Şimdi Ara

TP-Link TL-WR741ND Wireless Router (access point) Kurulumu Yardım (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
10
Favori
207.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alfisti_35900

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

kaynak modemin şifresini wpa yap. Mac filtrelemeyi kaldır.
    Router in wps kapat.
    Network bölümünden wan da dinamic ip seç. Routeri yeniden başlat.
    Daha sonra network den lan da ip olarak 192.168.2.254 gir.
    Subnet 255.255.255.0 yap.
    Wireles bölümünden yayın ismini v.s. Ayarla. G only seç.
    Wds enable yap tarama yaptır modemin yayınını seç.
    Şifreyi gir.
    Daha sonra wireles security den wpa seçip aynı şifreyi gir.
    Dhcp enable yap. Start 192.168.2.100 end 192.168.2.150 gir. Default gateway 192.168.2.1 dns 8.8.8.8
    kaydet reboot yap bu kadar.
    Birde security bölümünde firewall felan kapatırsan iyi olur.

Malesef sonuç olumsuz. Beceremedim sanırım...

?
    bi yerlerde hata yapıyorsun muhakkak.
    dediğim gibi 7-8 farklı modemin kablosuz yayınını bu cihazla alıp hem kablolu hem kablosuz
    dağıttık bir çok arkadaşla.

hırs yaptım valla.
    pm den msn adresini ver team le bi bakalım.

• quote:

quote:

quote:

Router in wps kapat.
    Şifreyi gir.
    Dhcp enable yap. Start 192.168.2.100 end 192.168.2.150 gir. Default gateway 192.168.2.1 dns 8.8.8.8

?
    dediğim gibi 7-8 farklı modemin kablosuz yayınını bu cihazla alıp hem kablolu hem kablosuz

hırs yaptım valla.

airties modeme bir türlü bağlanamadım.
    TL-WR940N

• önerdiğim ayarları denedin mi ?
  • quote:

önerdiğim ayarları denedin mi ?

denedim ama bağlanmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

quote:

geçen hafta kablonet bağlattım netmaster kablo modemin kablosuz çekim gücü az bu modemden gelen kablosuz yayınını yine kablosuz olarak yayacak bir cihaz almak istiyorum a.c yada router birkaç bilgisayarcıya sordum kablo modemden a.c ye yada routere ethernet kablosu çekmek gerek dedi ben ise kablosuz olarak olmaz mı dedim adam takıldı kaldı sizler nasıl bir çözüm önerirsiniz.

Sayın Kullanıcımız,

Ürünüzlerimizi tüm AP-Router'lar ile kullanabilirsiniz. Ancak, tüm network'ü NetMASTER cihazlarıyla kurmanız herhangi bir sorun olduğu taktirde destek merkezimizin daha hızlı ve efektif çözüm bulmasını sağlayacaktır.

Bu nedenle, size WDS-150 Kablosuz AP-Router'ı öneririz. Detaylar için aşağıdaki linkten ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

http://netmaster.com.tr/urun/48

Saygılarımızla,
    0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

önerinizi değerlendireceğim ancak yukarıda da sorduğum gibi kablo modem ile a.c arasındaki iletişim yine kablosuz olacak yani arada hiç bir kablo bağlantısı olmayacak değilmi.

Sayın Kullanıcımız,

Ürünümüzün birden çok fonksiyonu bulunmaktadır. Bu ürün ile ADSL/Kablo modeminizi kullanarak kablosuz internet erişimi sağlayabilir, tek geniş bant yayınını birden fazla bilgisayara paylaştırabilir, ve sizin sormuş olduğunuz gibi köprüleme yaparak yayınınızın kapsama alanını genişletebilirsiniz.

Kablosuz modemlerle sadece router üzerinde işlem yaparak ve "Universal Mode" kullanılarak kablosuz bağlantı sağlanabilir. Kullanılan modemde kablosuz özelliği yok ise ethernet bağlantısı yapılması gerekmektedir.

