Şimdi Ara

TP-Link TL-WR741ND Wireless Router (access point) Kurulumu Yardım (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
10
Favori
207.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: utkanizmit

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

geçen hafta kablonet bağlattım netmaster kablo modemin kablosuz çekim gücü az bu modemden gelen kablosuz yayınını yine kablosuz olarak yayacak bir cihaz almak istiyorum a.c yada router birkaç bilgisayarcıya sordum kablo modemden a.c ye yada routere ethernet kablosu çekmek gerek dedi ben ise kablosuz olarak olmaz mı dedim adam takıldı kaldı sizler nasıl bir çözüm önerirsiniz.

en hesaplı tplink 740n ile yapabilirsin.
    kablosuz alıp kablosuz tekrar dağıtabilir.

modem ile a.c. arasına ethernet kablosu bağlamaya gerek yok diyorsunuz ama bugün teknosadaki eleman kablo ile bağlayabilirsin dedi ve bende almadan geri döndüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: alfisti_35900

TP-Link TL-WR742ND Wireless Router alarak kablosuz modemimden sinyal alarak kablo ile pc ye aktarmayı planlamıştım ancak bir türlü internete bağlamayı başaramadım pc yi. modemim airties rt-205, router ile IP adresleri çakışmıyor, pc den router ın ara yüzüne girebiliyorum ama muhtemelen setup da çakılıyorum. auto detect dediğim zaman ille de wan bağlantısı istiyor ama benim kurmak istediğim pc ile modem arasında mesafe çok uzak olduğundan kurulumu kablo ile yapamam. dynamic dediğimde kurulum sihirbazı beni tebrik ediyor ancak internet bağlantısı yok :) bir sıkıntı var ama çözmedim, yardım rica ediyorum...

slm.
    Şu konuda önerdiğim ayarların aynısını yap sorunun çözülür.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=66123208&p=1#66123208

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

geçen hafta kablonet bağlattım netmaster kablo modemin kablosuz çekim gücü az bu modemden gelen kablosuz yayınını yine kablosuz olarak yayacak bir cihaz almak istiyorum a.c yada router birkaç bilgisayarcıya sordum kablo modemden a.c ye yada routere ethernet kablosu çekmek gerek dedi ben ise kablosuz olarak olmaz mı dedim adam takıldı kaldı sizler nasıl bir çözüm önerirsiniz.

en hesaplı tplink 740n ile yapabilirsin.
    kablosuz alıp kablosuz tekrar dağıtabilir.

modem ile a.c. arasına ethernet kablosu bağlamaya gerek yok diyorsunuz ama bugün teknosadaki eleman kablo ile bağlayabilirsin dedi ve bende almadan geri döndüm.

sadece bu forumda bile 6-7 kişi kablosuz alıp kablosuz ve kablolu dağıtıyor bu cihazla.
    Yukarda verdiğim link bunlardan birisi. İncele bak oluyormu olmuyormu.
    Teknosadaki elemanları çok ciddiye alma. Bi şey bildikleri yok.

• Ben 5 kat yukarıdan 740n ile wireless alıp dağıtıyorum 20 mb bağlantıda 3-4 megabit alabiliyorum buda bana yetiyor.
  • teşekkür ederim, henüz deneyemedim ama deneyeceğim...
  • quote:

Sayın Kullanıcımız,

Ürünüzlerimizi tüm AP-Router'lar ile kullanabilirsiniz. Ancak, tüm network'ü NetMASTER cihazlarıyla kurmanız herhangi bir sorun olduğu taktirde destek merkezimizin daha hızlı ve efektif çözüm bulmasını sağlayacaktır.

Bu nedenle, size WDS-150 Kablosuz AP-Router'ı öneririz. Detaylar için aşağıdaki linkten ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

http://netmaster.com.tr/urun/48

Saygılarımızla,
    0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

• quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

quote:

Sayın Kullanıcımız,

Ürünüzlerimizi tüm AP-Router'lar ile kullanabilirsiniz. Ancak, tüm network'ü NetMASTER cihazlarıyla kurmanız herhangi bir sorun olduğu taktirde destek merkezimizin daha hızlı ve efektif çözüm bulmasını sağlayacaktır.

Bu nedenle, size WDS-150 Kablosuz AP-Router'ı öneririz. Detaylar için aşağıdaki linkten ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

http://netmaster.com.tr/urun/48

Saygılarımızla,
    0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

önerinizi değerlendireceğim ancak yukarıda da sorduğum gibi kablo modem ile a.c arasındaki iletişim yine kablosuz olacak yani arada hiç bir kablo bağlantısı olmayacak değilmi.

