Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (680. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
35.050
Cevap
333
Favori
2.219.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678679680681682
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CAD34

quote:

Orijinalden alıntı: MiD_NiGhT

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volkan2324

Hayırlı olsun Kazasız, belasız sürüşler dilerim.....

Sağolasın, yarın öğlen taktıracağım inşallah ve ilk kez hayatımda alaşımlı jant alıp taktırıyorum. Bu arabama kısmetmiş.

Cok guzel bir tercih olmus daha şık ve daha spor duracak bence araciniz guzel günlerde kullanin.

Sağol teşekkürler. Aslında pazartesi günü iş yerimin karşısında ki lastikçi'den jant sipraişi vermiştim. 10 kollu ve düz. Ama replicaydı ve yıllardır bildiğim yer olduğu için sipariş verdim. Ama içime kurt düştü. Çünkü Çin veya Taiwan üretimi oluyormuş onlar genelde. Pazartesi akşamı nette araştırdım ve bir yerde olsun replica'nın yararını görmedim. Porya'yı dağıtanlar mı, replica'nın ağırlığından dolayı ön düzeni bozup sürekli balans ayarı yaptıranlar mı, 2 yıl bile geçmeden değişim yapanlar mı, en basit bir çukur da bile bir kaç geçişden sonra kırılanlar mı, ne ararsan var. Eh yani ben 10 yıl sorunsuz kullanmak istiyorum ve sabahı zor ettim ve dün sabah o replica jantları iptal ettirdim. Dedim servisde ki CMS'ler pahalı, bir de CMS sitesine bakıp bayi arayayım kendime dedim ve burası çıktı. Ve gittim baktım sadece CMS jant satıyor ve zaten bayisi. Jant ölçüm ve bijon aralaıklarıma uyan tiplerden bu hoşuma gitti ve perşembeye anlaştık. Replica'lardan 50 lira pahalı. Servis de ki jantlar dan da yarı fiyatına ucuza geldi. Ve CMS üstelik. Kafam rahat şimdi. Benden çıkan sac jant ve kapakları da İstanbul dışından bir arkadaşa sattım dün. Bir kaç gün sonra kargoya vereceğim.

Jant değişimlerinde lastik basınç uyarı sistemi ile ilgili bir konuda bilgi verilmişti bana. dışarıda değiştirirsen bu hususa dikkat et diye o konuda bir bilgin var mı ?

Aynen tembihledim sorun olmaz dediler, çıkartırken dikkat ederiz dediler. Şimdi taktırırken bir daha tembihlerim ve zaten başında da duracağım.

dostum aslında 17 inch jantlar arabayı cok tok ve spor gösteriyor bende istiyorum yalnız yakıt sarfiyatı kafama takılıyor birde motorum 1.33. hoş ben memnunum ama çekişten düşmesini yakıtın artmasını istemem. tecrübelerini aktarırsan ilerleyen zamanlarda sevinirim belki benim içinde bir fikir olur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sağolasın, yarın öğlen taktıracağım inşallah ve ilk kez hayatımda alaşımlı jant alıp taktırıyorum. Bu arabama kısmetmiş.

Cok guzel bir tercih olmus daha şık ve daha spor duracak bence araciniz guzel günlerde kullanin.

Sağol teşekkürler. Aslında pazartesi günü iş yerimin karşısında ki lastikçi'den jant sipraişi vermiştim. 10 kollu ve düz. Ama replicaydı ve yıllardır bildiğim yer olduğu için sipariş verdim. Ama içime kurt düştü. Çünkü Çin veya Taiwan üretimi oluyormuş onlar genelde. Pazartesi akşamı nette araştırdım ve bir yerde olsun replica'nın yararını görmedim. Porya'yı dağıtanlar mı, replica'nın ağırlığından dolayı ön düzeni bozup sürekli balans ayarı yaptıranlar mı, 2 yıl bile geçmeden değişim yapanlar mı, en basit bir çukur da bile bir kaç geçişden sonra kırılanlar mı, ne ararsan var. Eh yani ben 10 yıl sorunsuz kullanmak istiyorum ve sabahı zor ettim ve dün sabah o replica jantları iptal ettirdim. Dedim servisde ki CMS'ler pahalı, bir de CMS sitesine bakıp bayi arayayım kendime dedim ve burası çıktı. Ve gittim baktım sadece CMS jant satıyor ve zaten bayisi. Jant ölçüm ve bijon aralaıklarıma uyan tiplerden bu hoşuma gitti ve perşembeye anlaştık. Replica'lardan 50 lira pahalı. Servis de ki jantlar dan da yarı fiyatına ucuza geldi. Ve CMS üstelik. Kafam rahat şimdi. Benden çıkan sac jant ve kapakları da İstanbul dışından bir arkadaşa sattım dün. Bir kaç gün sonra kargoya vereceğim.