Saygılarımızla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NetMASTER_ -- 8 Ekim 2012; 10:23:02 >

• sayın NetMASTER
    Netmaster CBW-383Z4 kablo modemin D/S ışığı ilk açılışta mavi olarak yanıyor ama daha sonra bu ışık yanmıyor diğer 3 ışık ve online ışıkları yanıyor nete giriyor fakat D/S ışığında en ufak bir parıltı dahi yok bildiğim kadarı ile bu ışığında yanması gerekmez mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 9 Ekim 2012; 8:26:52 >
  • arkadaşlar bende bir adet 740n router alıp etraftaki herhangi bir wifi ağını kablosuz alıp kablosuz yaymak istiyorum. Yazılanlardan anladığım kadarıyla ap lerde universal repated olarak geçen mod 740n de yada diğer routerlerde mevcut değil. Ap lerde DHCP devre dışı bırakıldığında bağlı cihazlar ap ye bağlı olsalarda ip almak için kaynak modeme yönlendiriliyor. Bu durumda bizde 740n in DHCP sini devre dışı bıraksak bağlı kullanılıcılar kaynak modemden ip alıp nete bağlanamazmı. Rica etsem 740n sahibi arkadaşlar DHCP yi devre dışı bırakıp kablosuz alıp kablosuz yaymayı deneyebilirlermi.
  • 740n ile wds yaparak kablosuz alıp aynı anda hem yeniden farklı bir isimle ve şifreyle yada aynı isim ve şifreyle kablosuz dağıtıp kabloluda dağıtabiliyoruz.
  • quote:

sayın NetMASTER
    Netmaster CBW-383Z4 kablo modemin D/S ışığı ilk açılışta mavi olarak yanıyor ama daha sonra bu ışık yanmıyor diğer 3 ışık ve online ışıkları yanıyor nete giriyor fakat D/S ışığında en ufak bir parıltı dahi yok bildiğim kadarı ile bu ışığında yanması gerekmez mi.

Sayın Kullanıcımız,
    Mesajınızdan Led göstergede bir temassızlık oluştuğu anlaşılmaktadır. Daha önce karşılaşmadığımız bu sorun, cihazının almış olduğu fiziksel bir darbaden kaynaklanıyor olabilir. Bu durum, cihazınızın internet performansını etkilemeyecektir. Yine de ayrıntılı bilgi ve destek için NetMASTER Destek Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,

• quote:

quote:

sayın NetMASTER

Sayın Kullanıcımız,
    Mesajınızdan Led göstergede bir temassızlık oluştuğu anlaşılmaktadır. Daha önce karşılaşmadığımız bu sorun, cihazının almış olduğu fiziksel bir darbaden kaynaklanıyor olabilir. Bu durum, cihazınızın internet performansını etkilemeyecektir. Yine de ayrıntılı bilgi ve destek için NetMASTER Destek Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,

dün aramıştım ve mesut beyle görüşmüştüm bana dediği onun yanıp yanmaması önemli değil online ışığı yanıyorsa ve nte bağlanabiliyorsanız ışık önemli değil demişti.
    eğerki sizin dediğiniz gibi temassızlık olsa modemin fişini taktığımda yani modem online olurkende yanmazdı. modem online olana kadar yanıp sönüyor online olduktan sonra ise sönüyor ve bir daha yanmıyor.
    siz orada bir modemi bağlayarak deneyebilirmisiniz ve denediğiniz modemde durum ne olacak. ben ona göre hareket edeceğim ve modemin değişmesini talep edeceğim.

• quote:

quote:

sayın NetMASTER

Sayın Kullanıcımız,

0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,

Sayın Kullanıcımız,

Ürününüzü bize gönderirseniz kontrolünü, onarımını ve gerekirse de değişimini gerçekleştirebiliriz. Garanti prosedürümüze aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://netmaster.com.tr/p/6/garanti

Ücretsiz kargo gönderimi için NetMASTER Destek Merkezi'ni arayarak kayıt açtırmanız gerekmektedir. Destek merkezimiz her gün 08:00 - 22:00 arası hizmet vermektedir.
    destek@netmaster.com.tr
    0216 366 66 96

Saygılarımızla,

• quote:

quote:

quote:

sayın NetMASTER

Sayın Kullanıcımız,

0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,

Sayın Kullanıcımız,

Ürününüzü bize gönderirseniz kontrolünü, onarımını ve gerekirse de değişimini gerçekleştirebiliriz. Garanti prosedürümüze aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz kargo gönderimi için NetMASTER Destek Merkezi'ni arayarak kayıt açtırmanız gerekmektedir. Destek merkezimiz her gün 08:00 - 22:00 arası hizmet vermektedir.
    destek@netmaster.com.tr
    0216 366 66 96

Saygılarımızla,

göndermesine gönderirim ama bu arada modemsiz nasıl nete girerim işlerim aksayacak. yedek modem olmalıki ancak o zaman gönderebilirim. yada turksat kablo yerine yeni modem koyacak ve bunu size gönderecek. bunuda ancak sizin turksat kabloyu bilgilendirmeniz neticesinde yapar diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 11 Ekim 2012; 11:53:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: inexyz

quote:

quote:

quote:

Router in wps kapat.
    Şifreyi gir.

