Şimdi Ara

TPLINK TD-W9970 arayüze erişemiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
87
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler.

Modemimde hız kaynaklı bir problemden sonra teknik ekip geldi ve modem üzerinde bir kaç ayar değişikliği yaparak sorunu giderdiler, fakat bu ayarlardan sonra evimde bulunan güvenlik kamerasını telefon üzerinden dışarıdan izleyemiyordum. Modemde bir kaç ayar karıştırdım "yerel etki alanı" ekle sekmesine girip buraya güvenlik kamerasının yerel ip adresi ve portunu ekleyip kaydettim ve modem yeniden başlatıldı.

Bunu yaptıktan sonra hiç bir şekilde ne Wi-Fi ne de LAN üzerinden modem arayüzüne artık erişemiyorum. Eklediğim güvenlik kamerasının yerel ip adresini arama çubuğuna yazınca kamera ile ilgili bir dosya indiriyor, fakat hiç bir işe yaramıyor. (Ekran fotoğrafını alta ekleyeceğim.)

Modemi sıfırlayamıyorum çünkü altyapısız çanak anten üzerinden internet kullanıyorum, dolayısıyla internet sağlayıcımın yaptığı ayarlar tamamen silinecek ve internet erişimi sağlayamayacağım.

Bunun nedeni nedir? Modem arayüzüne tekrar nasıl erişim sağlarım?

BİRAZ UZUN BİR KONU OLDU, KUSURA BAKMAYIN. BU ARADA ŞU AN İNTERNET ERİŞİMİNDE HİÇ BİR PROBLEM YOK.

TPLINK TD-W9970 arayüze erişemiyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Hocam arayüzüne şu ipleri girip deneyebilir misiniz.

192.168.1.1

192.168.0.1

• imate kullanıcısına yanıt
    Bütün olasılıkları denedim hocam, olmuyor. Zaten ağ geçidim 192.168.1.1 olarak gözüküyor.

• finanmaz F kullanıcısına yanıt

Muhtelemen 80 portunu kamerayı izleyebilmeniz için arayüzüne yönlendirdiğiniz için modem arayüz 80 portu ile çakışıyor bundan dolayı arayüze girememe sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imate -- 14 Ocak 2024; 13:5:47 >
  • Kamera cihaz bağlantısını kesin. Bilgisayarınızın ağ ayarlarından DHCP sunucusunu elle yapılandırıp kameraya atadığınız ip numarasını verin, DNS yi 192.168.1.1 olarak ayarlayın ve tekrar 192.168.1.1 yazarak tarayıcıya arayüze erişmeyi deneyin. İşe yaramazsa modemin arkasındaki küçük reset tuşuna basmanız gerekebilir modemi resetlemek arayüze erişmek için.

Servis sağlayıcın yeniden ayar yapabilir. Modemin bozuldu diyelim yapılması gereken ayarları sizinle paylaşmıyorsa ISS pppoe kullanıcı adı / şifresi gibi yeniden erişim sağlanması için bu ayarı ekip yönlendirerek yapma zorunluluğu var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • imate kullanıcısına yanıt
    Hocam yardımın için teşekkür ederim, bakalım ne olacak?

• RElS kullanıcısına yanıt
    Eve gidince dediklerinizi deneyeceğim, yardımın için teşekkürler. Bilgisayar DHCP ayarları dediğin bilgisayarın ip adresini kendim gireceğim, onu mu demek istiyorsun? Yani ağ ayarlarına girip bilgisayarın ip adresine kameranın ip adresini gireceğim. (Kamera ağ bağlantısını kesip)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.