Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (689. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
35.062
Cevap
334
Favori
2.234.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 687688689690691
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Toyota COROLLA aracımıza dvd oynatıcı, geri görüş kamerası ve navigasyon eklenebilen multimedia var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: esatgelmedi

quote:

Orijinalden alıntı: aransayes

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drzafer80

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CANBABA72

3 OCAK 2015 TE ACELE EDİP 2014 ADVENS m\M aldım.72000 verdiler arabayı.İyi mi aldım kötü mü aldım bilmiyorum

Hayırlı olsun. Karşılaştırma yapabilmeniz açısından aldığım fiyatı paylaşayım.
    1.5 ay önce 2015 1.4 d-4d advance mm toyota protect+ön arka park sensörü 74500 tl ye aldım.

Hayırlı olsun. kazasız belasız sürüşler dilerim. ön arka park sensörü aynı premiumdaki gibi orjinal mi oldu. memnunmusunuz. Ben de taktırmayı istiyorum.

Allah razı olsun. Premiumdaki nasıl bilmiyorum. Bende Park asistanı olmadığı için Tampon köşelerinde sensör yok. İçeride ise camın önünde küçük bir ekran var. Görüntü kaliteli ve hassas ölçüm yapıyor Ancak geri görüş kamerası olduğu için buna pek bakmıyorum. Sistem hıza duyarlı belli bir hızın üstüne çıkınca otomatik kapanıyor durmaya yakın tekrar açılıyor. Düğmeden de açıp kapatmak ta mümkün. Aslında Sadece öne istiyordum ama olmuyormuş. Toyota protect ile birlikte 500 tl ye gelince ucuz geldi taktırdım. Kaliteli bir sistem olduğu belli ben memnunum. Tek sıkıntı yağmurlu havada bazen kendiliğinden ötmesi.

Premiumda göstergelerin olduğu yerde yol bilgisayarında park sensörleri aktif oluyor. Araba bir cisme yaklaştığında ortalama tüketim yazısı kayboluyor. Ve arabaya cisim hangi yönden yaklaşmışsa araba şekli üzerinden gösteriyor. Ayrıca yaklaşma durumuna göre sesli uyarı veriyor. Aracımı daha yeni teslim aldım. Daha 30 saat oldu diyebilirim :). Daha öncede burada bahsedilen cam ışıklarının ve torpido ışıkları yok. Bence en azından torpidoda ışık olmalıydı. Kol dayama ve torpidoda kullanılan plastik biraz kalitesiz gibi. Bende kısa farlar yandığındada göstergede simgesini gösteriyor. Şu an için arabadan çok memnunum. Bunu söylemek için tabi çok erken. Ama yolda gidişi ve konforu beni çok memnun etti açıkçası.

Far uyarısı göstergenin neresinde yanıyor. Alttaki benim aracın göstergesi ve far yanınca işaret çıkmıyor.
    TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

Hocam bu da premium aracın göstergesi. Premium a ışık göstergesi koymuşlar. Ayrıca cam düğmelerine sadece auto yazana ışık koymuşlar.
    TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADATOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bazen keşke biraz daha paraya kıyıp premium alsaydım diyorum advence la yetiniyoruz şimdilik
  • quote:

Orijinalden alıntı: inspector-e

quote:

Orijinalden alıntı: muhlisgöktaş

quote:

quote:

Ankarada, bakım detaylarını atarsanız neden bu kadar yüksek olduğunu anlayibiliriz belki. Yağı kendiai alıp, bir kaç tane opsiyon işlemi çıkarıp 250 liraya yaptıranlar bile var

Yağı neden götüreceksiniz ki? Orjinal Toyota yağları litresi yaklaşık 26 tl. Yağ olarak da 5-30 kullanıyorlar

Castrolun 5-30 yağının 4 litresi 72 lira

Hocam,
    Tabi ki dediğiniz gibi yağ dışarıda daha ucuz... litrede 8-10 TL kar edersin. Yani bir yağ değiştirmede 30-40 TL'lik bir karın olur.
    Ayrıca yağ filtresi de serviste 20 TL diye biliyorum. Dışarıda 10 TL'ye bulursun.
    Olaya 2 açıdan bakmak gerekir.
    Birincisi, 420 TL'lik (10.000 bakımı) bir servis bakımında, 30 TL kar edeceğim diye bakmayı herkes düşünmez.
    İkincisi, Servis (garanti süresince) nasıl dışarıdan parça kabul etmiyorsa, yağ kabul etmeme hakkı da vardır.
    Çoğu zaman servis, zaten 30-40 TL indirim yapıyor. Dışarıdan yağ getirirsen o indirimi yapmayabilir.

