Şimdi Ara

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.253
Cevap
27
Favori
327.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu konuyu uzun süredir takip ediyorum.
    Bir süre sonra Arayüze girememe sorunu bende de var.
    modemim: TP-LINK TD-W8951ND ver:5.1
    firmware'i (yaptığım güncelleme sonunda): 5.0.0 Build 140421 Rel.21934

@TP-LINK TURKIYE 'nin dediklerini yapmama rağmen sorun düzelmedi maalesef.

Soruna kalıcı bir çözüm bulabilen oldu mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CompEn -- 5 Ekim 2014; 11:49:41 >
  • ErnGnc kullanıcısına yanıt
    @ErnGnc yüklediğiniz firmware paketinin kullandığınız cihazın donanım sürümü ile eşleşip eşleşmediğinden emin olunuz. Kullandığınzı cihazın donanım sürümünü öğrenmek için Doğru donanım versiyonunu nasıl bulabilirim? bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz. Probleminiz devam ederse bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.
  • CompEn C kullanıcısına yanıt
    @CompEn

CİHAZ KURULUMUNA BAŞLAMADAN ÖNCE aşağıdaki yapılandırmaları yapınız. Belirtmiş olduğumuz yapılandırmaları adım adım yaptığınzı taktirde belirtmiş olduğunuz problem ile bir daha karşılaşmayacaksınız.

1. Erişim Yönetimi > ACL > Etkin > ACL Kural Dizini (1) > Etkin > Uygulama > Hepsi (ALL) > Arayüz > LAN yapınız ve Kaydet butonuna basınız.

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem

2. “Bakım→Yönetim” sayfasından varsayılan olarak kayıtlı “admin” parolasını değiştirmenizi tavsiye ederiz.

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TP-Link Türkiye -- 13 Ekim 2014; 12:09:09 >

• @TP-LINK TURKIYE Belirttiğiniz işlemleri aynen yaptım.
    Modemi hard-resetleyerek yine tekrarladım.
    Ama sonuç aynı. birkaç saat sonra erişim sağlanamıyor!
    Müşteri hizmetlerini de aradım, durumu ilettim. "Bu modemin böyle bir özelliği! olduğu" cevabını hayretle aldım.
    2004'ten beri adsl kullanan ve türlü türlü modemler kullanmış biri olarak ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum.

Ayrıca modeme İngilizce firmware yüklemek istediğimde karşılaştığım durumdan dolayı tereddütte kaldım.
    http://www.tp-link.com/en/support/download/?model=TD-W8951ND&version=V5

sizce hangisini yüklemeliyim?

• @TP-LINK TURKIYE 'nin belirttiklerini yaparak sorunu çözen olduysa paylaşabilirmi?
  • aynı sorun bende de başladı W8901G kullanıyorum V3, son firmware yüklü.
  • TP-8961N cihazımı arka delikten resetledim
    kablo ile bagladım
    admin sifresini degistirdim
    ACL yi ayarladım
    Wireless ayarlarını açtım ve şifreledim ( wpa2)
    en son ADSL ayarlarını yaptım internete sorunsuz cıkıyorum
    Ama daha ilk dakikalarda modeme yine giremiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 12 Ekim 2014; 10:43:55 >
  • reset attım, modem şifresini değiştirdim, alc yi etkinleştirdim 1 gündür sorunsuz giriş yapabiliyorum arayüze bakalım bozulacak mı?

