Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (687. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.220.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 685686687688689
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar balata sesi bendede vardi serviste degistirmeyi bile dusundum ama birkac arkadas beklememi soylemisti sabir dedim ve simdi en ufak ses yok emin olun zamanla gececek basit bi tavsiye jantlarin icine petrole gidislerde basincli su tutturun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün beyaz bir corollada ön tamponun alt kısımındaki ızgaralarda krom gördüm ve çok yakışmıştı. Biraz araştırdım ancak böyle bir uygulama göremedim. Var mıdır bir fikri olan? Yani metre işi krom alıp yapmak çok iyi durmayabilir gibi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Arkadaşlar bugün beyaz bir corollada ön tamponun alt kısımındaki ızgaralarda krom gördüm ve çok yakışmıştı. Biraz araştırdım ancak böyle bir uygulama göremedim. Var mıdır bir fikri olan? Yani metre işi krom alıp yapmak çok iyi durmayabilir gibi geliyor.

Aliexpessde hazır var, kendinden yapışganlı.

• mustik61 kullanıcısına yanıt
    Tamponun altındaki kısım değil, plakalığın hemen altındaki ızgaradan bahsediyorum. Varsa link alabilir miyim? Bu ürün değil dediğim yani.

http://www.aliexpress.com/item/high-quality-ABS-chrome-for-Toyota-Corolla-2014-1pcs-front-rear-bumper-cover-trim-not-fit/2043910355.html
  • quote:

Tamponun altındaki kısım değil, plakalığın hemen altındaki ızgaradan bahsediyorum. Varsa link alabilir miyim? Bu ürün değil dediğim yani.

http://www.aliexpress.com/item/high-quality-ABS-chrome-for-Toyota-Corolla-2014-1pcs-front-rear-bumper-cover-trim-not-fit/2043910355.html

Tamam aynı yerden bahsediyorum, alttaki beyaz boyalı yer ile plakalığın olduğu şeridin arasındaki Kalan ızgaralara krom kaplama aliexpressde var. Ama linki yarın verebilirim cepten bulması zor şindi.

Edit: buldum linki ama cep uygulamasından kopyalanmıyor yarın atarım. 80dolar istiyor babasına satsın 10 m parlak şerid alsam ben daha iyisini yaparım. Bir özelliği yok

edit2: işte linkhttp://tr.aliexpress.com/item/Free-shipping-2014-toyota-corolla-High-quality-stainless-steel-Front-Grille-Around-Trim-Racing-Grills-Trim/32251515261.html?recommendVersion=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustik61 -- 9 Mart 2015; 8:31:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

Tamam aynı yerden bahsediyorum, alttaki beyaz boyalı yer ile plakalığın olduğu şeridin arasındaki Kalan ızgaralara krom kaplama aliexpressde var. Ama linki yarın verebilirim cepten bulması zor şindi.

Edit: buldum linki ama cep uygulamasından kopyalanmıyor yarın atarım. 80dolar istiyor babasına satsın 10 m parlak şerid alsam ben daha iyisini yaparım. Bir özelliği yok

Ben o led stopları kafaya koydum hocam.Satışı kapanmış galiba önce kromlar sonra o led stoplar sonra ön farları komple beyaz ampul sonra tv li navigasyonlu ön kameralı teyp.Sonra bel destekli koltuk bulabilirsem bel destekli koltuk yaptırcam.
    Kaputa ve bagaja hidrolik fantezim var onları da yaparsam uhdem kalmayacak.
    Ha bir de Hisar oto araç altına ses izolasyonu yapmaya başlamış onu yaptırıp garantiyi uzatıp 5 sene binmeyi düşünüyorum artık çünkü avensis in içi çok sade geldi otomatik versiyonda 1.6 dizele 2018 den önce gözükmüyor o zamana kadar corolla ile devam diye düşünmeye başladım.Tabi avensis çok cazip gelirse canlı canlı gördüğümde zannetmiyorum ama fikrim değişirse ne yaparım bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecz_mel -- 8 Mart 2015; 22:53:41 >

• Arkadaşlar herkese meraba. Bugün park halindeyken biri aracıma vurdu. Ön tampon göçtü içeriye doğru. Daha önce hiç kaza yaşamamıştım. Yaşayanlardan tecrübelerini alabilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MiD_NiGhT

Arkadaşlar herkese meraba. Bugün park halindeyken biri aracıma vurdu. Ön tampon göçtü içeriye doğru. Daha önce hiç kaza yaşamamıştım. Yaşayanlardan tecrübelerini alabilirmiyim?

