Şimdi Ara

TP-Link TL-WA5210G Access Point Kurma Sorunu Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • TP-Link TL-WA5210G bu cihazı aldım ama ap olarak kullanamıyorum kurulumu yaptım ama 50mt mesafeden ap ye bağlanamıyorum bilmediğimiz bir noktamı var acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: delvec_ww

TP-Link TL-WA5210G bu cihazı aldım ama ap olarak kullanamıyorum kurulumu yaptım ama 50mt mesafeden ap ye bağlanamıyorum bilmediğimiz bir noktamı var acaba

slm.
    ap modunda çalıştırma için detaylı klavuzu
    pm attım.
  • bakıyorum hocam bi inceliyelim.
    Aslında ayararı yaptığımı sanıyorum çünkü ap olarak kullanmaya başardım ama çekim mesafesinde bir sıkıntı var açık mesafede 50-60 metre evin içinde 2 tane duvar var 6-7 metre 2 diş zor çekiyor nedir sıkıntı anlamadım
  • quote:

bakıyorum hocam bi inceliyelim.
    Aslında ayararı yaptığımı sanıyorum çünkü ap olarak kullanmaya başardım ama çekim mesafesinde bir sıkıntı var açık mesafede 50-60 metre evin içinde 2 tane duvar var 6-7 metre 2 diş zor çekiyor nedir sıkıntı anlamadım

slm.
    açık görüşte 50-60 metrede çekmiyorsa ya cihaz arızalıdır. yada poe'den sonra ethernet üzerinden gerekli güç gitmiyordur cihaza.
    açık görüşte laptopla 800 metrede 10 mbit alıyoruz biz.
  • ayarlarına bakın bi kontrol edin
  • quote:

Yönlü pointya anten yatay dikey olayı olabilir yanlıniz hocam ev için aldınsa yanlış tercih keşke 5110g alsaydın k.g
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasta32

quote:

Yönlü pointya anten yatay dikey olayı olabilir yanlıniz hocam ev için aldınsa yanlış tercih keşke 5110g alsaydın k.g

Yok ev değil köy içinde bi ucundan bir ucuna sinyal göndermeye çalışıyorum.Alıcı olarak kullandığımda yaklaşık 600 metrenden 18 db sinyal almayı başardım ama başka sorunlar çıkmaya başladı yakında bu cihazdan 6-7 tane alıp tüm köyü internete bağlıcam :)

• birde bu cihaza nasıl bir anten takmam gerekir acaba şu 50 km menzile çıkması için nasıl bi anten önerirsiniz
  • slm. Bu cihaza harici anten takacaksanız ufak bir modifiye yapmanız lazım direkt harici anten takarsanız verim dusuyor. Bu tarz bir is icin 5110g ye 24 dbi grid anten takmak daha mantıklı. Birde genis alan dagıtımları icin 5210g cihazınızı yan baglayıp anten ayarını horizantal yaparsanız daha iyi olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.