Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12924. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.416
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş

Orijinalden alıntı: zfr cn

Aynı şekilde en temizi Aramextir.Sabaha karşı ön sipaiş verdiğim bir ürün kargoya verilmiş öğlen saatlerinde banada mail geldi gümrük çekimi için ama takip sisteminden baktığımda ''Müşteriden Güncellenmiş Teslimat Adresi Alınması Gerekiyor'' yazıyor.Bu olay ilk defa başıma geldi neden olduğunu anlamadım.Bakalım ne olacak..
    o bende de yazdı 2 gün sonra güncellendi gelen mailde işlemi yaptıysan sorun yok aramex biraz geç güncelliyor siteyi ama kafana taktıysan siteye üyeysen siteden yardım menüsünden yaz olmadı tablet yada telefona uygulamayı indirip oradan yaz hemen cevap yazıyorlar veya tviter facebook dan yaz

şuan yolda transit

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 14 Eylül 2019; 18:7:24 >

• amazon.com'da ürüne ne kadar vergi ve kargo ödeyeceğim görünüyor ama amazon.de'de bunu göremiyorum, var mı bunun bi çözümü? iki sitede de adresim kayıtlı
  • Arkadaşlar amazon.com a üye oldum adres vs girdim kredi kartı ile alım yapmaya çalışınca "Billing verification required
    For your security, your orders are on hold while we verify your billing information. We have sent you an email with instructions to verify your billing information and ship your orders." yazıyor. Kredi kartı ekstremi adamlara yolladım 3 4 gün oldu hala aynı yazı. Fikri olan veya yardımcı olabilecek var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi geceler arkadaşlar sizlere bir sorum olacak Amazon.de den ecovacs deebot ozmo 950 almayı düşünüyorum ancak Amazon dışı bir satıcıdan alacağım Amazon 530 Euro'ya satıyor diğer kişi ise 230 Euro ya satıyor ama 2. El ürün hakkında da sıfır kutulu garantili anlamında şeyler yazmış. Ve %93 olumlu geri dönüş almış diğer müşterilerlerinden. Kararsız kaldım almalı mıyım almamalı mıyım sorun çıkar mı alırsam..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SwiftShadow S kullanıcısına yanıt
    Bende de öyle. Yalnız, free shipping olanlarda vergi vs. ücreti görünmüyor. Onlar da mı ücretsiz oluyor free shipping yazanlarda? Bilen biri var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-85024A81E

İyi geceler arkadaşlar sizlere bir sorum olacak Amazon.de den ecovacs deebot ozmo 950 almayı düşünüyorum ancak Amazon dışı bir satıcıdan alacağım Amazon 530 Euro'ya satıyor diğer kişi ise 230 Euro ya satıyor ama 2. El ürün hakkında da sıfır kutulu garantili anlamında şeyler yazmış. Ve %93 olumlu geri dönüş almış diğer müşterilerlerinden. Kararsız kaldım almalı mıyım almamalı mıyım sorun çıkar mı alırsam..
    gönderen amazonsa vergiyide halleder ama gönderen ve satan satıcıysa gümrükte ayrıca vergi çıkar bilgine.

@SwiftShadow son aşamada görünüyor amazon de de.

@ciko1984 kart fatura adresi ve mevcut adres farklıysa ondan o yazı çıkar genelde yada karttaki ad soy ad ve hesap adı farklıysa. bir de türkçe karakter kullanmayın adres ve kart bilgilerini girerken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 15 Eylül 2019; 2:38:7 >

• Hocam peki gümrükten vergi çıkınca benim gümrüğe gitmem gerekiyor mu ben İstanbul'da oturmuyorum da

• bildiğim getiren kargo şirketi e posta gönderiyor işlemler için veya arıyor hiç başıma gelmediği için net bilgim yok
  • Arkadaşlar merhaba,

https://m.tr.aliexpress.com/item/32868753508.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&mp=1

Bu ürünü almak istiyorum, hiç alışverişim olmadı buradan, ne kadar vergi öderim? Ürün totalde ne kadara mâl olur bana? Bir de, vergiyi nereye ödüyoruz?

Yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• Çirkinlik Ne Kadar Kolay Ç kullanıcısına yanıt
    200 e yakın bi fiyata malolur tahminimce hocam

• Hocam, Hepsiburada’da 179 liraya satılıyor, burada daha uygun olur diye düşünüyorum, farklı renk seçenekleri olmadığı için buradan alıyorum. Vergiyi nereye ödüyoruz?

aliba da vergiler baya yükseltildi bilgine vergi fiyata dahil olmuyorsa gümrüğe ödüyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

aliba da vergiler baya yükseltildi bilgine vergi fiyata dahil olmuyorsa gümrüğe ödüyorsun
    Verginin fiyata dahil olup olmadığını nasıl öğrenirim hocam? Eğer değilse gümrüğe ödemeyi nasıl yapıyoruz, bilgin var mı?

valla bayadır alış yapmıyorum net bilgim yok ama amazon gibiyse son aşamada sipariş özetinde yazar ithalat depoziti gibi bir şey şayet yoksa gümrüğe ödemen gerek ama onlar mı arıyor e posta mı atıyor hiç bilmiyorum tavsiyem alt linkteki konuya yaz
    https://forum.donanimhaber.com/yurt-disindan-alisveris-ebay-dealxtreme-aliexpress-destek-sorular-ve-cevaplar--69942003-1301
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

valla bayadır alış yapmıyorum net bilgim yok ama amazon gibiyse son aşamada sipariş özetinde yazar ithalat depoziti gibi bir şey şayet yoksa gümrüğe ödemen gerek ama onlar mı arıyor e posta mı atıyor hiç bilmiyorum tavsiyem alt linkteki konuya yaz
    https://forum.donanimhaber.com/yurt-disindan-alisveris-ebay-dealxtreme-aliexpress-destek-sorular-ve-cevaplar--69942003-1301
    Hocam, çok teşekkür ederim, N11’de buldum 160 liraya. Sağ olasın.

Hocam bildiğim kadarıyla vergileri PTT ye ödüyorsun. Ben öyle yapmıştım.

rica ederim n11 daha iyi olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-85024A81E

Hocam bildiğim kadarıyla vergileri PTT ye ödüyorsun. Ben öyle yapmıştım.
    Teşekkür ederim hocam, sağ olasın.

• Amazon.DE'den yaklasik 100 kusur alisveris yaptim bu zamana kadar. Ilk defa kargo kaybolmasi ile karsi karsiyayim I-Parcel ile kargom takipsiz bir sekilde geliyor veya kayip boyle bi durum yasayan oldu mu ? Amazon'un verdigi kargo takip calismiyor ve amazon musteri hizmetlerindeki hanimefendi I-Parcel'i aradi boyle bir paketin kendilerinde olmadigi soylendi. Ama I-Parcel ile yollandigi belli. 10 Gun oldu.
  • 3000$ ye laptop aldim bir sorun olmadi hocam ekstra evrak imzalatiyorlar o kadar.
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.