yalnız ben wireless kullanmıyorum o kapalı, onun kapalı olmasıyla düzelmesinin bir alakası yok çünkü kapalıyken giriş yapamıyordum arayüze.
  • Edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SherlockHolmes. -- 14 Ekim 2014; 20:40:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar bu modem ilk cıktıgında yani yaklasık 3 sene once konuyu acıp inceleme yapan arkadasın tavsiyesiyle bu modemden aldım.
    fakat aldıktan ve kullandıktan kısa bi sure sonra sizin 2014 te bahsettiginiz sorunların hepsini ben 2011de yasadım.
    bu sorunlar uzerine önce burdan konuyu açan arkadasa " cok iyimser bi inceleme olmus cihazda kronik sorunlar var diye sitemde bulundum " ve yasadıgım sorunları dile getirdim bana uzaylı muamelesi yaptılar :) 4 ve 5. sayfada gorebilirsiniz.
    cihazda kesinlikle bi sorun olmadıgı sorunun bende oldugu soylendi yani kimseyi inandıramadım :)
    geçen 3 sene zaman sonunda da olsa haklı cıkmak beni sevindirdi uzaylı degilmişim demekki :)

her neyse tplink must hizmetleriyle yogun mucadeleler ve aylarca modemsiz kalmanın neticelerinde modemim tam 4 kere değişim yapıldı.hepsinde de aynı sorun oldugunu bin kere soyledigim halde hicbir sekilde para iadesi yapmadılar.sonuc olarak bu cihaza o kadar para verdikten sonra sorunlu da olsa kullanmaya mecbur edildim.o gunden beri tp linke tövbeliyim almıyorum ve aldırmıyorum.

gelelim cihazın bu 3 sene içinde kronik sorunlarına buldugum cözümlere;

-öncelikle kesinlikle modeme baglanacak pcye elle lokal ip ve dns verin.(ethernet yada wifi farketmez)aksi halde daha cokkk gorursunuz 192.168.1.1 deki sayfa goruntulemiyor msjını

-ikinci olarak kablosuz mod cok onemli.hiicc bosa sevinmeyin 300mbps modem aldım artık lokal ağ hızım cok olacak diye.zira cihazdaki wifi n destegi nerdeyse sıfırr!cihazın wifi modunu "n" yada b-g-n yaptıgınızda pingleriniz tavan yapar,sayfa goruntuleme hatası alırsınız,lokal ağ hızınız hızlanmak yerine daha da yavas olacak ve hatta wifi kapsama alanınız bile düşecektir.bunu önlemek icin wifi modunu "g" ye sabitleyip 54 mbps yle baglanırsanız bu yazdıgım sorunlarda gözle görülür bi düşme olacaktır.yani cihazın wifi g modu nispeten daha stabil.
    bu yazdıklarımı ben 3 sene önce de yazdım millet bana gülmüştü :)

-ve son olarak yeni ve benim bile henuz bi cözüm bulamadıgım bi sorunu daha cıktı :) o da şu; cihazın wifi modunu artık "n" yada b-g-n olarak sectigimde cihaz aynı lokal ağ adında iki tane lokal wifi ag olusturuyor :) yani atıyorum bir "ev agı" olusturdunuz ve wifi modunu da b-g-n yaptınız,laptoptan wifi araması yaptıgınızda tane kablosuz ag olarak "ev agı 1" ve "ev agı 2" şeklinde cıkıyor.özelliklerine baktıgımda ev agı 1 in wifi sinyalinin modu g iken ev agı 2 nin wifi modu n olarak geciyor :)

cok uzun oldu farkındayım ama bu modemle maceralarımı yazsam bi kitap olur emin olun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8F6021464 -- 19 Ekim 2014; 0:31:10 >

• Sen halen bu modemi kullanıyor musun?
    Bir umut senin yazdığın ayarları yaptım.
    Ama modem hızını 54 MPS ye düşüremedim.

Anladım G mode hızı zaten 54 MPS galiba..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 19 Ekim 2014; 11:36:00 >
  • ilk cıktıgında aldıgım ve cok para verdigim icin evet hala mecburiyetten kullanıyorum.
    satsan para etmiyo kullansan saç baş yolduruyor.

suan router olarak kullanıyorum ve dedigim gibi extra özelliklerini devre dısı bırakıp eski modemler gibi g modunda kullanırsanız ve geceleri yada en az 2 gunde 1 modemi kapatırsanız yasadıgınız sorunların %70i gitmiş olacak.