Ama sonuçta bunların hepsi tercih meselesi. İnsan nasıl mutlu oluyorsa öyle yapmalı.
    Selamlar.

Diyarbakır servisi dışarıdan yağı kabul etmedi misal. Hangi ilde yaşıyorsanız yağı almadan önce yağı dışarıdan götürüp götüremeyeceğinizi sorun bence.

• quote:

quote:

Ankarada, bakım detaylarını atarsanız neden bu kadar yüksek olduğunu anlayibiliriz belki. Yağı kendiai alıp, bir kaç tane opsiyon işlemi çıkarıp 250 liraya yaptıranlar bile var

Yağı neden götüreceksiniz ki? Orjinal Toyota yağları litresi yaklaşık 26 tl. Yağ olarak da 5-30 kullanıyorlar

yağı kendiniz götürürseniz 30-40tl fiyat düşer bir de enjektör temizleyici diye würth ürünü koyuyorlar ona da 50 tl civarı yazılır, polen filtresi değişmesin derseniz oradan da tahminim 80tl??? civarı fiyat düşer. Yani ortalama 150-200 tl bir azalma söz konusu olabilir AMA eksik işlem ile.....Yalnız şunu da unutmamak lazım bazı servisler bu dediklerimizi yapmayan devamlı müşterilerine işçilik vs indirimi yapabiliyor...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drzafer80

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CANBABA72

3 OCAK 2015 TE ACELE EDİP 2014 ADVENS m\M aldım.72000 verdiler arabayı.İyi mi aldım kötü mü aldım bilmiyorum

Hayırlı olsun. Karşılaştırma yapabilmeniz açısından aldığım fiyatı paylaşayım.
    1.5 ay önce 2015 1.4 d-4d advance mm toyota protect+ön arka park sensörü 74500 tl ye aldım.

Hayırlı olsun. kazasız belasız sürüşler dilerim. ön arka park sensörü aynı premiumdaki gibi orjinal mi oldu. memnunmusunuz. Ben de taktırmayı istiyorum.

Allah razı olsun. Premiumdaki nasıl bilmiyorum. Bende Park asistanı olmadığı için Tampon köşelerinde sensör yok. İçeride ise camın önünde küçük bir ekran var. Görüntü kaliteli ve hassas ölçüm yapıyor Ancak geri görüş kamerası olduğu için buna pek bakmıyorum. Sistem hıza duyarlı belli bir hızın üstüne çıkınca otomatik kapanıyor durmaya yakın tekrar açılıyor. Düğmeden de açıp kapatmak ta mümkün. Aslında Sadece öne istiyordum ama olmuyormuş. Toyota protect ile birlikte 500 tl ye gelince ucuz geldi taktırdım. Kaliteli bir sistem olduğu belli ben memnunum. Tek sıkıntı yağmurlu havada bazen kendiliğinden ötmesi.

Premiumda göstergelerin olduğu yerde yol bilgisayarında park sensörleri aktif oluyor. Araba bir cisme yaklaştığında ortalama tüketim yazısı kayboluyor. Ve arabaya cisim hangi yönden yaklaşmışsa araba şekli üzerinden gösteriyor. Ayrıca yaklaşma durumuna göre sesli uyarı veriyor. Aracımı daha yeni teslim aldım. Daha 30 saat oldu diyebilirim :). Daha öncede burada bahsedilen cam ışıklarının ve torpido ışıkları yok. Bence en azından torpidoda ışık olmalıydı. Kol dayama ve torpidoda kullanılan plastik biraz kalitesiz gibi. Bende kısa farlar yandığındada göstergede simgesini gösteriyor. Şu an için arabadan çok memnunum. Bunu söylemek için tabi çok erken. Ama yolda gidişi ve konforu beni çok memnun etti açıkçası.

