Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TR'NİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ - AC51, N17U, N16, AC55U, AC68U, AC88U vs.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
8.639
Cevap
200
Favori
357.396
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> Modemler >> TR'NİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ - AC51, N17U, N16, AC55U, AC68U, AC88U vs.
Giriş
    407 Mesaj
    Dün biraz denemeler yaptım hocam ama beceremedim sanırım.
    Türk Telekom’un verdiği modemin kurulum ayarı hariç hiç bir şey yapmadan taktığımda resmen internet akıyor, Asusa geçince bazen çok iyi bazen rezil bir duruma düşüyor. Stabillik yok.

Bu kadar rezil bir modem bana nasıl denk gelmiş anlamıyorum.
    Gerçekten Asus almam bir daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ment -- 11 Nisan 2019; 19:55:47 >

Bunun sebebi kullanilan chipset ile alakali bir durum mediatek islemci boyle stabillik yok ttnetin verdigi modem broadcom islemci kullaniyor stabilite ondan kaynakli aslinda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Ment kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    157 Mesaj
    N16 Firmware Version:1.1.2.3_674 yayinlandi. 10 saattir kullaniyorum herhangi bir soruna rastlamadim.
    |
    |
    |
    |

Asus DSL-AC51 kullanıcısıyım. Mecbur kaldığım için TurkNet tercih ettim ve Asus DSL-AC51 modemi sattılar. Son 1 ayda iyice artan bir sorunum var. Eve geldiğimde internetim olmuyor, modeme baktığımda ışıklarında bir sorun gözükmüyor ancak donmuş durumda. Aç kapa yaptığımda ise sadece güç ışığı yanıyor. Modemi resetlemeden ve kurulum yapmadan internetim gelmiyor. Artık gün içerisinde 2 kere bu sorunu yaşıyorum. Modemde bir sıkıntı var ya gelen sinyal modemi bu hale getiriyor yada yazılımsal bir sorun. Modeme gelen son 2 güncelleme ile de bu sorunu yaşadım. Modem de olan güncel yazılım 1.1.2.3_617. En son tekrar el ile son versiyonu güncelledim ancak yine aynı durum oldu. TurkNet asus ile görüşün diyor. Ancak başka bir önerisi olan var mı sormak istedim.

1. mesajda bulunan kurtarma yöntemi ile 1.1.2.3_473 numaralı sürümü yükleyin ve sıfırlayın. Sonra sorunsuz kullanabilirsiniz. Bu sürümden sonra çıkan tüm sürümlerde problemler var.
    |
    |
    FalloutDP kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhabalar,

Destek için teşekkür ederim. 1. mesaj da bahsedildiği gibi 1.1.2.3_394 versiyona çektim modemi. Şu ana kadar herhangi bir hata almadım. Aç kapa yaptığımda modem çalışır halde devam ediyor. Bir süre böyle devam edeceğim. Daha sonrasında 1. mesaj'da yazdığı gibi son versiyona güncellememi önerir misiniz yoksa böyle devam edeyim mi.
    |
    |
    mcgoktug kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Önceki mesajımda gayet açıkça belirttiğimi düşünüyorum. Son yazılımlar sorunlu. Ayrıca belirttiğim sürümden daha eski sürüme geçmişsiniz. Size çalışan ve yüklediğinizde sorun çıkartmayacak versiyonu belirttim.
    |
    |
    FalloutDP kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Turkcell vowifi wifi arama arada kopup tekrar aktif oluyor uçak moduna aldığımda da durum aynı telefonu ve modemi resetleyerek yeni yazılım attım çözüm olmadı eskiden adsl n14 u kullanıyordum şimdi vdsl e geçtim dsl n16 durum aynı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Merhaba n16 kullaniyorum da son surumde brick olma sorunu olmuyor ancak baglanti kopma sorunu var snr yuksek olmasina ragmen acaba belirttiginiz 473 idi galiba bu surum son surumlere gore daha mi stabil olan surum acaba

|
    |
    mcgoktug kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1876 Mesaj

