Şimdi Ara

Toyota'da Gizli Özellikleri Biliyor musunuz? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
9
Favori
316.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: yeknet

burada konu emniyet kemeri tak sesini 1-2 dk dinleyip kesmek değil hiç ses çıkmamasını sağlamak. Prosedürü bi kenara kaydetmiştim anlatılanlar genelde doğru ancak adım adım uygulama yapmazsanız yemiyor. Sürücü tarafı değil yolcu koltuğuna oturmak gerek kontak anahtarının konumları ve km sıfırlama düğmesine basma süresinin önemi büyük.

quote:

Arabanın kullanıcı ktiabında yazıyor.... Servis çalışanları bu kitabı hiç okumamışlar anlaşılan..

kitabı baştan sona okudum ben, yazmıyor. İddianız doğruysa kaçıncı sayfada olduğunu da söyleyin de gözden kaçırdığımı kabul edeyim.

Ek olarak yeni bir özellik keşfettim. Arka koltuk emniyet kemeri tokaları birbirine uyumlu değil. üstüste duran 2 kilitten üsttekine yan koltuğun kemeri kilitlenmiyor.

Bu yeni bir özellik sayılmaz.Benim 98 efsane kasadada aynı özellik vardı.

• 99 model Corollamda anahtar kontakta takılı ve marştan bir önceki pozisyonda,aracı orjinal toyota alarmının kumandası ile kilitledim ve bir daha kapılar açılmadı,yol yardımı gelip arka kelebek camını kırarak arabaya girebildi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: iakalinli

99 model Corollamda anahtar kontakta takılı ve marştan bir önceki pozisyonda,aracı orjinal toyota alarmının kumandası ile kilitledim ve bir daha kapılar açılmadı,yol yardımı gelip arka kelebek camını kırarak arabaya girebildi.

e sen içerde değilmiydin
  • quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

quote:

99 model Corollamda anahtar kontakta takılı ve marştan bir önceki pozisyonda,aracı orjinal toyota alarmının kumandası ile kilitledim ve bir daha kapılar açılmadı,yol yardımı gelip arka kelebek camını kırarak arabaya girebildi.

e sen içerde değilmiydin

• quote:

Orjinalden alıntı: gcinoglu

ben pek anlamadım şimdi
    ön yan koltuk yolcu tarafımı oluyor?
    eger yolcu tarafıysa debriyaja basmadan motoru nasıl calıstırcaz?

debriyaja basarak motor çalıştarmak ne demek ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: g5

quote:

ben pek anlamadım şimdi

sizi bilmem yaris basmazsan hatta sonuna kadar basmazsan calismiyor bostada olsa vites
  • quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

quote:

e sen içerde değilmiydin

Şehir dışındayım,telefon şarj edicem ama sadece araba şarzı yanımda , o yüzden anahtar takılı ve kontak açık bıraktım,kapıyı da uzaktan kumada ile kilitledim evden de ara ara bakıyordum ki arabayı çalmasınlar diye, fakat daha sonra ben giremedim içeri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 30 Ocak 2008; 21:22:53 >

• Şöyle oluyor ,debriyaja basıyorsun ve kontagı ceviriyorsun ,eger basmassan motor calısmıyor :)
    hatta yaris sahibi arkadasın dediği gibi sonuna kadar basmassan yine çalısmıyor :)
    quote:

Orjinalden alıntı: g5

quote:

ben pek anlamadım şimdi

• evet sonunda su emniyet kemeri sesinden kurtuldum bu bilgiyi paylasan herkese tesekkurler
    cunku 1-2 dakikalık yollar için emniyet kemeri takmak hosuma gitmiyordu ,birde arabanın içi soguk oldugu zamanlar montu cıkaramıyorum ve emniyet kemerinide mont üstümdeyken takmaya kalktıgımda bunalıyordum.
    Sonucta uzun mesafede her zaman takıyorum hatta sehir icindede ama cok kısa mesafelerde takmak istemiyordum.
    Birde yukarıda anlatıldıgı bicimiyle biraz karısık ,burada acık ve net anlatılmıs buyrun:

- yolcu ön koltuğuna oturun (kapılar kapalı emniyet kemerleri boşta)
    - kontağı gösterge ışıkları yanıncaya kadar çevirip (teybin açık olma kademesi) getirip 3 sn bekleyin(1001 1002 1003 şeklinde sayabilirsiniz)
    - 3 saniye sonra tekrar kontağı kapayın
    -tekrar kontagı odo sayacının oldugu 2.kademeye kadar(toplam km nin gözüktüğü yer) açın
    - toplam km nin gözüktüğü ODO sayacının ışığı görünür görünmez düğmeye 12 saniye basılı tutun
    - 12 sn sonra odo sayacındaki elinizi bırakmadan sürücü emniyet kemerini takın; Ekranda B-on yazısı çıkacak___tekrar basılınca b-off olacak
    ve işlem tamam...Her iki taraftada ses yok...
    (alıntıdır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gcinoglu -- 31 Ocak 2008; 0:57:02 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Öner

quote:

Orjinalden alıntı: birtasarimci
    Aracı uzaktan kumanda ile açtıktan sonra 5-6 dakika içinde kapıları açmazsanız (araç yanlışlıkla açıldı kabul ederek) otomatik geri kilitleniyor. İnce bir detay güzellik...