Far uyarısı göstergenin neresinde yanıyor. Alttaki benim aracın göstergesi ve far yanınca işaret çıkmıyor.
    TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

Hocam bu da premium aracın göstergesi. Premium a ışık göstergesi koymuşlar. Ayrıca cam düğmelerine sadece auto yazana ışık koymuşlar.
    TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADATOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

Cevap için teşekkürler. Premium un göstergesi daha şıkmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: mercilless

arkadaşlar tekrardan selam,

konsolda yolcu koltugunun sol diz hizasında bulunan yolcu hava yastıgının on off oldugunu gosteren panelde bir kilit ikaz göstergesi bulunmakta. bu ne zaman aktif hale geliyor ?
    içeriden kapılar kitlendğinde ışığın yanması gerekiyor mu?

Hocam o işaret bildiğim kadarı ile immobilizer ile ilgili bir işaret. anahtar kontaktan çıkınca devreye girmesi gerekir!
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım ben de çanakkale den örnek vereyim ama önce vw maceramı anlatayım. 2014 kasım ayı başında bursa vw'e arkadaşlar ile gittik giriş askeri birlik gibi 2 güvenlik bir bayan görevli araç plakası almalar ne için geldiniz diye sorguya çekilme faslı sonrası içeriye girebildik arkadaşın aracını servise bıraktıktan sonra ben yeni araç arayışında olduğum için özellikle jettaya bakmak istedim aracı inceledik ve genel olarak beğendik ama ilginçtir hiçbir aracın başında satış temsilcisi yoktu insanlar araçları kendileri inceliyordu....Beğenince bir satış temsilcisi bulup bilgi alalım dedik.Etraf ana baba günü gibi kalabalık her aracın başında 2-3 kişi varken BOŞ BOŞ oturan bir satış temsilcisi gördük ve bilgi almak için adamın yanına gittik gayet kısa bir diyalog ile araç fiyatı 60900 tl VE JETTA İÇİN SİPARİŞ ALMIYORUZ????? Çanakkale toyota servisinde kapıda daha girişte hemen bir görevli geldi hoşgeldiniz dedi ve ne için geldiğimizi sordu.Araç bakmaya geldik deyince hemen bir satış temsilcisi geldi eski aracımı 2 senedir servise götürmediğim halde oooo volkan abi hoşgeldiniz dedi masaya buyur etti.Çay-kahve ikramından bıktım .Önce aurise baktık ve test sürüşü yaptık ben araç ile ilgili bilgi alırken eşim corollaya bakıyordu beğenmiş yanıma geldi söyledi beraber inceledik aracı beğendik bir de corolla ile test sürüşü yapalım dedik.Volkan abi anahtar test aracının üstünde kullan keyfine bak dedi.Araç için bizim eski ile takas ve kısa bir pazarlık seramik boya koruma hediye, aksesuarlarda bir miktar indirim ile aracımızı aldım.Teslim alırken de aracı iyice inceledim ve bilgi aldım.Biraz erken gelseydiniz öğlen yemeği yerdik dediler.Aracı teslim aldım ve çıktım.Şimdiye kadar gittiğim hiçbir serviste de toyota da gördüğüm saygı ve ilgiyi görmedim....

