Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (9698. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.273
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96969697969896999700
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Birlikteliğimiz yorumlarımız emeklerimiz buraya kadarmış.

Hepimize geçmiş olsun. Bu sene aldığım en kötü haber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackWondo

Beyler Ram alıcam da ddr4 skylake uyumlu falan gördüm benim işlemci de i3 6100 bi onerınız var mı alalım

Edit:Seneye geçer diye düşünüyorum yasayı ama belli olmaz biz şimdi siparişi verelim amazon tum parasını kesiyor bizden nasıl olsa onlar ödemek zorunda diye düşünüyorum.acil bi yardımcı olursanız ram i de alayım

bunu dusunuyordum uygun mudurhttps://www.amazon.de/dp/B01D8U27YU/ref=pe_386171_38075861_TE_item_image

Yardımcı olabilecek yok mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ne biçim iştir bu ya 150€ olcak diye seviniyorduk 30 oldu
  • Sıkıntı, ülke içinde insan zihniyetinde aşırı uçurumlar olması, şimdi bu karar bizim için kötü ama uzunçarşı denilen yerlerden 30-40 TL'ye sağlıksız çin ayakkabılarını giyen Ayşe teyzem için hiçbir şey

Hatta Ayşe teyzem yasaklasınlar gavurlardan hiçbir şey almasınlar der.Bu zihniyet ülkenin %50'si ya dolar yükselirken biz dolar mı kullanıyoruz diyen adamlar var bu ülkede , ülke eskisine göre daha kötüye gidiyor bu hükümet elbet gidecek ama ondan sonra bu enkazı toplamak hiç kolay olmayacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni gelen ekran kartım berbat kargolanmış. sadece ürün kutusuna etiket yapıştırılmış, yollanmış. .de bedava diye yapıyorsa ayıp vs vs diyecektim haberi duydum. ne güzel ülkeyiz ya.
  • Hala zaten 75 Euro üstünde alıyorduk etkilemez diye saçmalamayin. Amazon.de den 50-75 Euro ya kargo bedava bir sürü kaliteli ürün alıyorduk . Ses cikarmadikca başımıza çıktılar. Emin olun bu vergiler gelecek vergilerin teminatıdır
  • Vay arkadaş Amazon.de işide yalan oldu.

Nasıl gidip hala bu adamlara oy veriyorsunuz hayret birşey ya.
  • Resmi gazetede yayınlanana kadar amazon bu düşüşü sistemine yansıtmaz. 30'a düştüğü anda onlarda ona göre ayar çekerler. Sonuçta gümrük bedelini her zaman peşin alıyorlardı. Bu yüzden resmileşene kadar verilen siparişler için devlet gümrük çıkarsa bile amazon bunu öder diye düşünüyorum. Kargocunun gelip para istemesi gibi şeyler olmaz. Çok olsa gümrükte takıldı ürününüz ödüyor musunuz ödemiyorsunuz diye arayıp sorarlar, biz de duruma göre karar veririz.

150€ muhabbeti çıktığında hiç inandırıcı gelmemişti, 30€ da hiç şaşırtmadı. Ekonomi bu şekilde gitmeye devam ederse bu sınır daha da düşer yakın zamanda. 6 milyon kişinin KPSS'ye girdiği ülkede 2051 kişilik alım olacak. İşsizlik gerçekte çok daha fena. Çoğu insan iş bile aramıyor, umudu yok bulma konusunda. Herşeye zam geliyor sürekli. İhtiyaç olmayan şeyleri almamak lazım.

• hamdolsun bugunde vatandasa guzel bir girdi..

asin asin bayraklari...
  • quote:

Orijinalden alıntı: root-

quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

Böylelikle yurtdışı alışveriş işi de yalan oldu. Vergi verip alsan bile ürünün gümrükten çıkması en az 1 ayı bulacaktır...

Bir kulağımızın arkası kalmıştı orayı da buldular, yerleştirdiler.

Yazıklar olsun, 14 yıldır bitmeyen çilemiz var...

gümrükte süreçler değişmez, şuan nasıl gümrük üstü ürün önceden parası alınıp gümrüğü 1günde geçiyorsa yine öyle olur

burda sıkıntı artık 60-70 tlik şeylerin bile vergiye giriyor olması. vatandaşın yararına hiçbir karar yok burda. tamamen büyük markaları, milyonlarına daha da milyon katacak kişilerin zenginliklerinde değişiklik olacak.

Emin misin sürecin değişmeyeceğine?

Şu anda 10 ürün kotaya takılıyorsa, bu yasa sebebiyle 10000 ürün kontrolden ve vergilendirmeden geçmek zorunda kalacak.

Gümrüklerin kapasitesi ve devletteki rahat çalışma şartlarını da düşünürsek, ben yine iyimser bir tahminde bulundum.