modemde wifi arayuzunde;
    wifi b modunu secerseniz 11mbps ile
    wifi g modunu secerseniz 54mbps ile
    wifi n modunu secerseniz 300mbps (laptopun wifi alıcısı destekliyorsa) ile baglanırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yorfa

-ve son olarak yeni ve benim bile henuz bi cözüm bulamadıgım bi sorunu daha cıktı :) o da şu; cihazın wifi modunu artık "n" yada b-g-n olarak sectigimde cihaz aynı lokal ağ adında iki tane lokal wifi ag olusturuyor :) yani atıyorum bir "ev agı" olusturdunuz ve wifi modunu da b-g-n yaptınız,laptoptan wifi araması yaptıgınızda tane kablosuz ag olarak "ev agı 1" ve "ev agı 2" şeklinde cıkıyor.özelliklerine baktıgımda ev agı 1 in wifi sinyalinin modu g iken ev agı 2 nin wifi modu n olarak geciyor :)

hocam bende diyorum neden 2 tane ev ağı var, ahmak gibi 1 saat "ne ara açtım lan ben bu 2. ağı" diye aradım...

bende ürünü aldığımda hiç problem yok gibiydi, sadece bazı sayfalarda fotoğraflar filan yüklenmiyordu. Şunun bir firmware güncellemesini yapayım dedim, demez olaydım.

-önceden kablosuz bağlantı hızı 150mb/sn iken güncellemeden sonra 20-70 arası inip çıkmaya başladı

-internet download hızıda ona keze 3 ila 7mbps arasında geziniyordu, hiç stabil değildi (ki superonline'ın verdiği dandik modem de bile sabit 14mbps alıyordum)

-senin de dediğin gibi b/g/n değiştirmek hiç bir işe yaramıyor (gerçi güncellemeden önce bu ayarı hiç oynamadım, belki düzgün çalışıyordu bilemiyorum artık)

-tabi en kötüsü oyunlardaki ping sorunu... ( şunu da demeden geçmeyeyim, ürünü aldığım ilk 3 gün her şey çok güzeldi :D, eşşek kafa nerden aklıma geldiyse firmware güncellemesi...)

ürünü servise gönderdik bakcaz artık, eski haline döner umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberamente -- 19 Ekim 2014; 23:49:36 >

• öncelikle cift ağ sorunun sende de cıkmasına sevinsem mi üzülsem mi bilemedim zira demek herkeste var bu sorun bi tek bende degilmiş :)

update için kendini suclama dostum zira o updateyle ilgili bi sorun degil,hepsinde var bu sorun sadece dogru şartlar gerekiyordu.
    kaldıki yaptıgın guncellemenin log bilgilerini de bilyorum yani yayınlanan guncellemeyle ilgili degil.
    o guncellemenin log bilgilerini de arastırdım,yapılan guncelleme sadece cihazın wifi poweryla ilgili düzeltmeler ve tr dil destegi gibi ufak seyleri iceriyor.

son olarak servise boşuna yollamıssın hocam,bosu bosuna ortalama 1 ay modemsiz kalacaksın.tp link bu sorunları gormezden geliyor dolayısıyla sizin modem de sorun yoktur deyip geri yollanacak ama cok ugrasırsanız en fazla size yine aynı seri yeni bi modem verirler müşteri memnuniyeti icin.sizde sevinirsiniz ohh ne guzel firma beni hic üzmedi diye ama yolladıkları cihaz da aynı sorunlarla gelecek bilginiz olsun :)

sözün özü şu,sorun cihazda değil sorun firmwarelerde.bu arada şunu da sordum tplink firması bu model icin artık fw cıkarmıyacak yani onlara gore fw ler sorunsuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8F6021464 -- 20 Ekim 2014; 0:20:54 >

• Ben önce tr sitesindeki firmware'i kurdum, modem tepataklak oldu, sonra global sitedesinden indirdim, ingilizce filan idare ederim diyordum ama hiç bir düzelme olmadı ne yazık ki :(

Bu teknoloji bizim memlekette resmen piyango, şansın varsa sağlam ağlete denk geliyorsun, yoksa yandın uğraş dur. Şimdi asus modemlerin forumlarına bakıyorum aşığı olanda var yerin dibine batıranda.