Jant değişimlerinde lastik basınç uyarı sistemi ile ilgili bir konuda bilgi verilmişti bana. dışarıda değiştirirsen bu hususa dikkat et diye o konuda bir bilgin var mı ?

Aynen tembihledim sorun olmaz dediler, çıkartırken dikkat ederiz dediler. Şimdi taktırırken bir daha tembihlerim ve zaten başında da duracağım.

dostum aslında 17 inch jantlar arabayı cok tok ve spor gösteriyor bende istiyorum yalnız yakıt sarfiyatı kafama takılıyor birde motorum 1.33. hoş ben memnunum ama çekişten düşmesini yakıtın artmasını istemem. tecrübelerini aktarırsan ilerleyen zamanlarda sevinirim belki benim içinde bir fikir olur.

Bende 16" alıyorum zaten, 17 taktırmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrshn

Tercih meselesidir. Ama Toyota son kasalarda baya baya tasarım üzerine yön değiştirdi . Bir önceki corolla ile hiç alakası yok güncel kasanın. Bence avensis bu tasarımla aynı corolla da olduğu gibi hedef kitlesini daha aşağılara çekecektir. Şahsen öndeki şu tasarımıyla benden geçer not aldieğer arka tasarım ve kalitesi de yerindeyse 1.6 dizel seçeneğiyle aklımda olacaktır.

ecz_mel arkadaşımızın dediği gibi aslında önce aracı canlı canlı görmek lazım.Biz tek bir resme bakarak değerlendirme yaptık galiba...Ama eski alışkanlık insan D sınıfı deyince daha clasic bir araba bekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayhan466

Merhaba arkadaşlar. Dizel aracim on bine geldi maşallah uc ayda :-) sormak istediği m konu var. Servis enjektör temizleyici katacağız diyor. Bu km de ki araca enjektör temizleyici katilir mi? Fiyat okarak da antep 450 adana 385 diyor fiyat farkı nasıl oluyor anlamak zor. Ayrica on bin cok az bari on bes bin olaydi. Dacia bile yirmi binde

Muhtemelen 385 tl fiyat verende enjektör temizleyici yoktur...Bildiğim kadarıyla würth enjektör temizleyici kullanılıyor ve piyasada 40-50 tl civarında bir fiyatı var.Ayrıca bazı servisler tlf'da verdikleri fiyatı fatura kesme aşamasında bir miktar indiriyorlar(işçilik vs....).385 fiyat veren direk olarak indirimli fiyatı söylemiş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aransayes

Arkadaşlar dizel otomatiklerde yokuşlarda kalkış yaparken, hillholderı devreye sokarakmı kalkmak araba için daha sağlıklı yoksa el freni ile mi kalmak daha sağlıklı?

arkadaşım neticede ikisinde de fren sistemi devreye giriyor.birbirine herhangi bir üstünlükleri olmayabilir! ben bursa da birkaç dik yokuşta ani dur-kalk yapmak zorunda kaldım benzinli otomatik corollam ile....yokuş kalkışı devreye sokacak vaktim olmadı ama araç hiç geri kayma yapmadan kalktı.Sanırım otomatik şanzıman bir noktaya kadar aracın geri kaymasını engelliyor.....
  • drzafer80 D kullanıcısına yanıt
    yeni aracınız hayırlı olsun.kazasız belasız sürüşler dilerim
  • Beni de yazar mısın hocam? 2013 İnci beyazı. Premium MultiDrive S
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende 16" alıyorum zaten, 17 taktırmıyorum.

