Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12923. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.399
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Dün hemen cevap gelmeyince biraz araştırdım ve Euro ile ödedim 1.128 tuttu bilgi olması açısından Axess'de iyiymiş kur yönünden. Bu arada vergilerin bu şekilde değiştiğini bilmiyordum aynı şekil kargonun da çok teşekkür ederim cevaplarınız için ayrıyetten ürünü ekstra Amazon kutusuna koydurdum ücretsiz yazdığı için..

@burak550 @alizr125 @mito1172

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyüp1907 -- 10 Eylül 2019; 10:53:13 >
  • visceroid V kullanıcısına yanıt
    Merhaba, pazar gecesi su ürünü banka kartım ile aldım. Acaba bir sorun çıkar mi? Banka kartı ile satın aldım. Para hala çekilmemiş.

https://i.hizliresim.com/zGL5jB.png

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FTaze

Merhaba, pazar gecesi su ürünü banka kartım ile aldım. Acaba bir sorun çıkar mi? Banka kartı ile satın aldım. Para hala çekilmemiş.

https://i.hizliresim.com/zGL5jB.png
    Hesapta para olduğu sürece sıkıntı olacağını sanmıyorum. Mailinizi her gün kontrol edin, işlem gerçekleştirilemezse iptal mesajı gelir zaten..
  • visceroid V kullanıcısına yanıt
    Çok tesekkurler para bulunuyor sorun yok o zaman paketlenmesine bekliyorum

• 7sinfe verdiğim siparis hala kargoya verilmedi. 18/23 arası gelecek gözüküyor. 18ine yetisme ihtimali yok herhalde. (Para hala çekilmedi)

• FTaze kullanıcısına yanıt
    gece 1 sipariş verdim abd de saat 19:00 civarıydı hemen e posta geldi siparişinizi aldık kargoya verince 1 e posta göndereceğiz diye. bankaya baktım gerekli meblağ çekilmiş ama bekleyen işlemlerde bekliyor bakalım şuan orada saat sabah 10 civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 11 Eylül 2019; 16:43:24 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Bana esposta da gelmedi 7sinden beri shipped olmadi

hımm ilginç sipariş sayfanda ne diyor peki?
    https://i.hizliresim.com/Ydpdol.png

• Arkadaşlar amazondan şu ürünü almayı düşünüyorum ancak Türkiye'ye gönderimi yok acaba Türkiye'ye gönderimi açmanın bir yolu yok mu? ECOVACS Robotics DEEBOT OZMO 900 Saug- & Wischroboter - 2-in-1 Staubsauger Roboter mit Wischfunktion & intelligenter Navigation - Mit Alexa- & Appsteuerunghttps://www.amazon.de/dp/B07N1K6SGQ/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_RksEDbHD2GH72

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    @FTaze benimde öyle şuan sorun yok gibi ama sana e posta neden gelmedi ilginç

@alizr125 amazon de bazen ürün sayfasında gönderilmiyor der ama sepete gidince gönderiliyor olur şunu dene denemediysen sepete kadar git adres bölümünü geçerse gönderiyordur geçmezse yapacak bir şey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 11 Eylül 2019; 19:59:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FTaze

https://i.hizliresim.com/Ydpdol.png
    benimki kargoya verildi seninki ne durumda?
  • merhaba amazondan jbl flip 4 bluetooh hoparlör aldım canlı destekten kargo ücretsiz için şansımı denedim kabul ettiler ürün standart postayla 80.7 euro tuttu ve karttan provizyon olarak çekildi. daha sonra kurcalarken kargoyu değiştirme seçeneğinde priority seçtiğimde hala kargo için ücret alınmadığını ve gümrük bedeli daha az alındığı için toplamın 78 euroya düştüğünü gördüm, şimdi bu durumda priority seçmem bana ek ücret çıkarır mı ya da 78 e düştüğü için iade mi alıcam ne olucak durum daha önce yaşayan var mı?
  • atarli ergen kullanıcısına yanıt
    ben olsam iyi niyeti suiistimal etmem adamlar zaten kargoyu bedava yapmış kurcalamaya gerek yok ters tepebilir ama senin kararın yine de
  • Amazon.com dan Scar iii almak istiyorum
    (Yaklaşık 2000$) 1500€ üzerinde oldugu için ithalata girecek dolayısıyla ek ücret ödemem gerekicek
    Yaklaşık 2 haftadır bu konuyu araştırıyorum eksik/yanlış bir bilgi edindiysem düzeltebilir misiniz
    Aramex DHL veya UPS ile gönderecek sanırım, bildiğim kadarıyla aramexin gümrük müşaviri hizmeti yok dışarıdan mi gümrükçü tutmamız gerekiyor?
    Ben vergiyi önceden amazona ödemiş olucam, ama muhtemelen ticari olduğu için ödeyemeyecek parayı geri göndercek değil mi ? Geri göndermesi ne kadar sürer?
    DHL veya UPS ile gelirse yaklaşık 200 lira gümrük müşaviri hizmeti
    Gümrük müşavirinin isteyeceği vekaletname yaklaşık 200 lira
    200 lira ordino ücreti
    İlk günden sonra 70€ + gün başına 2-3€ civarı ardiye ücreti
    Sanıyorum gümrük vergisi laptop için yokmuş
    %18 KDV (Avrupa dışından geldiği için %20??)
    %0.5 kültür bakanlığı fonu ödemem gerekicek doğru mudur?

• Ürünüm Dhl'nin sitesinde 20 gündür gümrükte görünüyor. Geçen hafta kimlik no için mail gönderdiler, yazıp gönderdim fakat halen bir değişiklik yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DHL hep böyle pislik yapıyor seçmeyin o kargoyu diye çok yazıldı bende yazdım yavaş kargo aramex ile henüz hiç sorun yaşamadım hatta 2 gün önce kargoya verildi ürünüm daha abd de paket aramex den e posta geldi gümrük çekimi için 18xxxxx nolu siparişiniz şahsi kullanım içinse forumu doldurun diye tc no şirket adı tel no girdim bu kadar hatta tatmin olmayıp face tviter den artı mh ye yazdım hemen yanıt geldi hepsinden ve mh den gelen e postada tc no herşey onaylanmış görünüyor mh resim olarak atmış bana gelişmeleri yazarım şuan yolda tavsiyem dhl yi arayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 13 Eylül 2019; 17:34:7 >

Amazon.jp'den Global'i seçtim, adamlar Dhl ile gönderdiler. Geçen gün Mail attım, sorun yok halen işlemler devam ediyor falan yazdılar. Yarın arayacağım artık.
    Aynı şekilde en temizi Aramextir.Sabaha karşı ön sipaiş verdiğim bir ürün kargoya verilmiş öğlen saatlerinde banada mail geldi gümrük çekimi için ama takip sisteminden baktığımda ''Müşteriden Güncellenmiş Teslimat Adresi Alınması Gerekiyor'' yazıyor.Bu olay ilk defa başıma geldi neden olduğunu anlamadım.Bakalım ne olacak..
  • Şimdiye kadar 1500€ üzeri işlem yapan kimse olmadı mı :/

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.