçlu çıktım,
    benim kaskomun oluşu onların olmayışının bir etkisi olmuş mudur bilmiyorum,
    tutanak tutan polislere hiç müdahale de bulunmadım olayı anlattım, gerisine karışmadım,
    yani polise güvendim, sonuç her sefrinde kasko primimim 2-3 katına çıktı.

diyeceğim o ki, yüzde yüz haklı olduğunuzdan emin olsanız bile, daima burnunuzu sokun bu gibi durumlarda her şeye.
    aleyhinize bir rapor düzenlenecekse peşini bırakmayacağınızı belli edin,

babanıza bile güvenmeyim.

• Moueson kullanıcısına yanıt
    polisin ne zaman isini yaptigi gorulmus?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

polisin ne zaman isini yaptigi gorulmus?

Yapmayın Allah aşkına istisnalar kaideyi bozmaz.Benim polise güvenin %100 sizinde öyle olsun onlar olmasa biz ne yaparız.

istisnalar kaideyi bozmadigi icin boyle yaziyorum. isini yapan polis sayisi istisna kabul edilecek kadar az ne yazik ki.
  • quote:

istisnalar kaideyi bozmadigi icin boyle yaziyorum. isini yapan polis sayisi istisna kabul edilecek kadar az ne yazik ki.

Size katılmıyorum bence siz polislere sinirlisiniz o yüzden böyle diyorsunuz.Ne oldu polis size ceza falan mı yazdı?

inanmiyorsan ac bir konu millet neler diyor gor.

100 polisten 5 tanesi isini yapiyorsa geri kalanlar isini yapmiyor.

ya da daha basit bir soru sorayim.

Polisin gorevi nedir?

sen bu soruyu cevapla, daha sonra da cevabina gore sokaklarda olanlari karsilastiralim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 20 Şubat 2017; 20:53:4 >
  • quote:

inanmiyorsan ac bir konu millet neler diyor gor.

100 polisten 5 tanesi isini yapiyorsa geri kalanlar isini yapmiyor.

ya da daha basit bir soru sorayim.

Polisin gorevi nedir?

sen bu soruyu cevapla, daha sonra da cevabina gore sokaklarda olanlari karsilastiralim.

Polisin görevi kendisine verilen yetkiler çerçevesinde bulunduğu bölgede toplumsal güvenliği sağlamaktırki zaten polis işini iyi yapıyor ama ben seni anlamadım bir insan ülkesinin polisinden neden nefret ederki hocam seni kızdıracak ne yaptı bunlar ?

diyorsun ya guvenligi, duzeni, asayisi saglamaktir diye.

hic polisin bunlari yaptigini gordun mu? sence bu nedenle nefret ediyor olabilir miyim?

bak konulari gezerken gordum, bir polis vakasi dahahttps://forum.donanimhaber.com/ankarada-kaza-sonrasi-kacis-ve-kovalama-06lnk90-gri-kia-sorento--124147308

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 20 Şubat 2017; 21:24:39 >
  • quote:

diyorsun ya guvenligi, duzeni, asayisi saglamaktir diye.

hic polisin bunlari yaptigini gordun mu? sence bu nedenle nefret ediyor olabilir miyim?

Off tamam Allah aşkına sus polisi yerin dibine soktun valla

yerin dibine sokmadim. onlar zaten yerin dibindeydi
  • quote:

• quote:

Ayıp yahu!

Benim babam, bu Ülkeye ve Emniyet teşkilatına büyük bir özveri ve sevgi ile 36yıl 5ay hizmet verdi.

Biraz saygılı olun...
  • bu ülkede kim işini düzgün yapıyor ki
  • quote:

Allah korusun bir gün polise gerçekten ihtiyacın olur, o zaman da böyle dersin.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    ayip diyorsunuz da, dediklerimiz yalan mi? 10 polisten anca dordu besi gorevini yapmasi gerektigi gibi yapiyor. babaniza sorun o da onaylasin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.