Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12680. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.251
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
    Satıcı: kochform

Satıcısı Amazon olan ürünlerde vergi hesaplanıyor. Şahsi fikrim de başım ağrımasın diyorsanız başka satıcılardan alışveriş yapmaya sıcak bakmayın.
  • Asite06 kullanıcısına yanıt
    abd vergisi %20. avrupa %18.

159usd x%20 vergi = 32usd falan yapıyor. senden 38usd istiyor. +9usd kargo. 38-32=6usd iade gelir. diğerinin iade olmasını bekleme.

amazon ile ilgili devlet vergi çıkarmayı planlıyor. yani iadeyi bırak amazondan karlı alışverişlerimizi yapmak için son şanslar bunlar.
  • vay be buralar eskiden ne kadar güzeldi şu zamanlarda indirim üstüne indirim ne varsa yapıştırıyorduk şimdi iğne almıyoruz
  • İlk sayfada bu gift card promosyonları yazardı nereye kayboldu o yazılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • *GameOver* kullanıcısına yanıt
    +1

telegrama discord falan gruplarına girdim ve çıktım, kullanmıyorum

herkes kendine site açmış, refli link atıyor

kullanasım gelmiyor

kendim arada deal leri kontrol ediyorum o kadar

zaten gümrük sınırının 30euroya düşmesi ve kurun artmasından dolayı bazı şeyler uyguna da gelmiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cabriyo kullanıcısına yanıt
    Almanya amazonda gösterilen fiyat vergi eklenmiş hali ama amerikada gösterilen fiyata sepette birdaha vergi ekliyor o sebeple sordum

• Selam herkese

Dün Gopro 6 indirimdeydi. 399 + 97 vergi ve kargo dahil 498 dollar.

Türkiyeye kıyasla baya ucuza geliyor. Alsam mı beyler? Gümrükte filan sıkıntı çıkar mı?

Yapıkredi veya Garanti kuru kaçtan hesaplar? Salı mesai günü mü ödemeyi gerçekleştirsem nedersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emopi -- 31 Aralık 2017; 17:59:57 >
  • emopi kullanıcısına yanıt
    Siparişiniz gelir, sorun olmaz. Ancak ürün olarak tercihinizi kesinleştirmediyseniz alternatiflerine bakmanızı tavsiye ederim, elime almadım fakat incelemelerden ve kıyaslamalardan dolayı 6'yı ben yetersiz buldum biraz, eskisi gibi artık aksiyon kamera konusunda en iyisi demek zorlaştı.
  • Devlet amazon alış verişinden %18 vergi alacak, bitiyor artık amazon'dan alış veriş olayı
  • Arkadaşlar amazon.com dan alışveriş tecrubemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
    İade edilen kadro ücretini amazonun karşılayıp karşılaması tam bir bilmece.

Hemen açıklayayım.
    24'' monitör siparişi verdim.
    Monitörde sorunlar olduğunu iade edeceğimi söyledim.
    İade kargo ücretinin size ait olduğunu dediler. Bende dedim ki iade etmeyip değişip talep etmek istiyorum.
    Dediler ki değişim yapamıyoruz.Halbuki ürünün satışı devam ediyordu.
    O zaman ürünü göndericem ama kargo ücretini bana iade edin dedim. Dedilerki bizim öyle uygulamamız yok.
    Dedim nasıl olur. Forumlarda hep iade kargoların ücretlerini amazon karşıladığını hatta bazı kişilerin 3-4 kez ürün değiştirdikleri okudum dedim.
    Dedilerki o eskiden şimdi böyle uygulamamız yok. Bende dedim ama daha bir ay öncesindeki yorumlarda iade ücretlerini amazon iade ediyor diye okudum.
    O eskiden dediler. şaka gibi:))

Bu şekilde 3 amazon müşterisiyle konuştum. Hiçbiri olumlu cevap vermedi.
    4.müşteri temsilcisi tamam kargo ücretini ödeyeceğiz dedi.