Evet ya ben 17 olarak hatirladim :)
    Aslinda 17 ler cok şık ama insan çekiniyor işte. Gule gule kullan dostum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sevgili toyotasever ve corollasever abilerim/kardeşlerim şimdi size bir sorum var, bu model şimdi ülkemizde üretiliyor ya,bunun fiyata nasıl bir etkisi oldu mesela 65.000 liraya satılan bir corolla modeli mesela ingiltere fabrikasında üretilseydi 80.000den mi satılacaktı ? ülkemizde üretildiği için daha mı ucuza alıyoruz biz ? Yoksa diğer ihtimal ;bu model yurtdışında üretilseydi toyotanın karı normalde daha düşükken ülkemizde üretildiği için o lojistik masrafı,daha yüksek işçilik masraflarını kara çeviriyor ve bizi ilgilendiren ve satış fiyatını etkileyen birşey olmuyor ,bu konuyu gerçekten merak ediyorum, inşallah sorumu anlatabilmişimdir .
  • Arkadaşlar jantları taktırdım, sensörler sorun çıkarmadı çok şükür. Yeni bijonları ve bilezikleri ile birlikte taktırdım. TOYOTA logolu orta göbekler yoktu alacakları yerde onu da yarın alacağım. Hatta cumartesi gidip alıp taktırırım. Buyrunuz bir kare, logolar takılınca komple bir foto eklerim. Jantlar 05.08.2014 günü saat 16:27'de üretilmiş. İçinde yazıyor ve CMS yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grbzgrbz

Sevgili toyotasever ve corollasever abilerim/kardeşlerim şimdi size bir sorum var, bu model şimdi ülkemizde üretiliyor ya,bunun fiyata nasıl bir etkisi oldu mesela 65.000 liraya satılan bir corolla modeli mesela ingiltere fabrikasında üretilseydi 80.000den mi satılacaktı ? ülkemizde üretildiği için daha mı ucuza alıyoruz biz ? Yoksa diğer ihtimal ;bu model yurtdışında üretilseydi toyotanın karı normalde daha düşükken ülkemizde üretildiği için o lojistik masrafı,daha yüksek işçilik masraflarını kara çeviriyor ve bizi ilgilendiren ve satış fiyatını etkileyen birşey olmuyor ,bu konuyu gerçekten merak ediyorum, inşallah sorumu anlatabilmişimdir .

Ülkemizde üretilmesinin son tüketiciye çok bir etkisi yok.%3-4 ü geçmez.
    Ama ülke insanına etkisi çok.Sanayi ve yan sanayi coşuyor.
    Camlar uğurdan akü mutludan plastikler istanbul ve bursadan.Lastikler kocaelinden.Farla bursadan bildiğim kadarıyla. Döşemeler bursadan Ve istanbuldan.Bu liste uzar gider.Aldığınız her türk üretimi renault hyundai ve toyotada bizim insanımız ekmek yiyor.

• bende 1.33 life almayı planlıyorum Elazığ Erpa bayisine sordum adamlar hiç indirim yapmıyorlar peşin 50.750TL 20 ay %0 faiz 20.000Tlye 53.500tl dediler hangi bayiden alsak daha ucuza gelir acaba alanlarvarsa kaça aldı acaba 1.33 life modelini
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecz_mel

quote:

Orijinalden alıntı: grbzgrbz

Sevgili toyotasever ve corollasever abilerim/kardeşlerim şimdi size bir sorum var, bu model şimdi ülkemizde üretiliyor ya,bunun fiyata nasıl bir etkisi oldu mesela 65.000 liraya satılan bir corolla modeli mesela ingiltere fabrikasında üretilseydi 80.000den mi satılacaktı ? ülkemizde üretildiği için daha mı ucuza alıyoruz biz ? Yoksa diğer ihtimal ;bu model yurtdışında üretilseydi toyotanın karı normalde daha düşükken ülkemizde üretildiği için o lojistik masrafı,daha yüksek işçilik masraflarını kara çeviriyor ve bizi ilgilendiren ve satış fiyatını etkileyen birşey olmuyor ,bu konuyu gerçekten merak ediyorum, inşallah sorumu anlatabilmişimdir .