• quote:

quote:

TP-Link TL-WR742ND Wireless Router alarak kablosuz modemimden sinyal alarak kablo ile pc ye aktarmayı planlamıştım ancak bir türlü internete bağlamayı başaramadım pc yi. modemim airties rt-205, router ile IP adresleri çakışmıyor, pc den router ın ara yüzüne girebiliyorum ama muhtemelen setup da çakılıyorum. auto detect dediğim zaman ille de wan bağlantısı istiyor ama benim kurmak istediğim pc ile modem arasında mesafe çok uzak olduğundan kurulumu kablo ile yapamam. dynamic dediğimde kurulum sihirbazı beni tebrik ediyor ancak internet bağlantısı yok :) bir sıkıntı var ama çözmedim, yardım rica ediyorum...

slm.
    Şu konuda önerdiğim ayarların aynısını yap sorunun çözülür.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=66123208&p=1#66123208

Selam, malesef çözemedim.
    Bu arada router modelimi yanlış yazdığımı farkettim. Ne değişir bilmiyorum ancaka benim modelim 842ND...

Ayarlarım şu şekilde( Sizin verdiğiniz linkteki anlattığınız sırayla):

1. wps disable 2. Buraya yazmamı istediğiniz 254 ile biten IP neye ait? Network kısmında default gateway seçeneği yok. Kaynak modem IP si 192.168.2.1 ise DHCP de 192.168.2.1 mi yazılmak zorunda? Öyle yazdığım zaman kabul etmiyor? Çünkü router IP leri 192.168.0.x Ayrıca DHCP de default domain diye bir bölüm var, oraya ne yazılması gerekiyor?

Şu anda Network --LAN-- 192.168.0.1 S.mask 255.255.255.0
    DHCP Gateway ve Domain 192.168.0.1 dnsler yazdığınız gibi...

• kaynak yani tekrarlamak istediğin modemin ip si kaç.?

• quote:

kaynak yani tekrarlamak istediğin modemin ip si kaç.?

192.168.2.1
  • Bu arada kaynak modem olan Airties RT-205 de wireless şifreleme olarak WEP HEX ve MAC filtreleme var. Router ın MAC adresini modem arayüzüne girdim bunu da belirteyim. Kaynak modemde yapmam gereken atladığım birşey var mı?
  • kaynak modemin şifresini wpa yap. Mac filtrelemeyi kaldır.
    Router in wps kapat.
    Network bölümünden wan da dinamic ip seç. Routeri yeniden başlat.
    Daha sonra network den lan da ip olarak 192.168.2.254 gir.
    Subnet 255.255.255.0 yap.
    Wireles bölümünden yayın ismini v.s. Ayarla. G only seç.
    Wds enable yap tarama yaptır modemin yayınını seç.
    Şifreyi gir.
    Daha sonra wireles security den wpa seçip aynı şifreyi gir.
    Dhcp enable yap. Start 192.168.2.100 end 192.168.2.150 gir. Default gateway 192.168.2.1 dns 8.8.8.8
    kaydet reboot yap bu kadar.
    Birde security bölümünde firewall felan kapatırsan iyi olur.

• Bu arada TP-Link destek merkezine attığım mailların karşılığı olarak bana, bu cihazla verim alamayacağım çünkü repeater fonksiyonunun genel tekrarlayıcı olarak çalışmadığı, farklı marka ve model cihazlar ile uyumlu olamayacağı, bu nedenle bir access point almamı önerdiler...
  • banada aynı cevabı vermişlerdi. :)

• Interneti kablosuz alıp kablosuz dağıtan var mı? Bir türlü ayarlayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _flintstone -- 7 Ekim 2012; 10:58:48 >
  • quote:

kaynak modemin şifresini wpa yap. Mac filtrelemeyi kaldır.
    Router in wps kapat.
    Şifreyi gir.
    Dhcp enable yap. Start 192.168.2.100 end 192.168.2.150 gir. Default gateway 192.168.2.1 dns 8.8.8.8

Malesef sonuç olumsuz. Beceremedim sanırım...
  • quote:

quote:

Router in wps kapat.
    Şifreyi gir.

Modeminizin IP numarasını yazarsanız bütün ayarlarını açıklamalı şekilde yazarım.

• quote:

Bu arada TP-Link destek merkezine attığım mailların karşılığı olarak bana, bu cihazla verim alamayacağım çünkü repeater fonksiyonunun genel tekrarlayıcı olarak çalışmadığı, farklı marka ve model cihazlar ile uyumlu olamayacağı, bu nedenle bir access point almamı önerdiler...

