Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (435. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.338
Cevap
205
Favori
522.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 433434435436437
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben oraya bakmıyorum bile, genelde gözükmüyor beta karışık yüklediğim için olabilir.
  • Yeni bir güncelleme gelmiş sanırım.

Bir de oyunlar için port açma işini bilen var mı?
  • chaos7 kullanıcısına yanıt
    805 diyorsan gelmişti zaten.

Port açma ilk sayfada.
  • DSL Donanım Yazılımı Sürümü 1.0.4.9
    DSL Sürücü Sürümü FwVer:5.5.2.11_A_A60901 HwVer:T14.F7_0.2
    İmza sürümü
    2.158 Updated : 2020/01/10 02:01
    Güncelleme Denetle
    AiMesh yönlendirici
    DSL-AC68U
    Mevcut sürüm : 3.0.0.4.384_81981-g632ffdf
    Elle aygıt yazılımı güncelleme : Karşıya Yükle
    En son sürüm : Yönlendiricinin mevcut aygıt yazılımı en son sürümdür.

Ekranı kopyaladım valla. Şu 805 benimkinde yazmıyor farklı bir yere mi bakmam gerek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: espesito

Merhaba Huawei hg658c modelini kullanıyorum 50mb hızım var ancak Wi-Fi ile bu değerlere çok uzak değerler alıyorum kablolu olarak 47-48 MB hız alabiliyorum Xiaomi mi Wi-Fi 4a modelini ya da başka önereceğiniz bir Router almak istiyorum. Şunu sormak istiyorum modem ile Router kablosuz olarak bağlasam cihazı Router olarak kullanabilir miyim yoksa sadece Wi-Fi repeater olarak mı kullanırım eğer kablosuz olarak Routerı kullanmak ana modem ve Routerın Wi-Fi sinyalleri kaliteyi düşürür mü? Son olarakta powerline kullanıyorum bunu routerın bağlı olduğu prize taksam kullanabilir miyim? Teşekkür ederim
    slm, aklım erdiğince cevaplayayım
    wifi sinyalleri kötü ise router bi işe yaramayacaktır, çünkü router kablosuz olarak modemden alacak kablosuz sana verecek,
    router alırsan, cat6 cat7 kablo ile routere bağla, modeminin wifi sini kapat, sadece routerden wifi sinyali al

• chaos7 kullanıcısına yanıt
    Bendeki de aynı sürüm 805 yazılımı nerden indiriyoruz betamı acaba o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 27 Ocak 2020; 13:46:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus dsl-ac750 modemimde saati farketmeksizin lag giriyor ve modem kendine gelmiyor. Modemi açıp kapatmak zorunda kalıyorum. Bu donma olayı olduğunda modemin arayüzünede erişemiyorum. Wifi simgesi İnternet yok'a dönüşüyor. İnternete ya bağlandığım cihazdan yada tüm cihazlardan erişim kesiliyor. Modemin tüm ışıkları sabit yanıyor fakat kimse internete giremiyor. Yardım edebilecek varsa mutlu olurum. Evde 9 cihaz modeme bağlı ve bant genişliği sınırlayıcı özelliği çok işime yarıyor. Fakat bu aralıklı donmalar yüzünden sıkıntı yaşıyorum.

Edit: Sürüm 1.1.2.3_674 veya Sürüm 1.1.2.3_743'de iken bu sıkıntının olmadığını hatırlıyorum şuan modemde Sürüm 1.1.2.3_805 kurulu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kanig. -- 28 Ocak 2020; 0:25:49 >
  • Kanig. kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı şeyler oluyor Ac51 de.

Asus güncelleme veriyor diyoruz da arkadaş yapboz tahtasına döndürdüler bu işi.

Bir yeri yaparken diğerini bozma bari.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selamlar AC51U almayı düşünüyorum önerir misiniz ?
  • ASUS DSL-AC51'de nasıl port yönlendirilir ya da DMZ açılır diğer modemlerden farklı seçenekler var sanırım arayüzde ve bu yüzden bir türlü beceremedim.
    Yardımcı olabilecek kimse var mı ?
  • Geezus G kullanıcısına yanıt
    Soldaki menu (Gelişmiş ayarlar) WAN