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan2324

Arkadaşım ben de çanakkale den örnek vereyim ama önce vw maceramı anlatayım. 2014 kasım ayı başında bursa vw'e arkadaşlar ile gittik giriş askeri birlik gibi 2 güvenlik bir bayan görevli araç plakası almalar ne için geldiniz diye sorguya çekilme faslı sonrası içeriye girebildik arkadaşın aracını servise bıraktıktan sonra ben yeni araç arayışında olduğum için özellikle jettaya bakmak istedim aracı inceledik ve genel olarak beğendik ama ilginçtir hiçbir aracın başında satış temsilcisi yoktu insanlar araçları kendileri inceliyordu....Beğenince bir satış temsilcisi bulup bilgi alalım dedik.Etraf ana baba günü gibi kalabalık her aracın başında 2-3 kişi varken BOŞ BOŞ oturan bir satış temsilcisi gördük ve bilgi almak için adamın yanına gittik gayet kısa bir diyalog ile araç fiyatı 60900 tl VE JETTA İÇİN SİPARİŞ ALMIYORUZ????? Çanakkale toyota servisinde kapıda daha girişte hemen bir görevli geldi hoşgeldiniz dedi ve ne için geldiğimizi sordu.Araç bakmaya geldik deyince hemen bir satış temsilcisi geldi eski aracımı 2 senedir servise götürmediğim halde oooo volkan abi hoşgeldiniz dedi masaya buyur etti.Çay-kahve ikramından bıktım .Önce aurise baktık ve test sürüşü yaptık ben araç ile ilgili bilgi alırken eşim corollaya bakıyordu beğenmiş yanıma geldi söyledi beraber inceledik aracı beğendik bir de corolla ile test sürüşü yapalım dedik.Volkan abi anahtar test aracının üstünde kullan keyfine bak dedi.Araç için bizim eski ile takas ve kısa bir pazarlık seramik boya koruma hediye, aksesuarlarda bir miktar indirim ile aracımızı aldım.Teslim alırken de aracı iyice inceledim ve bilgi aldım.Biraz erken gelseydiniz öğlen yemeği yerdik dediler.Aracı teslim aldım ve çıktım.Şimdiye kadar gittiğim hiçbir serviste de toyota da gördüğüm saygı ve ilgiyi görmedim....

+1500
    Benim versoya hisar 45 verdi
    vw 38.

Noldu vw iki yılda bir araba sıfırlayan müşteriden oldu.
    Benim versoyuda ankaradan bir avukata 47.5 a sattılar.
    Afyon vw bayisi kendini beğenmişlikte Türkiye derecesi yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mercilless

arkadaşlar tekrardan selam,

konsolda yolcu koltugunun sol diz hizasında bulunan yolcu hava yastıgının on off oldugunu gosteren panelde bir kilit ikaz göstergesi bulunmakta. bu ne zaman aktif hale geliyor ?
    içeriden kapılar kitlendğinde ışığın yanması gerekiyor mu?

ön yolcu hava yastığının açık olduğu uyarı ışığı, ön yolcu koltuğuna çocuk oturtmamanız için konulmuş, yani ön yolcu hava yastığı açıkken oraya küçük çocuk oturtursanız kaza anında ALLAH GÖSTERMESİN çocuğu öldürebilrsin diyor onun için önyolcu hava yastığı açık uyarısı koymuşlar iptal etmek istersen torpidonun kapıyla birleştiği yerde kapama anahtarı var.
  • quote:

Katılıyorum. Kocaeli kaya arabayı aldığım zaman yoğundu. almaya niyetli olduğumu söylemediğim halde satış temsilcileri dolu olduğu için bizzat mağaza müdürü gelip ilgilendi. 1000 bakımında Adapazarı sandıkçılar da da aynı ilgiyi gördüm bayi ve servis ilgisi anlamında Toyota bir numara. bir de aracın sağından solundan çalmamış olsa...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Castrolun 5-30 yağının 4 litresi 72 lira

Hocam,
    Tabi ki dediğiniz gibi yağ dışarıda daha ucuz... litrede 8-10 TL kar edersin. Yani bir yağ değiştirmede 30-40 TL'lik bir karın olur.
    Ayrıca yağ filtresi de serviste 20 TL diye biliyorum. Dışarıda 10 TL'ye bulursun.
    Olaya 2 açıdan bakmak gerekir.
    Birincisi, 420 TL'lik (10.000 bakımı) bir servis bakımında, 30 TL kar edeceğim diye bakmayı herkes düşünmez.
    İkincisi, Servis (garanti süresince) nasıl dışarıdan parça kabul etmiyorsa, yağ kabul etmeme hakkı da vardır.
    Çoğu zaman servis, zaten 30-40 TL indirim yapıyor. Dışarıdan yağ getirirsen o indirimi yapmayabilir.

Ama sonuçta bunların hepsi tercih meselesi. İnsan nasıl mutlu oluyorsa öyle yapmalı.
    Selamlar.

