Şimdi Ara

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.253
Cevap
27
Favori
327.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Britvolt.

Bu modem için 2 tane Tp-Link ANT2408CL 8dBi Indoor Omni-directional Anten sipariş verdim. Sizce 3dBi ile arasındaki gözle görülür bir fark görebilirmiyim? Birde iphone'dan yola çıktığımızda kablosuz bağlantı 1.odada full, 2. odada 2 diş, 3. odada 1 veya hiç çekmiyor. ev 130m2. Modemi holde bir yeremi yerleştiriyim sizce? Birde download hızım eskiden 650-700 deyken, uzun zamandır 500'ü göremez oldum. 450 lerde dolanıyorum. sizce neden?

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem

tp-link antenler icin cok iyi yorumlar okumadim, ama siz madem siparis ettiniz sonucu yazarsaniz sefinirim.
    download hizina gelince, modem arayuzundeki adsl durum sayfasindan hattin upload/download kac oturduguna bakip yazar misiniz?
    ayrica flashget gibi bir yazilimla bir kac koldan download yapin ve du-meter ya da net meter ile hizin ne oldugunu anlik olarak takip edin. once bir tespitinizden emin olalim sonrasinda gece gunduz surekli mi bu dusuk download hizi ona bakmak lazim. modemi resetlediginizde hiz yeniden eski haline geliyorsa spi ve firewall ozelligini kapatip tekrar deneyin. kablo ile deneyin sorun adsl hattinda mi , kablosuzda mi onu bir netlestirin.

@HeavYMortaR
    yaziciyi bir bilgisayara usb ile bagladinizsa, sag click > share demeniz yeterli, yok ben yaziciyi direct olarak bilgisayar disi bir cihaza baglayayim derseniz, bu modemde bu ozellik ( print server) mevcut degil. HP nin bir aparati vardi print server diye aratin cikar. halen uretiliyor mu emin degilim, print server ozellikli bir modem almalisiniz, ayrica almadan once mutlaka printerinizle calisip calismadigini dokumanlarindan inceleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: oasisngn

quote:

Bu modem için 2 tane Tp-Link ANT2408CL 8dBi Indoor Omni-directional Anten sipariş verdim. Sizce 3dBi ile arasındaki gözle görülür bir fark görebilirmiyim? Birde iphone'dan yola çıktığımızda kablosuz bağlantı 1.odada full, 2. odada 2 diş, 3. odada 1 veya hiç çekmiyor. ev 130m2. Modemi holde bir yeremi yerleştiriyim sizce? Birde download hızım eskiden 650-700 deyken, uzun zamandır 500'ü göremez oldum. 450 lerde dolanıyorum. sizce neden?

tp-link antenler icin cok iyi yorumlar okumadim, ama siz madem siparis ettiniz sonucu yazarsaniz sefinirim.
    download hizina gelince, modem arayuzundeki adsl durum sayfasindan hattin upload/download kac oturduguna bakip yazar misiniz?
    ayrica flashget gibi bir yazilimla bir kac koldan download yapin ve du-meter ya da net meter ile hizin ne oldugunu anlik olarak takip edin. once bir tespitinizden emin olalim sonrasinda gece gunduz surekli mi bu dusuk download hizi ona bakmak lazim. modemi resetlediginizde hiz yeniden eski haline geliyorsa spi ve firewall ozelligini kapatip tekrar deneyin. kablo ile deneyin sorun adsl hattinda mi , kablosuzda mi onu bir netlestirin.

@HeavYMortaR
    yaziciyi bir bilgisayara usb ile bagladinizsa, sag click > share demeniz yeterli, yok ben yaziciyi direct olarak bilgisayar disi bir cihaza baglayayim derseniz, bu modemde bu ozellik ( print server) mevcut degil. HP nin bir aparati vardi print server diye aratin cikar. halen uretiliyor mu emin degilim, print server ozellikli bir modem almalisiniz, ayrica almadan once mutlaka printerinizle calisip calismadigini dokumanlarindan inceleyin.

