Şimdi Ara

TR'NİN EN BÜYÜK SAMSUNG ROM YÜKLEME REHBERİ + FAYDALI BİLGİLER, İPUÇLARI [DEV KONU!] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.873
Cevap
237
Favori
780.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: carlitoss
    4.3 için root yok mu acaba? Titanium ile aldığım yedekleri geri yüklemek için root olmak istiyorum.

bir yol deniyorum şuan olursa koyarım buraya

edit: superuser yükledim ama hala no root access diyor çıkmamıştır daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 17 Kasım 2013; 16:39:05 >
  • Bir arkadaş

UPDATE-SuperSU-v1.65
    CF-Root-SGS3-v6.4

Bu ikisni kur dedi bende bir deneyim buradan haberleşiriz.
  • UPDATE-SuperSU-v1.65 bunu flashladım root oldu cihaz. Titanium çalışıyor
  • quote:

UPDATE-SuperSU-v1.65 bunu flashladım root oldu cihaz. Titanium çalışıyor

Boyutu ne kadar bende onu yapmistim galiba olmamisti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

1 MB boyutu var.

• Yav bu arada kamera çalışmıyor. SŞimdi farkettim. Acaba googymax dan mi oldu.? Fikri olan var mi?

• quote:

quote:

Samsung Galaxy S3 Android 4.3 Nasıl Root Yapılır , How to ROOT Android 4.3 Samsung Galaxy S3

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=9yBGdnsjR-Q

Gerekli dosyayı buradan indirebilirsiz.
    http://goo.gl/QMF8Gs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egitimtube -- 17 Kasım 2013; 18:56:01 >

• quote:

★ S3 4.3 ve Samsung Tarafından Verilen Bütün Orjinal Romları Güncelleme Rehberi Konusuna Hoşgeldiniz. ★

GÜNCELLLL !!

★★ GOOGYMAX2 Kernel 2.0.4 CWM (14/11/2013) Sorunlara Çözüm !! ★★

Son verdiğim GOOGYMAX2 Kerneliyle ekran sorunu kesinlikle gidiyor ! şarjda şuana kadar çok tutumlu geldi bana..

Evet arkadaşlar merhaba forumda baktım bu konuda çok muzdarip kişiler var kimisi yüklemiş berbat felan diyor halbuki alakası yok ben dün yükledim çok memnunum yeni telefon almış gibi oldum resmen kasıntı ve donma olayları hakikaten sona ermiş. Arada çok çok az olursa oluyor neyse incelemelere anlatımla beraber devam edeceğim.

Biraz kendimden bahsedeyim beni forumun dahili bileşen ve teknik destek konularında çoğu kişi tanır zaten açtığım büyük konularda imzamda vardır. Bundan sonra S3 ile ilgili yapılan, paylaşılan büyük şeyleri bu şekilde kendime has sevilen resimli anlatım tarzıyla çok basit telefondan anlamayan insanın bile anlayacağı seviyede anlatacağım sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz.

Yorumlarınızı eksik etmeyin ki konu üstte kalsın böylece daha çok kişi görsün.

Konu 6 başlıktan oluşacaktır.

1.Rom Yüklemeden Önce Ne Yapılır
    2.Güncel 4.3 Romu İndirmek
    3.Rom Nasıl Yüklenir
    4.Romu Yükledikten Sonra Yapılması Gerekenler
    ★★5.Eleştiriler üzerine XDA'da çıkan 14.11.2013 güncellemeli Ekran , Batarya , Wifi problemini Gideren GoogyMax2 Kerneli Eklenmiştir. !!★★
    6. 4.3'ün Yeniliklerinin Detaylı Bir Şekilde Gösterilmesi + lar - ler.

+S3 4.3 ten 4.1.2 Ye döndüğünde şebeke sorunu yaşatmayan orjinal 4.1.2 ROM eklenmiştir.+

~~ 1) Romu Yüklemeden Önce Ne Yapmalıyım ? ~~

Yapmayan arkadaşlar olabilir ama ben mutlaka Wipe ların hepsinin yapılmasını öneriyorum yoksa yazılımı yükledikten sonra birçok bug ile karşılabilirsiniz. (Bug: Saçma Hatalar)

Not : Yapacağımız Wipe işlemleri telefonunuzdaki bilgileri silecek ve sıfırlayacaktır. Ona göre yedeğinizi almayı unutmayınız. !

Wipe Nasıl Yaparım ?