Acikcasi ilk defa bi aracimizin bakimini yetkili serviste yaptirdigimiz icin olaya pek hakim degilim ama disardan yag alimina birsey demiyorlar. Orjinal toyota parcasi haricinde parca kabul etmiyorlar, zaten disarda orjinal toyota parcasi bulmak imkansiz(bu durum tum markalar icin gecerli). Ben 250 kusur lira fiyati forumda da taninan umutsirvan'dan almistim, ona sorarsaniz detaylari verir diye dusunuyorum. Her halukarda bakim ucreti pahali maalesef, bakim araligi cok kisa oldugu icin insanin canini acitiyor.

• volkan2324 V kullanıcısına yanıt
    Japon kültürü farkı bu :) Avrupalılar gibi değiller anlayış olarak. Bir de araba alırken ben özellikle hafta içi gezdim showroomları. Hafta sonu gezerseniz sizinle zor ilgileniyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet Öz -- 10 Mart 2015; 12:42:38 >
  • ARKADAŞLAR 2015 OCAK AYINDA ALMIŞ OLDUĞUM TOYOTA COROLLA ARACIMA ÇELİK JANT ALDIĞIM İÇİN (ARACIN ÜZERİNDE SADECE 1 SAAT KALDI,BAYİİDEN ALIP AYNI GÜN DİREK JANT ALDIĞIM YERE GÖTÜRÜP YENİ JANTLARI TAKTIRDIM)
    FAZLA OLAN 4 ADET ORJİNAL DEMİR SAC JANTLARI VE 4 ADET ORJİNAL JANT KAPAKLARINI SATIYORUM.
    FİYAT 500 TL(Fiyat konuşulur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makkoyun -- 11 Mart 2015; 8:44:03 >
  • Ben arabayı evimin yakınında ki Toyota Satıcısından aldım. Zaman gidip bakardım oraya geçmiş yıllar da yeni çıkan arabalara. 2013 yılında yeni Corollayı da incelemiştim orada. Ama 2014 Haziran ayından itibaren düzenli olarak arabayı aldığım 2014 Kasım ayına kadar her ay mutlaka 2 kere gitmişimdir ve arabayı bana satan satış temsilcisi en son gittiğim de "al artık arabayı da git, bu fırsat kaçmaz artık" dedi ve tamam dedim yarın annemi de alıp geliyorum dedim ve o da bana "tamam kiminle geleceksen gel de al artık" dedi gülerek ve ne zaman gitsem fiyat ve ödeme tablosu çıkartmak da hiç bir sorun çıkarmadı ve aramız da hep güzel bir diyalog geçti ve sonunda o satarak bende alarak muradıma erdim. Ve hatta en baz donanım ve en düşük motoru almama rağmen surat dahi ekşiltmediler. Seat Leon bakmıştım arabayı alma arefesinde aklım kalmasın diye ve 1.2 TSI Manual vites sormuştum ve satış temsilcisi kız surat ifadesini değiştirdi ve o yok elimizde size 1.2 TSI / DSG verelim dedi ve bir iki opsiyon ekleyip arabayı 60 bin liraya fırlattı. Görüşürüz deyip ayrıldım. Renault'a da gitmiştim ve onlar da çok güzel ilgilenmişlerdi ama 10 yıl önce o bayiden aldığım arabaya takas da 13.750 lira verdiler. Toyota ise 15 bin liraya aldı 2005 model Symbol arabamı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecz_mel

quote:

+1500
    vw 38.

Aynı durumu bende yaşadım Afyon'da hocam
    Kasım Ayında vw ne araç bakmaya gittim 2005 versoma 26.000₺ gibi komik bir rakam verdiler elimdeki aracı hemen alıyorlar Jetta da en erken martta gelecek dedi satış temsilcisi bende 4 ay boyunca eşşeğemi binecem dedim ses yok hadi eyvallah dedik çıktım

Toyota hisara gittim aracı takasa alıyormusunuz dedim alırız dediler hisardaki Görevli Anahtarı Aldı ekspere soktu 33.500 dedi 34.000 e anlaştık manuel advance yede 60.500 dedi arabayı aldık. Aralık 10 du temsilciye dedim ben aracı ocakta teslim alıcam dedim. Bana dedikleri şu abi 2 ocakta gel arabamı al 2 ocağa Kadar'da aracını kullan sayabiliyorsan sat bana 34.000 getir dedi nasip işte bende aracı 34.750 ye sattım. 750 ₺ kış lastiği parası çıktı.