Hocam son durum bu şekilde. Flashget ile henüz indirmeyi denemedim. spi ve firewall her daim kapalı benim.

• quote:

....

hat 5 mbit oturmus ya da TT tarafindan bu sekilde set edilmis da olabilir ama 5 mbit diye bir profil oldugunu sanmiyorum. splitter kullanin, kablolari kontrol edin, eski modem ile hattin up/down kac oturdugunu tekrar kontrol edin... hattin kapasitesini sonuna kadar kullaniyorsunuz ama 8 degil 5 mbit ile sinirlisiniz.
  • quote:

quote:

....

hat 5 mbit oturmus ya da TT tarafindan bu sekilde set edilmis da olabilir ama 5 mbit diye bir profil oldugunu sanmiyorum. splitter kullanin, kablolari kontrol edin, eski modem ile hattin up/down kac oturdugunu tekrar kontrol edin... hattin kapasitesini sonuna kadar kullaniyorsunuz ama 8 degil 5 mbit ile sinirlisiniz.

Şuan eski modemi deniyorum indirme hızı 4209 kbps.. TTnet'e yüklenmenin vakti geldi.. Gece gece sinirlendim ya :) --- edit: saat 00:38 itibariyle aradım. teknik sebeplerimiz yüzünden bilgilerinize suan ulaşamıyoruz. ilerleyen saatlerde arayabilirsiniz dendi..gece uzun ttnet.. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Britvolt. -- 3 Eylül 2011; 0:39:11 >

• Modem durum değerlerini ilettiğimde sisteminiz bu kadar destekliyor diye bir cevap geldi. Yükseltme tabiki sağlanabilir ama ara ara kopmalar yaşayabilirsiniz dedi. Stabil bir şekilde çalışması içinmiş..Yükseltin dedim bakalım nolucak..
  • bu modemde SNR yi yükseltmenin bir yolu yok mudur?
  • quote:

Modem durum değerlerini ilettiğimde sisteminiz bu kadar destekliyor diye bir cevap geldi. Yükseltme tabiki sağlanabilir ama ara ara kopmalar yaşayabilirsiniz dedi. Stabil bir şekilde çalışması içinmiş..Yükseltin dedim bakalım nolucak..

Banada aynı şeyi söylemişlerdi ama ben yükseltin dedim çünkü sng margin 6 db altına düştüğünde net kopuyor 15 db değerlere bile hattınız kaldırmıyor diyorlar her 2 mb hız artışında sng margin değeri 6 db düşüyor buradan hesaplayarak hattınızın kaç mb kadar sorunsuz çalışabildiği ortaya çıkıyor zaten
    sizin hattın değeri 14 db şuan 4 mb geliyor 6 mb sabitleselerde 14-6= 8db ilede bağlantıda çok fazla sorun yaşamazsınız.

Sng margin değeri çok değişken olduğunu farkettim modeme giden kablo uzunluğu, yerden üzerine basılan bir kablodan bile gittiğinde değerler anlık çok düşme yaşıyor mümkün olduğunca kısa kablo ve duvardan sabitleyerek götürün ayrıca eletrik kablolarına yakınlığı bile etkiliyor bunların hepsini tek tek deneyerek tecrübe etmiş bulunmaktayım hatta modeme giden kabloyu ethernet kablosundan kendim yaptım ucuna rj11 çaktım :) şuan ortalama sng margin değerim 10 ile 14 arasında değişiyor ve 8 mb sorunsuz kullanıyorum .

