Şimdi Ara

Toyota Corolla VVTI LPG

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
18.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR TOYOTA COROLLA LPG İLE NASIL VERİM VERİR VE NE KADAR YAKIT YAKAR DAHA ÖNCESİNDE UZAK YOLA 1,6 BENZİNLİ OTOMATİK COROLLA İLE GİTMİŞTİM TAM BİR YAKIT CANAVARI ORTALAMA UZUN YOLDA 9-10 LİTRE YAKTI ÇEKİŞİ DE PEK İYİ DEĞİLDİ AMA DÜZ VİTESLİLER İÇİN ÇOK İYİ DENİLDİĞİNİ DUYDUM TABİ TOYOTA KALİTESİ VE SAĞLAMLIĞI DA CABASI

PEKİ LPG İLE YAKIT TÜKETİMİ NE OLUR (YENİ KASA) ?

2004 - 2005 FİYATI NEDİR ?

LPG VERİMİ YANİ ÇEKİŞİ NE KADAR ETKİLER ?

BÜRÜN İLGİLENEN ARKADAŞLARIN CEVAPLARINI BEKLİYORUM.

• KARDEŞ TAKTIRACAKSAN SIRALI SİSTEMDEN VAZGEÇME?
  • kardeş ben lpg yi en iyisinden taktırıp az yakıt ile çok fazla yol yapmayı planlıyorum ama ne kadar yakıt yakar bu konuda kimse bana bir bilgi hala hazır veremedi!!

quote:

Orjinalden alıntı: seyyah memleketim

KARDEŞ TAKTIRACAKSAN SIRALI SİSTEMDEN VAZGEÇME?
  • arkadaşım ben 2 hafta önce sıralı sistem taktırdım aracı alalı1 ay oldu 2004 corolla sedan sol.daha önce şehir içi tüketimi otralama 8,5-9 lt idi ki 240 ykr yakıyodu.ilk depoyu tamamı şehir içi gezdikten sonra fulledim 32 ytl aldı 204 km. buda 155 ykr.uzun yoldada basmak yaydıyla ve 30 km si şehir içi kullanarak 104 km 14,80ytl. 142 ykr.tüketim 2-3 depo sonra biraz daha düşer diye söylendi uzun yolda ortalama 110-120 ykr tüketir deniliyo(sakin kullanım).performans ta yada çekişte herhangi bir kayıp yok en azından ben hissetmedim.motor sesi falan yok.şu ana kadar çok iyi anlıycan.
  • 2003 toyota corolla 1.4 sedan brc sıralı sistem devamlı şehir içi 0.125 ytl
  • 2004-2005 modeller,24 den başlar,27 e kadar çıkar...kanımca sol model almaya gerek olmadığı için,belki iyi bir aracı pazarlıkla 23 e kapatabilirsin...
  • Peki arkadaşlar klima olayı nasıl oluyor lpg'den sonra bir problem çıkıyormu

Bana kalırsa arşivleri karıştırdımda lpg yi kötüleyen arkadaşlar, medya ve petrol patronlarının yalan haberlerinde kalıp atıp tutmuşlar
  • ARKADAŞLAR YOK MU BİLGİSİ OLAN KİMSE
  • ÇOK DETAYLI BİMİYORUM AMA BİLENLERDEN DUYDUĞUMA GÖRE ,,TOYOTA COROLLA LPG NİN EN İYİ UYUM SAĞLADIĞI YABANCI ARAÇMIŞ..
  • Taktıracaksan Kesinlike BRC taktır. Türkiye distribütörü 2A mühendislik

quote:

Orjinalden alıntı: Halim7889

ARKADAŞLAR TOYOTA COROLLA LPG İLE NASIL VERİM VERİR VE NE KADAR YAKIT YAKAR DAHA ÖNCESİNDE UZAK YOLA 1,6 BENZİNLİ OTOMATİK COROLLA İLE GİTMİŞTİM TAM BİR YAKIT CANAVARI ORTALAMA UZUN YOLDA 9-10 LİTRE YAKTI ÇEKİŞİ DE PEK İYİ DEĞİLDİ AMA DÜZ VİTESLİLER İÇİN ÇOK İYİ DENİLDİĞİNİ DUYDUM TABİ TOYOTA KALİTESİ VE SAĞLAMLIĞI DA CABASI

PEKİ LPG İLE YAKIT TÜKETİMİ NE OLUR (YENİ KASA) ?