Geçmiş olsun hocam, inşallah pek birşey olmamıştır. Kasko varmıy dı?. Karşı taraf öder heralde.
    Yırtılma felan var mı?
    Keşke foto atsaydınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azad_van -- 8 Mart 2015; 23:49:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azad_van

quote:

Arkadaşlar herkese meraba. Bugün park halindeyken biri aracıma vurdu. Ön tampon göçtü içeriye doğru. Daha önce hiç kaza yaşamamıştım. Yaşayanlardan tecrübelerini alabilirmiyim?

Geçmiş olsun hocam, inşallah pek birşey olmamıştır. Kasko varmıy dı?. Karşı taraf öder heralde.
    Yırtılma felan var mı?
    Keşke foto atsaydınız.

Yarın atarım hocam teşekkür ederim iyi temennilerin için. Pek anlaşılır değil arabanın kirinden ve tabi karşı tarafın sigorta evraklarını aldım o karşılayacak masrafları. Yarın servise gidicem bakalım neymiş bu işlerin masrafları sizlerle paylaşırım. İyi geceler.

• ecz_mel E kullanıcısına yanıt
    Kapanmışsa başka ilan buluruz abi, yarın bakar sana link atarım.ön farlariçinde led çıkmış onudabideğerlendir.Araba gelir geçer mühim olan huzur, saygılar hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustik61 -- 9 Mart 2015; 5:09:35 >
  • quote:

quote:

quote:

Yırtılma felan var mı?
    Keşke foto atsaydınız.

Yarın atarım hocam teşekkür ederim iyi temennilerin için. Pek anlaşılır değil arabanın kirinden ve tabi karşı tarafın sigorta evraklarını aldım o karşılayacak masrafları. Yarın servise gidicem bakalım neymiş bu işlerin masrafları sizlerle paylaşırım. İyi geceler.

Siz doğru yere doğru şekilde park etmişken gelip vurduysa ,size hiçbir masraf çıkmaz, ikame araç ister 1hafta onunla gezersiniz en fazla. Ama servis ne derse buyrun yapın demeyin, siz tampon diye girersiniz onlar, köşesi yamulmuş der çamurlukları, kaputu boyar çıkar nasılsa fatura sigortaya çıkacak.

• 20bin bakımı için samsun derindere 565 tl aldı. hangi servise yaptırdınız?
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    +1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkartal55 -- 9 Mart 2015; 9:13:46 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yırtılma felan var mı?
    Keşke foto atsaydınız.

Siz doğru yere doğru şekilde park etmişken gelip vurduysa ,size hiçbir masraf çıkmaz, ikame araç ister 1hafta onunla gezersiniz en fazla. Ama servis ne derse buyrun yapın demeyin, siz tampon diye girersiniz onlar, köşesi yamulmuş der çamurlukları, kaputu boyar çıkar nasılsa fatura sigortaya çıkacak.

Bu uyarınız için teşekkürler. Birazdans ervise gidicem bu konuda uyanık davranmaya özen göstericem. Çok şükür ki tanıdıklarımız ahpaplarımız var onlardan rica edicem. E tabi birde sizler varsınız. Fikirleriniz için teşekkür ederim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yırtılma felan var mı?
    Keşke foto atsaydınız.

mustik61 kardeşimizin yazdıklarının aynısı başıma geldi. tampon diye girdik far çatlamıştı, panjur yamulmuştu dediler ve değiştirmişlerdi. şimdi hasar kaydı 2500 görünüyor:(
    kasko bedeli de 2,500e fırladı. araştırarak tekrar kaskoyu 1150ye yaptırdım.

• Arabanızı temizlerken yıkarken nelere dikkat ediyorsunuz. Eski bir fircayla yikadim hafif bir yerde çizik oldu. :(

• uzun yolda 100km/h altına düşmeden 13 derece sıcaklıkta 5.6 ortalama ile bandırma-bursa yolunu gittim.Dönüş bursa şehir içi 15-20 km dahil ve 110 km/h ortalaması ile 5,9. Ve üstelik araç daha 1000km'ye gelmedi.Tüketiminiz kullanım tarzınızla alakalı biraz da.... Bulunduğum yerde trafikte hiç görmediysem 1 düzine corolla görmüşümdür AMA şimdiye kadar hiç mazda 3 görmedim.Bu tabiki mazdanın kötü olduğunu göstermez! Hemen her ilde toyota servisi vardır ama mazda ??? Öncelikle her iki araçta da mutlaka test sürüşü yapmalısın. Ayrıca corolla cvt şanzımanı da denemeni tavsiye ederim.
  • ecz_mel E kullanıcısına yanıt
    http://tr.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Tail-Lamp-for-toyota-Corolla-2014-LED-Tail-Light-rear-trunk-lamp-cover-rear/32273123119.html

bana siyah gibi geldi abi, renk problem olmas sanırım, fiyat çok uygun diğerlerine göre bide via ems ile gönderiyor. 2 hafta sürmez gelmesi.

