Şimdi Ara

TR'NİN EN BÜYÜK SAMSUNG ROM YÜKLEME REHBERİ + FAYDALI BİLGİLER, İPUÇLARI [DEV KONU!] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.873
Cevap
237
Favori
780.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bravado13

Odindeki fail hatası iki farklı sebepten olabiliyor. Ya Pc'nin usb portu ya da usb kablosu sorunludur. Ya da Kies ile ilgili sorun olabiliyor. İlkinin çözümü için farklı bir usb portu ve usb kablosu debeyin. İkinci sorun için ise Kies'i bilgisayarınızdan kaldırın (Kies 2.6 ve Kies 3 ikisini de kaldırığınızdan emin olun) Sorunun ortadan kalkmış olması gerekiyor.

3 port 2 kablo ile denedim şimdi kiesi kaldırıp deniyorum ama yeni romda sorunlar çözüldümü ona göre boşuna uğraşmayayım
  • Selam.Yüklersem telefonum garanti dışı kalır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocker35

hocam güzel anlatmışsın odini bugune kadar anlayamamıştım senin anlatımınla anladım fakat bariz taraflı anlatmışsın..

4.3, 4.1.2 ye göre bariz sorunlu, bunu kabul etmemek bu kadar zor olmasa gerek..

s3 konusundan geliyorum ben, orda 4.3 yükleyen 20 kişi kadar var ve 3-4 dışında kalan 16 kişi tekrar 4.1.2 ye dönmeye çalışıyor ve sorunlarla karşılaşıyor (imei uçması gibi)

tamam güzel anlatmışsın ama 4.3 romu samsung bile geri çekmişken kurmak ne kadar mantıklı bilmiyorum..

ben 4.1.2 ile mutlu olmaya çalışıyorum sorunlarına az çok alıştık (rehber sorunu gibi)..

şarj bu derece kötüyken neden işleyen sistemi bozup sorunlu sistemi yükleyelim ki?

örneğin acil bir resim cekeceğiz telefonda anlık bir olay ve 2 saat ekranın açılmasını mı beklicez? ya da şarjı bitmesin diye ekranı kısıp 3g yi kapatıp telefonu sadece arma yapmak için mi kullanıcaz?

bu söylediklerim size değil tekrar söylüyorum güzel anlatım olmuş ama samsung böyle bir güncellemeyi nasıl verebilir bu haliyle?

bence 4.3 şuan çöp benim gözümde.. sırf görsellik olsun diye kuracaklar buyursun kursun bakalım kaç gün dayanıcaklar..

Uk 4.3 kurdum. İmei gitmedi sadece yalnıca acil aramalar hatası veriyodu kernelle hallettim. Romu kurmadan ve kurduktan sonra wipe yaptım kasma donma çökme gibi sorunlar yok.
    Rehber telefonu kapatıp açtıktan ya da rami temizledikten sonraki ilk açılışta 1 sn sonrasında hemen açlıyor.
    Şarj bende 4.1.2den çok daha iyi. Yarım saat ekran yarım saat konuşma full wifi açık telefon 10 saattir açık ve şuan şarj %80.
    Şuan gözlemlediğim 2 sorun var.
    1-Ekran kilidi bazen 3 4 saniye kadar bekletiyo.
    2-Kilit ekranında ışık efekti çalışmıyor.
    Oyun performansı artmış ve çok daha hızlı bi rom var. 2014e girmeden stabil bi 4.3e ulaşabileceğimizi düşünüyorum.

• Sorunlar tam olarak çözüldü diyemem.Sizin yerinizde olsam biraz daha beklerim. Tahminim Samsung güncellemeyi geri çekti sorun var diye ama en kısa zamanda indirmiş olanların sorunlarını düzeltmek için hataları giderilmiş halini yayınlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende yükledim 4.3 çokta hoşuma gitti ancak şarj sorunu , wi-fi'de kararsızlık ve kilit ekranında donma vazgeçmem için yeterli sebeplerdi 4.1.2 'ye geri dönüp Türkiye 4.3 romunu beklemekteyim . Sorunlar hala düzelmezse 4.1.2'ye devam düşüncesindeyim . Konu gayet açıklayıcı ancak sorunlar tam anlamıyla söylenmediği kanısındayım . Ancak çok büyük sorunları yok fakat sarj sorunu her şeyi bitiriyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reckless46 -- 14 Kasım 2013; 20:17:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reckless46

Bende yükledim 4.3 çokta hoşuma gitti ancak şarj sorunu , wi-fi'de kararsızlık ve kilit ekranında donma vazgeçmem için yeterli sebeplerdi 4.1.2 'ye geri ayet dönüp Türkiye 4.3 romunu beklemekteyim . Sorunlar hala düzelmezse 4.1.2'ye devam düşüncesindeyim . Konu gayet açıklayıcı ancak sorunlar tam anlamıyla söylenmediği kanısındayım . Ancak çok büyük sorunları yok fakat sarj sorunu her şeyi bitiriyor .

Wifi de karasızlık bendede mevcut ..

• quote:

Bende yükledim 4.3 çokta hoşuma gitti ancak şarj sorunu , wi-fi'de kararsızlık ve kilit ekranında donma vazgeçmem için yeterli sebeplerdi 4.1.2 'ye geri ayet dönüp Türkiye 4.3 romunu beklemekteyim . Sorunlar hala düzelmezse 4.1.2'ye devam düşüncesindeyim . Konu gayet açıklayıcı ancak sorunlar tam anlamıyla söylenmediği kanısındayım . Ancak çok büyük sorunları yok fakat sarj sorunu her şeyi bitiriyor .

bende wifide kararsızlık yok çatır çatır bağlanıyor o kadar hızlıki şarj sorununa rağmen eskisine dönmek istemiyorum eskisi çok itici geliyor bana tarayıcı şuan uçuyor.

kilit ekranında donmayla gün içerisinde 1 veya 2 kez karşılaşıyorum. şuan tek sorunum şarj.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

bende wifide kararsızlık yok çatır çatır bağlanıyor o kadar hızlıki şarj sorununa rağmen eskisine dönmek istemiyorum eskisi çok itici geliyor bana tarayıcı şuan uçuyor.

kilit ekranında donmayla gün içerisinde 1 veya 2 kez karşılaşıyorum. şuan tek sorunum şarj.