5-6 dakika mı?
    Sen ne yaptın yaaa?
    bizdeki borada bu süre 30 saniye idi.

kapıları açık unutsan 5-6 dakikada hırsız arabayı 10 km öteye götürür be.
    Bence iyuice bir bak 5-6 dakika olmamalı.

5-6 dakika olur mu birader.
    Kullanım klavuzunda bu süreyi kişiselleştirebiliyorsun... İster 15 sn istersen 30 sn istersen 45 sn. fabrika ayarı sanırım 30 sn.

• konuyu iyice değiştirmiş ve aracın emniyet kemeri sesini nasıl değiştirebiliriz yapmışsınız. Neyse bende yazıyım bi özellik

yolda sürat arttıkça müzik sesini aracın hızına göre orantılayarak sesi otomatik olarak düşürüyo.durur halde dinlediginiz ses ornegin 34 de falan size ses yüksek gibi geliyorsa 120 den sorna falan sesi kısıyor ve size 15-20 volume deki gibi bir sesle dinliyorsunuz
  • yeni corolladaki otomatik yağmur sensörünün otomatik mantığını tam olarak anlamış değilim.

aynı şekilde

müzik sistemi nasıl hıza duyarlı hale getiriliyor bilen varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 31 Ocak 2008; 15:23:25 >
  • acumen hocam müzik sisteminde bass treble bal-fad ayarı yapılan sağ taraftaki tuş var ona basıyoruz. taa ki avls (tam emin değilim yazılısının boyle oldugundan ama en son gelen ayar) gelen kadar. orada 3 tane secenek var off- low- high diye. high yada low a alırsan otomatik ses ayarlamayı acmıs olursun. mesela motor sesinden dolayı (yuksek devirde) muziğin sesini fazla acabiliyoruz ve bir kırmızı ısıkta durdugumuzda araba rolantide calısıyor ve ses fazla oluyor haliyle. bu sistem sayesinde arabanın devri dustugunde yada durdugunda müzik otomatik olarak kısılıyor hızlandıkca ses artmaya baslıyor. Cok guzel bir ayrıntı aslında
  • Otomatik silecek olayını bende pek cozemedim sadece dikiz aynasının hemen orada bir sensor var. Denemedim ama mesela alt tarafa bi su gelme calısmayacakmı bu sensor???
    birde silecekler için tavsiyem soguk havalarda silecekleri otomatik konumundan bırakmayın. özellikle kar vb yagdıgında sabahları araca bindiginizde aracı calıstırır calıstırmaz silecekler otomatik olarak calısıyor.(camdaki eriyen kar suyu veya buz yuzunden) Boyle oluncada silecekler genelde buz tuttukları için lastikleri bozuluyor. Bunun için dikkat etmenizi tavsiye ederim
  • kucukkuray

teşekkürler.
  • Acu men sorduğun sistem kucukkuray ın dediği gibi ama adı sanırım ASL idi.

Diğer araçlardada artık hıza duyarlı ses sistemi olsada Corolla da ki sistemin farkı hız arttıkca sadece sesi değil yol gürültüsü yüzünden hissedilemeyen bas ve tizleride arttırıyor olması,teorik olarak çok mantıklı ancak standart arka hoparlörler baslı parçalarda zaten yetersiz ve ASL açıkken bas sesler artınca sesi hemen bozuyor.
    Önerim ASL yi "high" da kullanmaman ve fader ları F2 ta da F3 yapman.

Yağmur sensörü ise sanırım camdaki sensörlü alana düşen yağmur damlacıklarının miktarı ile aracın hızı arasında doğru orantı kuararak çalışıyor.
  • arkadasım bu anlattıgınız özellik yeni kasa içinmi ?
  • Evet. Eski kasalarda bu donanımlar var mı bilmiyorum.
  • evet scoutm yeni corollanın elegant modelleri için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukkuray -- 31 Ocak 2008; 22:54:39 >
  • teşekkür ederim bu anlattıgınız bi önceki kasada bi arkadasım yapmıstı optitron göstergeli modellerde oluyormus
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.