Bende zaten superonline'ın verdiği modem var hocam, ping sorunundan kurtulayım diye bunu alayım dedim hevesim kursağımda kaldı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberamente -- 20 Ekim 2014; 0:35:31 >
  • mevcut FW lerle çözülecek bi sorun degil maalesef bu.ilk once tp link firması bu seri cihazda bi sorun oldugunu kabul etmesi lazım ki çözüm adına bi FW geliştirilebilsin.fakat suanki durum inkar et,kullanıcı hatası de geç modundalar.

asus modemden bahsetmissiniz,aynen bende şimdi o firmanın 5ghz modem routerlerina bakıyorum.sıfırı cok pahalı oldugu icin temiz bi ikinciel asus N55u bulabilirsem anında alcam.en azında 2,4ghz deki wifi kalabalıgından 5ghz wifi sayesinde ayrılabilirsem ağımda hızlanma olur dusuncesindeyim.
    5ghz modem router tplinkte de var ama kesinlikle güvenmiyorum bakmıyorum bile.

bu arada ping sorunundan bahsetmissiniz,kısaca özet geceyim ping sorunu herzaman modemden kaynaklı olmaz.mevcut int. saglayıcınızdan kaynaklanır genelde.siz once bunu bi arastırın ping sorunun modemden olup olmadıgını tespit edin.

bunuda su sekilde yapabilirsiniz;

baslat calıstır cmd yollarını izleyerek ping 192.168.1.1 yazıp enterleyin.
    ping işlemi bitince burdaki sonucların normali 1ms ve max 3-4ms olması gerekir.
    bunu bi yapın burdaki sonuc 5ms yi gecmiyorsa bilin ki sizin ping sorunu modemden degil int servis saglayıcınızdan kaynaklıdır.yani sizin durum bizim sikayetlerimizden farklı.

bizim sorunumuz ise bu anlattıgım ping testini yaptıgımızda modem ile pc nin arasındaki ping sorunu.
    daha once SS ler le desteklemiştim,benim modeme yaptıgım ping testlerinde cıkan paket kayıpları ve gecikme sürelerindeki 3500ms-8600ms-23ms vs vs gibi abartı sonuclardı.

sizin gibi sorunun modemden mi int. saglayıcadan mı oldugunu çözemeyen arkadaslara tavsiyem;
    modeminiz şiştiginde (yavaşladıgında) hemen bu bahsettigim baslat-calıstır-cmd den ping yazıp modem ip sini (192.168.1.1) yazıp enterlerseniz ve cıkan sonucu SS alarak tp link yetkilisine mail atarsanız yada burdan paylasırsanız aşırı ping in modemde kaynaklanıp kaynaklanmadıgını daha net gösterebiliriz.

benim aldıgım SS ler ölmüş yoksa yuksek ping görmemişsiniz 5000-6000ms gibi sonuclardan ve paket kayıplarından bahsediyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8F6021464 -- 20 Ekim 2014; 1:29:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yorfa

mevcut FW lerle çözülecek bi sorun degil maalesef bu.ilk once tp link firması bu seri cihazda bi sorun oldugunu kabul etmesi lazım ki çözüm adına bi FW geliştirilebilsin.fakat suanki durum inkar et,kullanıcı hatası de geç modundalar.

asus modemden bahsetmissiniz,aynen bende şimdi o firmanın 5ghz modem routerlerina bakıyorum.sıfırı cok pahalı oldugu icin temiz bi ikinciel asus N55u bulabilirsem anında alcam.en azında 2,4ghz deki wifi kalabalıgından 5ghz wifi sayesinde ayrılabilirsem ağımda hızlanma olur dusuncesindeyim.
    5ghz modem router tplinkte de var ama kesinlikle güvenmiyorum bakmıyorum bile.