• Arkadaşlar bu modemde DSL Path mode bulan var mı ?
  • arkadaşlar bende aynı modemden kullanıyorum ttnet ile bir sorum olacak bu wirelless arasıra 7-8 saaat hatta bazen 1 gün oldugu bile oldu:) bazende 4-5 dk bi kopuyor çekimde felan sorun yok laptopu hiç yerini değiştirmiyorum arada kopup geri geliyor

bende fireware versionuna baktım aceba güncel versiyonu var mı diye suanki versiyonu:"FwVer:3.11.2.175_TC3086 HwVer:T14.F7_6.0"

bu en güncel versiyonu mu birde burda yazanları yaptım kanal olarak 4 e ayarladım 20 mhz e dusurdum ama hala kopmalar oluyor nedenini hatta daha iyisi çözümünü söyleyebilecek var mı? :D:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clawhammer50 -- 9 Eylül 2011; 20:17:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: clawhammer50

arkadaşlar bende aynı modemden kullanıyorum ttnet ile bir sorum olacak bu wirelless arasıra 7-8 saaat hatta bazen 1 gün oldugu bile oldu:) bazende 4-5 dk bi kopuyor çekimde felan sorun yok laptopu hiç yerini değiştirmiyorum arada kopup geri geliyor

bende fireware versionuna baktım aceba güncel versiyonu var mı diye suanki versiyonu:"FwVer:3.11.2.175_TC3086 HwVer:T14.F7_6.0"

bu en güncel versiyonu mu birde burda yazanları yaptım kanal olarak 4 e ayarladım 20 mhz e dusurdum ama hala kopmalar oluyor nedenini hatta daha iyisi çözümünü söyleyebilecek var mı? :D:D

sorun oldugunda
    - modemin isiklarinda bir degisiklik oluyor mu?
    - baska bir laptop,cep telefonu, pc varsa onu da networke baglayip sorun sirasinda diger alette bir sorun oluyor mu kontrol ederek sorun laptopta mi yoksa modemde mi once bunu belirlemeniz lazim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: clawhammer50

arkadaşlar bende aynı modemden kullanıyorum ttnet ile bir sorum olacak bu wirelless arasıra 7-8 saaat hatta bazen 1 gün oldugu bile oldu:) bazende 4-5 dk bi kopuyor çekimde felan sorun yok laptopu hiç yerini değiştirmiyorum arada kopup geri geliyor

sorun oldugunda
    - modemin isiklarinda bir degisiklik oluyor mu?
    - baska bir laptop,cep telefonu, pc varsa onu da networke baglayip sorun sirasinda diger alette bir sorun oluyor mu kontrol ederek sorun laptopta mi yoksa modemde mi once bunu belirlemeniz lazim.

evet bır de bilgisayar bağlı lan dan. yok ışıklar da sönme felan olmuyor, internet cok kopuyor wireless de ama lan dan bağlı bilgisayar da kopmuyor. Burdakilerin hepsi yaptım biraz düzeldi artık 6-7 saat kopmadığı oluyor :) ara sırada 30 dk bi kopuyor yani gelişme var ama hala tam bi çözüm yok:S

• üstad torrent kullanmak için port açmak şart mı ve port açmanın faydası nedir? teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abdoo

üstad torrent kullanmak için port açmak şart mı ve port açmanın faydası nedir? teşekkürler

benden habersiz olarak upnp nin random bir port acmasini istemiyorum. nat bir nevi firewallik da yapiyor aslinda modem arkasindaki cihazlar istekte bulunmadikca disaridan birisi baglanmamasini garanti ediyor upnp nin kapali olmasi. icerideki pclerden disari cikislari zaten ara sira kontrol ediyorum ya da outpost free firewall ile limitliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nesbar

quote:

Modem durum değerlerini ilettiğimde sisteminiz bu kadar destekliyor diye bir cevap geldi. Yükseltme tabiki sağlanabilir ama ara ara kopmalar yaşayabilirsiniz dedi. Stabil bir şekilde çalışması içinmiş..Yükseltin dedim bakalım nolucak..

Banada aynı şeyi söylemişlerdi ama ben yükseltin dedim çünkü sng margin 6 db altına düştüğünde net kopuyor 15 db değerlere bile hattınız kaldırmıyor diyorlar her 2 mb hız artışında sng margin değeri 6 db düşüyor buradan hesaplayarak hattınızın kaç mb kadar sorunsuz çalışabildiği ortaya çıkıyor zaten
    sizin hattın değeri 14 db şuan 4 mb geliyor 6 mb sabitleselerde 14-6= 8db ilede bağlantıda çok fazla sorun yaşamazsınız.