Ben AC750 kullanıyorum. Kullanan biri cevaplarsa daha iyi olur.
    |
    |
    emreozgerr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: emreozgerr

Merhaba n16 kullaniyorum da son surumde brick olma sorunu olmuyor ancak baglanti kopma sorunu var snr yuksek olmasina ragmen acaba belirttiginiz 473 idi galiba bu surum son surumlere gore daha mi stabil olan surum acaba

Alıntıları Göster
    674 surumunu N16 ile 5 gundur kullaniyorum, herhangi bir sorun yasamadim. Size daha once tavsiye ettigim ayarlari tekrar bir gozden gecirin derim.

Uptime: 5 days 11 hours 46 minute(s) 49 seconds

@okacca, wifi calling'i Vodafone ile kullaniyorum, bir soruna rastlamadim. Turkcell'deyken bir ara hic calismiyordu ve UPnP'yi kapatarak cozum bulmustum.

WAN / Basic Config altinda
    Enable UPnP?

Bu arada ben de genel bir soru sorayim, 3 ya da 4 surum oncesinden itibaren System Log su asagidaki kayitlarla doluyor. Kullanima dair bir sorun olusturmasa da neden log bunlarla dolu bir bilgisi olan var mi?

kernel: BA - Send ADDBA request. StartSeq = 100, FrameLen = 33. BufSize = 8
    |
    |
    Bahsedilenler: okacca

evet dediginiz ayarlari aynen uyguladim kopma sorunu gozle gorulur sekilde azaldi ama tam manasiyla cozum olmadi ttnet ile gorustum onlar sorun yok dedi ariza ekipleri onceden zaten cat6 ile tesisati yenilemistim ne garipki ttnet in modeminde kopma olmuyor sadece asus modemde bu sorun oldu ancak ttnet modemin wifi problemi oldugu icin almistim bu asus modemi oda wifi guzel ama bu kopma sorunu can sıkıcı

|
    |
    archangeliques kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    215 Mesaj
    Arkadaşlar kablonet abonesiyim DSL-AC68U cihazı router olarak kullanıyorum cihaz ın usb yuvasına taktığım hdd ye dışarıdan ftp olarak erişmek istiyorum kablonet modemde 20 nolu portu DSL-AC68U cihazına yönlendirdim ama bağlanamadım cihazın ddns ayarlarında xxxxxx.asuscomm.com şeklinde yazdığım ddns adresinde durumu yükseltiliyor diyor nerede hata yapıyorum ddns ismini nereden kayıt edeceğim veya dışarıdan ftp olrak bu cihaza nasıl erişebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lfkaya -- 21 Nisan 2019; 22:41:0 >

|
    |
    Belli ki bu AC 750 modeli sıkıntılı, uzak durun arkadaşlar kendinizi sinir etmeye değmez.

N16 da aynı hocam. 140 tl verip ikinci el aldım. 3 aylık cihaz dandirik Türk Telekom tplink modem çatır çatır çekerken Asus acayip kopuyor servise vs gönderdik sorun yok diyip yazılım attık gönderdik dediler.

Tamamen rezalet kutusunda duruyor modem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    MühendisMurat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    N17U için en stabil sürüm hangisi arkadaşlar?

Nereden bulup indirebilirim?

Şampiyon olmak mümkün, FENERBAHÇE olmak imkansız ...

PSN: RuNYa53
  • Çavuş
    61 Mesaj

Adsl2 den Vdsl geçmek için başvuruda bulunacağım modem almak istiyorum kullandığınız önerebileceğiniz modem var mı arkasında 4 portu olursa iyi olur. Hız sınırlandırması ve vpn.

N17U nasıldır. Torrent desteği varmış bu hoşuma gitmişti.
    https://www.hepsiburada.com/asus-dsl-n17u-300mbps-torrent-bulut-vpn-ewan-3g-4g-dlna-ebeveyn-kontrolu-destekli-adsl2-vdsl-fiber-destekli-gigabit-modem-router-p-BD803273
    |
    |
    sp@wn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Mobilya Takımları
Bey Azura
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.