Bu olaydan sonra vw nin Kapısı'ndan geçmem 😂😂

• quote:

Orijinalden alıntı: ecz_mel

quote:

+1500
    vw 38.

benim aurisimie de toyota 31.000 vw 32.000 vermişti artı toyota da (bakırıclar/antalya) bir tane işe yarayan ne sattığını bile satış temsilcisi bulunmazken vw de vardı. şimdi olayı sidik yarışına getirmek vw iyi toyota kötü gibi bir duruma dönüştürmek istemiyorum. sadece kendi gözlemlerimi ve başıma gelenleri yazdım. kaldı ki (antalyayı bilenler bilir) havaalanı yolu üstündeki otomobil acentaları arasında bir tek toyota da benim arabamı değiştirmeme neden olacak daha iyi yada üst sınıf bir araç yok

yeni auris:benim aracım daha ferah
    corolla:xenon far ve adam gibi bir dizel motor yok
    verso:anlamsız yerdeki gösterge tablosu
    yaris: çöp bidonu kadar araba tonla para

bunlar gerçekler. ha müşteri olarak memnunmuyum? %100. toyotadan yada genel merkezden aradıklarında hep iyi şeyler söyledim. kendi arabamdan memnunmuyum?artık küçük kalması haricinde %100. ama ne toyotanın sağladığı müşteri memnuniyeti ne de kendi arabamdan memnun olmam bakırcılar plaza / antalyada adam gibi bir satış elemanı olmadığı gerçeğini değiştirmiyor.

cad34:
    quote:

Leon bakmıştım arabayı alma arefesinde aklım kalmasın diye ve 1.2 TSI Manual vites sormuştum ve satış temsilcisi kız surat ifadesini değiştirdi ve o yok elimizde size 1.2 TSI / DSG verelim dedi ve bir iki opsiyon ekleyip arabayı 60 bin liraya fırlattı. Görüşürüz deyip ayrıldım. Renault'a da gitmiştim ve onlar da çok güzel ilgilenmişlerdi ama 10 yıl önce o bayiden aldığım arabaya takas da 13.750 lira verdiler. Toyota ise 15 bin liraya aldı 2005 model Symbol arabamı.

daha 3 ay oldu arkadaşıma aldık benim ısrarımla leon 1.2 tsi led paket. ne bayide ne serviste senin karşılaştığın gibi bir tutumla karşılaşmadık.

volkan 2324:
    quote:

Arkadaşım ben de çanakkale den örnek vereyim ama önce vw maceramı anlatayım. 2014 kasım ayı başında bursa vw'e arkadaşlar ile gittik giriş askeri birlik gibi 2 güvenlik bir bayan görevli araç plakası almalar ne için geldiniz diye sorguya çekilme faslı sonrası içeriye girebildik arkadaşın aracını servise bıraktıktan sonra ben yeni araç arayışında olduğum için özellikle jettaya bakmak istedim aracı inceledik ve genel olarak beğendik ama ilginçtir hiçbir aracın başında satış temsilcisi yoktu insanlar araçları kendileri inceliyordu....Beğenince bir satış temsilcisi bulup bilgi alalım dedik.Etraf ana baba günü gibi kalabalık her aracın başında 2-3 kişi varken BOŞ BOŞ oturan bir satış temsilcisi gördük ve bilgi almak için adamın yanına gittik gayet kısa bir diyalog ile araç fiyatı 60900 tl VE JETTA İÇİN SİPARİŞ ALMIYORUZ????? Çanakkale toyota servisinde kapıda daha girişte hemen bir görevli geldi hoşgeldiniz dedi ve ne için geldiğimizi sordu.Araç bakmaya geldik deyince hemen bir satış temsilcisi geldi eski aracımı 2 senedir servise götürmediğim halde oooo volkan abi hoşgeldiniz dedi masaya buyur etti.Çay-kahve ikramından bıktım