Bu cihazı Access point gibi de kullanabilirsiniz.
    Ben router olarak kullanıyorum. Gelen ağı cihazın WAN kısmına bağlıyorum.
    Wireless ve kablosuz olarak ağı paylaşıyorum.
    A.P. olsa, internete bağlanan her cihaz ana modemden IP almaya çalışacaktır. Toplu kullanılan yerlerde çok sorun çıkarır. Bu gerçekten iyi.
    Birde modeme kablosuz bağlanıp dağıtabilsem çok iyi olacak ama beceremedim. Sanırım bir uyumsuzluk var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexyz

quote:

quote:

Router in wps kapat.
    Şifreyi gir.

Modeminizin IP numarasını yazarsanız bütün ayarlarını açıklamalı şekilde yazarım.

Modem IP si 192.168.2.1

Ancak benim derdim de sizinki ile aynı. Kablosuz bağlanamamak... Kablo ile bağlanmakta sorun yok ancak benim amacım kablosuz bağlanıp kablolu dağıtım yapmak.. kablosuz dağıtım öncelikli amacım değil çünkü modemimin kablosuz ağına bağlanmakta sorunum yok. Ben TV mi bağlayacağım temel olarak, TV altındaki Home Theatre PC ye kablolu bağlayarak temel ayarlarını yapıp çalışır hale getirmeye çalışıyorum.

• Benim Router TL-WR940N

Interneti diyelim ki 192.168.0.1 Ip numaralı modemden alıyorsunuz. (Yada sizdeki modemin Ip Numarası neyse bunun yerine

onu yazarsınız)

Routeri fabrika ayarlarına aldım. Her adımı tek tek yazacağım.
    1. Routeri kapatıp cihaza bağlı bütün kabloları çıkardım

2. Routere kablosuzdan bağlandım. "Ağınızı kurmak istiyor musunuz?" dedi
    Ağı kurmadan bağlan dedim

3. 192.168.0.1 adresinden routere giriş yaptım
    Kullanıcı adı: admin
    Şifre : admin

4. Routerin network altında WAN kısmını tıkladım.

5. Routerin kablosuz ayarlarını yaptım. Bu adımı yaptıysanız geçebilirsiniz. Normal kablosuz ayarları.
    Wireless -> Wireless Setting
    Wireless Network Name: ismine ağımın ismini yazdım Save tuşuna bastım
    Wireless Security kısmında WPA/WPA2 - Personal(Recommended) seçtim PSK Password: kısmına şifremi yazdım.

The change of wireless config will not take effect until the Router reboots, please click here to reboot.
    tuşuna basıp cihazı Reboot edin.
    Modem açılınca modeme bağlanabilirsiniz.

Benim ağımda modemin Ip Numarası 192.168.0.1
    Routerda 192.168.0.1 olduğundan çakışma yapıyor. O yüzden Routerin Ip Numarasını değiştirdim.
    Değilse WAN ayarları için 8.Adıma atlayabilirsiniz.

6. Modemle Routerin Ip Numaraları aynıysa

Routerda LAN kısmına gelip
    Router için bir Ip numarası verdim.
    192.168.1.254
    Save tuşuna bastığımda router Restart etti.

7. Artık routere giriş Ip numarası 192.168.1.254'tür.
    Routerda DHCP kısmına girdim. Enable seçiliydi.
    Start IP Address: 192.168.1.100
    End IP Address: 192.168.1.199 otomatik olarak gelmiş.
    DNS sunucularına
    Primary DNS: 195.175.39.40
    Secondary DNS: 4.4.4.4
    girdim. Farklı DNS sunucularıda girilebilir.
    Bu kısımda Router, Internete bağlanacak cihazlara belirtilen aralıklarda Ip Numarası verecektir.

8. En önemli kısıma geldik.
    Network - > WAN

WAN Connection Type: Static IP
    IP Adress : 192.168.0.100 (Modem IP 192.168.1.1'se 192.168.1.100, Modem IP 192.168.2.1'se 192.168.2.100 yazılabilir)
    Subnet Mask: 255.255.255.0 (Modemin Altağ maskesi yazılır.)
    Default Gateway: 192.168.0.1 (Modemin IP Adresi yazılır. 192.168.1.1, 192.168.2.1 vs.)

ARTIK ROUTERIN WAN KISMINA MODEMDEN GELEN KABLO BAĞLANABİLİR.
    INTERNET BAĞLANTISI HAZIRDIR.
    Routerin DHCP kısmında

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.