bu arada ping sorunundan bahsetmissiniz,kısaca özet geceyim ping sorunu herzaman modemden kaynaklı olmaz.mevcut int. saglayıcınızdan kaynaklanır genelde.siz once bunu bi arastırın ping sorunun modemden olup olmadıgını tespit edin.

bunuda su sekilde yapabilirsiniz;

baslat calıstır cmd yollarını izleyerek ping 192.168.1.1 yazıp enterleyin.
    ping işlemi bitince burdaki sonucların normali 1ms ve max 3-4ms olması gerekir.
    bunu bi yapın burdaki sonuc 5ms yi gecmiyorsa bilin ki sizin ping sorunu modemden degil int servis saglayıcınızdan kaynaklıdır.yani sizin durum bizim sikayetlerimizden farklı.

bizim sorunumuz ise bu anlattıgım ping testini yaptıgımızda modem ile pc nin arasındaki ping sorunu.
    daha once SS ler le desteklemiştim,benim modeme yaptıgım ping testlerinde cıkan paket kayıpları ve gecikme sürelerindeki 3500ms-8600ms-23ms vs vs gibi abartı sonuclardı.

sizin gibi sorunun modemden mi int. saglayıcadan mı oldugunu çözemeyen arkadaslara tavsiyem;
    modeminiz şiştiginde (yavaşladıgında) hemen bu bahsettigim baslat-calıstır-cmd den ping yazıp modem ip sini (192.168.1.1) yazıp enterlerseniz ve cıkan sonucu SS alarak tp link yetkilisine mail atarsanız yada burdan paylasırsanız aşırı ping in modemde kaynaklanıp kaynaklanmadıgını daha net gösterebiliriz.

benim aldıgım SS ler ölmüş yoksa yuksek ping görmemişsiniz 5000-6000ms gibi sonuclardan ve paket kayıplarından bahsediyorum :)

YOOOK arkadaş YOOOOK bizimde canımız yandı bu tp-link ten..
    w8960n modem vardı sürekli sorun çıkarıyordu değişim yaptılar.gelen
    cihazda başka sorunlarla uğraştırmaya başladı çözüm yok.yetkililer
    şunu düşürün bunu kapatın şöyle yapın böyle yapın 2 haftadır uğraşıyoruz.
    3 yıl önce smile adslin verdiği dlink 2640u vardı yedekte, şimdi onu kullanıyorum
    canavar gibi çalışıyor

Geçende kablosuz sinyali ethernete çevirmek için wr702n aldık oda ağlattı bizi
    dünyanın ayarını yaptık hep problem hep eziyet..

işin garibi çevremde 11 tane kablosuz ağ kullanan aile var hiçbirindede tp-link
    yok.1 taneside tık demiyo arkadaş yavv

anlaşılan bu tp-link cihazların hepsi sorunlu.değişimde yapsalar onuda bunuda
    yapsalar durum değiştirmiyor.insanları uğraştırmaktan başka bir işe yaramıyor.
    çektiğiniz zulümde yanınıza kar kalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇöÇan -- 21 Ekim 2014; 13:47:35 >

• Bir hafta öncesine kadar bikaç saat sonra arabirime erişemiyorken, 3-4 gündür 10-15dk. sonra bile erişim sağlanamıyor!
    Bir firma nasıl olur da böyle ciddi bir sorunu görmezden gelir? Neden çözüm bulmaz? Daha da vahimi neden yok sayar?
    Bu arada sorun ACL ile de çözülmüyor!
    Bu modemlerden kullanıp ta sorunsuz olan varmı?
  • anlasılan tp linkteki sorunu cozemeyeceğiz konuya hakim arkadaslardam bu modeme uygun baska modem yazılımı atılabılırmı ogrenmek isterim.
  • 19 sayfalık bir konu, hepsini okuyamadım, buranın müdavimlerinde birinin tavisyesini almak istiyorum; bu tp,limk in modemini alırsam hata mı olur? yoksa almalı mıyım?
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.