Şarj sorunu bile başlı başına vazgeçme sebebi.

• Eline sağlık tam zamanında açmışsın konuyu
  • Çok güzel detaylı bi anladım olmuş elinize sağlık. Şarj sorunu olmasa hemen yükleyecektim
  • Hangi romu kuralım

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkEnergy

Merhaba arkadaşlar dün 4.3 yükledim ancak sorunlu olduğu için bugün 4.1.2 ye geri dönmek istedim ancak odinle Flashladiktan sonra cihaz samsung yazısında kalıyor ve sürekli Reset atıyor. Mecburen sorunlu 4.3 sürümünü geri yükledim. Bu durumu daha önce yaşayan yada bilgisi olan arkadaşlar yardimci olursa sevinirim.

arkadaşa yardım edebilecek var mı?

s3 konusunda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocker35

quote:

Orijinalden alıntı: DarkEnergy

Merhaba arkadaşlar dün 4.3 yükledim ancak sorunlu olduğu için bugün 4.1.2 ye geri dönmek istedim ancak odinle Flashladiktan sonra cihaz samsung yazısında kalıyor ve sürekli Reset atıyor. Mecburen sorunlu 4.3 sürümünü geri yükledim. Bu durumu daha önce yaşayan yada bilgisi olan arkadaşlar yardimci olursa sevinirim.

arkadaşa yardım edebilecek var mı?

s3 konusunda..

Senin soruna cevap veremez. Konu sahibi teknik bilgi olarak yetersiz. Ayrica samsungun bizzat sorunlu dedigi romun aslinda sorunsuz oldugunu ispat etmek gibi anlamsiz bir caba icinde. Keske samsungun sahibi gorse su konuyu. Aglardi heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hank Rearden

Senin soruna cevap veremez. Konu sahibi teknik bilgi olarak yetersiz. Ayrica samsungun bizzat sorunlu dedigi romun aslinda sorunsuz oldugunu ispat etmek gibi anlamsiz bir caba icinde. Keske samsungun sahibi gorse su konuyu. Aglardi heralde.

yav he kardeş he kullanıyoruz işte biz ya kişilere bağlı sorunlar değişiklik gösterebiliyor ama benim gibi sadece şarj sorunu mevcut diyenlerde var görmüyormusun ?

birde adam yaşamış diyor ne yapayım sırf o yorum için 4.1.2 yükleyip dönüp dönmeyeceğini mi merak edeyim ?

ben buradan para almıyorum ha buranın görevlisi felan değilim bunu unutma. bizim türk insanı gerçekten çok acayip ve tuhaf. bu foruma sen paramı ödüyorsun sana bilgi ve hizmet etsin diye ?

Ayrıca mis gibi rom yükleme rehberi oldu işte yeni rom gelir ben onu eklerim ama ilk sayfa sabit kalır millete rehber olur. konu sahibine laf atacağına sen ne biliyorsun ne paylaşıyorsun bir söylesene bana 5 mesajlık katkımı yaptın foruma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 15 Kasım 2013; 13:36:23 >

• Arkadasin ellerine saglik. Keske bu ana ekranda ki weather wigdet gorseli de degisseymis. Benim ki de kucuk bi istek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Karizmatör

Arkadasin ellerine saglik. Keske bu ana ekranda ki weather wigdet gorseli de degisseymis. Benim ki de kucuk bi istek.

doğru diyorsun da o da değişse tarayıcıda s4 gibi olsa zaten s4 ten ne farkı kalır ki millet demez mi ben niye s4 aldım birkaç donanım farkını geç s3 te gayet iyi 4.3 te

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 15 Kasım 2013; 14:06:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtyldrm

Wifi de karasızlık bendede mevcut ..

arkadaşlar XDA dan bulduğum birşeyi paylaşıyorum.

For me screen problem fixed by flashing custom kernel(googy-max2)
    On I9300XXUGMJ9-BTU and battery Time is lot better then stock kernel
    Actually now Rom is very smooth and fast wifi all so working fine.
    You can Downloads Kernel Here:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2517875

Googy Max2 Kernel Direk İndirmek İçin Tıkla !

Burada bahsedittiği aynı bizim romun üzerine kurduğu GOOGYMAX2 14.11.13 tarihli güncellemesiyle wirelessın sorunsuz çalıştığını , bataryanın daha uzun gittiğini , ekran uyanma sorununun çözüldüğünü , sistemin hızlı ve stabil olduğunu söylüyor. Az önce sizin için denedim ve hakkaten ekran şak diye açılıyor bataryayı göreceğiz daha.

EDİT : Bataryada şuan için tutumlu geldi.

Birazdan kerneli yükleme işlemini ve ekran için video koyacağım sorunun giderildiğine dair.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 15 Kasım 2013; 17:47:37 >

• Eğer sıkıntı yoksa kesinlikle yükleyecem hemen :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnRe

Eğer sıkıntı yoksa kesinlikle yükleyecem hemen :)
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 24 Aralık 2015; 14:38:56 >
  • Guzel anlatım teşekkürler bjk__murat.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.