Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (9311. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.282
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 93099310931193129313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osansaro

Yagmurluk bu ona gore alın hocam

http://urun.n11.com/mont-yelek-ceket/the-north-face-m-resolve-jacket-erkek-yagmurluk-mavi-P139797591?cid=604001&gclid=Cj0KEQiA-MPCBRCZ0q23tPGm6_8BEiQAgw_bAnfeGXXxGmE0oK_34yx7l0qcnRxIzWwCOF6-i-88yGsaAqVz8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

galiba dediğiniz gibi yağmurluk. Bu n11 de satılanın orijinal olduğunu da düşünmüyorum açıkcası.

• fuducuk kullanıcısına yanıt
    güzel kafaymış hocam
    bide oturup yazmışsın bunu alan alsın satan satsan beni/bizi ilgilendirmez, devlette düşsün vergisine isterse bizene
    2.5 dolara alıp 100liraya satılan kulaklıgı almassın ama satan satsın ilerde bende amazondan ölüye alıp 2ye satarım kafasındasın

• quote:

Orijinalden alıntı: X-M3N

quote:

Orijinalden alıntı: fuducuk

quote:

Orijinalden alıntı: Meliodas

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

Ya bu nasıl bir iğrençliktir.Tamam alıp satabilirsiniz.

15 adet ?

3 dolarlık ürün 100 tl ? ? ?

Cidden iğrençlik ya.

Ticâret yapmak, mal alıp satmak ne zamandan beri iğrençlik oldu?

Kişi bir malı alıp üstüne kâr ekleyip satabilir. Devlet 15 tane birden almasına izin vermiş. Bir sıkıntı görmemiş. Adam kurallara uygun davranmış.

Mal artık adamın, malın fiyatını malın sahibi belirler. İsterse bedavaya verir, isterse bin katı fiyat çeker. Bu kimseyi ilgilendirmez. Müşteri malın fiyatını belirleme hakkına sahip değildir. Müşteri kendi cebindeki paraya göre mal ve satıcı seçme konusunda özgürdür. Bu mal sadece bu satıcının elinde olsa, tekelcilik olsa o zaman eleştirin ürünün fiyatını.

Bu mantığa göre 24 saat kazıklanıyoruz biliyor musunuz? Aldığınız 200 liralık parfümün mâliyeti 4 lira. Satışı 200 lira. Giydiğiniz Adidas ayakkabının maliyeti 15 lira, siz 300 liraya alıyorsunuz. Zihninizi açmak için daha uç bir örnek vereyim, kullandığınız telefonun ham maddeleri doğada bulunuyor. Adamlar alıp birleştirip telefon yapıp size satıyorlar. Şu kazıklanıyorum ya da birileri para kazanıyor hissinden vazgeçin. Her ne iş ile uğraşıyorsanız aynı şeyi siz de yapıyorsunuz. En basidinden 5 yıl önce 80 bine mal ettiğiniz evi %10 kâr ile satın da görelim. Niye 400bin fiyat çekiyorsunuz? Çünkü o evin gerçek fiyatı 400 bindir. O evi %10 kâr ile satmak kendinize, ailenize, çocuklarınıza zulümdür, hak çalmaktır.

İnsanlar istiyorlar ki mal ucuza alınmışsa ucuza satılsın, ucuza mal edilmişse üstüne az kâr koyularak satılsın. Peki ölçü nedir? Yüzde kaç koyunca tatmin olacaksınız, yüzde kaç koyunca kazıklanmamış hissedeceksiniz? Her ürünün kâr politikası farklıdır. Bazı durumlarda %1000 koymadan kâr elde edemezsiniz, bâzı durumlarda %1 kâr için yeterlidir.

Bazı insanlar da İslam'da böyle şey olur mu, şöyle olur mu deyip şairlerin sözlerini getiriyorlar. İslâm'da da satıcı malına istediğin fiyatı biçebilir. Alıcı bu fiyattı vermeyi kabul ediyorsa yapılan alışveriş caizdir. Kimsenin zoruna gitmesin. Namaz kılmayan, Allah'a hiçbir ibâdet sunmayan insanların fiyat konusunda canları yanınca hemen işi kul hakkına ve ahlâka sarmaları ne acizlik. Komünist misin Müslüman mısın?

