Şimdi Ara

Toyota'da Gizli Özellikleri Biliyor musunuz? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
9
Favori
316.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: esmerce

Evet. Eski kasalarda bu donanımlar var mı bilmiyorum.

imzamdaki aracımdada war
  • sağdaki odo butonuna basıp kontağı çeviriseniz (oil reset time)diye bir zaman sıfırlama mevcut

bunun aynısını sol daki butondan yaparsanız %100-%120 arasında tek basamaklı değiştirlen bi ayar menusu mevcut

Bunun ne olduğunu bilen varmı ?
  • Toyota marka araçlar özellikle 2003 sonrası için söylüyorum; Toyotalarda klima, haleflerine göre en az yakıt sarfiyatına neden olmaktadır.
  • :)
    Arkadaşlar 5-6 dk gayri-ihtiyari verdigim bir süreydi. Esasında test etmedim, araca arkadaşlar binsin diye açıp geri ofise bikaç şey almaya dönmüştüm. Geri geldiğimde araca binemediklerini söylediler. Ben de hani laf açılmışken sizlerle paylaşayım diye yazdım bunu. Kilitlendiğinde ben zaten içeride olduğumdan, geldiğimde 5-10 dk geçmişti. Süre olarak sizinki doğrudur. Yarın bende bakarım bi.
    :)
    Olay bundan ibaret.

quote:

Orjinalden alıntı: GAYRI

quote:

Orjinalden alıntı: Öner

quote:

Orjinalden alıntı: birtasarimci
    Aracı uzaktan kumanda ile açtıktan sonra 5-6 dakika içinde kapıları açmazsanız (araç yanlışlıkla açıldı kabul ederek) otomatik geri kilitleniyor. İnce bir detay güzellik...

5-6 dakika mı?
    Sen ne yaptın yaaa?
    bizdeki borada bu süre 30 saniye idi.

kapıları açık unutsan 5-6 dakikada hırsız arabayı 10 km öteye götürür be.
    Bence iyuice bir bak 5-6 dakika olmamalı.

5-6 dakika olur mu birader.
    Kullanım klavuzunda bu süreyi kişiselleştirebiliyorsun... İster 15 sn istersen 30 sn istersen 45 sn. fabrika ayarı sanırım 30 sn.

• bi arkadaş diğer başlıkta sormuş ama burda tekrarlamakta fayda var. anahtarsız radyo çalışıyor mu?
    örneğin radyoda birşey dinliyorsunuz arabada da başkaları var. 5-10dk inmeniz gerekti anahtarı üzerinde bırakmak güvenli değil.
  • Peki sesi tekrardan açabiliyormuyuz?
    Yani aynı şeyleri yapınca B-off yazısını B-on yapabiliyormuyuz? test eden varmı?

quote:

Orjinalden alıntı: gcinoglu

evet sonunda su emniyet kemeri sesinden kurtuldum bu bilgiyi paylasan herkese tesekkurler
    cunku 1-2 dakikalık yollar için emniyet kemeri takmak hosuma gitmiyordu ,birde arabanın içi soguk oldugu zamanlar montu cıkaramıyorum ve emniyet kemerinide mont üstümdeyken takmaya kalktıgımda bunalıyordum.
    Sonucta uzun mesafede her zaman takıyorum hatta sehir icindede ama cok kısa mesafelerde takmak istemiyordum.
    Birde yukarıda anlatıldıgı bicimiyle biraz karısık ,burada acık ve net anlatılmıs buyrun:

- yolcu ön koltuğuna oturun (kapılar kapalı emniyet kemerleri boşta)
    - kontağı gösterge ışıkları yanıncaya kadar çevirip (teybin açık olma kademesi) getirip 3 sn bekleyin(1001 1002 1003 şeklinde sayabilirsiniz)
    - 3 saniye sonra tekrar kontağı kapayın
    -tekrar kontagı odo sayacının oldugu 2.kademeye kadar(toplam km nin gözüktüğü yer) açın
    - toplam km nin gözüktüğü ODO sayacının ışığı görünür görünmez düğmeye 12 saniye basılı tutun
    - 12 sn sonra odo sayacındaki elinizi bırakmadan sürücü emniyet kemerini takın; Ekranda B-on yazısı çıkacak___tekrar basılınca b-off olacak
    ve işlem tamam...Her iki taraftada ses yok...
    (alıntıdır)

• 2-3 defa denedim..bir türlü olmadı..

quote:

Orjinalden alıntı: meridyen6

Peki sesi tekrardan açabiliyormuyuz?
    Yani aynı şeyleri yapınca B-off yazısını B-on yapabiliyormuyuz? test eden varmı?