Telefonunuzu kapatın daha sonra "SES AÇMA" + "MENU" + "GÜÇ" düğmelerine aynı anda basınız ve bekleyiniz. Doğru zamanlama ile yaptıysanız minik yeşil android iconumuz gözükecek ve daha sonra CWM'miz gelecektir.

Burada yapmamız gereken sırasıyla "Wipe/Data Factory Reset" ve "Wipe Cache Partition" dur.Ses kısma tuşu Aşağı Ses Açma Yukarıya yönlendirir seçili ekranı. wipe lara gelip Güç tuşuna basınız ve içinde YES e gelip gene GÜÇ tuşuna basınız.
    Bunları yaptıktan sonra telefonu kapatınız.

Bu resimdeki cwm modludur. Sizinki farklı gözükür endişelenmeyin ama yapacağınız işlem aynıdır.

TR'NİN EN BÜYÜK SAMSUNG ROM YÜKLEME REHBERİ + FAYDALI BİLGİLER, İPUÇLARI [DEV KONU!]

Bunları yaptıktan sonra elimizde rom dosyası hazır bulunmalı.

~~ 2) Sorunsuz ve En Güncel 4.3 ROMU Nereden İndireceğim ? ~~

ROMU İNDİRMEK İÇİN TIKLA !!

Evet arkadaşlar bu rom sorunsuz ve en güncel olandır. Ekran açmadaki gecikme, wifi kopması , telefon sapıtması gibi sorunları yoktur herşey sorunsuz çalışmaktadır. Tarafımca 1 gün boyunca denenmiştir. Romun boyutu 865.9 Mb olacaktır. Winrardan çıkardığımız zaman 1.36 GB olacaktır.

+Rom Özellikleri :

Yapı Numarası : I9300OXAGMJ9
    Ülke : United Kingdom(BTU)
    Yayınlanma Tarihi : 11.11.2013

~~ 3) Romu Yükleme İşlemleri RESİMLİ ANLATIM !! ~~

Şimdi sıra geldi Romu yükleme işlemine. Yapacağımız iş telefon kapalı iken "SES KISMA" + "MENÜ" + "GÜÇ" tuşlarına basılı tutuyoruz ve alttaki resimde soldaki ekran geliyor bu ekran geldikten sonra "SES AÇMA" ya basıyoruz ve ekran sağdaki gibi oluyor o konumda iken USB Kablonuz ile telefonu bilgisayara bağlayın.

Not : Rom yükleme işlemi öncesine bataryanız en az %50 olsun.

TR'NİN EN BÜYÜK SAMSUNG ROM YÜKLEME REHBERİ + FAYDALI BİLGİLER, İPUÇLARI [DEV KONU!]

+ Odin İndirmek Ve Romu Odin Üzerinden Yüklemek !

Arkadaşlar Bugüne kadar rom işlemlerimi hep Odin üzerinden yaptım ve hiçbirşey olmadı bence en güvenilir yol budur. Odin ile sıfırdan kurulum yapmaktır zira öteki türlü telefon üzerinden güncellemelerin S4te bile pek performans vermediğini okudum ve gördüm.

Odin 3.07 İNDİRMEK İÇİN TIKLA !!

Odin programını rardan çıkarıyoruz ve simgesinden programı açıyoruz. Bu arada rom dosyamız hazırda bulunmalı ve telefon "DOWNLOAD MODE" da iken pcye bağlı olmak durumundadır.

RESİM UFAK GÖZÜKÜYORSA ÜZERİNDE RESMİ YENİ SEKMEDE AÇ DEYİNİZ !

~~ 4) Yükleme bittikten Sonra Neler Yapmalıyım ? ~~

Yükleme bittikten sonra telefon açılacaktır Bataryayı çekin ve telefonu kapatın ardından. Tekrar wipe yapınız.

Wipe Nasıl Yaparım ?

Telefonunuzu kapatın daha sonra "SES AÇMA" + "MENU" + "GÜÇ" düğmelerine aynı anda basınız ve bekleyiniz. Doğru zamanlama ile yaptıysanız minik yeşil android iconumuz gözükecek ve daha sonra CWM'miz gelecektir.

Burada yapmamız gereken sırasıyla "Wipe/Data Factory Reset" ve "Wipe Cache Partition" dur. .Ses kısma tuşu Aşağı Ses Açma Yukarıya yönlendirir seçili ekranı. wipe lara gelip Güç tuşuna basınız ve içinde YES e gelip gene GÜÇ tuşuna basınız.
    Bunları yaptıktan sonra telefonu yeniden başlatınız.