2004 - 2005 FİYATI NEDİR ?

LPG VERİMİ YANİ ÇEKİŞİ NE KADAR ETKİLER ?

BÜRÜN İLGİLENEN ARKADAŞLARIN CEVAPLARINI BEKLİYORUM.

• Evet bir çok kişi BRC veya VOLTRAN diyor

Peki bunun maliyeti ne kadar olru tahmini bir fikriniz var mı?

ve ruhsat işlemleri ?

ve sizce hangi araba

2003 - 2006 MODEL ARASI 1,6 EN AN AZ 100 HP

FIAT BRAVA SX
    TOYOTA VVT-I
    HONDA CIVIC
    RENAULT MEGANE

VE TAVSİYE ARAÇLARINIZ HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ?
  • Ben de 2001 model corolla aldım ve taktırmak istedim. Sıralı Sistem 1500 ytl. Ruhsatla 2000 ytl yi buluyor yani. Hesapladım ve taktırınca en az 15-20000 km yapmak gerekli. Bu km yi ben 2 yılda yapıyorum. Aracı ne zaman satacağım belli değil.
    Bir de motora gerçekten zararı var. Şimdilik vazgeçtim. Sakin kullanınca zaten yakıt normal bence.
  • 300 peşin 150*10ay toplam 1800+200 muayene ve brokrasi yani toplam 2000 ytl brc sıralı sistem ancak yetkili servisinde sanayide herkes bayiyim diyor ve 1400 ytl bile takanlar önemli olan burada işçiliktir ts belgeli olmalı montajı iyi olmalıdır onu ben çok araştırdım brc veya tartarini derim ben satış sonrası desteği yüzünden brc tercih ettim 2a mühendislik biraz daha istikrarlı tavsiye ederim bir arkadaş dışarda yaktırdı eksik parça takmışlar ancak 1 yıl sonra anladık kaza yapınca ozmanda işişten geçti ayrıca ürün 2 yıl garantlii yedek parça ve servis
  • PEŞİN NE KADAR
  • 1800 yani peşin fiyatına taksit kampanyası
  • Pahalı gibi 1,800 lira peki takılma işlemi ne kadar sürüyor ruhsata işlenmesi falan hepsi ne kadar zaman alır?
  • Arkadaşlar 10000 km de taktım şuanda 31500 kmde arabam (imzamdaki) ben toyota fabrikasında çalışıyorum ve kaç tana arkadaşımda (aynı araba) LPG var belli değil bendeki sistem OMVL sıralı 210kmye kadar çıktım dahasına korktum. yakıtıda uzun yol sakin kullanım(90-100km) 0,095YKR normal bir şehir içi trafikte ise 0,15YKR hiç durma hemen taktır derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: massai

ÇOK DETAYLI BİMİYORUM AMA BİLENLERDEN DUYDUĞUMA GÖRE ,,TOYOTA COROLLA LPG NİN EN İYİ UYUM SAĞLADIĞI YABANCI ARAÇMIŞ..

Toyota takılmasına neden izin vermiyor ? Kitabında yazıyor...Ben taktıracaktım garanti biter diye vazgeçtim....
  • Bende garantimi yakarak taktım ama şuanda 20000 km yaptık buda sistemi çoktan amoti ettiğimi ve kar'a geçtiğimi gösterir. Neden bayii izin vermiyor dersen sonuçta aracın üzerinde bir değişiklik yapmışsın zarar verebilir diyor. Ama asıl neden bu değil garantide çıkartarak ilerde motorun kol bile çıkartsa(ki LPG ile alakası yoksa bile) pişkin pişkin abiya LPG takmışsın kusura bakmayın cepten ödeyeceksiniz diyecekler. Tek nedeni bu
  • ZATEN BENİM BİLDİĞİM KADARI İLE HİÇ BİR MARKA İZİN VERMİYOR
    AMA BÜTÜN DÜNYA KULLANIYOR, ZARARLI BİR ŞEY OLSA ÇEVREYİ VE İNSANLARI TEHDİT
    EDEN BİR UNSUR OLSA KANUNEN YASAKA OLMAZMIYDI BÜTÜN DÜNYADA?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.