Şimdi Ara

TP-LINK TD-W8901G (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
613
Cevap
3
Favori
260.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ürünü aldım. Kurdum bir kaç ayar ve sonrasında access point olarak kullanabildim.
  • 54 mps aktarımı var yani 1024 hızı olan internet düşmüyor değil mi :D bilgisizim bu konuda
  • quote:

Orjinalden alıntı: bariss93

54 mps aktarımı var yani 1024 hızı olan internet düşmüyor değil mi :D bilgisizim bu konuda

Sen 1 Mbps lik kısmı kullanıyorsun 53 boşta Olurda ilerde 100 Mbit bağlantıya geçersen yetersiz gelir

Bende bu modemi düşünüyorum ama bakalım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AurorAbeam

quote:

54 mps aktarımı var yani 1024 hızı olan internet düşmüyor değil mi :D bilgisizim bu konuda

Sen 1 Mbps lik kısmı kullanıyorsun 53 boşta Olurda ilerde 100 Mbit bağlantıya geçersen yetersiz gelir

Arkadaş sizinle biraz eğlenmiş, galiba...

1024, 2048 kbps (kilobit/saniye) gibi hızlar TTNet ve diğer Servis Sağlayıcıların size tahsis ettiği "teorik" veri indirme hızlarıdır. 54, 108, 125 mbps (megabit/saniye) gibi belirtilen hızlar ise kablosuz modeminizin (veya erişim noktasının) yani "kablosuz vericilerin" antenleri ile bilgisayarınızdaki kablosuz alıcı devresi arasındaki TEORİK veri aktarım (alışveriş) hızlarıdır. Pratikte bunun %40-50'sine erişilmektedir. Bu veri aktarım (alışveriş) hızı kablolu bağlantı olması halinde teoride de pratikde de 100 mbps mertebesindedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mafaky -- 25 Mayıs 2009; 9:23:26 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mafaky

quote:

Orjinalden alıntı: AurorAbeam

quote:

Arkadaş sizinle biraz eğlenmiş, galiba...

1024, 2048 kbps (kilobit/saniye) gibi hızlar TTNet ve diğer Servis Sağlayıcıların size tahsis ettiği "teorik" veri indirme hızlarıdır. 54, 108, 125 mbps (megabit/saniye) gibi belirtilen hızlar ise kablosuz modeminizin (veya erişim noktasının) yani "kablosuz vericilerin" antenleri ile bilgisayarınızdaki kablosuz alıcı devresi arasındaki TEORİK veri aktarım (alışveriş) hızlarıdır. Pratikte bunun %40-50'sine erişilmektedir. Bu veri aktarım (alışveriş) hızı kablolu bağlantı olması halinde teoride de pratikde de 100 mbps mertebesindedir.

Eğlenmek derken dalga geçiyormuşum gibi ima etmişsiniz. Demek ki böyle anlaşıldım. Bu şekilde anlaşıldığım için özür dilerim. Ben kimseyle dalga geçmek istemem.
    Ayrıca ayrıntılı bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim.

• yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum ancak sorunumu malesef hala çözebilmiş değilim. Kablosuz olarak sorunsuz ( arada bir düşmek dışında) kullanıyoum modemi fakat modemim kapanıp tekrar açıldığında (elektrik kesintisi veya modemin açma kapatma düğmesi (reset değil çünkü on/off yazıyor) notebook'um modemimin ağına giremiyor, gereksinimler eşleşmemektedir türü bir uyarı beliriyor. Ancak bu ayarları hızlı başlat vs notebookumda tekrarladıktan sonra girebiliyorum. Bu süreçte de yani açılıp kapandıktan sonra ağım şifre korumasız gözüküyo (resetlemekten bahsetmiyorum sadece kapatılıp tekrar açılınca)... lütfen yardımcı olun!...
  • Arkadaşlar,

TD-W8901G modemlerde port açma işleminiwww.portacmak.com sitesine ekledim yararlanabilirsiniz.

Meret ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meret -- 27 Aralık 2009; 1:15:29 >
  • aynı sorunu yaşıyorum şu anda kablosuz da kullanamayacaksam neden yeni modem aldım ki ben? :S
    bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim sinirden makinayı kırmak üzereyim!

quote:

Orjinalden alıntı: mto

quote:

Orjinalden alıntı: gokhan383

arkadaşlar TD-W8901G aldım ama kurulumunu gerçekleştiremiyorum. Kablolu bağlanabiliyorum ama kablosuz bağlanamayorum. Yardım ederseniz sevinirim. Yoksa iade etmeyi düşünüyorum

Zar zor kablolu ile bağlantısını yapabildim. Fakat, kablosuz bağlantıyı ne yaptımsa olmadı 2 tane pc de denedim sinyal var şifreyide kabul ediyor bağlandı yazıyor ama internet sayfasını açamıyor. ne yapmak lazım acaba bu dönemde satılan cihazlarda üretim hatasımı vardır nedir. Kablosuz bölümünde sorun yaşamadan kullanan arkadaşlar kablosuz bölüm ayarlarını resimli olarak buya yazabilirlermi mümkünse olmazsa iade etmeyi düşünüyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: jpsarter

aynı sorunu yaşıyorum şu anda kablosuz da kullanamayacaksam neden yeni modem aldım ki ben? :S

quote:

quote:

arkadaşlar TD-W8901G aldım ama kurulumunu gerçekleştiremiyorum. Kablolu bağlanabiliyorum ama kablosuz bağlanamayorum. Yardım ederseniz sevinirim. Yoksa iade etmeyi düşünüyorum

Zar zor kablolu ile bağlantısını yapabildim. Fakat, kablosuz bağlantıyı ne yaptımsa olmadı 2 tane pc de denedim sinyal var şifreyide kabul ediyor bağlandı yazıyor ama internet sayfasını açamıyor. ne yapmak lazım acaba bu dönemde satılan cihazlarda üretim hatasımı vardır nedir. Kablosuz bölümünde sorun yaşamadan kullanan arkadaşlar kablosuz bölüm ayarlarını resimli olarak buya yazabilirlermi mümkünse olmazsa iade etmeyi düşünüyorum.