Biri facebookta takılıp çizgifilm seyrederken diğeri ekmeğinin peşinden koşmuş. Ürünü takip etmiş. Fiyatını gözetlemiş. Kâr elde edebileceğini anlayınca kendi cebinden alıp şimdi satışa sunmuş. İlân açmış, müşterilerle iletişim kurmuş, paranın hesabına yatmasını beklemiş, ürünü kargolamış ve parasını kazanmış. Helal hoş olsun.

Sen indirimi yakalayamadın mı? Adamla iletişime geçip bütçeni sunarsın. Adam kabul ederse Allah razı olsun dersin alırsın. Kabul etmezse de hayırlı işler diler başka ürüne/satıcıya yönelirsin...

helal kardeşim güzel özetlemişsin, maalesef konu içersin'de birçok arkadaşımız sap ile samanı karıştırıyor ticaret yapan adam taşlanıyor, ihtiyacı olmayan hiç kimse burada fırsat kovalayıp al sat yapmaya çalışmaz demek ki maddi durumuna katkı sağlamak zorunda yoksa ayda 10 bin kazanıp burada 100 tl nin peşine düşmez kimse, fırsat araştırmak emin olun insanın zamanını fazlasıyla alıyor malum konu içersin'de herkes kendinden pay biçsin fırsat yakalamak için sürekli konuyu takip etmek geriye dönük sayfaları okumak gerekiyor onlarca fırsat kaçıyor, fırsat yakalayan adam yakaladığı fırsatı maddiyat olarak değerlendirmek isterse burada taşlanıyor, ticaretin ne demek olduğunu bilmeyen ticareti adam dolandırıcılık olarak gören sözde işi vergi kaçakçılığına bile götüren ayrıca birde marifetmiş gibi insanları ifşa etmeye çalışan haysiyeti kişiliği bozuk çok insan var, bu yazını okurda anlar'mı bilmiyorum ama güzel özetlemişsin

ayrıca madem fırsatlardan yararlanılmayacak neden bu konu var ?

Amazon perakende ürün tedarikçisidr,bireylere/son kullanıcıya satış yapar ve onlara yönelik kampanyalar düzenler.

Ticaret yapmak isteyenler ise üretici yada toptancılar ile iletişime geçer.Üreticinin sattığı 1$'lık üründen istersen milyon adet alıp satar,ne sorgulanır ne de ayıplanırsın.

Perakende ve sınırlı sayıda özel kampanya ile kişilere özel düzenlenmiş fırsattan ticaret amacı ile ürün alıp,aldığın fiyatın 100 ve hatta daha üstü katlarına satış yapmanın ticaret ile alakası yoktur.

Bu ikisinin arasındaki farkı idrak edemeyecek zihniyetle tartışmanın ise mantığı yoktur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kendime yaptığım en büyük iyilik TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]
  • genelkurmay89 kullanıcısına yanıt
    Aynı tepki bir üründen 1 tane alıp satanlara da yapılıyor,15-20 tane alınması önemli değil :)

Kimse olaya iyi tarafından da bakayım demiyor,adam 50 liraya aldığı ürünü başkasına 100 liraya satıyor.
    Satın alan kişi Türkiyede 250 liraya almaktan kurtulup kar ediyor.Satan kişi de kar etmiş oluyor.

15 liraya ekran filmi takan dükkanları yağmalaması lazım insanların,adam tanesini 50 kuruştan alıp 15 liraya takıyor :)
  • kozlulum67 K kullanıcısına yanıt
    Hocam kargo icin yazmadim 😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar şu linkteki botu burdan alan var mı bi ara 45 euro idi 2 katı olmuş düşmesini bekliyorum ama alan varsa yorumunu almak istedim.