Açılan sayfada Port yönlendirme ve DMZ sekmelerini görebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Evet port yönlendirme ve DMZ sekmeleri mevcut ama arayüzdeki farklı seçeneklerden kastım örneğin port yönlendirme kısmında diğer modemlerde olmayan fazladan doldurulması gereken Kaynak IP'si adında doldurulması gereken bir boşluk daha var.
    Ya da DMZ sekmesinde enable DMZ diye bir kısım yok yalnızca Korumasız İstasyonun IP Adresi diye bir boşluk var.
    Bunlar da ne anlama geliyor ve nasıl port yönlendiririm ya da DMZ açarım bilmiyorum açıkçası.
    Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için
  • Selam arkadaşlar max 300-400 bandında modem arıyorum standart ev kullanıcısıyım kopma olmaması önemli sadece.. Önerebileceğiniz vdsl modem arıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geezus G kullanıcısına yanıt
    Kardeş ilk sayfada resimli anlatım var bir bakıver sana zahmet.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • s.a kolay gelsin arkadaşlar hayırlı akşamlar çok ilginç bir sorunum var sizlere bir sormak isdedim umarım yardım edersiniz asus n16 modemim var 1 bucuk senedir sıkıntısız kullanıyordum aniden dls ışıgı sabitlememeye başladı günde bir iki defa sabitliyor resetledigimde uzunca bir süre bidaha sabitlemiyordu garantiye yolladım test edildi yazılım atıldı sorun yok diye geriye yolladılar turktelekom saha ekipleri geldi eve kadar cihazla ölçüm yaptılar sıkıntı yok hatta port degiştirdiler saha dolabından ama yinede modem dls ışıgını yakalamıyor gece boyunca takıp bıraktıgımda sabah internetim oluyor modeme reset atınca tekrardan gidiyor, eve bi arkadaştan emaneten turk telekomun verdigi zyxel modemi taktım hiç sıkıntısız 35 mbps interneti düşük ping ve 0 1 jitter le alıyorum kaç defa resetlersem resetleyeyim anında dls ısıgını yakalıyor işin ilginç tarafı asus n16 modemi 3 yerde daha denedim 2 si adlsl biri vdsl denedigim her yerde çalıştı bir tek benim hattımda çalışmıyor modem, benim hattımda ise farklı modemler çalışıyor kısacası sormak isdedigim böyle bi problemle karışılasan varmı varsa ne çözüm olabilir acaba diyorum türk telekom modemin mac adresini benim hattımda banlamış olabilirmi

• hayaleett kullanıcısına yanıt
    Neden banlasın ki buna yol açacak iş mi yaptın da şüpheleniyorsun ? Kolay kolay öyle şeyler olmaz ban atarsa IP'ne atılır bu da uzun iş.

Beta FW yüklemeyi dene olmuyorsa çok zorlama sat başka bir model al kendine, o kadar kasılacak bir model değil zaten.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    cevap için tşkr ederim köyde oturuyorum aynı evde abimler ailem le birlikte pc telefon 10 15 kullanıcı giriyoruz extrem birşey yapmadım banlanacak ama modemin denedigim diger yerlerde çalışıp evde çalışmaması evde ise başka modemlerin çalışması aklıma birtek onu getiriyor ip üzerinden ban almış olsam başka modemde çalışmazdı sanırım aklıma bir tek mac adresi geliyor bu modemlerin mac adresi degişiyormu varmı degiştirmenin bir yolu satmasına satbilirim ama köyde olduğum için satmakta sıkıntı cevremde alıcı bulamam internetten bulsam kargo uzak git gel filan yani satmayı denemeden önce bir yolu varsa mac adresini degiştirip denemeyi düşünüyorum yoksa en fazla kabloyla uzatarak rounter olarak kullanırım sanırım ama ilk defa başıma gelince gercekten cok şaşırdım internette tek bi konuda bulamadım bu yönde onun için buraya sormak isdedim
  • 12 kullanacıyı kaldıracak kaliteli bi şey arıyorum fiber kullanıyorum öneriniz nedir uzun yıllar kullacağım bi şey istiyorum tv falanda var
  • Merhabalar..

Netsepeed 35mbit vdsl internet için ikinci el Airties Air5650 V3 modemi 80 liraya almayı düşünüyorum. Modemin üstünde ayrıca “Doping” yazıyor. 45 m2 ev içinde bir laptop ve telefon var. Sadece wifide bağlı kalabilmek için bu modem yeterli midir, ne dersiniz:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar modemde kablolu bağlantı ile kablosuz bağlantı arasında çok fark var benim. Acaba bir ayardan mı kaynaklı yada bir arıza mı var, çözemedim.Acaba değerler normal mi yoksa bir sorun mu var.3-5 MBs fark etse tamam ancak arada 10MBs lik bir fark var.Değerlendirirseniz sevinirim.

pc yi kablolu bağlantıda aldığım hız sonucu:https://www.speedtest.net/result/9013663460.png

kablosuz bağlantıda aldığım hız sonucu :https://www.speedtest.net/result/9013669041.png

Kablosuz bağlantı ayarında "N only" olarak ayarladığımda hız sonucu geri kalan tüm ayarlar aynı:https://www.speedtest.net/result/9013674244.png

kablosuz ayarları:https://i.hizliresim.com/agJMzQ.jpg

kablosuz profesyonel sekmesi ayarları :https://i.hizliresim.com/YV2WgZ.jpg

hat değerleri:https://i.hizliresim.com/8X02Y7.jpg

Modem : ASUS DSL N17U
    PC Wİ-Fİ KARTI : Intel® Dual Band Wireless-AC 7260

HIZ TESTLERİNİ MODEMİN YANINDA İKEN YAPTIM.

Düzeltme:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ts2000 -- 6 Şubat 2020; 12:37:25 >

• 
Sayfa: önceki 433434435436437
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.