Arkadaşım size pm attım kolay gelsin.

• Bana da bu pm'i atar mısınız lütfen?

Wireless ayarlarımı ben de yapamadım, TPLink modemim var benim de.
    Normal kurulumda sorun yaşamadım ama wireless ayarlarımı bir türlü oturtamıyorum.
  • quote:

quote:

aynı sorunu yaşıyorum şu anda kablosuz da kullanamayacaksam neden yeni modem aldım ki ben? :S

quote:

quote:

Bir de alıntılayarak yazayım, belki PM ile haberdar olursunuz.

Ben PM atamıyorum, sanırım yeni üye olduğum için.

• Arkadaşlar arka sayfada kalmış konu, lütfen bir bilen yardım etsin kardeşim internete bağlanamıyor vallahi suikaste kurban gideceğim yardımınız lazım.
  • ya ben bu modemi aldım 198. bilmem kaçtan admin admin ok.
    sonra aynen resimdeki gibi yaptım tüm ayarlrı ama bir türlü bağlanamadım. fikri olan var mı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: peacewolfus

ya ben bu modemi aldım 198. bilmem kaçtan admin admin ok.
    sonra aynen resimdeki gibi yaptım tüm ayarlrı ama bir türlü bağlanamadım. fikri olan var mı acaba?

Ttnet abonesiyseniz, 444 0 375 arayıp 5 i tuşlayarak yardım alabilirsiniz. Eğer kurulumu doğru yapmışsanız muhtemelen hat kaynaklıdır. Adsl ve internet sinyaliniz var mı ? Bu numarayı arayarak bire bir yardım alabilirsiniz. Yeni abone olduysanız ve yeni abonede sinyal kaynaklı bir sorun olmayacağını düşünüyorsanız yanılırsınız. Burası Türkiye alt yapi ve işçilik berbat unutmayın

Modemi ben de öneririm. Kuruyoruz tek şikayet almadık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARIŞA ÖZLEM -- 11 Temmuz 2009; 18:24:45 >
  • Model olarak aşağıdaki üç modelin birbirinden farkını bilenler yazabilir mi acaba?

W8901
    W8910
    W8101

Dış görünüşte bir fark yok çünkü.
  • arkadaşlar aynı sorun bendede var banada bi yardım ederseniz çok ama çok sevinirim dün geceden beri uğraşıyorum ne yaptımsa kablosuz bağlanamadım kablolu sorunsuz giriyorum ama kablolu bağlandığımda internet yok sadece yerel ağ diyo ne yapacağım bilemiyorum offfff
    quote:

Orijinalden alıntı: mto

quote:

quote:

quote:

• Arkadaşlar ben de bir yakınıma alıp kurdum bu modemden. Şu anda internete bağlanabiliyorum. Fakat modemin üzerindeki power ve adsl ışığı sürekli yanıyor ama system ve wlan ışığı yanıp sönüyor. Modemi şu anda sorunsuzca kullananlar acaba söyleyebilir mi onlarda bu ışıklar nasıl?
  • LED Explanation:
    Name Status Indication
    Off No Power
    Power
    On Power on
    Off No data transmitting or receiving on WAN port
    System
    Quick Flash There is data transmitting or receiving on WAN port
    Slow flash Connection to telecom network is abnormal
    ADSL Quick flash Connecting to the telecom network
    On Connection to telecom network is OK
    Off The Wireless function is disabled
    WLAN Slow flash The Wireless function is enabled
    Quick flash Sending or receiving data over wireless network
    Off There is no device linked to the corresponding port
    LAN(1-4) On Connected to a device through the corresponding port
    Flashing Sending or receiving data over corresponding port

• TD-W8901G ve TD-W8901GB için firmware güncellemesi ile hataları düzeliyor diye duymuştum deneyen var mı?
    13.01.2009 tarihli türkçe (firmware) yaması çıkmış:http://www.tp-link.com/support/download.asp?a=1&m=TD-W8901G
  • quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

LED Explanation:
    Name Status Indication
    Off No Power
    Power
    On Power on
    Off No data transmitting or receiving on WAN port
    System
    Quick Flash There is data transmitting or receiving on WAN port
    Slow flash Connection to telecom network is abnormal
    ADSL Quick flash Connecting to the telecom network
    On Connection to telecom network is OK
    Off The Wireless function is disabled
    WLAN Slow flash The Wireless function is enabled
    Quick flash Sending or receiving data over wireless network
    Off There is no device linked to the corresponding port
    LAN(1-4) On Connected to a device through the corresponding port
    Flashing Sending or receiving data over corresponding port

Teşekkürler. Ama burdaki açıklamalara göre system ışığı slow şeklinde yanıp sönüyordu ama rahatlıkla gezebiliyordum nette.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.