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01DCAH48K/ref=ox_sc_saved_image_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF
  • https://www.trendyol.com//Erkek-M-Resolve-Insulated-Jacket-Ceket-T0A14YHSE/UrunDetay/55509/24587017?&gclid=Cj0KEQiA-MPCBRCZ0q23tPGm6_8BEiQAgw_bAmmO4Ecl1MGz2kWjHomyYpCcep7vUg65D0y1ZtHnqJ0aAtG98P8HAQ
    https://www.amazon.de/North-Face-Insulated-Thermojacke-Blau-Banff/dp/B01IHZ2AVQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&amp%3Bqid=1481720663&amp%3Bsr=8-1&amp%3Bkeywords=the%2Bnorth%2Bface%2Bherren%2Bm%2Bresolve%2Binsulated%2Bjacket%2Bthermojacke&amp%3Bth=1&amp%3Bpsc=1&th=1&psc=1

10 € hoşgeldin kuponuyla 35€ ya geldi. türkiye fiyatıyla kıyaslayınca indirim çok sıcak

yalnız 1.78 boy 83 kiloyum M beden aldım. açıkçası S ile M arasında kaldım. north face kullananlar bedenler hakkında bilgilendirirse çok güzel olur. araştırdım kimi tam uydu kimi çok büyük geldi diyor

buradaki beden tablosuna göre değerlendirdiğimde uyuyor M bedenhttps://www.thenorthface.com/help/sizing-charts.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xacob -- 14 Aralık 2016; 17:44:22 >

• JackWondo kullanıcısına yanıt
    bu resim çok iyi oldu hocam, sipariş verenler bilsin nasıl olması gerektiğini. resim atılmasına tepki gösterenler oluyor ama bence çok faydalı ve konunun amacına uygun. katalog resimlerden çoğu zaman ürünün gerçek görüntüsü anlaşılmıyor. alın işte kabak gibi meydanda neyin ne olduğu :)

size de güzel günlerde kullanmak nasip olsun.
  • genelkurmay89 kullanıcısına yanıt
    aman hocam ne yaptın, neden doğruları yazdın bak 50 hesaptan kod alanlar yazmış hemen
    yakında şikayet edip ban attırırlar sen yazma alanda satanda memnun heralde
    valla ne yalan söyleyim zamanında burda ifşasını gördüğümüz elemanlar gibi 10 tane alıp bozuk geldi deyip iadelerini alıp üstüne kargoları sildirmediğime pişmanım
    baksana hiç paran çıkmıyor cebinden alıyorsun 30a satıyorsun 100e kafayı calıstırıp bu işe girseydim şuan zengindim bu forumda değil ticarette bişeyler kovalıyor olurdum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalizma23

Şu botu MERHABA indirim kodu ile 135 TL'ye satın aldım.
    https://www.amazon.de/gp/product/B01H0H7PM6/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&smid=A3JWKAKR8XB7XF&th=1&psc=1

Aynı bot amazoun.co.uk adresinde 90 pound. Yaklaşık 400 tl'ye tekabül ediyor.
    https://www.amazon.co.uk/Hi-Tec-Cascadia-Waterproof-Hiking-Chocolate/dp/B01H0H7T5O/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

Şu da inceleme videosu, ayakta gayet hoş duruyor bence.
    https://www.youtube.com/watch?v=6GkdzPNtXVA

Beyler MERHABA indirimiyle mastercard birleşiyormu şimdi bu bottan aldım mastercard geçerliyse onuda ekleyelim

• quote:

Orijinalden alıntı: Sê7êN SKY

quote:

Orijinalden alıntı: X-M3N

quote:

Orijinalden alıntı: fuducuk

quote:

Orijinalden alıntı: Meliodas

Ya bu nasıl bir iğrençliktir.Tamam alıp satabilirsiniz.

15 adet ?

3 dolarlık ürün 100 tl ? ? ?

Cidden iğrençlik ya.

Ticâret yapmak, mal alıp satmak ne zamandan beri iğrençlik oldu?

Kişi bir malı alıp üstüne kâr ekleyip satabilir. Devlet 15 tane birden almasına izin vermiş. Bir sıkıntı görmemiş. Adam kurallara uygun davranmış.