?

hırs yaptım valla.

airties modeme bir türlü bağlanamadım.
    TL-WR940N

şu linkdekileri denermisin.
    http://www.wifi-turk.com/forum/topic/6863-tp-link-tl-wr740n-wds-ayarlari-repeating-uni-repeating-client-kablosuz-alip-hem-kablosuz-hemde-kablolu-verme/

• utkanizmit @ p.m.

akşam TP-Link TL-WA701ND siparişi verdim
    elimdeki modem ise uydunetin verdiği kablo modem
    CBW-383Z4DOCSIS 3.0 802.11N KABLOSUZ MODEM

modem sabit bilgisayarın yanında ve kablo ile bilgisayara bağlı aldığım TP-Link TL-WA701ND ise salona kurmak istiyorum ve kablosuz olarak modemden aldığım sinyalin güçlenerek ev içerisindeki kablosuz cihazlara ve laptopa dağıtmasını istiyorum bu durumda bağlantıyı nasıl yapmalıyım yani TP-Link TL-WA701ND ayarları nasıl olmalıdır. modem arayüzüne giriş 192.168.0.1

bağlantı konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
  • Bu nasıl bir alettir ya kafayı yiyeceğim.

Kablonet kullanıyorum, docsis3 modem var arka odalarda sinyal yetersiz diye bu aleti aldım. Bütün ayarları yaptım her şeyi kaydettim. Herhangi bir site açıyorum, giriyor ne güzel. 5-10 dakika sonra landaki bağlantı kafasına göre gidiyor. Tekrar bağlantı alabilmek için bilgisayardaki yerel ağı kapatıp tekrar açmam gerekiyor. İnternet kesildiği durumlarda routera bağlanabiliyorum ve işin saçma yanı router siteleri pingleyebiliyor. Ben gtalk, msn gibi programları kullanırken pcde internet sitelerini açamıyorum. Bu nasıl çözülecek valla kanser oldum gecenin köründe yahu.
  • hangi aletten bahsediyorsun ?
    konu biraz karıştı çünki.
  • quote:

utkanizmit @ p.m.

akşam TP-Link TL-WA701ND siparişi Verdim
    elimdeki modem ise uydunetin verdiği kablo modem
    CBW-383Z4DOCSIS 3.0 802.11N KABLOSUZ MODEM

modem sabit bilgisayarın yanında ve kablo ile bilgisayara bağlı aldığım TP-Link TL-WA701ND ise salona kurmak istiyorum ve kablosuz olarak modemden aldığım sinyalin güçlenerek ev içerisindeki kablosuz cihazlara ve laptopa dağıtmasını istiyorum bu durumda bağlantıyı nasıl yapmalıyım yani TP-Link TL-WA701ND ayarları nasıl olmalıdır. modem arayüzüne giriş 192.168.0.1

bağlantı konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
  • 701 in emulatoru nette yok. Cihazda bridge with ap seçeneği varsa bunu kullanacaksın.
    Yoksa universal repeating kullanacaksın.
    Cihazın lan ip sini 192.168.0.254 olarak değiştir.
    Varsayılan ağ geçidi olarak 192.168.0.1 gir.
    Dhcp server kapat.
    Dene.

• quote:

701 in emulatoru nette yok. Cihazda bridge with ap seçeneği varsa bunu kullanacaksın.
    Yoksa universal repeating kullanacaksın.
    Cihazın lan ip sini 192.168.0.254 olarak değiştir.
    Varsayılan ağ geçidi olarak 192.168.0.1 gir.
    Dhcp server kapat.
    Dene.

teşekkürler
    fakat bizim alet henüz gelmedi hızlıal.com 24 saatte kargo demesine rağmen maalesef ürün ortalarda yok.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

sayın NetMASTER

Sayın Kullanıcımız,

0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,

Sayın Kullanıcımız,

destek@netmaster.com.tr
    0216 366 66 96

Saygılarımızla,

göndermesine gönderirim ama bu arada modemsiz nasıl nete girerim işlerim aksayacak. yedek modem olmalıki ancak o zaman gönderebilirim. yada turksat kablo yerine yeni modem koyacak ve bunu size gönderecek. bunuda ancak sizin turksat kabloyu bilgilendirmeniz neticesinde yapar diye biliyorum

Sayın Kullanıcımız,

Yedek modem prosedürüne göre öncelikle 444 0 126'yı arayarak arıza kaydı açtırmalı, ekip ve yedek modem talep etmelisiniz. Modeminiz Turksat taşeronları üzerinden bize ulaştırılacaktır.

Saygılarımızla,

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.