Ve artık 4.3 resimdede göreceğiniz üzere hazırdır.

~~ 5) ★★ GOOGYMAX2 Kernel 2.0.4 CWM (14/11/2013) Ekran , Batarya , Wifi Sorunlarına Çözüm !! ★★ ~~

ForumXDA konusuna gitmek için tıkla

GoogyMax2 Kernel Direk İndirmek İçin Tıkla !

Burada bahsedittiği aynı bizim romun üzerine kurduğu GOOGYMAX2 14.11.13 tarihli güncellemesiyle wirelessın sorunsuz çalıştığını , bataryanın daha uzun gittiğini , ekran uyanma sorununun çözüldüğünü , sistemin hızlı ve stabil olduğunu söylüyor. Az önce sizin için denedim ve hakkaten ekran şak diye açılıyor bataryayı göreceğiz daha.

~~ KURULUM ~~

Linkten PhilzTouch CWM 5.18.5 İNDİRMEK İÇİN TIKLA !!'u Odin ile rom kurar gibi kurunuz. Dokunmatik Cwmdir. Tarafımca denenmiştir sorun yoktur.

İndirdiğimiz GoogyMax i Hafıza kartımıza atıyoruz. Hafıza kartınız yok ise normal diske atın.

Resimlere bakınız.

Bundan sonra rom kurulup kendi kendine açılacaktır.

~~ +S3 4.3 ten 4.1.2 Ye döndüğünde şebeke sorunu yaşatmayan orjinal 4.1.2 ROM eklenmiştir.+ ~~

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. !

Kurulumu üstte anlatıldığı gibi ODİN ile yapınız. Kolay gelsin.

Hocam Hafıza Kartına Yükleyip Öyle Kuracam Sorun olur mu sizce çünkü usb kablusu telefonumu görmüyor

• azadbey A kullanıcısına yanıt
    Dostum yüm yazıyı alıntı yapmasaydın keşke. Cevap butonuna tıklasan yeter.

Hafıza kartına hangisini atacaksın. Öyle de olur farketmez.
  • quote:

quote:

bende oldu şahsen cihazın efs yedeğini aldım hemen misler gibi :)
  • DarkGathering kullanıcısına yanıt
    bir tek rom indirdim kernel kurmasam olurmu bidehafıza kartından kurulum nasıl yapılıyor sana zahmet anlatırmısın onuda
  • quote:

Orijinalden alıntı: azadbey

bir tek rom indirdim kernel kurmasam olurmu bidehafıza kartından kurulum nasıl yapılıyor sana zahmet anlatırmısın onuda

Anlattığım gibi iste dostum kerneli kurman lazım.

Hafiza karti icin en alttaki storage/sdcard1 secenegini sec ordan kurarsin

• TŞkler Peki Romda Kernel Gibi Mi Kuruluyor Hafıza Kartında
  • nerde hata yaptım acaba telefon açılmıyor artık :( bide kernel link kırık yenilersen sevinirim belki telefonum düzelir gene
  • carlitoss kullanıcısına yanıt
    PhilzTouch CWM 5.18.5 bunu sd karttan kurdum tel açılmıyor ne oldu acil bir yardım edin ya kaldım böyle
  • azadbey A kullanıcısına yanıt
    Hiç mi açılmıyor yoksa resetleyip duruyor mu? Öncelikle bataryayı çıkar 30 saniye sonra tak. Bak açılıyor mu açılmazsa Cwm ye gir full wipe yap. O da olmazsa bir şeyler düşünürüz. Bunları dene öncelikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azadbey

PhilzTouch CWM 5.18.5 bunu sd karttan kurdum tel açılmıyor ne oldu acil bir yardım edin ya kaldım böyle

arkadaşım ilkönce üstteki şu koskoca alıntı mesajını sil Allah aşkına o ne öyle ya ?

• carlitoss kullanıcısına yanıt
    ya galaxy s3 fln yazıyor öylece kalıyor ne yapmam lazım-
  • ya ben ne diyorum sen ne diyorsun telefonum dünden beri açılmıyor bir çözüm söyleyin arkadaşlar
  • Rom yada kernelde bir sıkıntı var.
    ses acma menu güç tusuna basarak cwm menüden wipeleri tekrar yap düzelmezse odin ile stock rom flaşla

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.