Mal artık adamın, malın fiyatını malın sahibi belirler. İsterse bedavaya verir, isterse bin katı fiyat çeker. Bu kimseyi ilgilendirmez. Müşteri malın fiyatını belirleme hakkına sahip değildir. Müşteri kendi cebindeki paraya göre mal ve satıcı seçme konusunda özgürdür. Bu mal sadece bu satıcının elinde olsa, tekelcilik olsa o zaman eleştirin ürünün fiyatını.

Bu mantığa göre 24 saat kazıklanıyoruz biliyor musunuz? Aldığınız 200 liralık parfümün mâliyeti 4 lira. Satışı 200 lira. Giydiğiniz Adidas ayakkabının maliyeti 15 lira, siz 300 liraya alıyorsunuz. Zihninizi açmak için daha uç bir örnek vereyim, kullandığınız telefonun ham maddeleri doğada bulunuyor. Adamlar alıp birleştirip telefon yapıp size satıyorlar. Şu kazıklanıyorum ya da birileri para kazanıyor hissinden vazgeçin. Her ne iş ile uğraşıyorsanız aynı şeyi siz de yapıyorsunuz. En basidinden 5 yıl önce 80 bine mal ettiğiniz evi %10 kâr ile satın da görelim. Niye 400bin fiyat çekiyorsunuz? Çünkü o evin gerçek fiyatı 400 bindir. O evi %10 kâr ile satmak kendinize, ailenize, çocuklarınıza zulümdür, hak çalmaktır.

İnsanlar istiyorlar ki mal ucuza alınmışsa ucuza satılsın, ucuza mal edilmişse üstüne az kâr koyularak satılsın. Peki ölçü nedir? Yüzde kaç koyunca tatmin olacaksınız, yüzde kaç koyunca kazıklanmamış hissedeceksiniz? Her ürünün kâr politikası farklıdır. Bazı durumlarda %1000 koymadan kâr elde edemezsiniz, bâzı durumlarda %1 kâr için yeterlidir.

Bazı insanlar da İslam'da böyle şey olur mu, şöyle olur mu deyip şairlerin sözlerini getiriyorlar. İslâm'da da satıcı malına istediğin fiyatı biçebilir. Alıcı bu fiyattı vermeyi kabul ediyorsa yapılan alışveriş caizdir. Kimsenin zoruna gitmesin. Namaz kılmayan, Allah'a hiçbir ibâdet sunmayan insanların fiyat konusunda canları yanınca hemen işi kul hakkına ve ahlâka sarmaları ne acizlik. Komünist misin Müslüman mısın?

Biri facebookta takılıp çizgifilm seyrederken diğeri ekmeğinin peşinden koşmuş. Ürünü takip etmiş. Fiyatını gözetlemiş. Kâr elde edebileceğini anlayınca kendi cebinden alıp şimdi satışa sunmuş. İlân açmış, müşterilerle iletişim kurmuş, paranın hesabına yatmasını beklemiş, ürünü kargolamış ve parasını kazanmış. Helal hoş olsun.

Sen indirimi yakalayamadın mı? Adamla iletişime geçip bütçeni sunarsın. Adam kabul ederse Allah razı olsun dersin alırsın. Kabul etmezse de hayırlı işler diler başka ürüne/satıcıya yönelirsin...

helal kardeşim güzel özetlemişsin, maalesef konu içersin'de birçok arkadaşımız sap ile samanı karıştırıyor ticaret yapan adam taşlanıyor, ihtiyacı olmayan hiç kimse burada fırsat kovalayıp al sat yapmaya çalışmaz demek ki maddi durumuna katkı sağlamak zorunda yoksa ayda 10 bin kazanıp burada 100 tl nin peşine düşmez kimse, fırsat araştırmak emin olun insanın zamanını fazlasıyla alıyor malum konu içersin'de herkes kendinden pay biçsin fırsat yakalamak için sürekli konuyu takip etmek geriye dönük sayfaları okumak gerekiyor onlarca fırsat kaçıyor, fırsat yakalayan adam yakaladığı fırsatı maddiyat olarak değerlendirmek isterse burada taşlanıyor, ticaretin ne demek olduğunu bilmeyen ticareti adam dolandırıcılık olarak gören sözde işi vergi kaçakçılığına bile götüren ayrıca birde marifetmiş gibi insanları ifşa etmeye çalışan haysiyeti kişiliği bozuk çok insan var, bu yazını okurda anlar'mı bilmiyorum ama güzel özetlemişsin

ayrıca madem fırsatlardan yararlanılmayacak neden bu konu var ?