quote:

evet sonunda su emniyet kemeri sesinden kurtuldum bu bilgiyi paylasan herkese tesekkurler
    cunku 1-2 dakikalık yollar için emniyet kemeri takmak hosuma gitmiyordu ,birde arabanın içi soguk oldugu zamanlar montu cıkaramıyorum ve emniyet kemerinide mont üstümdeyken takmaya kalktıgımda bunalıyordum.
    Sonucta uzun mesafede her zaman takıyorum hatta sehir icindede ama cok kısa mesafelerde takmak istemiyordum.
    Birde yukarıda anlatıldıgı bicimiyle biraz karısık ,burada acık ve net anlatılmıs buyrun:

- kontağı gösterge ışıkları yanıncaya kadar çevirip (teybin açık olma kademesi) getirip 3 sn bekleyin(1001 1002 1003 şeklinde sayabilirsiniz)
    -tekrar kontagı odo sayacının oldugu 2.kademeye kadar(toplam km nin gözüktüğü yer) açın
    - toplam km nin gözüktüğü ODO sayacının ışığı görünür görünmez düğmeye 12 saniye basılı tutun
    - 12 sn sonra odo sayacındaki elinizi bırakmadan sürücü emniyet kemerini takın; Ekranda B-on yazısı çıkacak___tekrar basılınca b-off olacak
    (alıntıdır)

• KM saatinde odo kısmında %70 ile %130 arası değişken ayarlanabilir menu
    bunun anlamını bilen varmı?

Toyota'da Gizli Özellikleri Biliyor musunuz?
  • bak bunu ilk defa senden gördüm ..belki bilen ark.lar wardır..bekleyelim..
  • bu rakmlar normalde menude yok farklı bi şekilde bastıgınız zaman cıkıyor ama amacı nedır acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: isatil

2-3 defa denedim..bir türlü olmadı..

quote:

Orjinalden alıntı: meridyen6

Peki sesi tekrardan açabiliyormuyuz?

quote:

(alıntıdır)

sesli ikazı iptal etmek bu şekilde..hatta ilk söylenen kontak açıp kapatma işlemini de yapmanıza gerek yok..ikinci işlemi atlayabilirsiniz..aynı işlemi tekrarlayıp düğmeye basarsanız b-on pozisyonuna döner..yanlız sinyal kapalıyken gösterge tablosundaki kemer lambasına ek olarak yolcu koltuğuna birisi oturursa ön konsoldaki airbag-off göstergesi sürekli yanıp söner..bence sesten daha rahatsız edici bir durum..

• quote:

Orjinalden alıntı: scoutm

KM saatinde odo kısmında %70 ile %130 arası değişken ayarlanabilir menu
    bunun anlamını bilen varmı?

Toyota'da Gizli Özellikleri Biliyor musunuz?

optitron gösterge parlaklık(transparecy) ayarı olabilir mi acaba?
  • @scoutm;

Böyle bir ibareyi ilk kez bu resimde görüyorum?

@türbülans;

Sanırım aydınlatma seviyesinde % işareti çıkmıyor,net hatırlayamadım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

@scoutm;

Böyle bir ibareyi ilk kez bu resimde görüyorum?

@türbülans;

Sanırım aydınlatma seviyesinde % işareti çıkmıyor,net hatırlayamadım..

aydınlatmada kademeli kareler cıkıyor
  • avensis için olanı varmı bunlar avensistede çalışırmı motor sesine göre ses yükselmesi
  • EMNİYET KEMR İKAZ SESİ 5 DK SONRA KENDİLİĞİNDEN SUSAR
    KİMSE BİLMEZ BUNU
  • Ben de biliyorum. Çünkü sabredip denemiştim. Yalnız ses işkencesi inanılmaz oluyor.
    Ve arkadaşın dediği gibi avensisle ilgili olan yok mu?
    Mesela tavanda kırmızı led varmış 2 ay sonra farkettim.
    Bir de ledin oluğu yerde iki tane küçük ızgara gibi bir şey o ne? (Ön okum lambalarının olduğu yerde)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nahli

Ben de biliyorum. Çünkü sabredip denemiştim. Yalnız ses işkencesi inanılmaz oluyor.
    Ve arkadaşın dediği gibi avensisle ilgili olan yok mu?
    Mesela tavanda kırmızı led varmış 2 ay sonra farkettim.
    Bir de ledin oluğu yerde iki tane küçük ızgara gibi bir şey o ne? (Ön okum lambalarının olduğu yerde)

Selam,

Sanırım onlar garaj kumandası gibi aparatların araca sabitlenerek takılabilmesi için ayrılmış bölmeler.
  • Arabaya kemer takmadan 5 dk dan fazla binen herkez bunu bilir
    quote:

Orjinalden alıntı: FUATİZİM

EMNİYET KEMR İKAZ SESİ 5 DK SONRA KENDİLİĞİNDEN SUSAR
    KİMSE BİLMEZ BUNU
  • 5 dakika değil 2 dakika öttükten sonra susar. Eski kasa Corolla'm da böyleydi...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.