buda ön far ama ucuzu varmı araştırmadım daha ,altis corollayla aynı araç diye biliyorum ama sormak lazım ,uyarmı uymazmı
    http://tr.aliexpress.com/item/Free-shipping-by-EMS-good-quality-headlight-for-toyota-corolla-altis-2014-front-light-headlight/32261376152.html

ilk resimdeki araba mormu banamı öyle geliyor,
    http://tr.aliexpress.com/item/Free-ship-TaiWan-LongDing-2014-TOYOTA-Corolla-headlight-with-Bi-xenon-projector-lens-HIDBulb-3000-12000K/32227629954.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustik61 -- 9 Mart 2015; 11:08:24 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ayigucu

Arkadaşlar bana aracın süspansiyonu hakkında bilgi verebilir misiniz? Özellikle arka koltukta oturanlar için sarsıntı düzeyi nasıldır? Özel bir durum nedeniyle sormaktayım. Teşekkürler.

Hiç arka koltuğa geçmedim aracımda ,hanımın bir rahatsızlık söylediğinide duymadım aksine çok memnun. Fiorinodan corollaya geçtiğimiz içindir belkide. Viraj da hiç savurmadığını söyleyebilirm sadece. Rahatsızlık varsa bizzat rahatsız olacak kişiyi götürün aracı istediğiniz kadar istediğiniz yerde test edin. Toyota bayileri test aracının kmsini kaydetmez doğuş gibi. Ben alıcı bile olmadan, almıcamıda üstüne basa başa söyledim, fethiye turu attım corollayla. Fethiye batıda satış temsilcisi kız ilk dönerden döndürmüştü test sürüşünde, bidaha uğramadım oraya.

toyota bayisine gittiğim zaman auris için satış temsilcisi gelmişti.Yok kimlik fotokopisi, yok ehliyet, şu belgeyi imzala....vs HİÇBİRŞEY SORMADILAR.Sadece isminiz neydi deyip kayıt altına aldılar. Yaklaşık 5 km kullandım.İndim Daha sonra corollayı inceledim.Bir de corolla ile test sürüşü yapayım dedim.Satış temsilcisi abi test aracının anahtarı üstünde bin kullan, keyfine bak dedi Adamların ayıp olmasın dedim aynı güzegahta 5 km kullandım geldim.... Aracıma takasta iyi fiyat verdikleri için fazla pazarlık yapmadık hiç hediye de vermediniz dedim seramik boya koruma hediye ettiler . Yani insan gibi, müşteri gibi davrandılar.bazı firmalar gibi beğenmezsen alma, durumları hiç olmadı ya da sene sonu geldi(kasım başında) sipariş almıyoruz demediler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

quote:

Hocam doğru simdi gitmiyor cekmiyor diyenlere bende bir miktar katılıyorum yüksek hizlarda ara hizlanmalari iyi değil iyide arkadas 1'33 bu motor daha nolcaktiki. Yokusta kalkmiyor olayı zaten hakkaten islak odunluk olay ben severek kulkaniyorum zaten hiz yapmayıda seven biri degikim olmadimda asla.ayrica siz hiz yapmak isterseniz ben otobanda 180 i cok defa gordum...

valla ben 5 yetişkin+klima açık kalkış denemeleri yaptım ikl iki viteste 5500 devir görüncü gayet de güzel hızlanıyor milletin hepsi v8 kullanıyor mübaretkler 1.33 çekmiyor. bundan 200 sene önce 100 bg turbosuz kamyonlarla yük çekiyorlardı hem de tonajlı ne çekmemesi

Aynen aynen tabi. Ama yakın zamanda toyotanın bu motorları değiştirmesi gerek bence. ben şahsen bunun borcunu bitirince ki kasanın makyaj yemesini bulur, bunun 1.6 otomatik şanzımanına geçmeyi planlıyorum herhalde o zamana kadar 100 milyar olacak bu gidişe arabalar.... ara sıra passatı görüp iç geçirmiyorda değilim hani biliyosunuz bu yıl yılın arabası seçildi passat. O paralar verilirmi orası değişir o paraları verinceye kadar ben soluğu borusanda alırım gibime geliyor.

Fiyatlar ve dolar kuru böyle devam ederse dediğiniz gibi corolla otomatik 100 milyarı bulur AMA passatta 150'yi çoooook rahat geçer.MÜBAREK otomatik dsg için 13bin tl'den fazla para istiyorlar

• 
Sayfa: önceki 685686687688689
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.