Ama içimde yine tereddüt vardı. Ürünü gönderdim. ptt fayturasını da mail ile gönderdim.
    Ürünün ücreti ödenmiş ama kargo ücretini göndermemişler.

Müşteri temsilciniz kargo ücretini göndereceğiz demişti bende o şekilde ürünü gönderdim dedim.
    Dediki ama siz geç yolamıssın bu yüzden dolayı kargo ücretini ödeyemeyeceğiz dedi.
    Bende hayır dedim. son gönderim tarihi dolmadan ürünü gönderdim hatta müşteri temsilcinizle teyitleştik dedim.
    Eski yazışmalarımıza baktı.
    Tamam dedi kargo ücretini göndereceğiz dediler.

Sonuç olarak tavsiyem amazon.com üzerinden ürün alacaksanız iade kargo ücretini kendiniz ödemek zorunda kalabilirsiniz.
    Ben 24' lik bir monitoru ptt ile göndermiştim.
    Yaklaşık 260 tl kargo ücreti tutmuştu.

Herkese iyi seneler dilerim.

• arkadaşlar selam elinde kulanmadığınız amazon indirim kuponu veya gift kartı olan varsa özelden iletişime geçelim

https://www.amazon.de/Acer-XF270HBMJDPRZ-LED-Monitor-Reaktionszeit-Schwarz/dp/B01684HUUE/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

Bu monitörü alacağım sizce mantıklı mı?
  • NoExx kullanıcısına yanıt
    Kapanma sebebi nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • the-music kullanıcısına yanıt
    hocam amazonda iade edince kargo ücretini siz öderseniz . her zaman böyleydi . bende ödedim paşa gibi :)
  • Arakdaşlar gtx 1060 6Gb ekran kartı almayı düşünüyorum küçük olan tek fanlı aero istemiyorum.Uygun fiyatlı alınabilicek hangi kartı önerirsiniz amazaon.de alınacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isbara alp

Devlet amazon alış verişinden %18 vergi alacak, bitiyor artık amazon'dan alış veriş olayı

zaten 30euro üstünde amazon otomatik kesiyor vergiyi. bitecek olan bişey yok ki zaten bi mouse alayım dedim. İşe yarar mouse ların tr ye gönderimini kapatmışlar.
  • NoExx kullanıcısına yanıt
    Ben kocaman kasayı Corsair CC-9011105 içinde montaj vidaları olmadığından ötürü sıkıntı olduğunu söylediğimde bana "hemen değiştirelim" diyerek ptt ile geri göndermemi istediler ve irsaliyeyi mail attığımda 1 saat içinde tarafıma ptt kargo ücretinin ödemesini yaptılar. Bence iade denildiği için böyle bir şey olmuş olabilir mi? Yakın zamanda arkadaşım da ücretsiz değişim yapmıştı.
  • Merhaba, 27 Aralık tarihinde standart kargo ile ürün sipariş ettim. 29 Aralık'ta kargoya verilmiş ama hala i-parcel'in eline ulaşmamış. 30 Aralık tarihinde öncelikli kargo ile başka bir ürün daha sipariş ettim ve hala kargoya verilmedi. Bu gecikmenin sebebi noel tatili midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: NoExx

hocam amazonda iade edince kargo ücretini siz öderseniz . her zaman böyleydi . bende ödedim paşa gibi :)

Valla bende aldığım saatte sıkıntı var dedim resim gönderdim yenisini dhl ile gönderdiler hemen. iade ücretini biz karşılarız ayrıca 10 dolar fln sepet indirimi yapacaz dediler bişey istemiyorum dedim neyse 2 saatim oldu
  • Evet benimde kargolarım var ve müşteri hizmetleriyle iletişime geçtiğimde aldığım cevap noel tatili dolayısıyla oldu.
  • Amazon.com an aldığım ürünü iade için kargoya verdim kaç hafta oldu ama hala USPS'in kargo takip sayfasında bir şey gözükmüyor.Ürünü ptt ile kargoladım ptt sayfasında da bir şey yok hala.
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.