Ülkemizde üretilmesinin son tüketiciye çok bir etkisi yok.%3-4 ü geçmez.
    Ama ülke insanına etkisi çok.Sanayi ve yan sanayi coşuyor.
    Camlar uğurdan akü mutludan plastikler istanbul ve bursadan.Lastikler kocaelinden.Farla bursadan bildiğim kadarıyla. Döşemeler bursadan Ve istanbuldan.Bu liste uzar gider.Aldığınız her türk üretimi renault hyundai ve toyotada bizim insanımız ekmek yiyor.

anladım hocam ,inşallah yerli üretim modeller daha çok satılır da o zaman ülkemizin insanı daha çok ekmek yer ,ülkemizin parası daha çok ülkemizde kalır ,cevap için teşekkürler .

• quote:

Orijinalden alıntı: azad_van

quote:

Orijinalden alıntı: Türkiyemiz

Toyotaya 40 yaş üstü arabası diyorlar sizin fikriniz nedir.? Yeni Corolla aldim ama bu tür seyler denmesi hosuma gitmedi :(

Daha önce ben de burda yazmıştım da, forumdakilerin ortalaması 30-32 civarı sanırım. Rahat olun, yeni corollada yaş düştü gerçekten.
    Ben ilk toyotamı 26yaşımda aldım, şimdi 30 yaşımda yeni corollamı aldım.
    Aslında insanlar uzun yıllar toyotasını kullandığı için yaş ortalaması yüksek görülüyor. Örneğin 30 yaşımda aldım, 10 sene sonra zaten 40 olacam. Ben de zaten 10 sene kullanacam sonra da avensis alacam

Ben 38 yaşındayım. Corollayı seviyorum ama bazan bana fazla sportif görünüyor. Daha ağır uslu araba mı alsaydım diyorum. Corolla sportifliği ve genişliği birleştirebilmiş çok iyi bir aile arabası. Focus ve astra sedan da sportif ama içleri dar.

• 3 OCAK 2015 TE ACELE EDİP 2014 ADVENS m\M aldım.72000 verdiler arabayı.İyi mi aldım kötü mü aldım bilmiyorum
  • 16"ve CMS marka yeni jantlarımın arabamın üzerinde ki hali. Orta göbekler geçici olarak siyah kapak oldu. Toyota logolu olanı yarın gelecek ve yarın veya cumartesi günü gidip taktıracağım. Kapaklı sac jantlarım gitti ve bunlar ile yola devam. 2320. km de taktırmış oldum böylece.

Ve ilk defa bir arabamda alaşımlı jant kullanıyorum. En güzel jantlar sizlerin olsun..

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 5 Mart 2015; 15:51:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _SC

Japonyadan 1. elden kaynak.

Ayrıca 2015 Ocak yada şubatta 17siyah jant-4cam otomatik-anahtar modülünden aynaları kapatma ve modülden camları kapatma geliyor

Benim jantlar gelmiş :)
  • CAD34 kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Güzel ve farklı olmuşlar. Yalnız aracın yandan arka tekeriyle beraber fotoğrafını koyabilirseniz farklı model arayanlar için daha faydalı olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrshn

Hocam hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Güzel ve farklı olmuşlar. Yalnız aracın yandan arka tekeriyle beraber fotoğrafını koyabilirseniz farklı model arayanlar için daha faydalı olacaktır.

Öyle fotoğraf da çektim ama koymadım. Toyota logoları takınca yarın öyle çekip koyacağım. Sağolasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 5 Mart 2015; 16:25:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CANBABA72

3 OCAK 2015 TE ACELE EDİP 2014 ADVENS m\M aldım.72000 verdiler arabayı.İyi mi aldım kötü mü aldım bilmiyorum

Hayırlı olsun. Karşılaştırma yapabilmeniz açısından aldığım fiyatı paylaşayım.
    1.5 ay önce 2015 1.4 d-4d advance mm toyota protect+ön arka park sensörü 74500 tl ye aldım.

• 
Sayfa: önceki 678679680681682
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.