Amazon perakende ürün tedarikçisidr,bireylere/son kullanıcıya satış yapar ve onlara yönelik kampanyalar düzenler.

Ticaret yapmak isteyenler ise üretici yada toptancılar ile iletişime geçer.Üreticinin sattığı 1$'lık üründen istersen milyon adet alıp satar,ne sorgulanır ne de ayıplanırsın.

Perakende ve sınırlı sayıda özel kampanya ile kişilere özel düzenlenmiş fırsattan ticaret amacı ile ürün alıp,aldığın fiyatın 100 ve hatta daha üstü katlarına satış yapmanın ticaret ile alakası yoktur.

Bu ikisinin arasındaki farkı idrak edemeyecek zihniyetle tartışmanın ise mantığı yoktur.

Amazon'un 'Aman, ihtiyâcı olan alsın. Bâzıları alıp para kazanmasın. Ürünü alıp satmak yasak' gibi bir derdi yok. Öyle bir derdi olsa satış yaparken adet sınırlaması getirirlerdi;

• Daniel Faraday kullanıcısına yanıt
    HAYIR BİRLEŞMİYOR.
  • Overwatch a indirim beklerken ilk fiyatına geri dönmüş 49€. kaçtı güzelim fırsat.
  • Arkadaşlar WD 3.5hdd indirimi arıyorum, olurda dikkatini çeken varsa paylaşabilirmi ? Bulamadım sitede.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: majestece

quote:

Orijinalden alıntı: aemless

mont arayan arkadaşlar nort face yanıyor mastercard indirimiyle 32 euro xl

https://www.amazon.de/North-Face-Insulated-Thermojacke-Blau-Banff/dp/B01IHZ2GLU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1481720663&sr=8-1&keywords=the%2Bnorth%2Bface%2Bherren%2Bm%2Bresolve%2Binsulated%2Bjacket%2Bthermojacke&th=1&psc=1

Bunu kullanan oldu mu acaba, yağmurluk gibi duruyor, sıcak tutuyor mu acaba, ankara ayazına gider yapabilir mi ki.

Ankara ayazında bununla donarsın hocam, tavsiyem yine pofuduk dize doğru uzanan montlardan alman olur.

• Arkadaşlar bir şey soracağım başına gelen arkadaşlar vardı sanırım fakat bulamadım.
    Enpara ile bir siparişim için para çekildi sonra ben bu siparişimi iptal ettim para geri hesabıma 7 iş gününde yatması gerekiyordu fakat yatmadı amazona mail attım bir uzlaşma kodu verdi ve paranın çekilmediğini(para çekildi provizyon gibi olaylar yok bu kartta) söylemekte. Parayı geri almak için itiraz formu doldurup göndereceğim paranın geri gelmesi max 45 gün dedi banka benzer durumda nasıl yol izlediğinizi özel mesaj yoluyla söyler misiniz.?
  • Tüm al-satçılar toplanmış birbirlerini destekliyorlar bakıyorum:) Kardeşim kar etmeninde bir sınırı var. Sen bugün hak hukuk vs. diyorsan, aldığın bir ürünü vergi ödemeden fahiş karlarla(%100, %150 gibi) satmak hiç bir vicdana sığmaz. Ha dersinki kardeşim bana ne ben parama bakarım, diyecek bir şey yoktur. Burada %5, %6 karla iş yerini döndürmeye çalışan bir sürü bilgisayar ürünü satan müvekkilimiz var. Bunları göz önünde bulundurun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpman

26 Kasım'da siparişi vermiştim sonunda bugün ulaştı.
    Akşama sağlam bir konser veririz ufaklıkla.TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

Ne kadara mal oldu acaba?

Bende almayi dusunuyorum tek gitarlisini ama fiyat artmis galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 93099310931193129313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.