Sng margin değeri çok değişken olduğunu farkettim modeme giden kablo uzunluğu, yerden üzerine basılan bir kablodan bile gittiğinde değerler anlık çok düşme yaşıyor mümkün olduğunca kısa kablo ve duvardan sabitleyerek götürün ayrıca eletrik kablolarına yakınlığı bile etkiliyor bunların hepsini tek tek deneyerek tecrübe etmiş bulunmaktayım hatta modeme giden kabloyu ethernet kablosundan kendim yaptım ucuna rj11 çaktım :) şuan ortalama sng margin değerim 10 ile 14 arasında değişiyor ve 8 mb sorunsuz kullanıyorum .

Arayıp konusmakta bitiyor iş zaten bu durumlarda. Yaklaşık 2 dakka telde bekledim. Hız testi yaparmısın şuan dendi. 3 ten 7,5 mb'ye çıktı.

• uzaktan nmt cihaza bağlantı için 21 nolu portu ve 9091 nolu part açmam gerekiyor bu portları ayrı ayrı mı açmam lazım yoksa 21 nolu port ftp olduğu için sadece 9091 nolu portu açıp yandaki kutucuktan ftp yi seçmem yeterli mi? teşekkürler
  • ayrıca modemle ilgili bir sorunum var internet bir kaç dakika boşta kalınca bağlantı kesiliyor sanırım modem beklemeye alıyor bunun haricinde download yaparken kopma hiç yok
    daha önce aynı sorunu yaşayan arkadaşlar vardı modem ayarları ile ilgii bir durum mudur? Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüseyni -- 14 Eylül 2011; 15:05:30 >
  • Resimde işretlediğim daima bağlı kal seçeneğini kontrol edin 24 saat açık wirelless olarak kullanıyorum net kopması gibi bir sorun hiç yaşamadım .

quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

ayrıca modemle ilgili bir sorunum var internet bir kaç dakika boşta kalınca bağlantı kesiliyor sanırım modem beklemeye alıyor bunun haricinde download yaparken kopma hiç yok
    daha önce aynı sorunu yaşayan arkadaşlar vardı modem ayarları ile ilgii bir durum mudur? Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nesbar -- 15 Eylül 2011; 13:31:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nesbar

Resimde işretlediğim daima bağlı kal seçeneğini kontrol edin 24 saat açık wirelless olarak kullanıyorum net kopması gibi bir sorun hiç yaşamadım .

quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

ayrıca modemle ilgili bir sorunum var internet bir kaç dakika boşta kalınca bağlantı kesiliyor sanırım modem beklemeye alıyor bunun haricinde download yaparken kopma hiç yok

teşekkür ederim şuan işyerindeyim link engellendiği için göremiyorum fotoyu akşam bakacağım ayrıca ben wireless dan bağlanmıyorum kablo ile bağlanıyorum

• kontrol ettim her zaman açık seçili
  • Merhabalar,ben geçenlerde td-w8961nd aldım,üründen memnun kaldım,antenlerini biraz zayıf buldum,o yüzden kendi antenlerini çıkarıp yerine iki tane tl-ant2408c aldım,bunlarda memnun etmedi :),ve tl-ant2415d siparişi verdim,sizden öğrenmek istediğim elimdeki ürünlerden max performans alabilmem için ne yapabilirim,ilave alabileceğim aparatlar da varmı.15dbi anten geldiğinde onun yanına birde bullet2hp booster almayı düşünüyorum,sizce ne kadar yardımcı olur.asıl amacam kablosuz ağı 200m gibi bir alan içinde yaymak,arada havuz var etrafında da 3katlı 3bina mevcut.
    İlginiz için teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.