Amazon dışındaki sitelerden alışveriş yaptığında gümrüğe git gel işlemleri de düşünüldüğünde bence 1 ayda gümrükten çıkan ürün yine iyi bile çıkmış olacak...

Gerçekleşirse hep beraber izleriz bakalım süre değişiyor mu değişmiyor mu?

• Ya devlet bize bir yer göstersin gidelim orada hepimizi düdüklesin böyle işi zorlaştırmasın. Resmen haraç kesiyorlar.
  • Kötü haber, yurtdışı alışveriş limiti 30€'ya iniyor

Bakandan Son Dakika Açıklaması: Yurt Dışı Alışverişlerinde Sınır 30 Euro’ya İndirildi
    http://www.webtekno.com/bakandan-son-dakika-aciklamasi-yurt-disi-alisverislerinde-sinir-30-euro-ya-indirildi-h23254.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • allah kahretsin alayını
  • Artık cidden yeter halihazırda kargoda olan siparişlerimize ne olacak bu kanun ne zaman yürürlüğe giriyor ?
  • 5 mouse alanlardan falan değilim onlara kızılmış ama alakası yok. Tamamen içeride ki piyasaya dönük. Bütün ticaret siteleri az akılları varsa zaten şikayet etmiştir devlete. Biz diyorduk bu konu sürekli alışveriş yapanlar için uzun vadede kaybettirecek diye. Bir 150 Euro furyası çıktı herkes balıklama atladı 75'e de muhtaç oluruz maalesef işte böyle.

E Ticaret bilmemnesinin de olduğu bir yerde konuşmuş bakan. Yalnız net bir biçimde düşürdük bakanlar imzasından çıktı resmi gazetede yayınlanacak diyor. Elinizi çabuk tutun.

• GentlemanEngineer kullanıcısına yanıt
    yani ups sizden gumruk masraflari icin fatura gondermedi mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: thuglife

Karrimor Bot 45 numarası sepette 42 €. Merhaba kodu ile 32 € (120 TL) civarı.

İhtiyacı olan kaçırmasın derim.
    https://www.amazon.de/Karrimor-Denver-Weathertite-Hiking-Shoes/dp/B00LIJ17PE/ref=sr_1_266?s=shoes&ie=UTF8&qid=1482407314&sr=1-266

Kargo bedava başladığı dönemlerde tek numaralarda anormal indirimler olmuştu.
    Arkadaş €6'dan alıp bana hediye etmişti bu modeli (45).

• quote:

Orijinalden alıntı: SoulTo

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Hocam ekran kartlarını, monitörlerini vb etkilemeyecek bu. Zaten bunlar 75 euro üstüydü. 30 ile 75 euro arasında kalan ürünler için fazladan vergi ödeyeceğiz bu epey üzdü.

Hocam öyle değil. 0 ile 75 euro arasına ekstra para ödeyeceğiz. 75 üzerine zaten ödüyorduk. Çünkü 10 euroluk bir ürün alırken bekletip 40 a tamamlayıp kargo ücreti ödemiyorduk. Ekstra hiç bir şey ödemiyorduk. O olay şimdi ortadan kalktı. Artık aldığımız her ürüne ekstra ücret ödeyeceğiz.

Yanlışınız olmasın 2 defa vergi ödeme olması mantıken mümkün değil ki? Misal bir ekran kartı 250 eur diyelim 75 euru geçtiği için vergi ödüyoruz, ama ayakkabı alacağız diyelim fiyat 40 eur eskiden vergi ödemiyorduk şimdi 30 eur alt sınır olduğu için buna da vergi ödeyeceğiz olan 75 eur altına oldu yani..

• Ne kadar faydası olur bilmiyorum fakat amazonu mail yağmuruna tutalım Türkiye gönderisini 30 avro üstünü ücretsiz yapmaları isteyelim belki sesimizi duyururuz merhaba gibi kampanyalar ile birlikte 50 ₺ bile fiyat farkı olursa yine kullanırız vatan tekno gidip enayi yerine koyulmaktan bıktık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Perry Cox

Beyler belki gerçek değildir biraz da öyle düşünelim, devlet bize böyle bir şey de yapmaz. Bunca olayın içinde bununla uğraşacak halleri yoktur değil mi ?

Yada kolayca yapıp yasalaştırır mı ! ?

Bu zamana kadar ne zaman milletin bekasını düşündüler kendi ceplerini düşündükleri kadar ? Ülke kan ağlasa da adamlar önce kendilerini düşünüyor. Hatta kendilerini düşünmeleri daha kolay oluyor. Çünkü onların umrunda değil ülkedeki olaylar. Ülkede bomba patladığında sevinenler bile var iyi yeni bir yasa tasarısı geçirelim milletin aklı meşgul diye.

Versinler oyları versinler..

• 
Sayfa: önceki 96969697969896999700
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.