dostum senin karşılşatığın gibi bir tutumla hiçbir acentada karşılaşmadım. kesinlikle kabuledilebilir değil. ama toyotacılar elleri mahkum corolla dışında satan arabaları yok mecburen her gelen müşterinin peşine dolanıyorlar ki ona rağmen müşterinin istediği donanımı/motoru temin etmekten uzak. açıkçası ben kendi isteğime göre bir otomobil bulabilmeyi (istediğim modeli istediğim motor/şanzıman/donanımla alabilmeyi ki bu vw de var toyota ve birçok markada yok) çok ilgili bir satış danışmanına tercih ederim. ben otomoil arıyorum otomobil alacağım (mütevaziliğe de gerek yok herhangi bir markanın satış temsilcisinin bana öğretebileceği birşey olduğunu da düşünmüyorum%99 unu cebimden çıkarırım) satış temsilcisi değil.

• Valla haklısınız.
    Topu topu öğrenecekleri bir kaç bişey var, onu da yapamıyorlar.
    Genelde bir-ikisi herşeyi çok iyi bilir, diğerleri de ne sorsan ona sorup cevap verir :)
    Ben honda da yaşamıştım bunu. Satıcı kıza bu araç tam otomatik mi, yarımı felan diye birşey sordum, tüm vites çeşitlerini anlatmak zorunda kaldım

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Valla arkadaşım senin çöp bidonu kadar dediğin arabayı 5,5 sene hiç sıkılmadan gayet memnun olarak kullandım Evlenip çoluk çocuğa karışınca üzülerek satmak zorunda kaldım. Satarken de 28,5'a aldığım arabayı aynı yerde takasa 27'ye verdim. Artık B sınıfı da olsa, Çöp bidonu kadar da olsa belli bir kalite arıyorsan (gidip dacia vs almayacaksan ) ucuz araç yok! vw aracı özel siparişle tonla para verip (metalik boya farkı -1300tl- ile beraber) 3-4 ay bekleyecek kadar sabırlı değilim ve bana göre aylarca beklenecek araçlar değil... Son olarak ta aracımızı satış temsilcisinin kara kaşına kara gözüne almadık zaten. aylarca burada forum sayfalarını inceledim, test ettim ve beğenerek aldım, kullanıyorum.Bu sınıfta hiçbir araç beni tam olarak memnun eden dört dört'lük araçlar değil. benim içime sinen-aklıma yatan corolla oldu onu aldım ve kullanıyorum. Umarım herkes benim gibi aracını severek kullanır Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

• quote:

Valla arkadaşım senin çöp bidonu kadar dediğin arabayı 5,5 sene hiç sıkılmadan gayet memnun olarak kullandım Evlenip çoluk çocuğa karışınca üzülerek satmak zorunda kaldım. Satarken de 28,5'a aldığım arabayı aynı yerde takasa 27'ye verdim. Artık B sınıfı da olsa, Çöp bidonu kadar da olsa belli bir kalite arıyorsan (gidip dacia vs almayacaksan ) ucuz araç yok! vw aracı özel siparişle tonla para verip (metalik boya farkı -1300tl- ile beraber) 3-4 ay bekleyecek kadar sabırlı değilim ve bana göre aylarca beklenecek araçlar değil... Son olarak ta aracımızı satış temsilcisinin kara kaşına kara gözüne almadık zaten. aylarca burada forum sayfalarını inceledim, test ettim ve beğenerek aldım, kullanıyorum.Bu sınıfta hiçbir araç beni tam olarak memnun eden dört dört'lük araçlar değil. benim içime sinen-aklıma yatan corolla oldu onu aldım ve kullanıyorum. Umarım herkes benim gibi aracını severek kullanır Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

iyi de bana niye kızıyorsun ki onu anlamadım? yaris dediğin araç 4 mt den kısa mı? kısa. o boy için fazla mı para istiyorlar (örneğin dizel otomatiği ) evet istiyorlar. e ben dile getiriyorum diye niye kızıyorsun ki?

şu fiyatlara bir bak. sonra gel bana kız. ben corollaya birşey demiyorum ki. benim araba değiştirmek için kriterlerimi karşılamıyor diyorum. seninkini karşılıyor ne mutlu sana. allah kaza bela vermesin.

• 
Sayfa: önceki 687688689690691
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.